Co zostało po Jednostce Wojskowej w Górze Kalwarii? - Góra Kalwaria

Co zostało po Jednostce Wojskowej w Górze Kalwarii?

Co zostało po Jednostce Wojskowej w Górze Kalwarii?

fot. Piotr Chmielewski
0 00 '00r.
 

Komentarze

Booboo - 22 kwietnia '10r. 22:24
Serce pęka jak się patrzy na te zdjęcia... Czy ludzie, którzy likwidowali tą jednostkę nie mogli nic zrobić żeby ją ocalić??? Widziałam kilka jednostek wojskowych w oplakanym stanie i jakoś funkcjonują a taka potężna jednostka została zlikwidowana!!! To się po prostu nie mieści w głowie! Patrząc na te puste butelki i śmietnik jaki tam obecnie panuje łzy same napływają do oczu... Szczególnie jak pamięta sie czasy kiedy bylo tam wojsko.
Władzo gminy i powiatu - DO ROBOTY!!! To wstyd dla miasta i powiatu!
ciekawy - 22 kwietnia '10r. 22:29
ułożyli tyle metrów kostki brukowej i ani jednej studzienki kanalizacyjnej.zobaczymy po deszczu.
gwiazda - 22 kwietnia '10r. 22:54
ved grucha koza pasztet znani jestescie...
hanna - 25 kwietnia '10r. 11:16
Wstyd,wielki wstyd!!!
hanna - 25 kwietnia '10r. 11:21
Serce się kraje,jak mogli do tego dopuścić!!!
ELEMENT - 3 maja '10r. 09:44
Burmistrzem był p. Baj Ryszard Janusz a przewoniczącym Rady Miejskiej p. Rytko Janusz. Ale są tacy, którzy jeździli do Warszawy i w MSWiA zalatwiali rozwiązanie jednostki np "hrabia".
plo - 7 maja '10r. 16:32
mieszkam niedaleko i widze co sie dzieje ostatnio dzwoniłem na policje bo młodziez wciagała... na parapecie co na to policja?? nawet nie przyjechali!!!!!!!!
wojtek - 15 maja '10r. 10:21
matko aż si serce kraje ,służyłem w tej jednosce.
ASIA... - 21 maja '10r. 23:23
OTO DO CZEGO ZDOLNI SĄ NASI ZARZĄDZAJACY.DO WYBORÓW GRUSZKI NA WIERZBIE,PO WYBORACH.............ach szkoda gadac
BAAL - 22 maja '10r. 04:09
@ASIA-nie prawda trzeba gadać i gadać aż do skutku.Jedyną Naszą bronią są słowa,ten portal jest Naszą fortecą dzięki której możemy bronić tego Miasta.Merytoryczna dyskusja(nie obrzucanie się błotem)wymiana pomysłów,podsuwanie"pod nos"Naszej Władzy"projektów i zastrzeżeń w sprawach Naszego Miasta (JWP.i"bezradni"bardzo często zaglądają na tę stronę)może mieć ogromny wpływ na nasze życie.Róbmy tak dalej.
ASIA... - 22 maja '10r. 10:43
BAAL Bardzo mi się podoba twoj optymizm i podejście do sprawy jednak patrząc na te fotki tracę najmniejszą nadzieje
ASIA... - 22 maja '10r. 10:45
cd Na to co piszesz BAAL
ASIA... - 22 maja '10r. 10:46
Czy ktoś może widział aby wyglądał dom któregoś z naszych radnych itd ???
barti Marcin K - 22 maja '10r. 13:42
Dlaczego nikt nie przeszkodził władzom tego miasteczka w tak okrutnej dewastacji tego obiektu jak mogli do tego dopuscić chłopaki z wiosny 94,odezwijcie się i wyrażcie swoją opinię na ten temat,
bocian - 22 maja '10r. 16:34
Można zrobić mieszkania w tych dwóch budynkach od ulicy i sprzedać chętnym ale lepiej zdewastować i sprzedać za grosze np. deweloperom
BAAL - 22 maja '10r. 19:38
ASIA,już wcześniej pisałem na ten temat("ustalili co dalej z koszarami"),ale niestety odzew ze strony internautów był mały,widocznie nie wszystkim zależy na wizerunku Naszego Miasta.Stukałem do różnych bram,ale efekt był mizerny.Wstępny projekt zaakceptowała Rada Miasta i po krzyku.Osobiście uważam,że tą sprawą powinna zainteresować się prokuratura i CBA ,po prostu jest to mord popełniony na najpiękniejszym kawałku Góry Kalwarii.Tyle lat oczekiwania na wyprowadzenie wojska i teraz co-szkoła,salka sportowa,jakieś usługi i oczywiście deweloper!!Zgroza.
ASIA... - 22 maja '10r. 20:57
Samej jest mi trudno zrozumiec dlaczego ludzie są tacy ........brak mi słów w tym miejscu Wypowiedź bociana jest w tym momencie dla mnie jak najbardziej trafna.
bocian - 22 maja '10r. 22:18
BAAL masz zupełną rację,ze tym powinna zająć się prokuratura i CBA bo jak można doprowadzić do takiej dewastacji. Żal po prostu żal patrzeć
BAAL - 23 maja '10r. 04:11
@ASIA,@ bocian-cieszę się bardzo,że są jeszcze inne osoby które chcą żyć i mieszkać w tym pięknym mieście pod warunkiem,że chcą coś zmienić,zrobić aby było lepiej.Pomieszkiwałem trochę w innych państwach i mogę śmiało powiedzieć,że wiele z tych miast w których mieszkałem mogłoby Górze pozazdrościć-wystarczy chcieć i działać.Powiedzcie mi proszę,czy nasza obecna Władza ma jakąkolwiek wizję rozwoju miasta(oprócz rozwoju własnych zasobów),długofalowy,przemyślany i skonsultowany z mieszkańcami projekt zagospodarowania terenu-NIE.
bocian - 23 maja '10r. 19:36
Człowieku jaka władza jaka wizja zobacz jak rozwija się Warka a nasza Góra nic.Siedzieć,nic nie robić i barać za to pieniądze to jest sztuka.A jest tyle pięknego terenu gdzie można by coś zrobić Np.Wisła, góry za kinem przecież można to zagospodarować a tu nic.Inni mają pieniądze z unii a my nic czyli zero.O przepraszam mamy czerlotkę.
ASIA... - 23 maja '10r. 22:09
Nie tylko tacy jak my maja pomysły i tęgie głowy do tego żeby poprawic sytuację naszego miasteczka Niestety nasze słowa i przy okazji nerwy są zbyt cienkie by mogły coś zdziałac Potrzebne są bardziej drastyczne zachowania niż tylko pisanie na forum lub w podobnych miejscach.
E.M. - 1 czerwca '10r. 14:30
a czy w tym miescie nie daloby sie zrobic jakiegos pozadnego centrum handlowego, np w starej jednostce?
przeciez to daloby nowe miejsca pracy , a i urok miasta jak by sie poprawil. spojzcie tylko na manufakture w łodzi .tez byl syf a teraz niech wszyscy biora przyklad.
Pingwin - 3 czerwca '10r. 13:01
Służyłem w tej jednostce w latach1993-1994.Teraz aż serce ściska co z niej pozostało.
gosc - 15 czerwca '10r. 11:17
Jakie pomieszczenia znajdowały się pod dawną stołówką??
ja - 15 czerwca '10r. 14:26
@E.M.- szkoda słów, pobudują w Baniosze po co w Górze, moze da sie cos zakręcic i zarobić cos dla siebie, niech stoi, rujnuje się i czeka jeść nie wola - masakra
zygi - 18 czerwca '10r. 18:24
Żal i wstyd,że mamy takie miasto gdzie nie ma dobrego gospodarza!!!!!
Michał B. - 30 czerwca '10r. 22:35
Zgadzam się, że to wielka szkoda zniszczyć taką jednostkę, ale zgadzam się z BAALem, że jako mieszkańcy powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce - skoro nie ma gospodarza...
Sambor Barbarossa - 1 lipca '10r. 09:03
Moi Drodzy Współmieszkańcy Miasta i Gminy GK, powiem wam tak cichutko i w najwiekszej tajemnicy, dlaczego jest jak jest.
Otóż jest tak jak jest, gdyż w GK funkcjonuje układ sklepikarsko-dewelopperski w interesie którego jest to; aby nic tu nie było :-)
Pozdrawiam i namawiam szczególnie młodzież do akcji przeciwko obecnym radnym-bezradnym, organizujcie się, są takie formy, jak np. stowarzyszenia mieszkańców na rzecz swoich miast i gmin.
Stefan - 23 lipca '10r. 22:51
Miasto Konstancin potrafiło zrobić ze starej papierni galerie handlową a my w Górze Kalwarii mamy nadal burdel p.BASIU
G.K - 24 lipca '10r. 07:58
Sambor Barbarossa -jeżeli jesteś tak dobrze zorientowany w układach sklepikarsko-deweloperskich i masz dowody na niecne działania w/w układu to je przedstaw.Jeśli opierasz swoje wypowiedzi tylko na plotkach i własnych domysłach-zamilcz.Mamy już na tym forum niejakiego Zyla który też wie wszystko najlepiej i wszędzie doszukuje się spisku.Do Stefana-to nie miasto Konstancin zrobiło porządek z papiernią tylko prywatny inwestor,co do stwierdzenia,że mamy w GK burdel absolutnie się z Tobą zgadzam.Niedługo wybory i to od nas zależy kogo wybierzemy.
reporter - 24 lipca '10r. 18:07
to prawda, w Konstancinie to prywatny inwestor wyremontował Papiernię, ale Misto przygotowało plan zagospodarowania, konkurs, przetarg i może sie mylę, ale pewnie partycypowało w Parkingu i innej infrastrukturze potrzebnej, żeby ta inwestycja się udała:
bo właśnie chodzi o to, żeby mieć wizję rozwoju i szukać sprzymierzeńców, a prywatny biznes jest sprzymierzeńcem biednych Gmin, takich jak nasza
nie twierdzę, że w Górze powinno byc centrum handlowe na miarę Paperni, tu nie ma tak bogatej klienteli,
ale sa inne walory, na przykład potencjał turystyczny, absolutnie nie wykorzystany
własnie, powiedzmy, że turysta przyjedzie Koleja Mazowiecką do Góry i wysiadzie na stacji: i co, koniec języka za przewodnika? gdzie kupi przewodnik? Co zwiedzi z atrakcji z ulotki? Bez uprzedniego umówienia się nic
ghdzie zje obiad? w ulotce chyba nie ma takiej informacji
Kret - 5 sierpnia '10r. 18:48
Służyłem w Górze kalwari pózniej w Lininie i az zal patrzec na te zdjecia-Lato 2000-2001
mała - 14 sierpnia '10r. 10:45
to jest normalnie masakra jakas to co sie tam dzieje
Adam - 25 sierpnia '10r. 18:59
W 94/L 95 To tylko w Polsce jest możliwe normalnie żal patrzeć.
kazio - 25 sierpnia '10r. 20:46
Kret czyli byłes chyba z 7 kompanii. Ja byłem w tym samym czasie w tej jednosce
Krzysztof - 7 września '10r. 00:48
witam ja powiem krótko przeprowadzilem sie tu bo myslalem ze bedzie fajnie kameralnie a tu jest taki syf i nie ład w gminie ze naprawde ludzie pomyslcie jak bedziecie głosowac niech wybiorą tych co naprawde cos robia
ps miato wygląda jak chlew moze czekaja na 2012
DramaQueen - 7 września '10r. 08:38
Nie do końca Was rozumiem... Na terenie byłej jednostki gmina wykonała przychodnię, zrobiła ul. Białka, w tej chwili robi dokumentację na kanalizację deszczową, bo bez niej nie można nic wybudować. Rozmawia ze Starostwem o budowie hali sportowej a dla Was to ciągle nic? Wiem, że w stosunku do całego terenu jest to kropla w morzu ale coś się dzieje. Że nie ma kawiarenek, lokali, sklepów, kiosków itp.? To przecież nie Gmina ma je prowadzić a jakoś nie zauważyłam, żeby ktokolwiek z Was chciał coś takiego otworzyć
spa - 7 września '10r. 14:20
@DramaQueen
faktycznie jak na ostatnie kilka lat to lista dokonań powalająca na kolana.
Eleonora - 12 września '10r. 20:58
Problem w tym, że cześć terenu należy do powiatu!!!!! I to właśnie ta najbardziej zaniedbana cześć.
cycek - 18 września '10r. 20:03
"że cześć terenu należy do powiatu!!!!! "
czy to znaczy że z powiatu przyjeżdżają grabić liście ,a zimą przyjeżdżają odśnieżać ?
werter - 18 września '10r. 20:50
Jednostkę zlikwidowano w 2001 roku i walka obecnej burmistrz z poprzednim starostą o te tereny doprowadziła konsekwencji to miejsce do ruiny, którą mieszkańcy
Góry widzą na co dzień. Powinien ktoś za to odpowiedzieć.
Ewa - 19 września '10r. 11:46
Rzeczywiście kary godne, tak piękny teren został zmarnowany. Ciekawe kiedy zaczną rozbiórkę 19 wiecznych zabytków, bo już z tym nic nie da się zrobić. Zamiast wykorzystać to pod np. szpital, hotel, szkołę wyższą, galerię ... to nie robi się kompletnie nic.
artur - 23 września '10r. 20:41
Ja tez sluzylem w tej jednosce az lza sie w oku kreci jak nato sie paczy co sie z ta jednostka stalo
KUKIZ - 31 października '10r. 20:48
Służyłem w tej jednostce Lato 97, a teraz przeglądam te fotki i jakiś taki smutek bierze człowieka jak widzi do czego doprowadzili te budynki.
artur - 5 listopada '10r. 21:38
W roku 1996/1997 byłem kucharzem w tej stołówce a teraz bym tego budynku nie poznał łza się w oku kręci przez 18 miesięcy ta jednostka była drugim moim domem mile wspomnienia z Góry Kalwarii mam pozdrawiam wszystkich
karpik - 13 listopada '10r. 18:31
też tu służyłem 92/93 to dla tego miasteczka lekka tragedia tak mi się wydaje jak była jednostka coś się kręciło sklepy i cichy handelek kwit nie wiem jak teraz się żyje może lepiej może jest wiecej zakładów ale szkoda tego miejsca
kazek - 15 listopada '10r. 14:42
Zachwilę wybory.Myślę,że stare władze są już przegrane,nie pomogą im samochwalne oświadczenia i obietnice,a nowym włodażom miasta -napewno świerzej "krwi"-proponuję wyjazd do Warki.Niech zobaczą jak powinno wyglądać miasto.Być może uda się coś podobnego zrobić z naszym miastem i nie będziemy się za nie wstydzić.Wręcz przeciwnie,będziemy dumni,że mieszkamy w tym mieście.Powodzenia!!!
kazek - 15 listopada '10r. 14:52
Wstyd!!!...,a macie -szanowni włodaże miasta-czelność,wpisywać się na listy wyborcze.Tak jak teren byłej jednostki wojskowej-wygląda całe miasto.Wstyd!!!...a jak powinno wyglądać zobaczcie na przykładzie WARKI.To tak nie daleko.
nik - 30 listopada '10r. 16:29
co za partacz te zdjęcia robił?????
Bruno - 30 listopada '10r. 19:28
Uwazam,ze Pan Arek to bardzo dobry kandydat na burmistrza Gory Kalwarii.
siwy - 8 grudnia '10r. 05:43
Nie byłem w Górze kilka lat i to co niedawno zobaczyłem można określić często na tym forum używanym słowem "Wstyd!!!"
Poza oczywiście kilkoma nowymi blokami deweloperskimi wątpliwej jakości.Góra to może być piękne turystyczne miasteczko, bo ma swoją historię.Ale jak ci turyści mają tam dojechać,gdzie mają parkować autokary(tylko przy cmentarzu?}gdzie mogą w otoczeniu uśmiechniętych mieszkańców kupić pamiątki,napić się kawy zjeść coś smacznego, chyba nie w tych drewnianych budach w centrum i nie w tym parku chyba jedynym przy CPN.Myślę że tereny po byłej jednostce(pewnie w jakiejś części) z widokiem na Wisłę i błonia to wspaniałe miejsce na park a nie tylko na kolejne sklepy z chińszczyzną.Gdzie mają chodzić na spacery starsi ludzie i matki z dziećmi, na targ i zaśmieconą i zapitą skarpę?A co z młodymi? Na piwo i kręgle to gdzie? Szkoda że nie ma już takich ludzi jak Witek i Józio z jakimiś wizjami i pomysłami nie tylko jak coś sprzedać ale też jak coś zrobić.A może są tacy ludzie wśród Was którzy przestaną sie nawzajem krytykować i oczerniać i może da się to miasto i gminę zmienić na miarę Europy do której tak szumnie weszliśmy.Może kiedyś wrócimy jako emeryci do Góry i powiemy : ale to wszystko pięknie wygląda!!!
Bo na razie. Przepraszam,wygląda to marnie a parę lat minęło.
Lenny - 21 grudnia '10r. 18:25
Po części ten fotoreportaż jest zwykłym nadużyciem.Np zdjęcie nowej przychodni z rozkopaną jezdnią ma świadczyć o jakiejś ruinie, a to tylko budowa ulicy Białka. A inne budynki przy Białka, szkoła gastronomiczna i inne budynki wokół placu manewrowego? Trzeba mieć złą wolę aby to tak przedstawić, i nie być mieszkańcem Góry aby to tak krytycznie komentować.
lop - 29 grudnia '10r. 16:16
@kazek - 15 listopada '10r. 14:52

szczególnie Kongiel.
i chyba za jednostkę go nie wybrali !
jk - 25 stycznia '11r. 13:00
dobrze że ktoś porobił zdjęcia będą dowodem w sprawie o niegospodarność !
Janek - 20 lutego '11r. 19:10
Pani Barbara była 2-wie kadencje i nic nie zrobiła, jest totalny syf. Miasteczko nigdy nie miało gospodarza, zapomniane przez stolice. Gdzie kolwiek jadę to wszędzie widać poprawę i miasta jaśnieją z miesiąca na miesiąc , a tytaj nic , zupełnie nic. Może nowy Burmistrz coś zrobi z tą bezsilnością, mam taką nadzieję
stanleyGK - 23 lutego '11r. 09:38
Winne ponoszą oba samorządy Powiat i Gmina. Należy zmienić decyzje wojwody o przeznaczeniu terenu jednostki. Gmina sama nic nie zrobi trzeba natychniast część sprywatyzować. Przyjdzie właściciel, zrobi portządek, da ludziom pracę. Prokuratura, policja, CBA i NIK natychmiast powinny zajać się tym terenem. Trzeba natychmiastowych działń, pobudzić media publiczne o zasięgu ogólnokrajowym. Obnażyć to draństwo. J pisałem do prasy, do TV wszyscy mają gdzieś. Żal, pracowałem tam kilka lat. Może nowy burmistrz złapie "byka za rogi" i pzrerwie to. Tylko nie radni, oni już mieli swoje pieć minut. Większość zna sprawę i milczy.
Komentarz użytkownika adam wawa z dn. 25 lutego '11r. 11:58
został ukryty z powodu naruszania zasad forum.
st sierzant - 26 marca '11r. 20:19
taka gora jak radni mysla po zydowsku nikogo nie wpuscic bo i tak biedronka im wyczyscila kieszenie
ashkenazi z Krk - 1 sierpnia '11r. 23:05
Słuyżyłem w tej jednostce ( 85-87 ) i to co zrobili ci barbarzyńcy jest zwykłym prymitywnym wandalizmem.
jamnik - 6 listopada '11r. 21:35
witam tez sluzylem w tej jednostce 99-00 faktycznie wiele miejsc jest nie dopoznania wszystko zaniedbane i zniszczone bylem tez na pododdziale linnin nalezacym pod jw4829 tam pewnie tez zniszczone wszystko. patrzac na te zdjecia wielka szkoda bo czesto wspominam tamte czasy mialem pokazac jw synowi 7L ale to nie realne pozdrawiam wszystkich zwiazanych z ta jednostka.jesien99
moskal g - 6 listopada '11r. 22:36
11kompania jesien99-00 por.Jarmula piszcie:grzesiek.moskal@gmail.com.plPOZDROWIONKA dla jesionow,latawcow i zimoli tego rocznika
Michał A. - 22 listopada '11r. 18:31
Przysięga wojskowa poboru wiosna 96' na stadionie miejskim w Górze Kalwarii 08.06.1996r.
http://www.youtu(...)Or9B8OCY
Jednostka Wojskowa 4829 Góra Kalwaria - 1 Pułk Ochrony Wojsk Nadwiślańskich M.S.W. i A.
Major artylerii Jerzy Wojsym-Antoniewicz - 22 listopada '11r. 19:44
Major artylerii, magister Jerzy Wojsym-Antoniewicz, żołnierz wojny obronnej 1939 r. służył w 1 Pułku Artylerii Najcięższej w Górze Kalwarii w stopniu plutonowego podchorążego. W czasie działań wojennych, 5 września 1939 r., na stanowisku dowódcy oddziału ochrony sztabu odcinka "Pilica" w Grójcu odpierał jeden z nalotów lotnictwa niemieckiego..

http://www.komba(...)rt3.html

l pułk artylerii najcięższej - 22 listopada '11r. 19:52
l pułku artylerii najcięższej w Górze Kalwarii. Służba w tym pułku była wielkim wyróżnieniem, ale wiązała się też z większą odpowiedzialnością niż w tradycyjnych pułkach artylerii. Wynikało to z faktu, iż w armii Rzeczypospolitej był to jedyny pułk posiadający na swym wyposażeniu działa największego kalibru. Na rok przed oficerską promocją Chełstowskiego l pan przeszedł z trakcji konnej na motorową i na mocy umowy podpisanej 7 marca 1933 r. z czeską Skoda, został do grudnia 1935 r. wyposażony w 27 moździerzy kalibru 220 mm. Od listopada 1934 r. trwały przenosiny pułku z Warszawy do nowego garnizonu w Górze Kalwarii.

http://swier(...)temid=36
l pułk artylerii najcięższej - 22 listopada '11r. 20:09
Do końca życia nie zapomnę właśnie opuszczenia koszar. Na wielkim placu apelowym ustawione były w równych rzędach ciągniki gąsienicowe C7P polskiej konstrukcji i produkcji i moździerze, rozebrane do transportu, na specjalnych przyczepach. Na pierwszej lufa z zamkiem, na drugiej łoże, na trzeciej podstawę.

Na każde działo przypadały 3 ciągniki wyposażone w silniki wysokoprężne, a obsługa i zapasy amunicji na samochodach Polski Fiat 621 L. Kiedy na rozkaz zostały uruchomione, plac wypełniły chmury niebieskawego dymu, gryzącego oczy, prawie tak jak granaty łzawiące w stanie wojennym. Po zagrzaniu silników cała kawalkada wolno opuściła koszary, a ja płakałem jeszcze długo od tego gryzącego dymu. Nazajutrz przyjechała mama i ku radości ciotki szybko udaliśmy się do domu więcej na http://www.bialo(...)?str=160
;; - 23 listopada '11r. 21:30
kongiel, samborska
że tez na was kary nie ma .
R.Grajber - 24 listopada '11r. 10:12
Witam.Wyjechalem z Gory w 1954r.ale rodzina tam dalej miesxka i caly czas sledze "rozwoj"miasta.W miescie praktycznie sie nic nie robi.Dlaczego do tej pory nie zdobyto funduszy UE na kanalizacje.Dlaczego miasto sie godzi na zakorkowanie w piatek po poludniu itp.Kto wymysla bzdury o czeronym asfalcie kiedy kibel na podworku.Czy powiat nie chce sie zrzec udzialow w jednostce wojskowej.Czy powiat placi do kasy miasta podatek gruntowy i od nieruchomosci.Jesli tak to ile.Ludzie to powinni wiedziec.Pokazcie mi jakis hotelik w Gorze.Tego nad Wisla nie trzeba.Dlaczego dotad UM nie wprowadzil zakazu wjazdu do miasta ciezarowek powyzej 12 ton.Czy istnieje monitoring zanieczszczenia powietrza.Jak miasto opiekuje sie ludzmi starszymi.Czy jest sklonne doplacic do kosztow utrzymania w DPS w Gorze.Miasto musi zyc.To nie moze byc przejezdna wioska w oczkiwaniu na upadek.Mlodzi wyjada,starzy zemra i tylko zostanie kosciolek na Gorce i lokal Marysi.Pozdrowienia
bezradny - 24 listopada '11r. 18:15
"Pokazcie mi jakis hotelik w Gorze"
jest (chyba już na ukończeniu)własność pana RADNEGO !
bezradny - 24 listopada '11r. 18:17
foto "42" -czy to nie areszt czasem ?
moskal g - 26 listopada '11r. 22:34
na jednostkę z takim doświadczeniem zróbmy mini muzeum bo j.w.4829 ma długi ogon historyczny. Pozdrawiam
J-23 - 27 listopada '11r. 10:06
"zróbmy mini muzeum"
pustych butelek !
BU_HA_HA
moskal g - 2 grudnia '11r. 23:51
"PUSTYCH BUTELEK" u Ciebie przed domem HAHAHA
HA-HA - 12 grudnia '11r. 09:45
@moskal g
zgadza się blisko mieszkam
moskal g - 12 grudnia '11r. 20:33
Blisko mieszkasz,co tam sie dzieje w tej jednostce na dzien dzisiejszy?odp.
rezerwista z polski - 12 grudnia '11r. 21:11
Nic się nie dzieje !
Jest przychodnia,kilka drobnych zakładzików które zatrudniają na czarno, krzaki poobsrywane ,budynki koszarowe zielone od zacieków.Ogólnie obraz nędzy i rozpaczy.
Aha ,szkoła gastronomiczna jest-chyba w budynku po orkiestrze ,budynek na wprost bramy głównej wyremontowany ,ale już kwalifikuje się do remontu bo nie używany od ośmiu lat.Może nawet okradziony z wyposażenia(bo chyba coś w środku zrobili). Jednym słowem wszystko zaniedbane,brak właściciela,gorzej niż za komuny.
moskal g - 13 grudnia '11r. 21:25
dzięki kolego to pewnie w lininie bedzie to samo lub gorzej.
moskal g - 22 grudnia '11r. 19:34
pani J-23 i @ha,ha wesołych świąt PANIE I PANOWIE
SMIESZEK - 17 stycznia '12r. 08:47
KUCHARZ LATO 1999 2000
peter - 12 marca '12r. 19:59
ja słurzyłem rocznik lato 95/96 10 kompania pozdro dla kumpli
gościu - 26 maja '12r. 00:57
dziaadostwo,najlepsi radni do wyjeb..nia włącznie z szeryfem na czele(koryto prawie już puste)zrobili orlika i jakiś festyn raz na xxx.myślą kurr....że chrystusa za nogi złapali!!!
xyz - 26 maja '12r. 06:36
jaka władza, jacy "gospodarze" - taka jednostka.
tajniak - 26 maja '12r. 07:34
@peter
Do śmierci POwinieneś służyć !
Chyba że wcześniej pojmiesz ortografię .
kocur - 26 maja '12r. 16:26
Panowie rezerwiści co było w apartamencie z 43 fotografii ?
platfus - 26 maja '12r. 16:37
@gościu
Za komuny przed pochodem pierwszomajowym budynki były odnawiane,obecnie nikogo główna ulica nie obchodzi.
Bruk ,kwietniki i kwiatuszki nie przykryją syfu !
Najłatwiej przytwierdzić tabliczkę że budynek wyłączony z użytku.
zz - 27 maja '12r. 09:49
@kocur
na 43 fotografii pokazany jest dawny magazyn zbrojeniowy(amunicja itp rzeczy..)
z Modlina - 27 maja '12r. 15:34
@zz
znaczyło by to że wybudowali nowy ?
Czy wśród tych ruin jest areszt ?
który to ?
Górszczak od 56r. - 27 maja '12r. 15:46
@R.Grajber
"Kto wymysla bzdury o czeronym asfalcie kiedy kibel na podworku."
Czerwony asfalt wymyśliła władza aby podczas remontu coś skapło (asfalt może być zielony).
Kible na podwórkach zlikwidowali bo UE dofinansowała i porobili ludziom : w kuchni przy zlewie klopy ,innym pod schodami mój znajomy ma na strychu (okolice Strażackiej). Likwidując kible zapomnieli o przyjezdnych inaczej mówiąc o turystach których tak wypatrują.Jeśli ktoś przyjedzie to i tak miasto nic z nich niema. Chyba że z mandatów za szybkość w kasie miasta zostaje,ale to też wydadzą na premie .
KWACHU - 2 stycznia '13r. 18:27
Zima 2000 JW 2610 może to ktoś kiedyś odkupi wyremontuje i zrobi muzeum ale chyba nic z tego nie będzie:(
Dariusz - 17 lutego '13r. 18:14
Służąc w Górze Kalwarii w latach osiemdziesiątych nawet nie wiedziałem że noszę nazwisko jednego z oficerów tej jednostki zamordowanego w Charkowie.Mimo wszystko całkiem dobrze wspominam to miasto tętniące wówczas życiem.Pozdrawiam dr.Lucjana Jakubika.
rezerwista jwGK 1978-79 - 23 lutego '13r. 13:05
sluzylem wGK 3KP1batalionu dca.kapitan Jasinski pozdrawiam chlopcow z tamtych lat Mirek z Zambrowa
milimetr202 - 25 kwietnia '13r. 15:51
płakac sie chce jak sie to widzi taka zajebista jednostka była służyłem tam wiosna96r,piekna miescinka tylko żołnierzy nie lubieli ale nie ma sie co dziwić,wojaków było wiecej niz cywili:)
olo - 28 listopada '13r. 16:58
Witam, służyłem tam. Zima 2000/2001r. Pamiętam zakończenie tej jednostki. Może ktoś pamięta kostki masła przyklejone do sufitu na stołówce ;-)
pozdrawiam
jareko - 14 lutego '14r. 17:36
Też tu służyłem kompania zaopatrzenia jesień 80 lipiec 82.
Przemek - 27 lutego '14r. 00:43
Zima 2000, sanitariusz na izbie chorych, dym z żandarmerią po przysiędze :)
Moje gg : 2500998.
Pozdrawiam.
bajbus - 30 października '14r. 07:09
ZIMA 93 LATO 94 GÓRA KALWARIA WARSZAWA PODCHORĄŻYCH 38 POZDRAWIAM
Krzysiek - 12 listopada '14r. 23:00
Jesien 99/00 linin pozdrawiam ...
Mulo - 21 stycznia '16r. 11:42
Mulo Lato 97 niech się ktoś odezwie
rezerwista - 21 stycznia '16r. 16:35
@ Mulo - 21 stycznia '16r. 11:42
Czego ?
Kiedy to było zapomnij !
'44 - 21 stycznia '16r. 16:38
fotografia nr.9 !
pytam gdzie jest kostka ?
te trochę co położyliście na Dominikańskiej to kropla w morzu.
Drwl nie upilnował.
leszek - 12 lutego '16r. 04:59
ZIMA 96
hej - 12 lutego '16r. 11:22
a co zostało ... ze starego stylu na tych forach?
magazynier zywnosci Marcin - 6 marca '16r. 23:43
jesien 00-01 pozdrawiam znajomych Hanysa sier Grodowskiego z magazynu i chorarżego
! - 7 marca '16r. 08:18
@ magazynier zywnosci Marcin - 6 marca '16r. 23:43
Jeszcze jeden dowód że wojsko niczego Cię nie nauczyło.
Ignac - 2 czerwca '16r. 21:25
Tragedia 1985-1987 w kompani por.Kwiatkowskiego
troska - 3 czerwca '16r. 08:51
Fotka nr.40 !
Gdzie jest ogrodzenie ?
Co policja z nim zrobiła ?
Jan - 4 czerwca '16r. 05:53
Fajnie poczytać te wszystkie komentarze....umysł i ciało się relaksuje... zawsze można wybrać gorzej i później narzekać.
Góra to My, bez Nas nie ma Góry tylko gdzie My jesteśmy
Pewnie dobra zmiana to zmieni.
niczego nie żałujmy - 4 czerwca '16r. 21:01
@Booboo - 22 kwietnia '10r. 22:24
Gdyby ocalili tę jednostkę ,wiecznie byśmy do niej dokładali bo jak wiesz jw. to nie zakład pracy.
Jedyne co by się utrzymało jeszcze przez nie zadługi czas to piwo u .Zakrzewskiego (otwarte dla swoich już od 5 rano) i "Francuz" na przeciwko armat !
Jednostkę zlikwidowali piwo też się nie utrzymało ,bo młodzież ma inne używki,a alpagi u francuza już nie schodziły bo ci co w tych napojach gustowali pomarli !

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Ostatnio na forum

» Nowy szeryf przyszedł z Warki

@aneta - 24 czerwca '16r. 19:37 taki dobry jak...
~WAŁ

» Czołowe w Wólce Załęskiej. Dwaj kierowcy...

Kazdy wypadek, niezaleznie od przyczyn jest tragedia i...
~melba

» Okradł pracodawcę. Złapany, oddał pieniądze

@do redakcji - 11 czerwca '16r. 14:23 CBA blisko . Czy to...
~ciekawa

» Świętuj z miastem

zasłużeni dla mniasta...
~Franciszek

» Parada uczniów szkół w gminie otwierająca...

Fotka 28 - czy one będą zbierać na tacę ?
~koko

» 1100 rowerzystów, bez naszych na podium

Michal przeczytaj sobie swoją wypowiedź i zastanów się nad...
~aizi

» Parada uczniów szkół w gminie otwierająca...

@B nie badz naiwny, z lat szkolnych pamietam, ze takie...
~melba

» 1100 rowerzystów, bez naszych na podium

@Michal stop rowerowym terrorystom! Okropne towarzystwo,...
~melba

» Parada uczniów szkół w gminie otwierająca...

Ja nie dla siebie mówię o kanalizacji ! Mnie ta...
~Patalong

» Nowy szeryf przyszedł z Warki

znam tomka osobiscie to odpowiedzialny czlowiek i bardzo...
~aneta

Gorakalwaria.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Góry Kalwarii i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.