Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Czy od września gmina będzie dopłacać do biletów miesięcznych?

Dodano: 19 czerwca 2018; Trwają rozmowy na temat przystąpienia naszej gminy do programu Warszawa Plus. W ubiegłym miesiącu Rada Miejska przyjęła uchwałę intencyjną w tej sprawie.

Program „Warszawa Plus” powstał kilka lat temu z myślą o mieszkańcach gmin położonych w obrębie aglomeracji warszawskiej, którzy codziennie dojeżdżają do pracy lub nauki w stolicy. Do tej pory nie cieszył się dużą popularnością - przystąpiło do niego jedynie sześć gmin (w tym m.in. Konstancin-Jeziorna).

Program nabrał przyspieszenia w ostatnim czasie, prawdopodobnie w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Wstępnie chęć przystąpienia do niego zadeklarowało kolejnych 20 gmin.

Jego idea polega na tym, że mieszkańcy gmin, które uczestniczą w programie, mniej płacą za bilety okresowe (30- i 90-dniowe), a różnicę w cenie pokrywa lokalny samorząd, dopłacając warszawskiemu Zarządowi Transportu Miejskiego.

- Dzięki dopłatom do biletów nie tylko odciążymy mieszkańców finansowo. Liczymy również, że więcej osób będzie korzystać z komunikacji publicznej, dzięki czemu zmniejszy się ruch na drogach do Warszawy i ograniczone zostanie zanieczyszczenie powietrza – wylicza korzyści burmistrz Góry Kalwarii Dariusz Zieliński.

Głosowanie radnych nad uchwałą o przystąpieniu do programu ma odbyć się jeszcze pod koniec czerwca, a sam program mógłby ruszyć z początkiem roku szkolnego. Ulga w cenach biletów miałaby objąć tych mieszkańców, którzy rozliczając się w podatku wskazują miejsce zamieszkania na terenie gminy Góry Kalwaria (lub których rodzice wskazują takie miejsce zamieszkania).

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (13)

Ferdek

Data: 19 czerwca 2018, 19:41 A ja się nie zgadzam żeby moje podatki były przeznaczane na dopłaty do biletów,skoro ludziska jeżdżą do pracy i zarabiają ,to niech sami płacą za bilety!!!

Student

Data: 19 czerwca 2018, 23:06 To już chyba lepiej jakby gmina przeznaczyła te pieniądze na zwiększenie częstotliwości kursowania 742...

nsz

Data: 20 czerwca 2018, 08:24 Dlaczego ja mam komuś finansować bilety?

artes2006

Data: 20 czerwca 2018, 10:58 A może zwiększenie kurowania ZTM i obniżki za bilety ?


PKSy

Data: 20 czerwca 2018, 14:20 ZTM i autobus z wilanowskiej do GK przez Piaseczno????? chyba nigdy sie nie doczekamy ...

Miś

Data: 20 czerwca 2018, 14:58 A może się doczekamy

Mirek

Data: 21 czerwca 2018, 10:57 Wreszcie jakieś sensowne działania naszych władz. I wcale nie chodzi o to, żeby komuś do biletu dopłacić drogi Ferdku ale żeby zmobilizować ludzi do płacenia podatków tam gdzie mieszkają.

Gość.

Data: 21 czerwca 2018, 13:46 ZTM było by cudnym rozwiązaniem dla pasażerów Lini Warszawa - Góra Kalwaria p. Piaseczno a nie te śmierdzace stare rupioty Polonusa lub Warki.

Marcin

Data: 21 czerwca 2018, 15:32 Dobry pomysł,i jeszcze zwiększyć ilość kursów ZTM 742,bo trochę trzeba czekać na autobus do Warszawy.

??

Data: 21 czerwca 2018, 19:16 Liczymy również, że więcej osób będzie korzystać z komunikacji publicznej, ...że więcej osób zagłosuje na... – wylicza korzyści burmistrz Góry Kalwarii Dariusz Zieliński.

Bogatemu i bidnemu dopłata po...równo (socjalistycznie czy populistycznie?.)

Nikoś

Data: 22 czerwca 2018, 06:55 A może by tak mniej zabierać,np obniżyć podatki?

hmm

Data: 23 czerwca 2018, 08:57 @Nikoś: toś dobrze napisał, tylko kto to zauważy i weźmie pod uwagę?

wyborca

Data: 24 czerwca 2018, 15:51 Brawo Nikoś ! To jest sedno! Niech przestaną nam dawać nasze pieniądze! Niech mniej zabierają a MY sami sobie damy i to o wiele lepiej! Przykład z ostatniej chwili - program 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka. Zanim dali, to najpierw podnieśli opłatę paliwową w efekcie rodzice dzieci, czyli młodzi ludzie, którzy w większości dojeżdżają do pracy, są najbardziej mobilni zapłacą dużo więcej niż te 300 plus. Z opłaty paliwowej dochody państwa to ok. 1,5 mld a program 300 plus to dużo, dużo mniej. Gdzie reszta? Na taksówki dla posłów, czy dziesiątki tysięcy na makijaż dla pani premier!!? Niech przestaną nas ograbiać a sami sobie zafundujemy i bilet i zeszyty dla dzieci!