Góra Kalwaria traci mieszkańców - Góra Kalwaria

Góra Kalwaria traci mieszkańców

24 lutego '12r.
Mimo że przybywa osiedli w naszym mieście, liczba jego mieszkańców spadła. Przybyło za to zamieszkałych poza Górą Kalwarią.


Na zakończenie roku 2011 w mieście na stałe lub czasowo przebywało 11 514 mieszkańców. Z kolei poza miastem (czyli na terenach wiejskich gminy) – 13 739 osób.

Porównując te dane ze statystykami z końca roku 2006, widać dwie tendencje: znacznie przybywa mieszkańców miejscowości wokół miasta, a w samej Górze Kalwarii ich liczba spada.

Jeśli rodzić dzieci, to poza miastem


Patrząc na mieszkańców w poszczególnych przedziałach wiekowych:

● Spadła liczba urodzin dzieci w mieście. W 2006 roku osesków do 2. roku życia było 370. Obecnie jest ich o 50 mniej. Pod tym względem Góra Kalwaria musi mocno gonić wieś, w której w końcu roku 2006 mieszkało 383 maluchów w tym wieku. 31 grudnia 2011 r. było ich już 494 (czyli o 111 więcej).

● Co ciekawe – w ciągu 5 lat prawie nie zmieniła się ogółem liczba osób w wieku 0 – 18 lat. W Gorze Kalwarii było ich na koniec zeszłego roku 2371 (o dwie więcej niż w 2006 r.). Na wsi dzieci było w grudniu 2985 (o 29 więcej).

● Przez minione 5 lat w mieście ubyło osób w tzw. wieku produkcyjnym (kobiety 19 – 60 lat, mężczyźni 19 – 65 lat). Na koniec roku 2006 było ich 7365, a pod koniec zeszłego roku – 110 mniej. Na terenach pozamiejskich nastąpił z kolei wzrost osób z tej grupy. W 2006 r. składała się ona z 8227 osób, a w końcu 2011 było ich 698 więcej.

● Jeśli chodzi o seniorów (czyli mieszkańców w wieku emerytalnym), przez pięć lat w mieście ich przybyło o 184 osób (na koniec grudnia było ich 1888). Więcej jest przede wszystkim kobiet w starszym wieku – bo aż 175. Jeśli chodzi o miejscowości poza miastem – tu też przybyło seniorów, ale o 150 osób – do 1829. Tu też widać przewagę kobiet, bo ich jest więcej o 163 (to kosztem mężczyzn, których przez pięć lat ubyło o 13).

● W podziale na płeć od 2006 r. miastu ubyło 50 mieszkańców płci męskiej i połowę mniej kobiet. Poza miastem przybyło 400 osób płci męskiej oraz 477 kobiet.


Czym tłumaczyć ucieczkę z Góry Kalwarii?


Góra Kalwaria, położona 30 km od Warszawy, na dobrą sprawę powinna wchłaniać osoby, których nie stać na mieszkanie w Warszawie lub nie mają na to ochoty. W tym samym czasie bowiem samemu tylko miastu Piasecznu przybyło około 10 tys. obywateli, Grójcowi – 647, Tarczynowi (który liczy zaledwie niespełna 4 tys. mieszkańców) – 62, Konstancinowi-Jeziornie – 269 (choć tu króluje zabudowa rezydencjonalna).

Czy powodem jest słaby dojazd do Warszawy (do pracy, szkoły). Ale przecież są dwie alternatywne trasy. A może wieczne korki i brak obwodnicy? Lub w najgorszym razie – potencjalnym mieszkańcom po prostu nie podoba się to miejsce, bo nie oferuje wygodnego życia, na chociaż podstawowym poziomie?

Co na ten temat uważacie?

(pc)

Komentarze

tomek m. - 24 lutego '12r. 20:38
Ile wysłaliście na banicję do Baniochni ?
W tym jedyną rozrywkę
ciekawy - 24 lutego '12r. 20:48
Jestem niezmiernie ciekaw skąd macie takie statystyki ?
Na fotografiach liczycie te osoby ?
Ludzie nigdzie nie chodzą bo nic nie organizujecie !
Raz w życiu byłem na dożynkach i raz w Sylwestra pod ratuszem.Ale ludzie lubią imprezy i na pewno by poszli.
Wychodzących z kościoła policzyć też nic nie da bo ludzie po aferach pedofilskich przestali uczęszczać (niektórzy). Proszę podać wzór z którego skorzystaliście .
Redakcja - 24 lutego '12r. 21:29
Szanowny ciekawy. Nie potrzebny jest żaden wzór. Wystarczy zwrócić się o informację do ewidencji ludności w ratuszu (tam, gdzie wydają dowody i dokonuje się meldunku). Potem te dane podliczyć, porównać i to cała tajemnica.
ciekawy - 24 lutego '12r. 21:44
do Redakcji
Jeśli tylko wykonują swa pracę prawidłowo.(ci w meldunkowym). Ta pani z Grójeckiej już dawno powinna iść na odpoczynek - do tej pracy się nie nadaje.
Dzięki za odpowiedź.
XX - 24 lutego '12r. 22:03
A NOWE przedszkole za 5 mln ma być w.. mieście.

Panie Burmistrzu! W petycji z lipca ubr. to wieś
prosiła o przedszkole. Czy nie czas na rozsądną decyzję.. ...liczby nie kłamią!!!!!!!!!!!

Będzie na wsi przedszkole to m. in.:

- zameldują się Ci,co już mieszkają i wożą dzieci
poza gminę (gdzie łatwiej o przedszkole),
= przybędą nowi mieszkańcy z ... PIT-ami,
- przybędzie nowy kapitał ludzki i finansowy.


Lesznowola liczy na 40 mln! z podatku PIT w br.!!

Czas pomyśleć realnie........ Ostatni dzwonek.
ach - 24 lutego '12r. 22:11
ja w czerwcu uciekam do warki
XX - 24 lutego '12r. 22:26
Czy Redakcja wie ilu mieszkańców przybyło w poszczególnych miejscowościach? Bo to ciekawe.
I może dać do myślenia.. też decydentom.
XX - 24 lutego '12r. 22:36
Jeszcze dużo młodych mieszkańców, szczególnie
z południa gminy ucieknie w .. Polskę.
Bo jaka tam infrastruktura i przyszłość ??????
A i dla miasta "plac czerwony" to nie cymes.

Chyba,że wszystkich oczaruje iluminacja Czerska.
XX - 24 lutego '12r. 22:46
Statystyka i casus Lesznowoli to mocne atuty w rękach wiejskich radnych ... tylko mądrze je wykorzystać!!
Czekamy na Wasze inicjatywy; zakładając, że znacie potrzeby naszych wsi. A dla wsi to i łatwiej o środki unijne. Pocisnąć trochę "brukselkę"!!!
I ...swego umysłu nie żałować. I wieś zapytać.
Boście nie z miasta.
yyy - 25 lutego '12r. 09:01
To, że mieszkańców Piaseczna i Konstancina przybywa to nic dziwnego. Z tych miejscowości do Warszawy (czyt. pracy/szkoły/uczelni) jest rzut beretem a zarazem nie jest to motłoch Warszawy. Natomiast każdy kto dojeżdża codziennie do Warszawy z Góry zdaje sobie sprawę jak ma przesrane. Kolej jest zapchana, nie ma żadnego ludzkiego peronu, stacja jest daleko itd. PKSy drogie, MZA teraz ruszyło i dobrze, ale też nie rozwiązuje wszystkiego. Natomiast dojeżdżając samochodem mamy 15 km do Piaseczna/Konstancina plus dodatkowe km po Warszawie. W sumie dziennie około 50 km, a paliwo drożeje. Sam bym z tego miasta uciekł do Warszawy i miałbym wszędzie blisko. Natomiast ludność wiejska to na przykład Katy, Tomice gdzie przeprowadzają się ludzie którzy już się dorobili i budują sobie domy jednorodzinne, z tego powodu tam wzrasta liczba ludności i dzieci. Góra jako miasto nikogo nie przyciągnie bo nie ma tu miejsc pracy. Kiedyś był Hortex, Polsport, zakłady budowlane, w Piasecznie Polkolor, więc można było tu mieszkać i pracować. Teraz mamy tu Call Center z którego większość ucieka widząc jaka to praca i za jaką stawkę.
(ko) - 25 lutego '12r. 09:07
Gdybym był młodszy to w chwili gdy zniosą wizy do Ameryki nie oglądałbym się na nic.
Zadupie - 25 lutego '12r. 09:13
Po prostu Góra Kalwaria to zadup... !!! I tyle ... Brak choćby placów zabaw dla dzieci, brak parku, brak miejsc do rekreacji, odpoczynku, nie ma gdzie iść na spacer (nad Wisłą syf, niezagospodarowane tereny), Góra Kalwaria jest brzydka, wszędzie psie odchody ... ot i co! A na wsi ludzie mają swoje domy, ciszę, miejsce na grilla, kawałek placu do zabawy dla dzieci, a autem i tak wszędzie się dojeżdża jako i Góry Kalw.
Cycek - 25 lutego '12r. 10:09
Aby przyciągnąć turystów ,zatrzymać mieszkańców należy coś zrobić.Jeśli chodzi o turystów należy zmienić nazwę miejscowości,może o tym ktoś zdecyduje.Od siebie dodam ,a to nie jest tajemnicą ,że są miejscowości odwiedzane ze względu na nazwę : Wąchock ,Swornegacie,Hujowagórka itd..
Edward - 25 lutego '12r. 13:28
Ze statystyk jawnie wynika, że trzeba inwestycje przekierować na wieś, a nie pompować kasę w podłą mieścinę i budynki komunalne.
KWĆ - 25 lutego '12r. 19:51
Do Edward
W budynki komunalne gdyby cokolwiek zainwestowali nie straszyły by dzisiaj.
A tak wszystkie wrony zamieszkują Dom Pomocy Społecznej.
XX - 25 lutego '12r. 21:09
Mądre inwestycje w obszary wiejskie to szansa rozwoju naszej gminy. Tylko muszą nastąpić.........
Buntownik - 26 lutego '12r. 00:21
Zgadzam się z Zadupie. W GK nie ma żadnych oznak nowoczesności, a mówiąc ściślej: normalności. Tak naprawdę jest to jedna główna ulica przy której straszą rozwalające się komunalne rudery, nie ma gdzie wyjść spędzić miło czasu, czy zrobić zakupów. Nie mówiąc o tym że GK jest po prostu brudna i zaniedbana. Tak jakby czas zatrzymał się tu latach 80-ych.. Żałosne że władze waszego miasta zamiast pomyśleć nad nowoczesnymi drogami rozwoju dla tej mieściny, planują zmarnowanie gminnych pieniędzy na zachowanie jego staroświeckiego (czyt. wieśniackiego) charakteru ;)
Baciuk - 26 lutego '12r. 10:26
Czy kolega " Buntownik " widział ulicę Strażacką ?
Bruku z błota nie widać,samochodów jak pod ministerstwem ,a tabliczka informująca kierowców o sposobie parkowania powieszona na druciku powiewa na wietrze,jedna kratka ściekowa szczelnie utkana aby woda się nie dostała,druga jest wyżej niż poziom wody z roztopów.
Jednym słowem CENTRUM !
Buntownik - 26 lutego '12r. 18:24
@ Baciuk
znam Strażacką bo mieszkałem w GK długi czas, obraz niczym ze starej kroniki, jakbyśmy się cofnęli do przełomu lat 40/50.. Po prostu żałosne ;)
Beta - 26 lutego '12r. 19:43
W sobotę o 18.00 zamknięte 2 cukiernie w Górze Kalwarii.
Czy na ciastko z kawą mam jechać z chłopakiem do Piaseczna, Warszawy?
Pomocny - 27 lutego '12r. 09:45
Witam

Podchodząc poważne do ww. statystyk to należy podtrzymać ten trend, a wręcz pomóc wsi w gminie GK, Samo miasto GK nie jest atrakcyjne wizualnie, słabo rozwinięty transport miejski łączący GK z Warszawą. Ludzie wola dojeżdżać ze wsi samochodem. Proponuje dalej rozwijać ten trend, po prze doprowadzanie do tych wsi kanalizacji, rurociągów gazowych, budowanie chodników, dróg lokalnych itp. Rozwijając wieś GK możemy się spodziewać, że za kilak lat ściągnie to nie tylko dodatkowych mieszkańców wraz z ich PIT’ami, ale i dodatkowych inwestorów, Niech nam wszystkim chce się tu mieszkać. A co do samej GK to przede wszystkim samo miasto nie powinno straszyć swym wyglądem.
nsz - 27 lutego '12r. 10:27
W ciągu ostatnich 10 lat powstało kilka osiedli w Górze. Domów nie ubyło, a raczej przybyło. Logicznie powinno przybyć mieszkańców. Dlaczego tak nie jest? Dlatego że są to tak zwane "słoiki.pl" czyli przyjezdni nie meldujący się, nie utożsamiający z nowym miejscem zamieszkania. Wystarczy popatrzeć na tablice rejestracyjne. Słoikowe osiedle znajduje się np. na Wyszyńskiego. Z podobnym problemem walczy teraz Warszawa. Takie słoiki nie płacą podatków w miejscu zamieszkania, ale chcą korzystać z miejscowych dobrodziejstw, jak np. szkoła.
Na wsi sytuacja jest inna, bo tam budują się domy i ludzie po zakończeniu budowy meldują się w swoim nowym domu.
Misia - 27 lutego '12r. 10:40
A czemu się tu dziwić? O ile artykuły pierwszej potrzeby wszędzie dostępne, to z rozrywka już gorzej. Poza tym odległość do Warszawy - gdzie i tak większość pracuje - to około 30 km. W obie strony jakieś 2-3 godziny codziennie i prawie 1000zł na paliwo. Czyli lepiej ten tysiąc dołożyć do czynszu i mieszkać bliżej Warszawy i równocześnie oszczędzić czas na dojazd. Proste. Poza tym mieć równocześnie pod ręką mnóstwo fajnych miejsc, do których wybranie się nie jest "wycieczką".
F-7 - 27 lutego '12r. 13:53
do Beta
wystarczy na Walewicką tam mieszka ten pan od ciastek,
wyszło mi z głowy nazwisko.
Ale to ten co mu się Bono śniło,to ten co startował do napraw wiat przystankowych !
Piotr - 27 lutego '12r. 16:46
Do Beaty. Proponuję otwórz kawiarnię lub cukiernię i pracuj w soboty i nidziele po 18 po 20 i kiedy tylko chcesz , a potem nam opowiesz czy się opłacało .
dobrze poinformowany.R - 27 lutego '12r. 16:48
chciałbym was pocieszyć i wielce oznajmić będziemy mieli MC DONALDA wiem to od osób rządzących w naszej wsi tydzień temu podpisano umowe na jego budowe a odbędzie się ona na wylotówce na potycz na wysokości stacji benzynowej podobniesz obok biedronki która powstanie już nie długo koło moto centrum chcą się wyrobić do euro bo droga wylotowa a w warce będzie miasto z kempingami.pozdrawiam dobrze poinformowany.R
!!!! - 27 lutego '12r. 17:58
@ dobrze poinformowany.R
super wiadomość
tylko czemu władze nic nie mówią ?
ivo - 27 lutego '12r. 19:47
No właśnie .W Warce ,albo na obrzeżach Góry wszystko się dzieje ,a w samym mieście t.zw. czarna dupa .
Mieszkam tu od 13 lat i nie mogę się oswoić z tym miastem .Dzieci i mąż zameldowali się tu ,ja nie chcę .To jest jakaś masakra .Prowadzę swój interes w tym chorym mieście i mam obroty o 70 % niższe niż w Wa-wie lub Piasecznie .Zróbcie coś .Tu się nie da żyć .Faktycznie wszyscy uciekają .Wystarczy porównać ceny działek budowlanych n.p. z prawą stroną Warszawy i widać ,że nasze miasto spada na psy .To zawsze prawa strona była dużo tańsza .Zróbcie jakiś park ,plac zabaw nad Wisłą ,a nie piaskarnię .Kilka restauracji ,kawiarni .Zacznie się w końcu opłacać ,bo ludzie przestaną uciekać jak coś się będzie działo .Tu mieszka mnóstwo leniuchów ,których też należy zmobilizować do pracy .Kobiety siedzą w domach i klepią biedę ,są zaniedbane ,mężczyźni piją ,a mogłoby być fajnie .
xxx - 27 lutego '12r. 19:52
"będziemy mieli MC DONALDA"
Ktoś kto wydał na to zgodę powinien być pojmany i wysłany do kamieniołomów.
czary mary - 27 lutego '12r. 20:26
Dziwny to kraj i dziwna gmina !
Miast się pochwalić tym Donaldem to trzymają w tajemnicy. Oglądałem program w telewizji gdzie Kościół dostał zwrot zagarniętego mienia więcej niż się ubiegał.
Tyle ,że prokurator już działa .
rychu - 27 lutego '12r. 20:32
"ale chcą korzystać z miejscowych dobrodziejstw, jak np. szkoła."
tez mi dobrodziejstwo !
Śmiem tak napisać ,bo czytam tutaj komentarze uczniów ze szkół miejscowych.
Niezbyt dobrze świadczy to o nauczycielach !
jablonosiu - 27 lutego '12r. 21:07
Witam,
Rozglądamy się z żoną obecnie za mieszkaniem w okolicach Warszawy. Mam dobre wspomnienia z dzieciństwa z tego miasta, przyjeżdżałem do cioci na wakacje. Ale jak dziś czytam takie opinie aż mnie skręca. Aż tak się zmieniło? Prawdę mówiąc zniechęciliście nas do brania pod uwagę tego miasta. A szkoda...
Buntownik - 27 lutego '12r. 23:39
@ jablonosiu
Mylisz się.. właśnie o to chodzi że ono się wcale nie zmieniło.. od zamierzchłego PRL-u nic się tu nie zmieniło..
new citizen - 28 lutego '12r. 10:57
Cztery słowa które kojarzą się Dziurą Kalwaria

- bród
- brzydota
- zacofanie
- korek

Anegdota zasłyszana w sklepie.
Spotkanie towarzyskie w Warszawie, pytają opowiadającego gdzie mieszka.

- w Górze Kalwarii
- (mąż) Góra Kalwaria, Góra Kalwaria... - a gdzie to jest?
- (żona) To tam gdzie staliśmy w korku w zeszły weekend kochanie
- (mąż) aaaa......

pozdr
Alojz - 28 lutego '12r. 11:37
do tej anegdoty wtrąciłbym Qlińskiego vel Viadro i innych kupców winnych takiego stanu rzeczy.
Monika - 28 lutego '12r. 11:39
@jablonosiu
Dokładnie. Nie bierz pod uwagę GK do przeprowadzki. Chyba, ze lubisz spędzać długie wieczory w czterech kątach. Bo nawet na spacer czasem strach wyjść tyle tej hołoty się kręci. Poza ty dziura, dziura, dziura.
rolex - 28 lutego '12r. 11:40
@new citizen
-Świetny dowcip. Ale jednocześnie nasuwa się na myśl smutna refleksja; że tych korków końca nie widać, i ma być jeszcze gorzej, bo projekty uciekają w inne rejony Kraju. A jaka jest w tym rola osoby TW.Pyszyńskiej, która to została namaszczona przez GÓRĘ jako ta co ma nad tym zapanować i uzdrowić; to ja się pytam!
I jak to się ma do jej roli: jako kierowniczki blokady Ronda Górskiego?
Coś mi tu śmierdzi od GÓRY i od DOŁU. Umieszczenie tej TW w tej roli ma gwarantować to, że korki, bajkorki i dziury jak są tak będą dopóki ludziska nie wyjdą na ulicę i nie pogonią tej zgrai hien z ratusza!
rolex - 28 lutego '12r. 11:56
Naj większym grzechem Samborskiej i obecnej ekipy rządzącej jest to, że nic nie robią w kierunku zapewnienia młodzieży atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. I pomyśleć, że w ratuszu zasiada kilka gadających głów z przeszłością pedagogiczną.
Smutne to pisać, ale do władzy dorwała się ekipa cwaniaków, układowców, megalomanów, a jednocześnie są to ofermy życiowe, które na swoim umarły by z głodu, i teraz clou tego to to, że te ofermy są manipulowane przez trzech cwaniaków "biznesmenów" o inicjałach to każdy zapewne wie jakich, ale przypomnę:B-G-N.
I to ten UKŁAD zabija rozwój tego miasta i gminy.
luk - 28 lutego '12r. 13:33
Czy tak trudno zrobić coś dla miasta, mieliśmy np. wysypisko skąd czerpaliśmy zyski przez wiele lat i co za nie mamy? Nic . A taka Warka czy Garwolin miasteczka nie do poznania , czy tam można? Ludzie tam teraz na potęgę wykupują mieszkania, działki .... A u nas?
spa - 28 lutego '12r. 13:40
Zastanawiam się, kiedy pracownicy ZGK wyjdą ze swojej gawry i posprzątają ulice i chodniki?
12050 brutto + bonusiki - 28 lutego '12r. 13:55
niektórzy cieszą się z tego co mają i nie narzekają
jajc - 28 lutego '12r. 16:12
Dzisiaj zauważyłem kartkę informującą o wstrzymaniu dostaw wody w dniu jutrzejszym na ul. Kilińskiego.
Kiedyś nie było internetu,ale był radiowęzeł(starsi pamiętają). Dzisiaj w dobie internetu,Bolków agentów TW
tak trudno zamieścić info na :
"Gorakalwaria.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Góry Kalwarii i okolic. Gościmy codziennie na monitorach u wszystkich ... " !
baba ogrodowa - 28 lutego '12r. 20:08
Znalezione w sieci:
Ćwierć miliona mieszkańców Warszawy wyprowadzi się w ciągu najbliższych 25 lat poza granice miasta - wynika z raportu wynika z raportu jednej z dużych firm, działających na rynku usług finansowych. Podobny trend obserwuje się w niemal wszystkich największych miastach Polski.

W ciągu kilku ostatnich lat z dużych miast do okalających je powiatów wyprowadziło się ponad 700 tysięcy osób. Zdecydowana większość osób chce w ten sposób poprawić warunki mieszkaniowe.

W małych miejscowościach kupują duże mieszkania, bądź na tańszej ziemi budują domy jednorodzinne. Jak mówi współautor raportu Jakub Karliński, jest to jeden z najlepszych sposobów podwyższenia standardu życia. Przy wyborze lokalizacji i cenach nieruchomości największą rolę odgrywa sieć komunikacyjna.

Z raportu Wealth Solutions wynika, że działki i nieruchomości z dobrym dojazdem do centrów dużych miast osiągają wyższe ceny niż nieruchomości gorzej skomunikowane. Jak mówi ekspert ds. transportu Adrian Furgalski, największą rolę odgrywa tu komunikacja kolejowa.

Autorzy raportu wskazują także na dużą rolę transportu kołowego przy wycenie nieruchomości i wyborze lokalizacji. Dowodem na to są rosnące ceny nieruchomości w okolicach budowanych autostrad.

Jak widać potencjał dla miasta i gminy jest.
bawmy się - 29 lutego '12r. 09:14
nie było balu sportu ,czy będzie biesiada jak w ubiegłych latach ?

http://www.gorak(...)713.html
Zadupie - 29 lutego '12r. 12:15
Warto by jeszcze zwrócić uwagę jak działają (lub nie działają) radni. Radni ze wsi typu Czersk, Brzumin, Krzaki itd. itp. są po prostu w swoim środowisku, w swojej wsi, w terenie z którego uzyskali mandat są bardzo dobrze znani i rozliczani ze swej pracy radnego. Każdy mieszkaniec np. Czerska doskonale wie kto jest "jego" przedstawicielem w Radzie Gminy, wiadomo do kogo można, trzeba się zwrócić wrazie potrzeby, wiadomo na kogo przy następnych wyborach głosować a na kogo nie, bo się nie sprawdził. Tymczasem radni z Gory Kalwarii byli i są anonimowi. Pisałem już o tym kiedyś na tym forum. Jako mieszkaniem nie wiem który radny tak naprawdę reprezentuje moją "dzielnicę", moje "osiedle" w Radzie Gminy. Stąd też tereny wiejskie mają szansę rozwijać się prężniej, mieszkający tam ludzie mają jakby większy wpływ na swój los, w Górze Kalwarii radni są anonimowi, załatwiają najprawdopodobniej swoje prywatne sprawy.
henryk z. - 29 lutego '12r. 13:26
Strażacka sięgnęła bruku dosłownie,dziesiątki ludzi codziennie brudzi sobie buty na błocie idąc do elektrycznego sklepu. Co z tego ,że z tej ulicy jest Linek Karol Stróż jak on tego nie widzi. Im dalej tą ulicą tym gorzej.Pietrzak myśli o meblach ,a Gliński o Podzamczu.
Buntownik - 29 lutego '12r. 14:42
@ Monika
Może nie jest aż tak strasznie jak mówisz, no ale widać gołym okiem pełno menelstwa..
@ dobrze poinformowany.R
Mc Donald ma być, to pewne, ale w Piasecznie. GK i McD?? Ale spoko, przynajmniej się pośmiałem ;)
@ Ivo
Jest naprawde dużo w GK takich typowych obiboków, od młodzieży po osoby po 60-tce, którym nie chce się nic, kompletnie nic, żadnej roboty podjąć tylko chlać tanie wina i wysiadywać na skwerku. Oni już tu zostaną, podczas gdy wszyscy normalni ludzie stąd odpłyną.
Pozdrawiam z Piaseczna :)
tutu - 29 lutego '12r. 22:19
@Zadupie
zapomniałeś, na kogo głosowałeś?
Zadupie - 1 marca '12r. 07:33
@tutu

Doskonale pamiętam na kogo głosowałem,ale mój kandydat nie dostał się do Rady.
xx - 1 marca '12r. 12:39
Może zmiany na maksa jednak potrzebne ?

Minęło 400 dni nowej władzy.... i co?

Miała być odnowa i lepszy styl. A jo jest?
12050 brutto + bonusiki - 1 marca '12r. 13:34
liczy się tylko kasa
XX - 1 marca '12r. 21:32
Po podwyżce podatków nowy .. impuls rozwoju: droższa woda (w Czaplinie ponoć .. b r u d n a ?.)

Czekamy na nowe "zachęty" zamieszkania w tej gminie.
O rosnących .. kosztach i p r o b l e m a c h.

Powodzenia w .. walce o miejsca w przedszkolach publicznych! Wyrazy współczucia dla przegranych.
jajco - 1 marca '12r. 22:30
@XX
I żadnej szansy na pracę .
Cicero - 2 marca '12r. 06:35
@ jajco-proponuję przespacerować się w weekend w okolice ulic Pijarskiej i Adamowicza.To co pozostało z największego zakładu woła o pomstę do nieba,następnie pospacerujmy ulicą Leśną(ZTS.,PRK.,Inco).Spacer zakończmy na ulicy Kardynała Wyszyńskiego(Polsport dawniej"Szermierz").Odwróćmy się,popatrzmy na wysychającą Wisłę i zrujnowany port P.B.W.i pomyślmy-kto i za jakie grzechy zgotował nam taką teraźniejszość,oby ci sami nie przygotowywali przyszłości!!!!!
niestabilny - 2 marca '12r. 08:34
wszyscy tu narzekacie i dramatyzujecie.Wszyscy jesteście młodzi i inteligentni lub''bocianami'' Góry Kalwari i nie widzieliście miasta 30 lat wstecz.A szkoda.KAŻDY chce mieć lepiej,ale nie oczekujmy CUDÓW.
xx - 2 marca '12r. 11:25
Strategia władzy na lata 2010-201ycje :

- do roku 2013 inwestycje w Górze, Czesku,Krzakach,
Baniosze, Łubnej, Dobieszu, Wojciechowicach oraz
w 2-3 innych wsiach.
- w 2014 r. (wybory) rzucić "ochłapy" przedwyborcze
na niektóre inne wsie. Niech "hołota" (sorry)
ucieszy się i(OMAMIONA) zagłosuje znów na nas.

Zobaczymy .. na ile się sprawdzi !

A rozwój gminy ? Ba, na tym trzeba się znać; o to niech pomartwią się kiedyś (może) inni ..
A dobro mieszkańców ? Których ?????????????

xx - 2 marca '12r. 11:55
@ jajco....
i szansa pracy dla wielu w menażerii.
Tylko pomyśleć jak jeszcze ją uatrakcyjnić. Pole do popisu dla wizjonerów... Ciekawe wpisy oczekiwane.
abc - 2 marca '12r. 12:37
W GK brakuje - "świeżości", nowych rozwiązań, a zwłaszcza pracy!
Nasi Czołowi Urzędnicy myślą tylko o Sobie i sowoich portwelach... najważniejsze aby żadnemu z nich grosik z portfela nie umknął... a praca jak jakaś już jest to tylko dla wtajemniczonych czyli znajomych!!!
xx - 2 marca '12r. 13:29
Menażeria z "Przyciągnąć turystów Czerskiem)"wzbogaco- na o ciekawe elementy (motywów dostatek: replika bunga bunga, tańcząca p. burmistrz........) to realna szansa na sukces. I mierność można spieniężyć.
XXy - 3 marca '12r. 23:50
Bez mieszkańców żadna gmina nie ma szans na rozwój.
Seria ostatnich decyzji skutecznie wzmocni nieatrakcyjność mieszkania w naszej gminie.
Komu o to chodzi?????????

Skutki 400 dni bytu aktualnej władzy wymagają stosownej reakcji większości mieszkańców.
Bo ich przyszłość coraz mocniej zagrożona.

A władza ich losem chyba się nie przejmuje !!!!
(Urban rzekł kiedyś:" Rząd wyżywi się SAM")
loq - 5 marca '12r. 10:32
@redakcja - czy dysponujecie danymi o ilości mieszkańców w G.K. i poszczególnych wsiach

Migracja ludzi na wieś jest z Warszawy i Piaseczna, nie z G.K. na wieś. Góra niedługo może wymrzeć choć autobus 724 jest zwiastunem wiosny dla G.K. - teraz czas na drugą nitkę G.K. - PIASECZNO
czekamy
xxy - 8 marca '12r. 13:11
Zachęceni ceną działek na wsiach przybywają nowi mieszkańcy; wielu
z nich się nie melduje bo np. nie mają szansy na miejsce w przedszkolu
dla swych dzieci. Realia naszej gminy ich do tego zmuszają ....

W zeszłym roku był nabór wniosków na przedszkola ... z kasy unijnej.
Była petycja ponad 100 mieszkańców zainteresowanych przedszkolem; władz
w trosce o ich dobro (i szansę na kasę z UE) ... co zrobiła ??

Kto wie ?

Nie dziwota,że gmina traci mieszkańców i ... będzie ich traciła.

Tu potrzebna zmiana.

Dlaczego nie ma terenów3 dla biznesu przy szosie wareckiej czy grójeckiej ???????? Kilometry terenów biznesowym .. leżą ugorem.
Tu też potrzebna zmiana.

Jak mieszkańcy wielu wsi mogą spędzać wolny czas? Co mają robić
w wolnym czasie ich dzieci ?
Też potrzebna zmiana.

W Sobikowie nie ma poczty, zagrożony jest byt Ośrodka Zdrowia, wiele terenów zagrożonych jest podtopieniami. Słaba komunikacja ..
Potrzebne zmiany (też w innych obszarach) i to TERAZ.

Rozwój gminy to zadanie nr 1 .. każdego samorządu !
loq - 9 marca '12r. 12:10
@xxy bądź człowieku realistą. Już wiele POlityków obiecywało nam gruszki na wierzbie, a dziś co? Już niedługo PO nich będzie POzamiatane. Nie słowa lecz czyny. Czy po za komentowaniem przyczyniłeś się do poprawy naszej kondycji zdrowotnej, naszego bezpieczeństwa etc...?
xxy - 9 marca '12r. 12:37
@loq dzięki za "zarzuty", które "odpieram" :

- jestem realistą a nie "POlitykiem",
- nic nie obiecuję, a wiele czynów "stoi" za mną; przyczyniłem się do
wielu zmian dla społeczności, w której żyję (służę szczegółami np.
na spotkaniu tete-a-tete w ustalonym miejscu i porze; pr.o propozycję),
- zależy mi na dalszych zmianach,stąd moje wypowiedzi w kilku miejscach,
- to nie POlitycy,lecz aktywni mieszkańcy (którzy chcą coś zrobić i wie-
dzą jak) winni kształtować "oblicze gminy".

Wyniki wyborów są takie jakie są, wielu jest niezadowolonych,ale ilu z nas i na kogo głosowało? Dlaczego niektórzy teraz narzekają, czy mają moralne prawo ku temu? Ilu z nas daje coś od siebie,prócz komentarzy ...
jakości?
Chętnie popolemizuję o konkretnych propozycjach - zapraszam do dyskusji
i pozdrawiam zaangażowanych w sprawy gminy.
Jeśli kogoś uraziłem,to przepraszam.
tutu - 9 marca '12r. 17:28
loq, chyba nie zauważyłeś, że caps lock ci się zepsuł.
Napraw to szybciutko, to będzie można poważnie traktować twoje komentarze.
XXy - 9 marca '12r. 21:27
Czy caps lock (u loq) już OK?
la - 10 marca '12r. 20:51
mogli by przynajmiej odnowic glowna ulice
chłop z lasa - 10 marca '12r. 21:34
Tak się złożyło ,że ostatnio kilka razy jechałem do Warszawy przez Konstancin.
To co rzuca się w oczy to czystość !
xxy - 12 marca '12r. 19:56
W gimnazjum przy ks. Sajny też czysto ... na "bosaka" chodzą.
Może niedługo w całej gminie będzie taka .... moda, jak władze ....
"puszczą nas z torbami".
XXy - 13 marca '12r. 00:26
Im mniej mieszkańców, tym mniej problemów ... z nimi. Może jest to nowa strategia naszych ... .
Marian - 13 marca '12r. 07:26
Szedłem wieczorem Grota Roweckiego ,na całej ulicy brudno.Przy krawężnikach kupa piachu słupy krzywo,ktoś pisał o Konstancinie i miał rację !
W-00 - 13 marca '12r. 11:14
@XXy
i mniej kasy z podatków
prywatny egzekutor - 13 marca '12r. 12:14
Wszystko wskazuje ,że ubędzie jeszcze dwóch mieszkańców
którzy to w nocy z soboty na niedzielę o godz.1/00 pourywali na ul.Pijarskiej rynny spustowe.
Ta para która zmierzała w raz nimi do domu może dać na mszę .
loq - 13 marca '12r. 12:26
Z wypowiedzi internautów wynika pewna konkluzja. Wszyscy chcą pięknej, opływającej w luksusy GK. Część osób nawet się angażuje w jakimś tam stopniu. Cześć osób chciałaby pomóc, a dla części osób jest wszystko jedno jak ich otoczenie wygląda. Oceniać włodarzy możemy poprzez ich czyny, nie mamiące obietnice.
Ja ze swojej strony działam lokalnie lecz ze skutkiem.
xxy - 13 marca '12r. 14:16
Nie tyle ważne ile mieszkańcy się angażują, ważniejsze co i jak ...
decydenci decydują. Bo mieszkańcy mogą ,ale nie muszą, wybrańcy zaś:
- przed wyborami gwarantowali,że wiedzą co i jak zrobić ... ,
- za coś biorą jakąś "niedużą" (być może) kasę, więc powinni ..... .
T
Tomek - 15 marca '12r. 01:07
Zaczynam żałować, że kupiłem dom w tej gminie... ;/ A jeszcze nie zdążyłem się przeprowadzić..
XXy - 16 marca '12r. 22:31
Czy gminę można oddać w..pacht? I żyć z procencików.
Ileż byłoby prościej dla samorządu. I należne apanaże gwarantowane.
XXy - 17 marca '12r. 22:10
Straż Miejska po wsiach rachunki za .. śmieci i szambo sprawdza dokładnie i na szeroką skalę. W ramach promocji ....atrakcyjnych warunków życia w gminie,gdzie ponad ..20 pożarów dziennie.
ktos pomyslal - 18 marca '12r. 06:29
nareszcie straż miejska ma jakies zajęcie może bęzie trochę mniej śmieci w lesie i skończy sie wylewanie szamba na działkę
idiot ? - 18 marca '12r. 08:32
Masz małe rachunki za wodę - jesteś podejrzany !
Nie masz śmieci - wyrzucasz do lasu !
Wszyscy nawołują aby oszczędzać wodę ,surowce.
Ludzie powinni być promowani za oszczędność np. zużywam mało gazu -płacę więcej .
Przecież to kupy się nie trzyma.
A może się mylę ?
klient - 18 marca '12r. 13:20
Idziesz do pana : xxxxxxxx poprosić o przyłącze kanalizacyjne każe płacić .
prywatny folwark !
XXy - 18 marca '12r. 14:37
ktoś pomyślał - by, aby Straż uruchomić tam,gzie np. ..się pali.
Wszak prewencja tańsza od:
- kosztów interwencji OSP,
- strat dla środowiska,
- strat materialnych po pożodze,
- strachu mieszkańców przed ..kolejnymi pożarami.
Kto odpowiada za system ochrony ppoż. w gminie?
Jaka tu rola :
-burmistrzów,
-radnych z KOmisją Rolną (wiodącą w temacie) na czele??????????

Jak pomocna jest gmina dla WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW
XXy - 18 marca '12r. 14:53
Jak sprawiedliwa jest gospodarka wodno-ściekowa gminy? Wystarczy porównać :
- ceny za ścieki dla posiadaczy i nieposiadaczy szamb,
- ile kasy idzie na budowę kanalizacji deszczowej w mieście i na
wsi (czy na wsi mniej pada? Nie, wieś pada!),
- co zrobiła nasza gmina w temacie budowy przydomowych oczyszczalni
ścieków. W innych gminach są ich setki i buduje się kolejne.
Przykłady można by mnożyć.

Rządzenie nie polega na "gnębieniu słabszych" np. :
- jednym kanalizacja i niższa cena za odbiór ścieków.
- drugim : zero pomocy, wyższa cena i ...straż miejska;
- jednym kanalizacja deszczowa, drudzy ..niech uczą się pływać,
- jednym dzieciom przedszkola a drugie do..pasienia gęsi.

GÓRA KALWARIA TRACI MIESZKAŃCÓW, bo władzy czegoś brakuje..chyba.
wacek - 18 marca '12r. 15:44
Aby pożarów było mniej zabetonować !
Amor - 22 marca '12r. 08:11
Rzadzenie nie polega na gnebieniu slabszych tylko tyle
i az tyle i az tyle ! Tylko do kogo to dociera ? Sa w naszym miescie cale klany ktore sa traktowane wyjatkowo praez wladze miasta jak rowniez inne podlegle im komurki pod kazdym wzgledem najczesciej pod wzgledem obdarowywania mieszkaniami komunalnymi poza kolejnosca i bezpodstawnie.Inne rodziny sa traktowane przez te same organa gorzej niz zwierzeta .Upokarzane szargane idolowane tylko dlatego ze ci ludzie maja wreszcie cywilna odwage upomniec sie o prawa przynalezne czlowiekowi .Niestety jak wynka zdotychczasowego doswiadczenia wiekszosci nie odpowiada czyjes nazwisko wiec po co sie z nimi liczyc ?Dalej skopas i zniszczyc! Cala biedna moja Gora Kalwaria .
Amor - 22 marca '12r. 13:06
Pragne zamieszkac tam
Gdzie nie ma ludzi
Pragne wsrod zapachu kwiatow
I promieni slonca co ranka sie budzic

Pragne zyc tam
Gdzie dzikie zwierzeta zyja
Bo juz nawet dzikie zwierzeta
Przed ludzmi sie kryja

Skamienialy ludzkie serca
Zdiczale okrutne
A twarze ich ofiar
Blade cierpiace i smutne

A ja tylko w tym zyciu
Pokladalam swa cicha nadzieje
Wszystko mi zniszczyliscie
Ludzie !Co sie z wami dzieje?


XXy - 22 marca '12r. 14:23
wykończą ludzi podwyżkami .. szczególnie ceną wywozu ścieków z szamb - ok. 26 zł/m3 !!!!!!!!!!! TO SIĘ MUSI ZMIENIĆ - nawet za cenę zmiany ... "przywódców" gminnych. Bo nie będzie wyboru.
Musimy się jakoś bronić.
Krzysztof - 22 marca '12r. 17:13
Znalazłem w sieci takie ogłoszenie :
http://bip.g(...)d=192079

i mam pytanie ,czy za podłączenie muszę zapłacić ?
(samo przyłącze ok.5-6metrów)
Czy redakcja wie coś na temat ?
xxx - 22 marca '12r. 19:57
@Krzysztof
A po co się przyłączać ? Rujnować działkę.
Powinna być możliwość, za odpowiednią opłatą, przepompowywania zawartości szamba do instalacji kanalizacyjnej. Jedyny koszt to wkopanie studzienki.
Nie potrzeba projektów, map geodezyjnych itd.
Krzysztof - 22 marca '12r. 20:35
Ale studzienka musi być na mojej działce(przy granicy).
Nikt nie da Ci pompować jak studzienka w środku ulicy !
xxx - 22 marca '12r. 23:17
"Ale studzienka musi być na mojej działce(przy granicy)".
Tak ma być. Gdy budują kanalizację na ulicy to wykonują też odejścia na poszczególne działki (do ich granic), ale bez studzienki.
XXy - 23 marca '12r. 01:10
z opłatami za ścieki..to jedno szambo;ten system obliczony tylko na max. zysk musi .. upaść. Elementarne zasady ekonomii społecznej zupełnie pominięte..dla "dobra mieszkańców"..........
franek - 23 marca '12r. 08:12
Na magazynie skończyły się wodomierze !
Wszystkich uważają za złodziejów.
Zacznijcie od siebie !
tu jest wyjaśnienie - 23 marca '12r. 08:43
http://www.sn.pl/orzecznictwo/uzasadnienia/ic/III-CZP-0079_07.pdf
Ki Ki - 24 marca '12r. 09:39
Specem od wodomierzy jest ten co ma swoj wlasny dom przy Lesnej a mieszka mieszkaniu komunalnym przy Pijarskiej bo ma brata w komisji mieszkaniowej 'SPOLECZNEJ ' komisji !
XXy - 24 marca '12r. 10:11
giną drzewa,wodomierze,końcówki od hydrantów,tabliczki; gorzej:grasuje tajemniczy drwal (drwale), "anonimy" zwracają pieniądze unijne z karami .................. .
Co się dzieje w naszej gminie?
XXy - 24 marca '12r. 10:33
odpowiedzialni za rozwój gminy "zwalniają się" z tej odpowiedzialności, na co wyborcy reagują chyba zbyt niemrawo. "Zagorzały elektorat" broni nawet swych wybrańców..wbrew własnemu interesowi. Gdzie tu logika?
Czy w takim stanie rzeczy można liczyć na poprawę?
O rozsądku nie wspomnę, bo chyba wyemigrował na dobre z tej gminy do .. np. sąsiedniej Warki.
XXy - 31 marca '12r. 22:34
"Gmina traci mieszkańców" - kto się tym przejmuje??
Temat rzucony i .. "zarzucony".
.......................................... - 1 kwietnia '12r. 09:16
kto tu będzie chciał mieszkać jak się wysrać nie ma gdzie, nie ma gdzie zaparkować ,nie ma pracy,zdrowe drzewa wycinają ,a suche i pokraki stoją,znaki fałszywe na mieście,ławki nie do siedzenia itd...
XXy - 5 kwietnia '12r. 22:53
Panie burmistrzu, gdzie budować PRZEDSZKOLA jeśli :

- NA WSI przez 5 lat przybyło 111 dzieci, w mieście
..ubyło 50 dzieci (mniej narodzin) w tym samym czasie,
- Na WSI przybyło kilkaset mieszkańców (+niezameldowani),
- w mieście przybyło 184 .. seniorów i .. ubyło 110 osób
w wieku produkcyjnym.

TO GDZIE BUDOWAĆ - CZY TRUDNO ZAUWAŻYĆ?

Statystyka nie kłamie, pozwala podejmować trafne decyzje.
Polecam ku rozwadze.
zus - 6 kwietnia '12r. 12:20
a ja myślę ,że to zemsta żydów z za światów - za to że zostali wygnani z dziury kalwarii hihihi
spa - 6 kwietnia '12r. 13:21
@XXy
Spokojna głowa, opowiadać pierdolety to jedno, zrobić to inna inszość :)
XXy - 6 kwietnia '12r. 13:35
@spa
a gdzie ta "inna inszość" (może szerzej o niej)???

"opowiadać pierdolety" - lepszy byłby ... rzeczowy komentarz do FAKTÓW. Chyba,że trudno z nimi się nie zgodzić (lub je podważyć) i zostaje .. "wrzucić" pierdolety, ale z tego nic niestety nie wynika, poza .. brakiem kontrargumentów . Słaba to niestety polemika oderwana od rzeczywistości i .. oczywistości.
XXy - 20 kwietnia '12r. 10:43
"gdzie budować PRZEDSZKOLA?" - Pytanie retoryczne?
Może za trudne, bo..merytoryczne.
Łatwiej zastępować kocimi łbami trawniki przy Dominikańskiej? Dlaczego? Bo tak "mi" się podoba!
XXy - 20 kwietnia '12r. 12:42
Komu zależy na rozwoju gminy? KOMU?
XXy - 30 kwietnia '12r. 01:21
problemy duże a diety radnych małe, to jak tu cóś zaradzić. wyrazy współczucia i zrozumienia punktu widzenia.
XXy - 15 czerwca '12r. 01:29
w marcu "padło" pytanie do Redakcji o ilość mieszkańców w poszczególnych wsiach ...
loq - 3 lipca '14r. 13:47
Czy REDAKCJA dysponuje aktualnymi danymi ile mieszkańców mieszka w mieście, a ile w poszczególnych wsiach w naszej gminie?
miksuś - 4 lipca '14r. 06:12
czy tu coś sie zmieniło ?
przytaczam ku refleksji kilka wpisów sprzed 2 lat :

1. 20 kwietnia '12r. 10:43
"gdzie budować PRZEDSZKOLA?" - Pytanie retoryczne?
Może za trudne, bo..merytoryczne.
Łatwiej zastępować kocimi łbami trawniki przy Dominikańskiej? Dlaczego? Bo tak "mi" się podoba!
2. 22 marca '12r. 08:11
Rzadzenie nie polega na gnebieniu slabszych tylko tyle
i az tyle i az tyle ! Tylko do kogo to dociera ? Sa w naszym miescie cale klany ktore sa traktowane wyjatkowo praez wladze miasta jak rowniez inne podlegle im komurki pod kazdym wzgledem najczesciej pod wzgledem obdarowywania mieszkaniami komunalnymi poza kolejnosca i bezpodstawnie.Inne rodziny sa traktowane przez te same organa gorzej niz zwierzeta .Upokarzane szargane idolowane tylko dlatego ze ci ludzie maja wreszcie cywilna odwage upomniec sie o prawa przynalezne czlowiekowi .Niestety jak wynka zdotychczasowego doswiadczenia wiekszosci nie odpowiada czyjes nazwisko wiec po co sie z nimi liczyc ?Dalej skopas i zniszczyc! Cala biedna moja Gora Kalwaria .
3. 18 marca '12r. 08:32
Masz małe rachunki za wodę - jesteś podejrzany !
Nie masz śmieci - wyrzucasz do lasu !
Wszyscy nawołują aby oszczędzać wodę ,surowce.
Ludzie powinni być promowani za oszczędność np. zużywam mało gazu -płacę więcej .
Przecież to kupy się nie trzyma.
A może się mylę ?
4. 2 marca '12r. 12:37
W GK brakuje - "świeżości", nowych rozwiązań, a zwłaszcza pracy!
Nasi Czołowi Urzędnicy myślą tylko o Sobie i sowoich portwelach... najważniejsze aby żadnemu z nich grosik z portfela nie umknął... a praca jak jakaś już jest to tylko dla wtajemniczonych czyli znajomych!!!
5.27 lutego '12r. 21:07
Witam,
Rozglądamy się z żoną obecnie za mieszkaniem w okolicach Warszawy. Mam dobre wspomnienia z dzieciństwa z tego miasta, przyjeżdżałem do cioci na wakacje. Ale jak dziś czytam takie opinie aż mnie skręca. Aż tak się zmieniło? Prawdę mówiąc zniechęciliście nas do brania pod uwagę tego miasta. A szkoda...
6. 2 marca '12r. 11:25
Strategia władzy na lata 2010-2014 :

- do roku 2013 inwestycje w Górze, Czesku,Krzakach,
Baniosze, Łubnej, Dobieszu, Wojciechowicach oraz
w 2-3 innych wsiach.
- w 2014 r. (wybory) rzucić "ochłapy" przedwyborcze
na niektóre inne wsie. Niech "hołota" (sorry)
ucieszy się i(OMAMIONA) zagłosuje znów na nas.

Zobaczymy .. na ile się sprawdzi !

A rozwój gminy ? Ba, na tym trzeba się znać; o to niech pomartwią się kiedyś (może) inni ..
A dobro mieszkańców ? Których ???????

I CO DALEJ?
@miksuś - 4 lipca '14r. 20:16
I co zrobisz, nic nie zrobisz. Cała nadzieja, że mieszkańcy gminy zmądrzeli i w nadchodzących wyborach nie sprzedadzą swoich głosów za przysłowiową kiełbasę wyborczą. Konieczna jest bezwzględnie zmiana burmistrza, który jest ubezwłasnowolniony przez kilku radnych i tańczy jak mu zagrają. Dlatego jest potrzebny ktoś nie związany z miejscową sitwą.
miksuś - 6 lipca '14r. 09:16
@miksuś - 4 lipca '14r. 20:16
"I co zrobisz, nic nie zrobisz. Cała nadzieja, że mieszkańcy gminy zmądrzeli i w nadchodzących wyborach nie sprzedadzą swoich głosów za przysłowiową kiełbasę wyborczą. Konieczna jest ...." - jeden nie zrobi nic.
Liczy sie głos TYLKO Większości. Dopóki owa Większość nie zagłosuje zgodnie zs SWOIM interesem dopóty będzie narzekać - bodaj w nieskończoność.
do Opozycji - 6 lipca '14r. 11:50
@miksuś,zgadzam sie,burmistrz podporządkował się totalnie kilku radnym,nie podejmuje żadnych decyzji samodzielnie.Bezradny wyraz twarzy naszego burmistrza obrazuje stan panjący w gminie.
@miksuś; @do Opozycji - 6 lipca '14r. 13:28
Dlatego już teraz należy się rozglądać za takim kandydatem, który będzie jak najmniej związany z obecnym układem. Należy bezwzględnie nie dopuścić do ponownego wyboru burmistrza i przewodniczącego rady wraz z ich zastępcami. Wszelkie próby "kupowania" głosów należy publicznie piętnować i zgłaszać właściwym organom, aby wyeliminować "wiecznych" radnych.

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.


Ostatnio dodane ogłoszenia

» PRACA

Szukam murarzy do pracy na terenie Warszawy,wysokie wynagrodzenie.Więcej informacji pod numerem tel.510 126 470 Michał
 

» Zatrudnimy osoby z orzeczeniem

Zatrudnimy osoby z orzeczeniem do serwisu sprzątającego na stanowisko: sprzątaczka / pracownik gospodarczy Wymagania: -sumienność i...
 

» Lokal 30m2 Centrum miasta

DO WYNAJECIA LOKAL O POW 30M2 W CENTRU GORY KALWARII Z LAZIENKA ,KLIMATYZACJA ,ALARMEM ,MONITORING , OGRZEWANIE ,WODA,SMIECIE WLICZONE W CENE...
 

Ostatnio na forum

» Na upały – kurtyny wodne

Przecież to można zrobić na zamkniętym układzie ! Nie...
~Melchior

» Czołowe w Wólce Załęskiej. Dwaj kierowcy...

hi hi niektóre komentarze nawet się nie pojawiają jako...
~łysy

» Parada uczniów szkół w gminie otwierająca...

zdjęcie 36 a ten w czarnych brylach cichociemny jakiś ,...
~łysy

» Na upały – kurtyny wodne

@ Gaja - 29 czerwca '16r. 19:58 W papierach będzie jak...
~ reszta jest milczeniem

» Na upały – kurtyny wodne

A dlaczego nie ma na skwerku przy ratuszu?
~Gaja

» Czołowe w Wólce Załęskiej. Dwaj kierowcy...

Jeśli ta strona zaprzestanie działalności to zapewne...
~datnik

» Na upały – kurtyny wodne

Czy drzwi garażowe do budynku straży nie miały być...
~Aldi

» Hip-hop, a po nim „Miś”

ale tłumy były...
~raper

» Na upały – kurtyny wodne

I już wódociongi som do pszodu !
~alpaga

» Szwedzi spróbują zdobyć zamek

Wstep wolny ?
~ GK

Gorakalwaria.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Góry Kalwarii i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.