Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Kadeci uczcili ofiary zbrodni katyńskiej i pomordowanych na Wschodzie

Dodano: 6 kwietnia 2018; W piątek na uroczystym Apelu Pamięci, poświęconym 78. rocznicy zbrodni katyńskiej, młodzież oraz mieszkańcy naszego miasta uczcili pomordowanych na Wschodzie.

Apel Pamięci został przygotowany przez kadetów Liceum Ogólnokształcącego Ochrony Granicy Państwowej im. marsz. Franciszka Bielińskiego. Uczniowie tej szkoły gromadzą się przed pomnikiem na terenie byłej jednostki wojskowej już od ośmiu lat, bo chcą, aby „pamięć o tamtych wydarzeniach nigdy nie przeminęła.”

- Zbrodnia katyńska położyła się na kilkadziesiąt lat cieniem na historii Polski - mówił w trakcie wystąpienia okolicznościowego burmistrz Góry Kalwarii Dariusz Zieliński.

Pod koniec uroczystości złożono wiązanki kwiatów pod znajdującym się na terenie byłej jednostki pomnikiem upamiętniającym pomordowanych na Wschodzie.

Mateusz BajDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

były trep

Data: 6 kwietnia 2018, 16:00 Tylu mądrych wykształconych (zdawać by się mogło) ludzi a nie wiedzą że ten pomnik trzeba zburzyć
Należy wybudować nowy w innym miejscu !

h

Data: 6 kwietnia 2018, 21:19 młodzież oraz mieszkańcy naszego miasta - tych mieszkańców jakby mało, bynajmniej na zdjęciach...

A Katyń to jednak,chyba, nie ...Smoleńsk.

Patriota

Data: 7 kwietnia 2018, 21:33 A reszte dni w roku na pomniku pusto i brudno.

Andrzej

Data: 7 kwietnia 2018, 23:11 Bohaterom oddać hołd !

Ahoj

Data: 8 kwietnia 2018, 08:00 Czy jest dzień w roku ,w którym coś obchodzimy na błoniach .
Wiem że jest obelisk wiem też że w pobliżu budują drogę może go zasypali albo ukradli .Tyle teraz w telewizorni o złodziejskiej Platformie się mówi.

Cicho sza

Data: 9 kwietnia 2018, 21:26 Tak się jakoś dziwnie składa że strażacy w pocie czoła codziennie biją kolejny rekord wyjazdów a redaktor milczy.
Mam cichą nadzieję że świadomie nie przyczyniają się do tego rekordu.