Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Kardynał Nycz uroczyście ogłosi powstanie sanktuarium na Mariankach

Dodano: 18 maja 2018; W niedzielę 20 maja podczas uroczystej mszy św. na Mariankach kardynał Kazimierz Nycz ogłosi postawie tam Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego.

Będzie to pierwsze w naszym kraju sanktuarium dedykowane kultowi św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela zakonu marianów. Kanonizowany przed dwoma laty św. Stanisław czczony jest jako patron nienarodzonych dzieci i małżeństw starających się o potomstwo.

Msza św. z udziałem kard. Kazimierza Nycza rozpocznie się o godz. 12.00. Po niej nastąpi indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Stanisława.

W Internecie powstała już specjalna strona poświęcona sanktuarium. Pod adresem http://papczynski.pl. znaleźć można m.in. informacje o patronie, nabożeństwach, historii sanktuarium, pielgrzymkach i muzeum działającym przy sanktuarium.

Mateusz Baj (fot. www.papczynski.pl)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (29)

Jkk

Data: 18 maja 2018, 14:37 Nie ma na co wydawać pieniędzy?

Kasia

Data: 18 maja 2018, 16:25 Będziemy mieć drugi Licheń,cudowne źródełko już jest ,wprawdzie płynie w nim kranowa ale cicho sza.Jeszcze jakieś cuda by się przydały,trzeba by cosik zmajstrowac

Mariusz

Data: 18 maja 2018, 17:13 Teraz beda pielgrzymki do świętego sanktuarium

Nick

Data: 18 maja 2018, 20:30 @Jkk jakie pieniądze, kosztowało to cię coś?
@Kasia nie płynie żadna kranowa tylko niezdatna do picia. Ktoś cię chyba oszukał czy coś :)

Kasia

Data: 19 maja 2018, 13:04 W źródełko płynie woda z wodociągu ale przecież pielgrzymi o tym nie wiedzą,jakby tak gruchnela wieść że woda uzdrawia można by zarobić na tym .Obok źródełka wystawić stoisko że św Antonim z odkrecana głową w formie na wodę i biznes się kreci

Aga

Data: 19 maja 2018, 19:45 bardzo sie cieszę.

Honorata

Data: 20 maja 2018, 13:05 A po co tak chlapac jezykiem...
Ze wszystkiego, z kazdego slowa przyjdzie zdac rachunek przed Panem

wyborca

Data: 20 maja 2018, 13:38 A kosztowało i kosztuje - utrzymanie \"muzeum\", czyli rezydencji na Mariankach z pieniędzy gminy, czyli naszych.

Kasia

Data: 21 maja 2018, 11:17 Honorato,chętne zdam rachunek przed Panem ,zdadzą też księża

Nick

Data: 21 maja 2018, 14:01 W źródełku płynie woda z wodociągu, która niby jest zatruta? Wodociąg to jest w planach a nie płynie z niego woda chyba?

Do wyborcy

Data: 21 maja 2018, 14:24 Muzeum nie jest gminne. Jak ja kocham te dzieci co smartfony podostawały i piszą wszędzie jakby się na wszystkim znały, a wiedzą tyle co nic.

Święty

Data: 21 maja 2018, 15:32 Dwudziesty pierwszy wiek ,doba komputerow i kosmosu a tu taka ciemnota jak w epoce kamienia łupanego .Serdeczne wyrazy współczucia .

Kasia

Data: 21 maja 2018, 21:08 Rezydencja jest utrzymywana z ciężkiej pracy rezydentów prawda ?

Kevin

Data: 23 maja 2018, 00:00 Do Kasi: a co ci do tego klasztoru, czy księża się interesują twoim domem czy mieszkaniem? Jak wierni dali na klasztor, to co, nie mają prawa?

Kevin

Data: 23 maja 2018, 00:02 \"Dwudziesty pierwszy wiek ,doba komputerow i kosmosu a tu taka ciemnota jak w epoce kamienia łupanego\"

To módl się do komputera albo do kosmosu. :-D

Kasia

Data: 23 maja 2018, 14:05 Owszem interesują się moim domem i życiem. A niestety moje pieniądze także idą na utrzymanie tychże panów w sukienkach .Ksieza pasozytuja na nas wszystkich ,dlatego jest to jak najbardziej moja sprawa .

Kasia

Data: 23 maja 2018, 14:24 Panie Kevinie,nie musi nikt modlić się do komputera ani kosmosu .Modlić się można do Boga ,a do tego nie jest potrzebny pośrednik ani sanktuarium ani ołtarz oblepiony złotem. W kościele nie ma Boga ,tam jest tylko hucpa.Ja wierzę w Boga a nie w kościół ,ale każdy wierzy w co chce ,tylko szkoda że pieniądze ,które można by przeznaczyć na inny cel idą na tych nierobów i to publiczne pieniądze niestety

Mlo

Data: 23 maja 2018, 21:37 Ciemnogród rośnie w siłę


Święty

Data: 24 maja 2018, 08:28 @Kevin To już raczej ty możesz się modlić do komputera ,kosmosu czy też innych bożków dzieła ludzkich rąk ,ja modlę się do Boga ,Stwórcy ,który mieszka w niebie .Tak mówi BIBLIA ,jedyne ,niepodważalne zródło wiadomości o prawdziwym i jedynym Bogu wiecznie żywym\'.Nie uczynisz sobie żadnego podobieństwa\',Poczytaj sobie i przejrzyj na oczy a może ci się uda wykaraskać z tego zakłamania.

Święty

Data: 24 maja 2018, 10:27 @Kasia Jakże prawdziwy jest twój wpis ,nic dodać nic ująć.

Kevin

Data: 24 maja 2018, 18:13 Pani Kasiu, opowiada Pani bzdury, bo w kościele są sakramenty, Najświętszy Sakrament, a poza tym założycielem Kościoła jest Chrystus. Nie wiem więc, do jakiego Boga Ty się modlisz.

Do Świętego: modlisz się, a jednocześnie nazywasz modlących się na Mariankach ciemnogrodem? I przypominam Ci, że Biblia to nie tylko Stary Testament (który cytujesz), potem jeszcze była Ewangelia. ;-)

Święty

Data: 25 maja 2018, 12:50 @Kevin Z całym szacunkiem ,w takim razie wskaz mi proszę wersety z Nowego Testamentu ,które świadczą o tm,że Bóg nakazuje modlić się do dzieła ludzkich rąk czyli obrazków ,rzezb i .t.p.

Kasia

Data: 25 maja 2018, 13:54 Panie Kevinie ,jeśli Chrystus założył kościół to zdecydowanie coś poszło nie tak bo współczesny kościół z Chrystusem raczej nic wspólnego nie ma .Ani ubóstwa ani miłości bliźniego nie widzę ni kuta.Ja wierzę po swojemu i sakramenty zresztą nie za darmo nie są mi potrzebne .Wolę przeznaczyć pieniądze i czas na potrzebujących.Jesli komuś potrzebne są te wszystkie rytuały to proszę bardzo ,ja uważam że ręce niosące pomoc są więcej warte niż te złożone do modlitwy .


Kasia

Data: 25 maja 2018, 14:35 Kazdy modli się jak uważa,niektórym do modlitwy potrzebne sanktuaria ,biskupi wystrojeni w koronkowe sukienki i śmieszne czapki .A niektorym wystarczy spokój i też modlą się,czy gorzej ?Jeśli Twoja modlitwa wymaga takiej oprawy ,proszę bardzo ale powtarzam za swoje bo ja przeznaczylabym pieniądze na coś zupełnie innego .Ciekawe co zrobił by Chrystus,dałby biednemu czy wykleiilby sobie złotem ołtarz?

hmm

Data: 26 maja 2018, 08:09 Czy nasz kler zna, rozumie i zawsze stosuje się do tej wypowiedzi papieża. - Gdy widzę młodego księdza, który jeździ nową marką samochodu, to chce mi się wymiotować - miał powiedzieć Franciszek. - Pan Jezus był ubogi i ja mam być ubogi. A my tu zaczynamy mówić \"ale\" i tu się kończy Ewangelia. Ewangelia kończy się na \"ale\" - dodał ojciec święty.
Papież mianował ostatnio kardynałem swego jałmużnika - abpa Konrada Krajewskiego, który nie ma pałacu, biura. Papież kazał mu sprzedać nawet...biurko i iść do ludzi bezdomnych i potrzebujących.

\"Filozofia pomagania\" wyznawana przez papieża i jego jałmużnika polega na przywracaniu godności, a nie tylko dzieleniu się pieniędzmi. Z tej idei zrodziły się m.in. słynne prysznice dla bezdomnych pod kolumnadą na Placu Świętego Piotra.

Okazało się, że bezdomni nie potrzebują naszych koncertów ani naszych pieniędzy, które im \"rzucamy\". Ich to nawet obraża. Bo na nich nie patrzymy, bo traktujemy jak zwierzęta, bo przechodzimy koło nich. Czy jak dajesz jałmużnę, to patrzysz potrzebującemu w oczy? Czy jak się dotkniesz biednego, to nie wycierasz zaraz ręki? Może zamiast pieniędzy trzeba go wysłuchać, bo jego nikt na świecie nie słucha. A to jest ważniejsze niż te pieniądze - mówił jałmużnik na jednym ze spotkań z wiernymi

hmm

Data: 26 maja 2018, 08:20 Bez komentarza:
Polscy biskupi wciąż nie opublikowali wytycznych dotyczących komunii świętej dla osób rozwiedzionych. Muszą to uczynić w związku z budzącą kontrowersję papieską adhortacją \"Amoris Laetitia\". Jej interpretacja jest przedmiotem szerokiej debaty w Kościele. Polscy biskupi zapowiadali szybkie wydanie wytycznych w Polsce, jednak choć w kwietniu miną dwa lata od ukazania się publikacji papieża, to nic nie wskazuje na to, żeby polski dokument w najbliższym czasie ujrzał światło dzienne.

Papież Franciszek opublikował w kościelnym dzienniku urzędowym \"Acta Apostolica Sedis\" interpretację \"Amoris Laetitia\" dokonaną przez argentyńskich biskupów. Dopuścili oni możliwość przyjmowania komunii świętej przez rozwodników w wyjątkowych sytuacjach.

Qba

Data: 29 maja 2018, 08:57 Do Świętego, co ty wiesz o kosmosie, napisali ci bajkę o locie na księżyc, i powiedzieli ci, że rakiety latają po orbicie ziemi, a to we wszystko uwierzyłeś. Więc daj innym wierzyć w to co ludzie wierzą od 2000 lat, a od Abrahama to będzie ze 3800 lat. Zastanawiałeś się ciemnogrodzie kiedyś dlaczego ziemia na równiku obraca się z prędkością ponad dźwiękowa tj. około 1660 km? i pięć razy większą obraca się wokół słońca, a ty tego nie czujesz. Uwierzyłeś w te cuda, a teraz dali ci komputer do ręki byś nadał został w ciemnogrodzie i wierzył w to co napiszą ci w komputerze. O wierze nie pisz i nie zabieraj głosu boś w głębokim dołku intelektualnym.

Kasia

Data: 30 maja 2018, 10:52 Qba,zmień leki

Swiety

Data: 3 czerwca 2018, 09:59 Qba No właśnie ,zmień leki bo na temat religii ,wiary nie masz bladego pojęcia ,nasłuchałeś się tych bzdur niezgodnych z żadnymi wartościami ,twój przymulony móżdżek skurczył się maksymalnie i dlatego nie możesz sobie udarować ,że są jeszcze rozsądni ludzie i pewne sprawy odbierają we właściwy sposób.A na temat kosmosu możesz śmiało zasięgnąć informacji z Biblii bo to włąsnie Bóg jest twórcą wszechrzeczy i wszystko przekazał ludziom na ich pożytek ,tak więc zamiast się mądrzyć i tracic czas na wciskanie ludziom głupot przestudiuj sobie Biblię a na pewno na tym skorzystasz.