Meblowanie rynku na nowo - Góra Kalwaria

Meblowanie rynku na nowo

23 października '11r.
Architekci zaprojektują ścisłe centrum miasta od początku. Ma być bardziej funkcjonalne i przestronne.


Co przeszkadza mieszkańcom w centrum miasta? Co w ich ocenie powinno się zmienić? Takie pytania zadaliśmy w piątek przechodniom na ul. 3 Maja i Piłsudskiego. Ku naszemu zaskoczeniu kilka osób stwierdziło, że „dobrze jest, jak jest”.

– Co, może asfalt chcą zerwać, żeby kocie łby były? To wariactwo – nie kryje emocji starsza pani. Bartosz Bombik powrót dawnej nawierzchni (na razie na ul. Strażackiej) też uważa za zły pomysł. – Na skwerku przed ratuszem jest pusto, przydałoby się go zmienić. No i autobusy powinni gdzieś przenieść, rynek to nie miejsce dla nich – proponuje.


W opinii Stanisława i Rafała Turkowskich, prowadzących punkt usługowy pod zabytkowymi arkadami, gmina powinna zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, zadbać o wspomniany skwerek i zająć się poprawą stanu elewacji budynków wzdłuż głównych ulic.

Robert Bojanowicz rynku by w ogóle nie zmieniał. – Powinni skupić się na poprawie bezpieczeństwa, żeby po godzinie 22 zbieranina małolatów tu nie przesiadywała – mówi.


Fontanna albo studnia


Projekt przebudowy ulic Piłsudskiego, 3 Maja, fragmentu ul. Dominikańskiej wraz ze skwerem przy nieczynnej stacji paliw oraz placu przy ratuszu wykona firma Rysy Architekci z Nowej Iwicznej.

– Chodzi o poprawę wizerunku miasta – tłumaczy przewodniczący rady miejskiej Zbigniew Bugno, który był inicjatorem rozpoczęcia prac nad przebudową centralnych ulic i placów. W poprzedniej kadencji wymógł na Urzędzie Miasta i Gminy przebudowę pl. Piłsudskiego. Teraz uważa, że śródmieściu choć w części powinno się przywrócić przedwojenny charakter. – Kiedyś pomiędzy ratuszem a kościołem Na Górce był jednolity plac. Uważam, że trzeba do tego powrócić, pozostawiając elementy zieleni.


Na wspomnianym skwerze przed siedzibą burmistrza w przyszłości nie będzie aż tylu trawników. Pojawi się za to więcej ławek, nowe latarnie, a także fontanna lub studnia.

Metamorfozę przejdzie też trójkątny skwer przy ul. Dominikańskiej. Ale tu przeważać ma zieleń. Projekt będzie obejmować również likwidację drewnianych pawilonów naprzeciwko postoju taksówek. Nadal prowadzone są rozmowy z PKN Orlen na temat zakresu przebudowy stacji paliw. Jak ustaliliśmy, koncern ze swoją inwestycją będzie się musiał dostosować do projektu zmian w centrum.

Parking z bruku


Do dużych przeobrażeń dojdzie na ul. 3 Maja. Znikną betonowe gazony wybudowane na początku lat 90. Zamiast nich pojawi się szerszy chodnik i parking. Miejsca postojowe znajdą się też po obu stronach ul. Piłsudskiego, od ul. Ratuszowej w stronę kościoła parafialnego. „Należy rozważyć zaprojektowanie miejsc parkingowych z bruku. Wszystkie elementy powinny nawiązywać do historii miasta, istniejącej architektury, ratusza i kościoła Na Górce” – czytamy w wytycznych dla projektanta.


– W kolejnych latach z przebudową centrum będziemy się przesuwali w kierunku liceum i obejmie ona także skwer przy ul. ks. Sajny – zakłada przewodniczący rady.

Według niego jest duża szansa, że w przyszłym roku rozpocznie się pierwszy etap nowego meblowania centrum. Wszystko okaże się już za dwa, trzy miesiące, kiedy radni zaczną dzielić pieniądze na przyszłoroczne inwestycje.

Piotr Chmielewski
Gazeta "Nad Wisłą"


Komentarze

xxx - 23 października '11r. 23:46
gdzie jest dostępny ten projekt? gdzie i kiedy będzie prezentowany publicznie?? Na taki temat powinny odbyć się solidne konsultacje społeczne!
expert z pod 40 - 24 października '11r. 00:12
Wybudujcie nam więcej jakichś barów i knajp ,bo w tym grajdole nie ma się gdzie napić i trzeba ciągle stać pod sklepem.
jony - 24 października '11r. 04:53
Jakby tego miasta nie odj...li ja i tak stąd uciekam od tej patologii.
vvv - 24 października '11r. 06:08
Dajcie nam robotę ,a wtedy to burmistrz może mieć nawet siedmiu zastępców !
wiesiek - 24 października '11r. 06:18
(Ma być bardziej funkcjonalne i przestronne.)

Przybyło nierobów i nie mieszczą się podczas składania kwiatów i wieńców.
Za swoje kupujcie te kwiaty,a miejsca takie nie będą potrzebne.
AAA - 24 października '11r. 08:31
Pan redaktor pisze że radny Bugno w poprzedniej kadencji wymógł przebudowę pl.Piłsudskiego,a ja przypominam sobie że radnemu Bugno wojewoda zabrał mandat za robienie interesów na działce dzierżawionej od gminy.Złamał prawo ale jakoś się nie przejął.Spłynęło jak po kaczce woda.Dzisiaj gra rolę najzacniejszego radnego wielkiego przewodniczącego,ale braki kultury,taktu i klasy wychodzą na każdym kroku.
KIBO(L) - 24 października '11r. 08:42
Zróbcie drogę do Piaseczna i obwodnice, to powinien być wasz priorytet a nie jakies brukowe miejsca parkingowe czy ławki a nawet chodniki...niech te władze sie w koncu obudzą!!!
!!! - 24 października '11r. 10:05
Zamknąć dla ruchu samochodami całą ul. Piłsudskiego i 3-go Maja. Parkingi na tereny koszar.
"Estetyka"- już zaprojektowane nowe przedszkole pokazuje jakie wytaczamy trendy "estetyki" - pora zmienić architektów. Powinniśmy przede wszystkim zacząć od bezpieczeństwa np. pod szkołą nr 2 kiedy zbliżają się dzwonki kompletna partyzantka.
**** - 24 października '11r. 11:44
Ciekawa jestem czy w całej tej estetyce gmina planuje zbudować plac zabaw dla dzieci.
zbulwersowana - 24 października '11r. 12:23
A na budowę chodników w niektórych wsiach gminy to nie ma i jak twierdzi z-ca burmistrza P. Rutowicz nie ma o nich co marzyć. Za to na fontanny przed ratuszem pieniążki się znalazły. Skandal
Aśka - 24 października '11r. 13:27
Popieram @!!! Niech ta Góra Kalwaria chociaż w centrum będzie przyzwoita
Aśka - 24 października '11r. 13:30
A fontanna to coś czego nie powinno się było likwidowac w naszym mieście Likwidowac i zamieniac na ten betonowy krąg z kiepami i kwiatkami
@ Doda - 24 października '11r. 13:35
Szanowny moderatorze.Wiadomo-przebudowy są ważne.Przebuduj zatem,bardzo proszę,dział dotyczący rozkładu jazdy autobusów PKS i ew.czerwoniaków.Na ul.Wyszyńskiego,n.p.zupełny brak tabliczek z rozkładem jazdy autobusów.Wasz stary rozkład na tym portalu jest NIE AKTUALNY.
pożyjemy.... zobaczymy .... - 24 października '11r. 14:54
za kilka miesięcy minie rok urzędowania panów burmistrzów mam nadzieje że przedstawią swoje osiągnięcia !!! z przyjemnością poczytam co panowie zrobili i czy zapracowali na swoje wynagrodzenia
zeki - 24 października '11r. 15:38
aż się boję co z tego może wyjść :/ Bruk odsłonięty po latach zalegania pod asfaltem wygląda zupełnie inaczej (kiepsko) niż ten nie przykryty (Strażacka vs św. Antoniego) i szpeci w moim odczuciu.
Gazony mogą polecieć ale obawiam się, że $$$ pójdzie na projekt, który będzie lipny i albo szlag trafi zainwestowane pieniądze albo na siłę włodarze wcisną nam ten pomysł bo tak i już.
Szkoda, że mieszkańców o zdanie nie zapytali - mam nadzieję, że zrobią to przed rozpoczęciem prac.
zeki - 24 października '11r. 15:49
123 kafle za projekt O_O mają władze gest :/

A studnia na środku to chyba jakiś żart? Może myślą, że my tu fontanny od studni nie odróżnimy? Albo, że nam wszystko jedno?
dedektyf - 24 października '11r. 16:31
Samowola na całego !
Wcześniej ktoś ściął drzewa w połowie wysokości przy ul.Pijarskiej (po stronie nieparzystej ok nr.80),było tam sprzedawane pieczywo "orkiszowe" ,dzisiaj nieopodal leżą wiekowe świerki w pobliżu apteki Powichrowskich.
Dam sobie torbę obciąć ,że są starsze niż 10 lat i wycięto bez zezwolenia.
Ludzie to wszystko dzieje się w biały dzień na naszych oczach !
goska-g15 - 24 października '11r. 17:16
Fontanna to już była, tylko jakimś oszołomom przeszkadzała i ja zlikwidowano :)
Ha-ha,hi-hi - 24 października '11r. 17:43
"i obejmie ona także skwer przy ul. ks. Sajny – zakłada przewodniczący rady."

No-no,dopiero co postawili monument gdzie w nieskrępowany sposób można załatwić co nieco i tez będzie przebudowa,a co z tematem :
http://www.gorak(...)895.html
Iwona - 24 października '11r. 17:54
noo i parkometry trzeba zrobić w ścisłym centrum:-)
peperuch - 24 października '11r. 18:26
STUDNIA ?
Jeśli będzie można wrzucić tam śmieci ?
Jestem za.
Głosujemy ,3 x tak
ktosiek - 24 października '11r. 19:09
Zamiast cudować niech zajmą się drogami, bezpieczeństwem w mieście, miejscami parkingowymi i odwodnieniem a nie zapychają ludziom usta bajkami o pięknych skwerkach, a i jeszcze jedno tak to odpowiadają że na nic nie ma pieniędzy, a tak to pieniążki na to się znalazły.
Mateusz - 24 października '11r. 20:12
W mieście gdzie ścieki odprowadzane są do deszczówki radni "cycki sobie przyprawiają ".

Jak to się ma do ochrony środowiska ?
Co na to referat ?
Przybity głupotą ludzką. - 24 października '11r. 20:47
1. Czemu na zdjęciu napisane jest: Góra Kalwarja?
2. Rozkłady jazdy autobusów jak i pociągów, sa tu nieaktualne od hoho i jeszcze dłużej.
3. Przebudowa ,,centrum'' mija się z celem. Ludzie będą wiecej narzekać niż zwykle.
ciekawe??? - 24 października '11r. 21:08
panie burmistrzu Zieliński może zdradzi pan sekret czym się pan kierował powołując pana Rutowicza na swego zastępce ???
Roman - 24 października '11r. 21:18
Pan Bułecki taki mądry i o wygląd Góry zatroskany, że złożył nawet ostatnio doniesienie na Gminną Spółdzielnię do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, jakoby że budynek nowej pizzerii Biesiadowo odnowiono niezgodnie ze sztuką konserwatorską. Do piekarnianych rozgrywek użył stołka przewodniczącego rady. Chleb mu nie idzie? DPS przestał kupować? Ciekawe co na Pana Bułeckiego donos zrobi Trzciński z Edenu ze swoimi schodami, Rybarczyk ze swoim bilbordem na światłach, Maryśka z trójkątnymi oknami w zabytkowej strefie i dziesiątki innych w tym gmina z pseudoremontami? Idź Pan po rozum do głowy i odejdź!
Kaśka - 24 października '11r. 21:24
Jak masz Pan Bugno znowu kręgi od studni układać na skwerku to się lepiej chałką i razowym zajmij!
brat dziada - 24 października '11r. 21:35
@Roman
Zapomniałeś o kolorowym sklepie p.Kwiatka w "zabytkowej dzielnicy"
Zofia - 24 października '11r. 21:45
@Roman
i budach na tzw. Boisku
niech zyje bal.... - 24 października '11r. 21:51
deweloper w Kątach wybudował 12 domów podniósł teren gliną ,zmienił stosunki wodne itp itd i co robi burmistrz? Pan burmistrz nie nakazuje mu wywiezienia gliny , zrobienia odwodnienia, nie jest w stanie nawet zainteresowac sprawą pana melioranta Pan burmistrz funduje deweloperowi rów za gminne pieniądze- to chyba jakaś kpina z wyborców
GracjaAkacja - 25 października '11r. 00:36
@niech zyje bal
Czy Tobie Waść już całkowicie się wszystko poplątało?
Każdy artykuł bedziesz komentować sprawą dewelopera w Kątach? Otrząśnij się, ogarnij i pamiętaj, ze po słowach które raczysz przyjąć sobie za nick następują "...bo to życie zachodu jest warte". Przestań się czepiać na każdym kroku decyzji obecnych władz. Zauważ, że w życiu trochę zachodu potrzeba, by cokolwiek "ruszyć" w jakiejkolwiek sprawie. Zrobią tak - zle! Zrobią inaczej - zle! Najlepiej zniszczyć, dokopać, ponarzekać.??? I jak słowo...nie pod każdym artykułem pisać o Kątach!!!!!!
Mirka - 25 października '11r. 08:33
Kibel za zabytkowym ratuszem chyba też Bugno ustawił nielegalnie? Ciekawe co na to Pan Konserwator Wojewódzki. Żeś Bułka bitwę rozpętał. Sam się w tym g.... popaplesz.
zeki - 25 października '11r. 09:55
@Przybity głupotą ludzką.

bo to zdjątko ma pewnie koło 70 lat a kiedyś pisownia była ciut inna...
embouteillage - 25 października '11r. 15:42
muszę przyznać, że pan Bugno zaimponował mi inicjatywą. co prawda rok temu burmistrz (czy jeszcze kandydat na burmistrza) Zieliński wspominał o przebudowie okolic rynku, ale myślałem, że będzie to kolejna wyborcza mrzonka. a tu taka niespodzianka. :)

nie rozumiem, dlaczego na plac przed ratuszem tak idiotycznie mówi się "skwerek". skwerek to jest choćby między budkami a nieczynną stacją benzynową, przed ratuszem jest rynek. i najwyższa pora, żeby jak rynek zaczął wyglądać.

gdyby przebudowa rynku miała przypominać przebudowę pl. Piłsudskiego (który notabene jest dla mnie majstersztykiem pod względem materiału i estetyki wykonania), podpisuję się obiema rękami. :)
mieszkanka - 25 października '11r. 16:56
gmina ma za duzo kasy czy jak ?
XXI wiek mamy, a oni do czasów przed wojennych chcą się cofnąc :/ może niech jeszcze asfalt w całym miejscie zdejma, i bruk zostawią. do tego najlepiej transport konno i bryczkami wprowadzić i będzie super co?

ktos dobrze napisał - za droge do piaseczna bu się wzieli a nie za jakieś pseudo upiększanie miasta!
:) - 25 października '11r. 18:25
@zbulwersowana - 24 października '11r. 12:23
A na budowę chodników w niektórych wsiach gminy to nie ma i jak twierdzi z-ca burmistrza P. Rutowicz nie ma o nich co marzyć. Za to na fontanny przed ratuszem pieniążki się znalazły. Skandal

Kochana Ty marzysz o chodniku na wsi a ja w centrum miasta! Jak wychodzimy z bloków to idziemy jak "święte krowy" w Indiach, środkiem ulicy bo na chodniku można nogi połamać!

Co do pomysłu Pana Bugno..... jak znam historię naszego miasta (słabo) to miedzy ratuszem a kościółkiem był targ! Jak wracamy do korzeni to i targ będzie bliżej :))
henio - 25 października '11r. 18:46
Stara prawda !
Dopóki nic się nie robi dopóty nic nie można ukraść.
embouteillage - 25 października '11r. 19:47
za drogę do Piaseczna to chyba odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych, a nie władze naszej gminy, wszak to droga krajowa, o katastrofalnym stanie, ale jednak krajowa.

no nie ktoś powie, że nie podoba mu się "XIX wiek", jaki na rynkach zafundowały sobie choćby Warka i Piaseczno. ;)
TK - 25 października '11r. 23:09
Był ktoś w Mrągowie? XXI wiek a tam bruk, tzw.kocie łby. Ale tam nikt nie narzeka. A turyści się zachwycają.
Co z OBWODNICĄ? - 25 października '11r. 23:45
A kiedy wreszcie zaczną ta obwodnicę GK budować - wybory minęły i znowu cisza. Szanowni Państwo - to powinien być priorytet. Tak jak i droga do Konstancina Jeziornej. Przecież teraz jest dramat z komunikacją między GK a Warszawą. Odcinek kilkunastu kilometrów - a przejazd zajmuje godzinę.
Alojz - 26 października '11r. 06:14
Niektórzy pamiętają (paru znalazło by się )jak rynsztokiem nieczystości płynęły,może przywrócić poprzedni stan ?
robieni w balona przez Burmistrza - 26 października '11r. 09:20
do niech zyje bal
nie mądruj się jak nie znasz sprawy , to co dzieje się w Kątach i nie tylko tam gdzie buduje "deweloper"to wielki przekręt burmistrza i nagłaśnianie sprawy wszędzie to jedyny sposób aby zwrócić na ten problem uwagę!!!!
Burmistrz przed wyborami widział problem i obiecywał że jak wygra to nam pomoże , a teraz pomaga ale łamać prawo . SKANDAL !!!!!!!!!!!!
xx - 26 października '11r. 09:21
PRZEKRĘT
11 - 26 października '11r. 09:21
JES
Ulka - 26 października '11r. 11:09
właśnie! zajmijcie się obwodnicą a nie rynkiem! paranoja jakaś,a pętlę autobusową może za cmentarzem zrobicie jak targ?
albo całkiem zlikwidujcie,po co nam autobusy,ważne żeby ładnie było,ławeczki,kwietniki,zieleń,bryczką do wawy można dojechać
z Brześc - 26 października '11r. 12:24
Jak już wspomnieliście o rowach to przy okazji chciałem podziękować Burmistrzowi.
Dziękuję Panu za przypomnienie mieszkańcom Brześc, że nie podlegają pod działalność spółki wodnej i rowy mają sobie sami wykopać.
zbulwersowana - 26 października '11r. 12:26
tak, śni mi się chodnik na wsi, bo ludzie tam mieszkający też płacą podatki, z których korzysta głównie miasto
Ulka - 26 października '11r. 12:58
już lepiej wyremontujcie te straszące,walące się kamienice a nie rynek
.... - 26 października '11r. 13:52
Radny Bugno jest tak mściwy,że aż niebezpieczny.Pisze "donosy" (np.na Biesiadowo)i podpisuje się jako przewodniczący rady.Radnemu pomyliły się role,w prywatny konflikt o sprzedaż chleba angażuje stanowisko przewodniczącego.Źle się dzieje jeśli taki człowiek reprezentuje NASZĄ RADĘ,proponuję wniosek o odwołanie przewodniczącego,wstydu będzie mniej.
xxx - 26 października '11r. 14:16
@zeki - 24 października '11r. 15:38 "Gazony mogą polecieć ale obawiam się, że $$$ pójdzie na projekt, który będzie lipny i albo szlag trafi zainwestowane pieniądze albo na siłę włodarze wcisną nam ten pomysł bo tak i już.
Szkoda, że mieszkańców o zdanie nie zapytali - mam nadzieję, że zrobią to przed rozpoczęciem prac."

Zeki! zaraz przed rozpoczęciem prac to już nie ma o co mieszkańców pytać bo już jest po przetargu, po wycenie, wyłonieniu wykonawcy remontu, wszystko wtedy jest już postanowione i można tylko wywalczyć jedną ławkę mniej lub więcej.

Teraz jak jest tworzony projekt to ostatni moment żeby ratusz zapytał mieszkańców o zdanie! I trzeba się tego domagać!

zeki - 26 października '11r. 14:34
@xxx
miałem na myśli sytuację, że projekt zostanie przedstawiony mieszkańcom do konsultacji. Ale raczej to marzenia ściętej głowy :/
KWĆ - 26 października '11r. 17:01
Podobno helikopter był użyty do łapania bandziorów,a tu cisza !
Ania - 26 października '11r. 20:58
Znam radnego,piekarza od dziecka i dlatego proponuję zająć się wypiekiem bułek a nie urbanistyką i architekturą.Ktoś na forum wspomniał o mściwości radnego.Nie tylko ja go znam.
wojtek - 26 października '11r. 21:25
Mnie naprawił radio,to było tak dawno - czy to ten sam ?
kompek - 27 października '11r. 05:51
pan burmistrz,wielce nam tu panujący niech odda kase za podatki gruntowe,a jak chce sobie upiększać to obumierające miasteczko to niech to robi za pieniądze mieszkańców tegoż miasteczka!!! taki jest pan dobrotliwy??? a na wiejskie tereny nawet autobusów nie chce dofinansować!!!
Aplikant - 27 października '11r. 13:46
Nasz problem polega na tym,że włodarzami naszego miasta od dziesiątków lat są ci sami ludzie:Posiewka ponad 20lat,Nadstawny ponad 16 lat,Bugno ponad 12 lat,wiceburmistrz Rutowicz od 12lat na stołkach samorządowych.Oni naprawdę nie są w stanie nic nowego zaproponować,typowe zmęczenie materiału.Warka i inne miasteczka mają rewitalizację ryneczków dawno za sobą i to za unijne pieniądze,a nasi właśnie się ocknęli z letargu beznadziejności.
kwiatuszek - 27 października '11r. 16:01
dzialania radnego buly sa karygodne i ponizej poziomu zero...czyzby stolek mu uderzyl do glowy??czy tacy zawistni ludzie powinni piastowac takie stanowisko??mysle ze nie,a dzieki jego dzialaniom lawinowo pojdzie "meblowanie rynku na nowo"tylko kto na tym zyska?bo miasto napewno nie...pan bagietka chyba nie wie w jakie mrowisko wsadzil kij...pozdrawiam
.... - 27 października '11r. 21:19
Panie Bugno jest pan człowiekiem majętnym więc proponuję wziąć żoneczkę na Karaiby na luksusowy jachcik a w naszej gminie dać pracować ludziom mądrym,porządnie wykształconym i pozbawionym brzydkich cech charakteru.Bardzo serdecznie pozdrawiam.
kompek - 28 października '11r. 05:55
ahaha,teraz widzę internałci wzięli się za bugnego? tu wszyscy dostaną za swoje,bo tu szef jeden czy drugi nie ma żadnej władzy i możemy czuć się swobodnie pisząc co o nich myślą inni i my sami.pamiętajcie burżuje,że jak was widzimy,tak o was piszemy.
zeki - 28 października '11r. 11:43
@kompek i cała reszta pisująca tutaj

chamstwem i buractwem daleko nie zajedziesz. Jak jesteś kozak to idź i Bugno powiedz w oczy co do niego masz. To samo reszcie burżujów. Myślisz, że w internecie jesteś anonimowy? Gucio. Każdego cwaniaka można złapać w max kilka dni. To, że burżujom się nie chce to inna sprawa.

Problem w tej wsi jest taki, że motłoch jest w stanie zgnoić każdego kto coś osiągnie/dorobi się/zrobi cokolwiek czy w jakikolwiek inny sposób będzie odstawał od masy. Robicie to w wyjątkowo chamski sposób i jaracie się, że redakcja przepuszcza wszystko co podleci. Wiedzcie zatem, że burżuje nigdy z takim bydłem nie będą się zadawać. Jeśli ktoś się dorobi z automatu będzie musiał dołączyć do grupy burżujów bo tylko tam będzie akceptowany. Reszta z zazdrości gotowa jest zgnoić choćby najlepszego człowieka. Nigdy w tej wsi nie będzie dobrze dopóki za podarowanie samochodu na karetkę na łeb darczyńcy będą sypały się bluzgi. I co może Rybarczyk ma Wam w d!@#$% włazić żebyście raczyli dobrze o nim napisać??? A gucio. Następnym razem kupi sobie jeszcze bardziej wypasioną furę żeby Wam gule wyskoczyły i na wieki pozostały. Myślicie, że Bugno będzie się przejmował komentarzami nieudaczników? Wystartuje kolejny raz i znów go wybierzecie ze strachu o robotę. A są i tacy co za 2 alpagi głos oddają :/
Wstyd i żenada.
młody - 28 października '11r. 15:32
Cytat "Nadal prowadzone są rozmowy z PKN Orlen na temat zakresu przebudowy stacji paliw." koniec cytatu-chyba komuś całkiem odbiło, przecież ta stacja jest nieczynna już chyba 5-7 lat, i nikt nie ma problemów z tankowaniem samochodów. Na początku lat 90 Rada przyjęła nową lokalizację stacji paliw, przy ul.Grójeckiej przy węźle z planowaną obwodnicą. Orlen był zobowiązany po uruchomieniu nowej stacji, zlikwidować starą w centrum miasta. Ta stacja stanowi ogromne zagrożenie dla mieszkańców (kiedyś się paliła)
Zbiorniki na paliwo są nieszczelne. Należy nakazać Orlenowi likwidację tej stacji a nie rozmawiać o zakresie przebudowy.
porządkowy - 28 października '11r. 15:55
Czy "kompek" ukończył choćby gimnazjum ?
Mam wątpliwości.
Waldek - 28 października '11r. 15:59
"A są i tacy co za 2 alpagi głos oddają :/"
Wezmę te dwie alpagi i gucio na Niego zagłosuję, mam swój rozum !
asia33 - 28 października '11r. 16:16
DO ZEKI.
pracujesz w piekarni u Bugnego, że jestes taki wierny i oddany akurat jemu????? mylisz pojecia i obrażasz wszystkich zupełnie bezpodstawnie.Rybarczyk jest człowiekiem wielkiego serca, natomiast radny ''bagietka'' jest malutkim człowieczkiem o malutkim móżdzku, który jeśli może zaszkodzić komuś to nie przepuści okazji. Zastanów się nad tym co piszesz.
!!!!!!!! - 28 października '11r. 16:18
ŻENADA TO TWOJA CAŁA WYPOWIEDŹ! ZA KOGO TY SIĘ MASZ?????
x+x - 28 października '11r. 17:29
Radny jest osobą publiczną,otrzymuje dietę z naszych podatków więc mamy prawo chwalić albo krytykować.Pana radnego oceniają ostro ale nie obrażają.Chyba jednak zasłużył na te baty.
zymek - 28 października '11r. 18:12
ktoś tu prawde napisał ;jak cie widzą,tak cie piszą; co poniektórzy sami sobie zapracowali na takie opinie,niestety.
robson - 28 października '11r. 18:15
może wprowadzić cenzurę,jak niegdyś??? to byłyby czasy dla coponiektórych tyranów.
123 - 28 października '11r. 21:28
Pieniądze to nie wszystko.
zeki - 29 października '11r. 00:42
@asia33
byłem już człowiekiem burmistrza to mogę i w piekarni pracować a co tam... Nie znam obu panów natomiast widzę co na jednego i drugiego jest tutaj wypisywane.

@robson
cenzura tu istnieje ale na jakiej zasadzie coś jest blokowane nie wiem.
asia33 - 29 października '11r. 20:35
do zeki
Skoro nie znasz panów, to po co się wypowiadasz????
pamiętacie ? - 29 października '11r. 20:50
a ten temat :
http://www.gorak(...)421.html
Aśka - 29 października '11r. 22:54
A te badziewiaste remonty kamienic wokół rynku nadal wykonuje ta sama firma.Przecież to jest taka fuszera że oczy bolą patrzec
.. - 1 listopada '11r. 15:48
A ten temat :
http://www.gorak(...)492.html
zeki - 8 listopada '11r. 07:18
Ej co powiecie na czerwony asfalt wokół ratusza? Albo na jakąś dziwaczną kałużę zamiast fontanny?

Ci projektanci zupełnie zwariowali :/
aniagk - 8 listopada '11r. 14:11
Ostatnio oglądałam film z lat 60 tych, gdzie widać rynek naszego miasta w całej krasie. Film pt:" Bicz boży".
Franek - 29 stycznia '12r. 21:15
http://fakty.interia.pl/raport/internauci-przeciwko-acta/news/skandal-z-ambasada-maska-anonimowych-na-pomniku-reagana,1752693
czy mogę Piłsudskiemu maskę włożyć ?
bezkarnie
Palikot to mój wujek. - 29 stycznia '12r. 23:20
@Franek
proponuje ci posłuchać:
http://www.youtu(...)ChlTNHII
A tak po za tym palikot został przepędzony przez młodych uczestników protestu z Krakowskiego. Ta wsza chce się podłączyć pod obecne protesty, aby je skanalizować, tylko naiwniacy, frajerzy dają się nabierać na te jego tanie chwyty. palikot to ruski szpion. I to tyle w tym temacie.

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.


Ostatnio dodane ogłoszenia

» PRACA

Szukam murarzy do pracy na terenie Warszawy,wysokie wynagrodzenie.Więcej informacji pod numerem tel.510 126 470 Michał
 

» Zatrudnimy osoby z orzeczeniem

Zatrudnimy osoby z orzeczeniem do serwisu sprzątającego na stanowisko: sprzątaczka / pracownik gospodarczy Wymagania: -sumienność i...
 

» Lokal 30m2 Centrum miasta

DO WYNAJECIA LOKAL O POW 30M2 W CENTRU GORY KALWARII Z LAZIENKA ,KLIMATYZACJA ,ALARMEM ,MONITORING , OGRZEWANIE ,WODA,SMIECIE WLICZONE W CENE...
 

Ostatnio na forum

» Na upały – kurtyny wodne

I już wódociongi som do pszodu !
~alpaga

» Szwedzi spróbują zdobyć zamek

Wstep wolny ?
~ GK

» Czołowe w Wólce Załęskiej. Dwaj kierowcy...

Gazety nad Wisłą nie będzie , a ten portal? Będzie działał...
~aizi

» Parada uczniów szkół w gminie otwierająca...

Do pi(c)s. Młodzieży nie wolno do niczego zmuszać. Dzieci...
~Bidżi

» Czołowe w Wólce Załęskiej. Dwaj kierowcy...

ale sensacja,sprzed tygodnia,redakcja stajkuje? to może...
~kumaty

» Deweloper: Traktujecie mnie jak psa

Dużo złych rzeczy naczytałam się o Panu Sławomirze...
~gospodyni

» Parada uczniów szkół w gminie otwierająca...

lokalna elita pierwszej (fot 36) i drugiej (fot 37)...
~pi(c)s

» Parada uczniów szkół w gminie otwierająca...

kiedy się skończy przymuszanie dzieci i młodzieży do...
~pi(c)s

» Nawałnica zdemolowała miasto

A co zdemolowało redakcję ? I to by było na tyle .
~cba

» 1100 rowerzystów, bez naszych na podium

melba - 24 czerwca '16r. 22:15 @Michal stop rowerowym...
~ona

Gorakalwaria.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Góry Kalwarii i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.