Nie wyklikaliśmy czujnika jakości powietrza, ale... i tak będziemy go mieli

Dodano: 12 stycznia 2018; Żadna z lokalizacji w naszym mieście nie znalazła się w finałowej setce, której firma ubezpieczeniowa Aviva zafunduje bezpłatnie czujniki jakości powietrza. Ale są też dobre wiadomości.

Przypomnijmy, że z naszego miasta zgłoszone zostały dwie lokalizacje: budynek Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (ul. ks. Sajny 2a – obok kościoła parafialnego) oraz budynek nowego przedszkola (ul. Bema 1). W glosowaniu internetowym pierwsza z lokalizacji otrzymała 185 głosów, a druga – 66 (aby znaleźć się w finałowej setce trzeba było uzbierać co najmniej 356 głosów).

Ale jest też dobra wiadomość: zgodnie z regulaminem konkursu, komisja konkursowa wskazała 50 dodatkowych lokalizacji, które także dostaną zewnętrzne czujniki jakości powietrza. Wśród tych lokalizacji znalazł się budynek POIK-u przy ul. ks. Sajny.

Ale to nie wszystko. Pojawił się bowiem pomysł, żeby w związku ze stale pogarszającą się jakością powietrza, systemem pomiarów objąć całą gminę. – Chcemy pójść za ciosem i spowodować, żeby na terenie naszej gminy powstał cały system czujników mierzących jakość powietrza. Takie systemy stworzyły już u siebie gminy Piaseczno i Lesznowola. Przygotowaliśmy specjalną petycję do burmistrza w tej sprawie – mówi Arkadiusz Strzyżewski, jeden z inicjatorów akcji.

Podpisy pod petycją można składać w siedzibie Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (ul. ks. Sajny 2a – punkt czynny jest całodobowo) do 16 stycznia.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (27)

jarek

Data: 12 stycznia 2018, 12:33 Po co te głosowania? , wiadomo ze potrzebny czujnik.

pan smog

Data: 12 stycznia 2018, 13:46 idealnie !!!! po na 3 maja jest taki dom co tak kopci ze cały rynek i centrum jest za mgla smogową !!!!!!

Nick

Data: 12 stycznia 2018, 14:28 Pomysł i inicjatywa dobra tylko co to zmieni? Będzie wiadomo kiedy jest źle, kiedy bardzo źle a kiedy dobrze. Może zamiast patrzeć na dane jak szkodliwe jest powietrze pora zacząć przeciwdziałać i konkretnie. Kary za palenie śmieci po 500 zł i inne...

Wojtek

Data: 12 stycznia 2018, 14:56 Dlaczego straż miejska w górze nie kontroluje domów,albo słabo, na rybiu,straszny smród z domów,trzeba na nich zadzwonić ,żeby nie palili śmieci,dostaną mandaty to się nauczą!!!

Agata

Data: 12 stycznia 2018, 15:08 Muszą być większe kontrole straży miejskiej,mają do tego uprawnienia,bo tylko takie działania,coś zmienia,w naszym mieście,wieczorem okna nie można otworzyć ,smród,na osiedlu przy ulicy skierniewickiej,trzeba nagłaśniać ta sprawę , żeby władze miasta rozwiazaly ten problem.

Zbyszek

Data: 12 stycznia 2018, 15:52 \"Przygotowaliśmy specjalną petycję do burmistrza w tej sprawie – mówi Arkadiusz Strzyżewski, jeden z inicjatorów akcji.\"
Bez sensu przecież ten pan będzie przyglądał się sprawie tak długo że czas upłynie !
Po za tym najlepsza lokalizacja to komisariat,nikt tak nie dopilnuje sprawy jak oni mamy przykład jak monitorują miasto .

....

Data: 12 stycznia 2018, 20:06 Mam pytanie dlaczego Straż Miejska i Gmina nie interesuje się mieszkańcami osiedli w Górze Kalwarii wszystkich którzy są właścicielami czworonogów .Myślimy że to był by dobry temat gdzie czworonogi się załatwiają aby tylko nie na prywatnych posesjach .

milkana

Data: 12 stycznia 2018, 21:07 umieścic czujnik na Pekinie to skali zabraknie!!! Parcela i Pekin tam jest najgorzej wieczorem nie da się wyjśc z domu!!!

do dzieła w kupie siła

Data: 13 stycznia 2018, 07:23 Może redaktor dowiedziałby się czy czasem ktoś nie ma Toi-toja do wyklikania ?
Skoro gminy nie stać na podstawowe potrzeby swoich wyborców może sobie wyklikamy myślę że odzew będzie jak trzeba !

wycinki lasów

Data: 13 stycznia 2018, 22:51 tak się kończą masowe wycinki lasów państwowych, w tym chojnowskiego lasu

ryś

Data: 14 stycznia 2018, 07:20 Dajcie mi wypłatę arusia to nie będę palił śmieci aby się ogrzać.i tyle w temacie cwaniaczku

wali mnie to

Data: 14 stycznia 2018, 07:46 Do Agata
Może powołać straż która będzie kontrolowała strażników burmiszczoskich ?

Albin

Data: 14 stycznia 2018, 15:57 Nie wyklikaliśmy cujnika ale mamy zegar słoneczny,
nie mamy kibla i nie mamy herbu, mamy przewodniczącego rady prezesa zgk-u.
Lista tego co mamy jest długa.

XYZ

Data: 15 stycznia 2018, 14:38 P. Arkadiuszu, zamiast zamawiać czujniki, niech lepiej się Pan zajmie, edukacją mieszkańców, a co za tym idzie zapobieganiem powstawania Smogu. Wszyscy wiemy, że powietrze w Górze jest bardzo złej jakości. Co Pan zamierza z tym zrobić. Kupienie czujnika nie jest rozwiązaniem. Niech lepiej napisze Pan pismo do Straży Miejskiej, aby ta skontrolowała czym mieszkańcy palą.

5-kolumna

Data: 15 stycznia 2018, 16:23 Odkąd portal stał się własnością miasta (burmistrza) trudno o rzetelne wiadomości !
Portal zajmuje się (jeśli już) \"duperelami\" .
Dlaczego nie ma nigdzie informacji że na gminę została nałożona wysoka kara za wycinkę drzew w otoczeniu zamku w Czersku ?
Czekamy na odp.

Poll

Data: 16 stycznia 2018, 07:42 XYZ
Właśnie wydaje mi się, że elementem edukacji jest pokazanie czym oddychamy. Jeżeli wartości z tego czujnika przełożymy na obliczenia, że np. ten i ten związek chemiczny może spowodować to i to w naszym organizmie i przez to możemy żyć krócej to warto w to wejść. Poza tym znaczna część społeczeństwa i tak nie zostanie przekonana do ogrzewania bardziej ekologicznego. Jeżeli dane z tego czujnika osiągalne byłyby live w sieci to wiele osób aktywnych sportowo czy nawet matek z dziećmi wiedziałoby kiedy wychodzić z domu a kiedy w nim pozostać.

leon

Data: 16 stycznia 2018, 15:44 Przecież chyba łatwiej zakazać handlu badziewiem ,czy ktoś pomyślał co się sprzedaje?

kuba

Data: 17 stycznia 2018, 16:53 Wycinają drzewa też w Górze Kalwari, w sobotę byłem na spacerze w okolicach Marianek.Był las i nie ma.Nie pierwszy i nie ostatni raz. Niedługo będzie sam smog i tylko on.

nikoś1

Data: 17 stycznia 2018, 23:02 Obłęd!

X

Data: 18 stycznia 2018, 21:09 Ta gmina to jest wiocha mentalna i upośledzenie. W sasiedniej gminie wprowadza się mnóstwo ludzi, płacą podatki , kasa się zgadza. A tu tą wiocha tak zarządza, że każdy stąd spie...dala.

Szczepan

Data: 20 stycznia 2018, 12:10 Wielokrotnie czytamy TU o paleniu śmieci przez mieszkańców.
Jeżeli ktoś pali to pracownicy gminni jest podana nawet lokalizacja gdzie zakopują.
Można by się domyślać że najubożsi mieszkańcy spalają śmieci ,ale skoro są biedni to przecież nie stać ich na jakieś poważniejsze zakupy, a paczki po papierosah i butelki ciepła nie dają .
I jeszcze jedno: gdyby zbierali śmiecie po ulicach było by czyściej ,a nie jest .

StopGłupocie

Data: 22 stycznia 2018, 08:04 Witam, proponuje zainwestować w czujnik natężenia ruchu samochodowego i jestem pewnym, że korki mieście znikną bezpowrotnie. Edukacja i inwestycje w infrastrukturę - tu należy szukać rozwiązań problemu zanieczyszczonego powietrza - a nie w gadzetach. Za chwilę ruszy przebudowa ulic przyległych do obwodnicy.. czy miasto pomyślało o budowie infrastruktury gazowej w tych rejonach?

co tam czujnik

Data: 26 stycznia 2018, 08:02 Będziemy mieli nowego burmistrza !

Nick

Data: 26 stycznia 2018, 16:34 @kuba a ty wiesz że się obwodnica buduje a drzewa wycięte zostały ponad rok temu? Chyba nie. To jest właśnie rozwój infrastruktury a obwodnicy nad drzewami wybudować się nie da!
Poza tym największe znaczenie dla smogu ma to czym się ludzie ogrzewają - obecnie śmieciami, spalaniem ich.

Dobromir

Data: 27 stycznia 2018, 08:46 Ja w sprawie spalania śmieci !
Szłyszałem że w oczyszczalni jest zawór w razie by szambowóz zamiast gówien przywiózł związki chemiczne zasuwa zamknie się.
Możeby pozakładać ludziom na kominy takie ,palisz śmiecie będziesz truł się sam !

kuba

Data: 29 stycznia 2018, 18:51 @nick nie o las pod obwodnicę mi chodziło, ale las za Mariankami w stronę cmentarza, jest coraz mniejszy, dęby i brzozy były i nie ma. A śmieciami ludzie palą i będą palić.Z głupoty, biedy i między innymi nowymi terminami odbioru odpadów. Papier raz na miesiąc, można spalić w piecu i po kłopocie.Stare okna i drzwi po wymianie też są palone, a firma która je wymienia powinna obowiązkowo je zabierać i oddawać do utylizacji
( ale takiej z prawdziwego zdarzenia).


expert z pod 40

Data: 3 lutego 2018, 20:51 Żądam umieszczenie tego czujnika na dachu 40-ki ponieważ najczęściej tam stoję. W końcu chodzi tu o moje zdrowie.