Oświadczenie Zenona Nadstawnego skierowane do Fundacji Jedyna Taka

Dodano: 23 grudnia 2017; Poniżej publikujemy w całości oświadczenie pana Zenona Nadstawnego, honorowego prezesa klubu „Nadstal” Krzaki Czaplinkowskie, skierowane do Fundacji Jedyna Taka, w którym odnosi się on do zarzutu dyskryminacji osób niepełnosprawnych na organizowanym przez niego balu sylwestrowym w Krzakach Czaplinkowskich.

Zarzuty w stosunku do organizatora balu sformułowane zostały w piśmie Fundacji „Jedyna Taka”. Dotyczyły one dyskryminacji podopiecznej fundacji i mieszkanki gminy Góra Kalwaria, pani Sylwii Klusek. O sprawie pisaliśmy w artykule „Bal w Krzakach Czaplinkowskich nie dla osób na wózku?”, który można przeczytać TUTAJ.

Pani Sylwii Klusek osobiście nie znam i nigdy ta pani nie dzwoniła do mnie w sprawie spotkania sylwestrowego ani w innej sprawie.

Spotkanie sylwestrowe jest organizowane dla Członków i Sympatyków Klubu Sportowego „Nadstal” Krzaki Czaplinkowskie gm. Góra Kalwaria, zgodnie z zapisami w Statucie Klubu. Informacja o spotkaniu sylwestrowym jest rozpowszechniana wśród członków Klubu (nie umieszczamy żadnych ogłoszeń w prasie ani w innej formie pisemnej).

Klub Sportowy „Nadstal” prowadzi sekcję piłki nożnej dzieci i młodzieży ok. 120 członków. Miejsca na spotkanie sylwestrowe są rezerwowane przez Członków Klubu już we Wrześniu.

Grupa, o której wspomina Pani w swoim piśmie, zarezerwowała w Październiku 6 par, na pytanie Pani która rezerwowała miejsca czy mogą dopisać jedną osobę, odpowiedziałem że nie posiadam więcej wolnych miejsc, jednak Pani mocno nalegała że to tylko jedna osoba i gdzieś z boku przy ich stoliku tą jedną osobę dosadzimy  a oni się ścisną. Oświadczyłem że nie mam takich możliwości technicznych. O tym, że jest to osoba na wózku poinformowano mnie w czasie kiedy Panie przyszły uregulować należność za uczestnictwo w spotkaniu sylwestrowym – pod koniec Listopada. Jednak pomimo wszystko miejsc wolnych nie posiadaliśmy. W związku z powyższym Panie zrezygnowały z uczestnictwa.

Jeżeli Pani Sylwia Klusek czuje się urażona to ją bardzo przepraszam, ale Klub Sportowy spotkania sylwestrowe organizuje w lokalu takim jaki posiada i nie ma możliwości technicznych przyjąć wszystkich którzy się zgłaszają bez względu na to czy są to osoby na wózkach czy też nie (nie stać Klubu na rozbudowę sali dla celów organizacji spotkań sylwestrowych). 

Czuję się jednak urażony że osoby które mnie nie znają wypisują pisma obrażające mnie, do różnych instytucji państwowych. Chciałbym oświadczyć, że nie jestem urzędnikiem lecz działaczem społecznym od 1990 r. pomagałem i pomagam wielu osobom bezinteresownie (jednak po takiej opinii wydanej przez  „Fundację Jedyna Taka” zastanawiam się czy warto).

Pomagam również w prowadzeniu Klubu bezpłatnie od początku jego powstania (2012 r), oraz wspieram jego działanie własnymi środkami finansowymi.

Od 17 lat organizuję i finansuję Mikołajki dla dzieci, gdzie co roku rozdysponowujemy ok. 150 paczek. W tym roku razem z Radą Sołecką na co rocznym spotkaniu Mikołajkowym (na którym uczestniczyła niepełnosprawna nasza mieszkanka) ogłosiliśmy akcję zbiórki pieniędzy na wózek elektryczny.

Zastanawia mnie tylko dlaczego Pani Sylwa Klusek przed chęcią uczestnictwa w takim spotkaniu sylwestrowym nie sprawdziła najpierw obiektu w którym zamierzała się bawić jak również nie zadzwoniła do mnie dopytując o szczegóły uczestnictwa tylko polegała na opinii koleżanek.


Bardzo przepraszam za nieporozumienie

Zenon Nadstawny
Prezes Honorowy Klubu Sportowego „Nadstal” Krzaki Czaplinkowskie

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (66)

Gaja

Data: 23 grudnia 2017, 23:19 Ja mimo wszystko nie wierzę temu człowiekowi i jego mętnym tłumaczeniom.

odwaga

Data: 23 grudnia 2017, 23:24 bzdura

Nick

Data: 23 grudnia 2017, 23:33 I wyszło jak to sobie osoba na wózku ubzdurała że ją wykluczają ze społeczeństwa. Jedno wielkie kłamstwo! I cały ten news to ściema. Ale fala nienawiści poszła od komentujących. Żenada. Najłatwiej atakować i krytykować wierząc w bajki opisane przez niby pokrzywdzoną.
Bo chciała wziąć udział w balu a nie było miejsc...
Ona powinna za to przeprosić!

123

Data: 23 grudnia 2017, 23:46 Oczywiście wszystko jasne. Panie przewodniczący po pierwsze jest Pan osobą publiczną jest Pan radnym. Szkoda że tego Pan nie wie. Po drugie swoim oświadczeniem przekonał mnie Pan że jest Pan niegodny mojego głosu w wyborach.
Co do boiska mam pytanie czemu nigdzie nie zostaną ujawnione rozliczenia finansowe ?

Piu

Data: 24 grudnia 2017, 00:34 (jednak po takiej opinii wydanej przez „Fundację Jedyna Taka” zastanawiam się czy warto).- warto, ale warto też być człowiekiem.
Pana Zenona znam osobiście i sądzę że stać to na takie rzeczy.

Sanchez

Data: 24 grudnia 2017, 00:52 Proszę Pana, takie listy daje się przed publikacją do korekty. Można podejrzewać, że nie wie Pan co to jest PR. Wyjaśnienia Pańskie są nieprofesjonalnie i kompromitujące.

pyza

Data: 24 grudnia 2017, 01:00 Oświadczenie jest mijające się z prawdą !!!! Z grona przyjaciół Sylwii w dniu uregulowania płatności jedna z par zrezygnowała i na to miejsce była Sylwia i zgodził się Pan Nadstawny na to żeby ona zastąpiła parę którą zrezygnowała, a po tym jak jedna osoba dodała że Sylwia jest na wózku to od razu Pan Nadstawny odmowił ( czyli najpierw się Pan Nadstawny zgodził a potem odmowił, po tym jak ta osoba dodała że Sylwia jest na wózku). Po interwencji innej osoby z grona Sylwii dalej Pan Nadstawny podtrzymał swoją pierwszą decyzję i przekazał, że cyt. ,, traci prestiż i osóby które tam będą to osoby z różnego otoczenia i mogą nie chcieć bawić się z osobą niepełnosprawną i pozatym musiał bym powiadomić telefonicznie wszystkie osoby uczestniczące w zbawie, że będzie osoba niepełnosprawna,, . Nie ma za grosz odwagi żeby powiedzieć jak było naprawdę. Dodatkowy komentaż jaki padł ze strony Pana Nadstawnego to cyt ,, to nie czas i miejsce dla tej osoby ,, Skandal Panie Zenku, że nie potrafi się Pan przyznać jak naprawdę było !!!!

Halinka

Data: 24 grudnia 2017, 08:10 O jakim sprawdzeniu tu mowa?Kuźwa czy tak ciężko dla prezesa klubu jest zorganizować podjazd dla wózków,żenada.A może ten klub sportowy jest na piętrze,no winda to już grubszy wydatek.Dla mnie ten człowiek jest stracony a to oświadczenie niczego nie tłumaczy tylko pogrąża tego prezesa.A tak w ogóle to można pełnić funkcję prezesa klubu sportowego i być radnym?Pan z. na burmistrza,to już w ogóle dziura będzie jego prywatnym folwarkiem !

Rudolf

Data: 24 grudnia 2017, 08:41 Bezinteresownie ha ha ha.... dobre

kloaka

Data: 24 grudnia 2017, 09:02 Spytam nieśmiało :
Ile osób bawiło się w czasie bunga-bunga ?

hmm

Data: 24 grudnia 2017, 10:14 Mętnie, cynicznie i pokrętnie...ale bez zaskoczenia.
Do pewnych spraw trzeba dorosnąć i być predysponowanym, chyba. Do pracy wśród ludzi, dla ludzi nie można podchodzić jak do gry w teatrze; działanie egocentryczne, bez empatii często kończy się? jak tym razem. A arogancja, egoizm i obłuda (o sumieniu nie wspomnę) mocno przeszkadzają...i trudne do ukrycia na dłuższą metę są.

Na szczęście nie jest to przymus i wyroku dożywotności bycia na piedestale nie ma. Zresztą, czy można dalej trwać z takim piętnem - co ważniejsze: honor czy stołek?

?

Data: 24 grudnia 2017, 10:27
Co to by zmieniło i co to ma do rzeczy:

...\"Zastanawia mnie tylko dlaczego Pani Sylwa Klusek przed chęcią uczestnictwa w takim spotkaniu sylwestrowym nie sprawdziła(?) najpierw obiektu w którym zamierzała się bawić jak również nie zadzwoniła do mnie(?) dopytując o szczegóły(?) uczestnictwa tylko polegała na opinii(?) koleżanek.\"

I nic więcej pana nie zastanawia?

tvn

Data: 24 grudnia 2017, 12:18 mam nadzieję, że sprawę nagłośnią z telewizją w tle i wyjaśni się szereg wątpliwości

święty mikołaj

Data: 24 grudnia 2017, 12:43 Czy osoba o zdrowych zmysłach rozdmuchiwała by aż tę sprawę gdyby było tak jak mówi elitarny p. Nadstawny? Raczej nie wydaje mi się, że tej grupie znajomych by się chciało fatygować gdyby nie mieli racji. Jeśli w tym sporze to Pani Sylwia ma rację to bardzo jej współczuję walki z tym panem oraz życzę dużo siły i wytrwałości w dążeniu do obrony swoich racji.

Mieszkanka

Data: 24 grudnia 2017, 13:41 Zbiórka pieniędzy o ktorej Pan wspomina w oświadczeniu, została ogłoszona po incydencie z Panią Sylwią. Trzeba się było jakoś ratować prawda?!!!!

DS

Data: 24 grudnia 2017, 13:46 Coraz częściej osoby niepełnosprawne wykorzystują swoją sytuację życiową do osiągania celów oraz do niszczenia życia innych jeśli coś jest nie po ich myśli. Przykro czytać o zachowaniu szanownej Pani. Panie Zenonie jestem z Panem!

hmm

Data: 24 grudnia 2017, 13:52 http://www.old.gorakalwaria.net/galeria-x-bal-sportu,239.html

Ferdynand

Data: 24 grudnia 2017, 14:29 jeszcze się taki nie urodził,co by każdemu dogodził.trochę racji w tym oświadczeniu jest,obiekt nie jest dostosowany dla osób na wózkach.
ale niech to będzie nauczka dla tych bogatszych,zawsze trzeba być człowiekiem.

oburzona

Data: 24 grudnia 2017, 14:30 http://www.old.gorakalwaria.net/galeria-x-bal-sportu,239.html

Nie

Data: 24 grudnia 2017, 15:13 Nie potrafi się przyznać i brnie w zakłamanie, pogrąża sie bardziej

hahahahah

Data: 24 grudnia 2017, 16:46 dramat sensacja determinacja

księgowy

Data: 25 grudnia 2017, 19:53 Działacz społeczny od 1990 roku -a ile dietek już wziął od tamtej pory?-społecznie to się działa ale za darmo

nieporozumienie

Data: 25 grudnia 2017, 22:52 TO jakieś nieporozumienie, niech się przeproszą i już, tak czy owak po obu stronach niszczony jest człowiek

mieszkanka gminy

Data: 25 grudnia 2017, 23:32 a ja nie mogę zrozumieć, jak półanalfabeta może zostać przewodniczącym RMiG, bądź co bądź, sporej podwarszawskiej gminy

Małgorzata

Data: 25 grudnia 2017, 23:38 Znam osobiście Pana Zenona, i wiem ile poświęca się społecznie - uważam, iż niesprawiedliwie został oceniony i nie sądzę, żeby dyskryminował ludzi niepełnosprawnych.
Uważam, iże powstała afera, która nie powinna w ogóle zaistnieć i takie nieporozumienia powinny być wyjaśniane między sobą, a nie na forach publicznych.
Panie Redaktorze - czy Górze Kalwarii to już nie dzieje się nic ciekawego o czym można by było napisać?. Tylko afera za aferą?
A tak na marginesie są Święta , a więc cieszmy się, radujmy, świętujmy .... niektórym to naprawdę nie szkoda czasu na obsmarowywanie innych .

Życzę wszystkim wesołych Świąt

Były uczestnik balu

Data: 25 grudnia 2017, 23:48 Takich podłych kłamstw Panie działaczu społeczny nikt się po Panu nie spodziewał. Najpierw przy świadkach opowiada Pan o balu dla elity, na którym nie ma miejsca na \'takie\' osoby a teraz bredzi Pan, że to impreza dla członków klubu? Co za podłe kłamstwa. Pan najlepiej wie jak było, więc teraz pora powiedzieć \'przepraszam\' a nie powątpiewać w sens swoich, jak widać wybielających Pański wizerunek pseudo akcji pomocowych. Pan się czuje obrażany? Proszę Pana sam Pan wystawił o sobie świadectwo swoimi czynami i słowami, Pana już nie da się bardziej obrazić. Ja z tego spotkania elity się wycofuje. Gdybym tam poszedł to by oznaczało, że podzielam Pana poglądy a wtedy nie mógł bym spojrzeć moim dzieciom w oczy. Życzę udanej zabawy sylwestrowej.

M.m

Data: 26 grudnia 2017, 09:51 Uwazam, ze jest tutaj dużo prawdy. Sala, w której będzie sylwester nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Takie są fakty. Nie ma sensu doszukiwać się jakiś komplikacji. Patrząc na działania Pana Zenona widać, że robi On dużo dobrego. Nie rozumiem dlaczego wszyscy doszukują się oszustwa, tam gdzie go nie ma... Dajcie spokój dobrym ludziom..

Iwona

Data: 26 grudnia 2017, 12:42 Panie Zenonie, wiadomo że nikt nie chce być niepełnosprawny,ale ma Pan zupełną rację. Nie można dać wszystkiego wszystkim, a większość ludzi jest teraz bardzo roszczeniowa. Proszę się nie martwić, większość osób Pana zna i szanuje i myślę, że pogląd jednej pani tego nie zmieni. Wiem coś o tym, ponieważ ciągle zmagam się z przeciwnościami od mieszkańców.
Pozdrawiam

Kuba

Data: 26 grudnia 2017, 14:24 O ooooooooooooooooooo o !
Ale dno .

bezinteresowny

Data: 26 grudnia 2017, 20:46 Czy dziewczynka która rozbiła się na betonowej zaporze podczas rozbudowy skarpy też dostała rowerek ?

Ad

Data: 26 grudnia 2017, 21:52 Zachowanie tego Pana i taką dyskryminacja osób chorych oburzyło wiele osób. Dobrze, że w końcu miał Pan odwagę wypowiedzieć się w tej sprawie. Rozumiem, ze pan się sam wstydzi swojego zachowania i dlatego zmienia wersję zdarzen. Trudno sie przyznac przeciez, ze na organizowanym balu dla tzw elity pana N. nie chce sie widziec osob niepelnosprawnych. To taki przygnębiający widok a przeciez bal sylwestrowy powinien byc radosny. Wózki inwalidzkie, kule, ortezy, laski, niedowlady, udary, wylewy, peruki, łyse głowy, nowotwory są takie przygnebiajace i nie pasują do Klubu Sportowego. Zawsze piękni, zawsze zdrowi?!

Tomasz

Data: 27 grudnia 2017, 07:32 A ja wierzę

hmm

Data: 27 grudnia 2017, 11:55 Ile jest warte to \"oświadczenie\" jeżeli

- \" przy świadkach opowiada Pan o balu dla elity, na którym nie ma miejsca na \'takie\' osoby\",
- \"w dniu uregulowania płatności jedna z par zrezygnowała i na to miejsce była Sylwia i zgodził się Pan Nadstawny na to żeby ona zastąpiła parę którą zrezygnowała, a po tym jak jedna osoba dodała że Sylwia jest na wózku to od razu Pan Nadstawny odmówił ( czyli najpierw się Pan Nadstawny zgodził a potem odmówił,
po tym jak ta osoba dodała że Sylwia jest na wózku).\"
- \" Po interwencji innej osoby z grona Sylwii dalej Pan Nadstawny podtrzymał swoją pierwszą decyzję i przekazał, że cyt. ,, traci prestiż i osoby które tam będą to osoby z różnego otoczenia i mogą nie chcieć bawić się z osobą niepełnosprawną..\"
- \" musiał bym powiadomić telefonicznie wszystkie osoby uczestniczące w zabawie, że będzie osoba niepełnosprawna,,
- \" Dodatkowy komentarz jaki padł ze strony Pana Nadstawnego to cyt ,, to nie czas i miejsce dla tej osoby ,,

Niestety, to nie wszystkie przykłady \"wartościujące w/w oświadczenie.\"

ps. sesja Rady Miejskiej jutro (czwartek) o 14.00 - może warto przyjść?

Paweł

Data: 27 grudnia 2017, 12:42 Chyba nie daliście wiary w to kłamliwe oświadczenie pana radnego? ;)

Melo

Data: 27 grudnia 2017, 12:53 Jak znam Pana Zenona to facet jest do tego zdolny. Raczej wierzył bym Pani Sylwii. Drodzy mieszkańcy gminy w następnym roku wybory samorządowe i jest najlepsza okazja aby rozpędzić tą całą klikę. Powstał zwyczajny układ który pilnuje swoich interesów. Jest to straszne w jakim miejscu jest nasza gmina mam wrażenie że się cofamy. Popatrzmy na gminy do okoła nas aż miło patrzeć jak się rozwijają.

Ja tu mieszkam

Data: 27 grudnia 2017, 14:08 Pan działacz społeczny wywiązał się wzorowo ze swoich obowiązków. Za jego sprawą Góra Kalwaria stałą się polską stolicą NIETOLERANCJI WOBEC NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Brawo Panie działaczu! Teraz zna nas cała Polska.

Tomek

Data: 27 grudnia 2017, 14:55 Właśnie tacy ludzie rządzą w tym mieście. Sami na nich głosowaliśmy, więc nie miejcie do nikogo pretensji. Popatrzcie na sygnety, buty, pseudofigury na stadionie... i będzie oczywiste z kim mamy do czynienia.

Gaja

Data: 27 grudnia 2017, 15:01 Te wszystkie pozytywne komentarze to pisze rodzina p.Nadstawnego?

ale heca

Data: 27 grudnia 2017, 15:30 Do \"mieszkanka gminy\"
Droga pani !
Czy nie zauważyła pani że jakiś czas temu prezydentem kraju też był półanalfabeta i na dodatek kapuś !

i po balu panno lalu

Data: 27 grudnia 2017, 15:34 Wychodzi na to że pan Zenon skończy jak prezes LATO !

gosc

Data: 27 grudnia 2017, 16:57 do Gaja (i podobnym osobom ) / FAKT jest taki że MAMY SPOŁECZEŃSTWO NAPRAWDĘ ROSZCZENIOWE ! ( cyt . ,,nie ma WOLNYCH miejsc,, jest dla mnie zrozumiałe ) i dla większości też powinno być ! / a tu z niczego robi problemy

mieszkanka gminy

Data: 27 grudnia 2017, 17:50 @ale heca
nie, nie zauważyłam. Interesuje mnie raczej dzień dzisiejszy, nie marnuję czasu na szukanie wątpliwych analogii z przeszłością. Dlatego też bardziej skupiłabym się na wyjaśnieniu, czy w obiekcie nie dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych można organizować imprezy masowe?

Tu mieszkam

Data: 27 grudnia 2017, 19:16 Rysuje się linia pomiędzy zależnymi od Społecznika pochlebcami (na szczęście jest ich niewielu) a mieszkańcami naszej małej ojczyzny, którzy gardzą nietolerancją. Dziękuję Wam Kochani, którzy nie „sądzicie”, nie „wydaje Wam się”, nie „uważacie” jak mogło być, choć wcale Was tam nie było. Dziękuję, że hołdujecie prawdzie i piętnujecie niewysłowioną podłość.
Nie idźcie na ten bal dla elity, a pokażecie, że jesteście prawdziwą Elitą moralną

Egon

Data: 27 grudnia 2017, 19:20 A więc teraz walmy na impre na PODZAMCZE, skoro tam ludziom organizator nie odpowiada.No co,coś źle napisałem?

Olek

Data: 27 grudnia 2017, 22:39 Czy klub sportowy Nadstal rozlicza się z balu sylwestrowego, z prowadzenia działalności tj. Wesela, chrzciny? Czy odprowadzane są podatki ?
Jestem ciekaw czy kiedykolwiek poznamy rozliczenia z tej nieruchomości należącej do Gminy

Agnieszka

Data: 27 grudnia 2017, 22:41 \"Znam osobiście Pana Zenona, i wiem ile poświęca się społecznie - uważam, iż niesprawiedliwie został oceniony i nie sądzę, żeby dyskryminował ludzi niepełnosprawnych.
Uważam, iże powstała afera, która nie powinna w ogóle zaistnieć i takie nieporozumienia powinny być wyjaśniane między sobą, a nie na forach publicznych.
Panie Redaktorze - czy Górze Kalwarii to już nie dzieje się nic ciekawego o czym można by było napisać?. Tylko afera za aferą?
A tak na marginesie są Święta , a więc cieszmy się, radujmy, świętujmy .... niektórym to naprawdę nie szkoda czasu na obsmarowywanie innych .\"

Małgorzata- czy to ta co mieszka obok Pana z elity ? I Ta która pracuje u niego w sklepie :P


hmm

Data: 28 grudnia 2017, 02:02 @Gość
Jak wyjaśnisz swe twierdzenie:
,,nie ma WOLNYCH miejsc, jest dla mnie zrozumiałe...\"
w porównaniu do słów osoby OBECNEJj przy rozmowie (też cytuję):
\"w dniu uregulowania płatności jedna z par zrezygnowała i na to miejsce była Sylwia i zgodził się(!) Pan Nadstawny na to żeby ona zastąpiła parę którą zrezygnowała...\"

Co i jak rozumiesz i od czego to zależy?

@Agnieszka
...\" powstała afera, która nie powinna w ogóle zaistnieć (tu pełna zgoda-ale kto ją spowodował?) i takie nieporozumienia powinny być wyjaśniane między sobą, a nie na forach publicznych.

Panie Redaktorze - czy Górze Kalwarii to już nie dzieje się nic ciekawego o czym można by było napisać?. Tylko afera za aferą?\" Czyli co, lepiej ... pod dywan? Tylko ciekawe dlaczego Redaktor miałby tak postąpić? I co wówczas z Jego wiarygodnością? Kim by wtedy był?


Ja to ja

Data: 28 grudnia 2017, 23:21 Chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy! Podaj się Pan do dymisji bo wstyd przynosisz temu miastu!

Gejsza

Data: 29 grudnia 2017, 14:22 @Ja to ja Nie tylko ten osobnik przynosi wstyd ,większosć tej kliki to wstyd i hańba ale niestety wstydu ci u nich zero ,że nie wspomnę już o honorze .Prezesi honorowi a raczej patologia .

Mika

Data: 29 grudnia 2017, 15:00 Z tego artykułu wynika że Pan Nastawny dzieli społeczeństwo naszej gminy na lepszy i gorszy sort bo zabawa miała być dla elity a przepraszam czy ta elita to nie jest z naszych podatków opłacana i przez Nas wybrana.
Pani Sylwia pokazała klasę że przeciwstawiła się takiemu zachowaniu i upubliczniła zaistniała sytuację.
Droga elito to my gorszy sort was wybraliśmy ale możemy też w kolejnych wyborach naprawić ten błąd i nie głosować na Was.

i wszystko jasne

Data: 29 grudnia 2017, 20:39 Elita czytaj kasta !

Bariera w głowie

Data: 30 grudnia 2017, 12:31 Po co Pani Sylwia miała dzwonić i sprawdzać obiekt, jak to jest parterowy budynek! Tym bardziej, że wybierała się z grupą przyjaciół na których zawsze może liczyć. Sylwia, nie takie bariery pokonuje każdego dnia. Niestety bariera w głowie Pana Nadstawnego, okazala się nie do pokonania. Ważne, że odważyła się o tym powiedzieć, aby uchronić innych przed takimi czy podobnymi sytuacjami.

Dada

Data: 31 grudnia 2017, 11:30 Schowaj się BURAKU!! Prezes Hii hii

Tak

Data: 1 stycznia 2018, 09:56 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Tak

Data: 1 stycznia 2018, 10:11 Może z opisu kluby i odpowiadając na wpisy usuniesz Panie Nadstawny tytuł \"Honorowy\" bo chyba nie masz pojęcia co to znaczy

Jan Tadeusz S.

Data: 1 stycznia 2018, 21:10 I to by było na tyle panie radny ,bal to był już ostatni dla pana.

Tylko

Data: 2 stycznia 2018, 12:13 @Jan Tadeusz S. Chyba ostatni dla Pana 😂😂 czekamy na sylwka 2018! 🎉🎉

Aaaaa

Data: 6 stycznia 2018, 23:39 Najłatwiej kopać leżacego:( Ludzie opanujcue się to jest zwykła nagonka medialna...

XYZ

Data: 9 stycznia 2018, 08:17 Pani Paprockiej Starostwo Powiatowe w Piasecznie podziękowało za współpracę. U nas jest przewrotnie. Radny nadal pełni swoją funkcję, a pani Paprocka jest teraz Sołtysem o wątpliwej reputacji.

real

Data: 10 stycznia 2018, 08:25 Wybraliście sobie chłopka na radnego, to chłopka macie.

PBZ

Data: 10 stycznia 2018, 16:12 W jednej ławce z paną siedzi (nazwiska nie wymienię) i nie nauczyła tego pana by wszczą śledztwo ?

piłkarz

Data: 14 stycznia 2018, 19:55 p. Nadstawny, miej pan honor i złóż mandat. Nie chcemy, by tacy ludzie jak pan, nas reprezentowali.

Olo

Data: 16 stycznia 2018, 02:15 Ludzie! Trochę powagi! Z całym szacunkiem dla niepełnosprawnych osób ale:
Jeżeli reprezentował organizatora to ma prawo powiedzieć nie ( tym bardziej że obiekt nie przystosowany) bo jakby powiedział tak to w następnym artykule by pisali np. że obiekt nieprzystosowany a p. N. chciał zabłysnąć itp.
na miejscu tej Pani to nie wiem czy chciałbym uczestniczyć ( tylko duchem bo niestety nie ciałem ) w takim balu, idąc na bal idę w dużej mierze potańczyć, a nie tylko pić i obgadywać kto i jak jest ubrany itp. NIE to nie znaczy od razu brak tolerancji,
przy wyborze przez Panią S. lokalu warto by było wziąć pod uwagę warunki techniczne, bo jest wiele obiektów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych i takich powinna szukać.
Pozdrawiam zdrowomyślących .

Poll

Data: 16 stycznia 2018, 12:14 Olo
Nie będę się odnosił do całej sprawy balu i zamieszania z Panią Sylwią i Panem Zenonem bo uważam że nie mam do tego prawa ale to co napisałeś/aś to pachnie średniowieczem i wynika, że jesteś ignorantem/tką. Wydaje mi się że osoby niepełnosprawne doskonale znają granice swoich możliwości i gdyby były tam bariery nie do pokonania to na pewno nie podjęłyby ryzyka. Z twoich zdań wyczytałem, że osoby niepełnosprawne ruchowo powinny siedzieć w czterech ścianach. Otóż uwierz mi, że osoby niepełnosprawne są bardzo aktywne, a na brak twojej wiary kilka linków:
https://www.youtube.com/watch?v=06B90jUS8q0
https://www.youtube.com/watch?v=7IsJWPKyvQk
https://www.youtube.com/watch?v=MVnpvNftApA
Osoby poruszające się wózkach inwalidzkich potrafią nie jednego zaskoczyć swoją sprawnością a ich życie to nie tylko plotki i seriale.
Obiekt w KCz znam bardzo dobrze bo bywałem tam i barier żadnych nie zauważyłem.
Po pierwsze sala na parterze chyba z dwoma schodkami i z szerokimi drzwiami. Dla młodej osoby z grupą znajomych to żaden problem.
Sala bez barier i podestów - prosta i równa podłoga. Wózek jak i podeszwy na butach wyposażony jest w gumę, która ogranicza poślizg.
Po trzecie toalety nie znajdują się jakichś ciasnych korytarzach i przy minimum sprawności spokojnie można dojechać do nich wózkiem.Aktualnie

Data: 17 stycznia 2018, 13:50 Jak z rozliczeniem zbiórki podczas imprezy? Z 5 zł zostało uzbierane?

John

Data: 17 stycznia 2018, 16:32 Tacy wszyscy jesteście za niepełnosprawnymi, a ciekawe, ilu z was jest za niepełnosprawnymi dziećmi nienarodzonymi. Jak ktoś jeździ na wózku, to jest okej, a jak jest w brzuchu, to można go \"usunąć\"? Nad sobą się zastanówcie, bo jestem pewien, że pan Nadstawny się nad swoim postępowaniem zastanowi. Każdy z nas popełnia błędy.