Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

ZGK: w wodzie nie stwierdzono bakterii, ale nie odwołujemy zagrożenia

Dodano: 22 marca 2018; Zakład Gospodarki Komunalnej opublikował w czwartek wewnętrzne wyniki badań wody pobranej we wtorek ze szkoły w Dobieszu. Wynika z nich, że w badanej próbce nie stwierdzono występowania bakterii.

Od wtorku obowiązuje komunikat ZGK, zgodnie z którym mieszkańcy Sierzchowa, Dobiesza, Wojciechowic, części Czarnego Lasu (część północno-zachodnia, za torami) oraz ul. Ogrodowej w Krępie nie powinni spożywać wody z sieci wodociągowej (surowej ani przegotowanej). Powodem wydania wtorkowego komunikatu było „przekroczenie dopuszczalnych parametrów mikrobiologicznych wykrytych w próbce wody, pobranej na instalacji wewnętrznej odbiorcy w miejscowości Dobiesz”

W czwartek gminna spółka wydała nowy komunikat. Podkreśla w nim, że w próbkach wody pobranej do wewnętrznej analizy nie wykryto występowania w badanej wodzie bakterii. Jednak... „Aby wydać komunikat odwołujący zagrożenie musimy czekać na oficjalną decyzję organu nadzorującego tj. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego”- czytamy w komunikacie Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

Ech

Data: 22 marca 2018, 15:52 Ech, te przepisy.

Nikos

Data: 22 marca 2018, 17:43 Woda w Górze jak kamień.Można co 3 dni czyścić czajnik a na okrągłego pokazuje się osad. A koszty wody wzrastają co innego jakość.

Piotr

Data: 22 marca 2018, 18:35 Ech ten ZGK, premia dla prezesa :)

Groszek

Data: 22 marca 2018, 19:39 Co mają znaczyć te kraty na pierwszej fotografii ?
Czy autor coś sugeruje ?

czekam

Data: 23 marca 2018, 06:09 \"w wodzie nie stwierdzono bakterii, ale nie odwołujemy zagrożenia\"

Końcówka tego zdania powinna brzmieć :
\"ale nie odwołujemy jeszcze prezesa \"