Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Zieliński kontra Strzyżewski - czy jesienią czeka nas powtórka tego starcia?

Dodano: 29 marca 2018; Chociaż żaden z kandydatów oficjalnie nie zadeklarował jeszcze, że zamierza ubiegać się o funkcję burmistrza, jesienne starcie Zieliński – Strzyżewski wydaje się niemal pewne.

Dariusz Zieliński i Arkadiusz Strzyżewski

W dwóch ostatnich wyborach samorządowych (w 2010 i 2014 roku) druga tura w głosowaniu na burmistrza Góry Kalwarii wyglądała niemal identycznie: wchodzili do niej DariuszZieliński i Arkadiusz Strzyżewski. Obydwa starcia wygrał - niewielką przewagą - pierwszy ze wspomnianej dwójki kandydatów i to on od ponad siedmiu lat pełni funkcję burmistrza naszej gminy.

Czy w tym roku ktoś spoza tej dwójki będzie w stanie powalczyć o dusze i głosy mieszkańców Góry Kalwarii? Nic na to nie wskazuje.

Małe szanse kontrkandydatów

W ostatnich wyborach - oprócz wspomnianej wyżej dwójki - startowali jeszcze Stefan Dunin, Barbara Samborska, Bożena Zarzeczna oraz jej syn Piotr Zarzeczny. Jest jednak mało prawdopodobne, by ktoś z tego grona mógł w tym roku realnie powalczyć o wejście do drugiej tury. Zwłaszcza że nikt z nich nie przejawiał ostatnimi czasy większej aktywności ani samorządowej, ani społecznej.

Na lokalnej scenie politycznej nie pojawili się też na przestrzeni ostatnich trzech lat kandydaci, którzy mogliby zagrozić rywalizacji Zieliński – Strzyżewski, chociaż przez długi czas szansy na to upatrywano w dwóch kobietach: Katarzynie Paprockiej i Aleksandrze Fedynicz-Komosie. Pierwsza z nich to mieszkanka Kątów, była działaczka PiS-u i członkini zarządu powiatu z ramienia tej partii. Druga to aktywna wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, wyraźnie wyróżniająca się na tle bezbarwnych postaci lokalnych działaczy samorządowych.

Pani Katarzyna popadła jednak ostatnimi czasy w konflikt z lokalnymi strukturami PiS-u, straciła miejsce w zarządzie powiatu i z pewnością nie będzie reprezentować tej partii w starciu o fotel burmistrza. Z kolei start pani Aleksandry – jako osoby związanej z grupą rządzącą obecnie naszą gminą -  miałby sens tylko wówczas, gdyby w wyborcze szranki z jakichś powodów nie stanął burmistrz Zieliński, a to wydaje się w obecnej chwili bardzo mało prawdopodobne.

Kogo wystawi Prawo i Sprawiedliwość?

Jedyną poważną niewiadomą wydaje się więc kwestia, kogo jako swojego kandydata w najbliższych wyborach wskaże rządząca obecnie naszym krajem partia. Sergiusz Muszyński, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piaseczyńskim, na nasze pytanie o tę sprawę, napisał: „Z całą pewnością będziemy mieli swojego kandydata, którego być może już niebawem przedstawimy opinii publicznej”.

W dalszej części oświadczenia, które Muszyński przesłał naszej redakcji, czytamy: „Jesteśmy na etapie weryfikowania osób chętnych do startu we wszystkich gminach powiatu, ich nazwiska znają już władze regionalne partii. W Górze Kalwarii rozpatrujemy dwóch potencjalnych kandydatów, ale nadal pozostajemy otwarci na ewentualne szersze porozumienia z grupami ideowo bliskimi naszej formacji”.

Niezależnie jednak od tego, kogo ostatecznie wystawi Prawo i Sprawiedliwość jako kandydata na burmistrza, nie wydaje się prawdopodobne, aby miał on realne szanse na wejście do drugiej tury wyborów.

Wybory juz jesienią

Wybory burmistrza naszej gminy odbędą się na przełomie października i listopada bieżącego roku. Czy po raz trzeci z tej konfrontacji zwycięsko wyjdzie obecnie urzędujący burmistrz czy też sprawdzi się w nich powiedzenie „do trzech razy sztuka” – o tym zdecydujemy już za niewiele ponad pól roku.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (58)

dobra zmiana

Data: 29 marca 2018, 15:46 chyba czas na zmiany !

567

Data: 29 marca 2018, 16:33 Czas podsumować kadencję Zielińskiego,
Za co będziecie głosować na Zielińskiego?
Za co nie będziecie na niego głosować?

brat Melachiasz

Data: 29 marca 2018, 16:41 Pan Zieliński przegra z każdym !
Gdyby słuchał prezesa Banu Zbożowego wiedziałby ,że umiejętność rządzenia polega na podejmowaniu szybkich decyzji.
Powinien zająć się szachami.

ciekawy

Data: 29 marca 2018, 16:50 Jest ktoś zorientowany ile \"waży\" głos ?
Konkretnie , mam radnych na myśli .
Nie będę się za darmo ubierał,dawał garnitur do pralni i czyścił buty.

Dociekliwy

Data: 29 marca 2018, 16:56 A z kim gra autor artykułu, Mateusz Baj? To prawda, że wspiera Arkadiusza Strzyżewskiego? Warto chyba, żeby czytelnicy to wiedzieli.

monika

Data: 29 marca 2018, 17:46 A ja tym razem również zagłosuję na Pana. Dariusza Zielińskiego.

Gaja

Data: 29 marca 2018, 19:08 A mnie żaden z nich nie leży jeden boi się własnego cienia a drugi to karierowicz z PO. Wg mnie to powinien być ktoś komu zależy na tym żeby coś zmienić w tej Górze a nie tkwić w tym marazmie. Inne gminy potrafią coś zmieniać ulepszać a u nas nic. Rozliczaj PIT a Górą i co dalej w Piasecznie dla tych co się rozliczają zrobili wszystkie przejazdy L w gratisie u nas nie. A zresztą szkoda gadać kandydować nie będę bo mam za dużo lat a tu trzeba młodych i oczywiście z poza Elyty.

hmm

Data: 29 marca 2018, 19:17
Naparzania czas zacząć - ale czy przed Wielkanocą??
Może lepiej poczekać np. do września.

SPOKOJNYCH jednak ŚWIĄT

El czupakabra

Data: 29 marca 2018, 19:29 Wybierzmy raz jeszcze człowieka który wprowadził niezły bałagan związany ze śmieciami, za kadencji którego ZGK pogrąża się w jeszcze większym bałaganie. Dajcie spokój, ja tym razem już się nie dam nabrać

Kosa

Data: 29 marca 2018, 20:01 Myślałem, że to PSL wygrało ostatnio wybory samorządowe, jak pamiętam to było sporo memów z tym związanych

Maniek

Data: 29 marca 2018, 20:29 Żaden z nich !
Musi być ten 3-ci !

Aga

Data: 29 marca 2018, 21:35 Każdy z nas zagłosuje na Tego kandytata, którego będzie popierał. Jednak pamietajmy o jednej istotnej rzeczy. Przy wyborze kierujmy się egoizmem. Myślmy o sobie. Jeżeli jesteśmy zadowleni ze stanu obecego, niedopuśmy do jego zmieny. Jeżeli NIE zróby wszystko żeby to zmienić. Jak? Ryzykujmy i zmieniajmy całkowicie z nadzieją na lepsze.

Gips

Data: 29 marca 2018, 22:06 Zieliński zmarnował 8 lat. Każdy inny będzie lepszy niż ten ślizgacz .


Adam

Data: 29 marca 2018, 23:46 Tak dla D. Zielinskiego! To czlowiek z zasadami. A granie sprawa smieci to manipulacja rywali, bo kazdy wie, ze gmina musiala zrobic podwyzke, nie miala wyjscia. Wszedzie gdzie sa nowe firmy, sa podwyzki.

Olek

Data: 30 marca 2018, 07:33 Chcecie wiecej uchodźców-głosujcie na Strzyzewskiego!!!!

XYZ

Data: 30 marca 2018, 08:19 Kto kogo poprze? oto jest pytanie.

RR

Data: 30 marca 2018, 08:59 Ani jeden ani drugi

Nick

Data: 30 marca 2018, 15:31 @hmm tak samo jak pod koniec ubiegłego roku przed świętami pojawił się artykuł i ta cała pseudo-afera o balu...

Azor

Data: 30 marca 2018, 16:21 Jeśli to aktualne zdjęcie to p.Zieliński już płacze jak adwokat sędziego co zawinął 50 zeta !

pamiętliwy

Data: 30 marca 2018, 19:15 Panu Zielińskiemu jeszcze nie wystarczyłoby dwóch kadedncji na to co naobiecywał ,oto jeden przykład :

http://stara.gorakalwaria.net/beta/news-niech-latarnie-zdobia,1577.html

El czupakabra

Data: 30 marca 2018, 19:58 @Adam już nie chodzi nawet o podwyżki, jeśli były konieczne to trudno, ale za nią nie poszła w górę jakość. Ostatnio odpady selektywne zbierają raz w miesiącu, a między zbiórka w kwietniu a w maju będzie ponad miesiąc czasu! Ludzie tona w śmieciach.

El czupakabra

Data: 30 marca 2018, 20:02 Poza tym ciężko mi znaleźć coś, co spowodowałoby ze miałbym ochotę głosować na Pana Zielinskiego. Miał być targ przeniesiony, skwer zmieniony. Może mam krótką pamięć, wiec niech ktoś wymieni coś czym mogłaby się pochwalić obecna władza jako swoim sukcesem

Wyborca

Data: 31 marca 2018, 22:24 Zagłosuje na p.Zielińskiego, mimo że uważam że jest słabym kandydatem . Mieszkam blisko ośrodka w Lininie a dzieci chodzą do szkoły w Coniewie. Drugi kandydat związany z PO - nie jest dla mnie żadna gwarancja na trzymanie niskiej liczby uchodźców w ośrodku a tym bardziej na ograniczenie ich w naszej szkole . Teraz dzięki dużemu wsparciu p. Zielińskiego mamy w reszcie normalna szkole i porządek z ośrodkiem i uchodźcami . Żyjemy normalnie, ale ten stan rzeczy wielu popleczników PO i tym podobnym denerwuje bo co i rusz nas różnymi artykułami dyskredytuja i atakują . P.Strzyzewski związany z tą stroną polityczną z pewnością nie stanie po stronie faszystów, ksenofobów i \'prostych , nienowoczesnych\" ludzi z Linina i okolic . Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Tomasz

Data: 1 kwietnia 2018, 07:27 Ten pan z mikrofonem to jakiś wodzirej ,konferansjer ?

Edgar55

Data: 3 kwietnia 2018, 08:51 Nie wiem jak mozna glosowac na kogos kto popiera czarny protest. Mam tutaj na mysli p. Strzyzewskiego.

do Tomasz

Data: 3 kwietnia 2018, 09:02 Masz rację: wodzirej...do niczego więcej się nie nadaje

Nikos

Data: 3 kwietnia 2018, 11:41 Gdzie dwóch się kłóci tam...
Może powróci i wjedzie na tryumfalnym osiołku miłościwie nam panująca była p.burmistrz?

LOBBY WARSZAWSKIE

Data: 3 kwietnia 2018, 13:52 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do WYBORCA

Data: 3 kwietnia 2018, 18:56 Bardzo madre i prawdziwe słowa!!!!! Tez jestem za p.Zielinskim tylko chocby dlatego ze zapewni nam spokoj jezeli chodzi o uchodźców.Strzyzewski tylko duzo krzyczy i promuje sie niesamowicie czasami to az robi sie to nudne i niesmaczne bo jak mowia CO ZA DUZO TO NIE ZDROWO.Niektorym to juz p.Arku poprostu obrzydło.Czasami lepiej byc \"troszeczkę\" skromniejszym.Pozdrawiam

Henryk

Data: 3 kwietnia 2018, 20:31 Zenon Nadstawny na burmistrza !!! To zacny kandydat, wspaniały organizator i strateg niczym Nikodem Dyzma.

X

Data: 3 kwietnia 2018, 21:22 Strzyżewski mnie drażni. A Zieliński nie ma swojego zdania. Niestety , ale jeden i drugi jest beznadziejny.

Gared55

Data: 4 kwietnia 2018, 15:50 Nie wiem jak można głosować na kogoś kto nie popiera czarnego protestu. Mam tutaj na myśli p. Zielińskiego.

Hendryk

Data: 4 kwietnia 2018, 19:41 A ja się cieszę z poczynań jednego z radnych i to on powinien być tym \"trzecim\" !
Kupił plac i zamierza budować mieszkania plus !

Mieszkanka

Data: 5 kwietnia 2018, 12:19 Potrzebny jest trzeci kandydat , bo nie ma na kogo głosować.....

wyborca

Data: 5 kwietnia 2018, 21:02 Podsumujmy. Dzięki staraniom p. Strzyżewskiego udało się coś co było niemożliwe - koszmarne ciągi butwiejących koszarów zamieniły się w piękne, czyste budynki o estetycznym otoczeniu. Bo za gospodarowanie tymi budynkami odpowiadał powiat, a vice starosta Strzyżewski bardzo mocno \"napierał\" żeby w końcu powstrzymać tę ruinę. Plusy dla miasta ogromne - poprawa estetyki, kontrakty dla lokalnych firm, które pracowały przy remoncie, nowe miejsca pracy w restauracji i hotelu. Strzyżewski zatrzymał ekipę Zielińskiego przed zabetonowaniem na czerwono głównego placu miasta i stworzył alternatywny znacznie bardziej przyjazny projekt zagospodarowania tej przestrzeni w ramach funduszu obywatelskiego. Mimo rozlicznych obowiązków w starostwie angażuje się w lokalne przedsięwzięcia. Zagospodarowanie skarpy przy LO, to też duży udział Strzyżewskiego. Zieliński nawet zorganizować sprzątania miasta nie potrafi. Mimo, że od ok. 3 tygodni mamy wiosnę chodników i pasów przy krawężnikach nie widać spod masy brudu i śmieci. Większość chodników połamana, dziur w każdej ulicy więcej niż asfaltu (poza terenem wokół kościoła i wierzbowskiego), idiotyczne decyzje o wybrukowaniu ulic!! Cofniecie nas do epoki \"kocich łbów\". Jedyny plus na korzyść Zielińskiego, to .... ładnie mówi, chociaż zaczyna się już powtarzać ale do gadania, to burmistrz nie potrzebny. A co do kandydata PiS, to patrząc jak potraktowali swoją koleżankę Paprocką tylko po to, żeby zrobić miejsce dla kolesia, który ma lepsze dojścia do koryta, to niech oni trzymają się od naszej gminy jak najdalej. I jeszcze jedno Strzyżewski potrafi korzystać ze środków z UE, które napędzają rozwój gmin i całej Polski, a ekipa Zielińskiego unika tych środków, bo nie ma kompetencji. W końcu wychowanie fizyczne, to nie ekonomia!

112

Data: 6 kwietnia 2018, 07:44 @mieszkanka Też zagłosowałbym na kogoś innego spoza powiązań i układzików

Do wyborca

Data: 6 kwietnia 2018, 09:25 Pieknie wszystko napisałeś.....az miło sie czyta tylko byłoby jeszcze milej jakby prawdą bylo to ze to wszystko zasługa pana Strzyzewskiego!!! Jak juz ktoś wczesniej w komentarzach wspomniał: vice starosta duzo krzyczy i lubi podpisywac sie pod czyms do czego nawet ręki nie przyłożył.Widzisz tylko okładkę ksiazki a nie znasz jej tresci.Pozdrawiam!! zwłaszcza tych wtajemniczonych.

Sanchez

Data: 6 kwietnia 2018, 10:21 Miasto jest tak potwornie brudne, że Sanepid powinien je zamknąć...razem z jego włodarzami :)

do wyborca

Data: 6 kwietnia 2018, 15:20 Wydaje Ci się że dużo wiesz na temat działań, zaangażowania Strzyżewskiego ale tylko ci się wydaje. Przypisuje sobie zasługi z pracy innych osób

Wacek M.

Data: 7 kwietnia 2018, 06:56 I właśnie za to brudne miasto ,za to że zieliński nie wymagał od podległych mu służb burmistrzem nie będzie.

Kejn

Data: 8 kwietnia 2018, 23:11 Do wyborcy: rozumiem, że masz swojego faworyta. Ale pisz zgodnie z faktami. Gmina pozyskała z Unii ponad 9 mln. na ten rok. Po drugie, przecież to nie Powiat jest dzierżawca budynków przy ul. Dominikańskiej, ale jakaś firma.

Mirek

Data: 11 kwietnia 2018, 13:59 Platforma jest żeby przyjmować uchodźców. Jak zostanie Strzyżewski to linin będzie pękła w szwach od gości z brodami

Poll

Data: 13 kwietnia 2018, 12:44 Mirek nie siej zamętu. Co ma Starosta albo burmistrz do uchodźców. To są sprawy rządowe i władze lokalne nie mają żadnego przełożenia na te sprawy.

h

Data: 15 kwietnia 2018, 01:49 Platforma jest żeby przyjmować uchodźców. - piękna polszczyzna - świadczy? o intelekcie autora...

Jak zostanie Strzyżewski to Linin będzie pękła w szwach od gości z brodami - ależ ten Strzyżewski wszechmocny, prawie jak Naczelnik! ! I ma fanów w to wierzących....

ps. a ilu świętych miało brody? ...tudzież np. A. Macierewicz, Marks, Engels, Sinobrody, Szpicbródka, pan Kleks ect.

@Poll

Data: 16 kwietnia 2018, 09:31 Informuje że Burmistrz ma duże przełożenie nie na rząd ale na Urząd d/s Cudzoziemców , także obawy mieszkańców co do ilości uchodźców są jak najbardziej uzasadnione . Nie znasz szczegółów więc nie pisz.

Gość

Data: 16 kwietnia 2018, 18:35 A tak z innej beczki....właśnie przeczytałem ze ZNOWU chca odwołać starostę Ołdakowskiego!!!!!!! \"PO\"- robicie z siebie POŚMIEWISKO na cały powiat!!!!!! Normalnie gorzej jak dzieci!!!! Liczcie sie z tym ze takim ośmieszaniem sie( bo inaczej tego nazwac nie mozna) napewno sobie przed wyborami nie zapunktujecie. Życzę wam powodzenia w dalszym robieniu z siebie bandy id.......ów.

Szczery

Data: 17 kwietnia 2018, 09:03 Z tego co mnie pamięć nie myli to petycje ws zamknięcia tego \"przybytku\" dla uchodźców skierowaną do ministra Błaszczaka napisało Stowarzyszenie Razem dla Góry. Cóż p. Strzyżewski jest bardzo tolerancyjny. Pewnie otworzy Ośrodek dla innych uchodźców, popiera tak jak PO aborcję. Krytykuje działania obecnego Burmistrza nie bacząc co się dzieje lub nie dzieje na jego podwórku ;-).

emigrant

Data: 17 kwietnia 2018, 20:16 Współczuję GK takich kandydatów.

Do szczery

Data: 19 kwietnia 2018, 11:01 Petycja była glownie incjatywa Stowarzyszenia\" Polska Pamięć i Tożsamość\" oraz\" Stowarzyszenia Razem Dla Gory\"

robert

Data: 19 kwietnia 2018, 15:36 Jak dla mnie strzyżewski odpada doskonały przykład karierowicza z PO , jeszcze zgodnie z linią programową swojej partii zafunduje nam tu zjazd brodatych na lininie , wystarczy już tych co są . Pani fedynicz poziom intelektualny mizerny niech się skupi lepiej na swoim podstawowym zawodzie, bo coś słabo jej wychodzi , nadrabia za to \"aktywnością\" ale merytorycznie oboje ze Strzyżewskim są mizerni . reasumując ,parcie do żłoba . Zieliński za bardzo zachowawczy brak inicjatywy takie płynięcie z prądem , więc może rutkowski , może gliński -choć tego należało by pilnować , a może pojawi się jjakiś czarny koń .

Anka

Data: 19 kwietnia 2018, 20:06 Dramat, jeden gorszy od drugiego ... jeden nowoczesny , zaraz wywiesi flagi LGTB przed urzędem i co piątek będą czarne marsze a drugi to marionetka w rękach ZENEK 1 - szlacheckiej i królewskiej krwi intelygenta z GK ... Dramat... kiedy doczekamy się kogoś normalnego, gospodarza z krwi i kości... Może PIS kogoś normalnego wystawi ...

piekarz

Data: 25 kwietnia 2018, 07:40 A \"buła\" wciąż rozdaje karty. Czas na kontrolę ;-)

Mieszkaniec

Data: 27 kwietnia 2018, 08:33 Panie Arku trzymam kciuki. Tym razem się uda! Dosyć kolezenstwem!

hmm

Data: 27 kwietnia 2018, 20:44 @Mieszkaniec
Uda się jeżeli wyciągnie wnioski z poprzednich wyborów:
- odsunięcie fałszywych koalicjantów,
- lepszy sztab wyborczy,
- lepszy program dla wsi,
- lepsza kampania wyborcza,
- mocniejsi kandydaci na listach, bo nowa ordynacja!
-

emigrant

Data: 29 kwietnia 2018, 11:03 Bardzo zabawny wpis Mieszkańca ;-)))) dosyc z koleżeństwem?ha ha ha

ceramik

Data: 4 maja 2018, 23:38 Pan Zieliński dla mnie i wielu nie ma kontrkandydata, ponieważ nie wolno ośmieszać się wpuszczeniem kandydata z PO.

SKY

Data: 17 września 2018, 09:13 Do wyborów niewiele ponad miesiąc, a na portalu dziwna cisza przedwyborcza.

olo

Data: 16 października 2018, 18:29 taki wójt to kpina