ROD-y zmieniają się dzięki wsparciu Mazowsza

23 maja 2024 r.

Zatopić się w zieleni, odetchnąć, poczuć bliskość przyrody – to marzenie niejednego mieszczucha. A wystarczy tak niewiele, by się spełniło: skrawek ziemi do uprawy lub własny ogródek, które będą odskocznią od codzienności. Samorząd Mazowsza wyszedł temu naprzeciw i przeznaczył w tym roku 1,7 mln zł na program Mazowsze dla działkowców.
Czytaj więcej

Burmistrz złożył życzenia kombatantce z Góry Kalwarii

22 maja 2024 r.

Nigdy się nie załamuj, przyj do celu, spełniaj marzenia – brzmi motto Elżbiety Wójcik-Wyrzykowskiej, kombatantki z Góry Kalwarii. Dziś Pani Kapitan kończy 95 lat!
Czytaj więcej

Moja Dobra Karta zastąpiła lokalną Kartę Seniora oraz Kartę Dużej Rodziny.

22 maja 2024 r.

Moja Dobra Karta od teraz zawiera w sobie gminną Kartę Seniora i Kartę Dużej Rodziny ze zniżkami dla uprawnionych - poinformował Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

XIII turniej rycerski na zamku w Czersku [FOTO]

20 maja 2024 r.

W ten weekend na zamku w Czersku odbył się XIII turniej rycerski.
Czytaj więcej

Promile zaprowadziły go do policyjnej celi

20 maja 2024 r.

W niedzielne popołudnie policjanci piaseczyńskiej drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Pijarskiej z ulicą Towarową w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Tak świętowano Zielone Świątki na Urzeczu [FOTO]

20 maja 2024 r.

W niedzielę świętowano Zielone Świątki na Urzeczu, które przypominają o flisackich tradycjach regionu.
Czytaj więcej

Problemy z dostarczaniem listów w Górze Kalwarii. Burmistrz interweniuje

17 maja 2024 r.

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski spotkał się w piątek z naczelnik Urzędu Pocztowego w Górze Kalwarii, Barbarą Sobocińską. Rozmowa dotyczyła coraz głośniejszych sygnałów docierających do urzędu gminy w sprawie opóźnień w korespondencji trafiającej do mieszkańców.
Czytaj więcej

Szybka zmiana w Radzie Miejskiej. Pietrzak za Kochańskiego

17 maja 2024 r.

Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej w Górze Kalwarii doszło do zmian personalnych w prezydium tego gremium. Nowym wiceprzewodniczącym został Andrzej Pietrzak (Koalicja Obywatelska).
Czytaj więcej

Macewa Pamięci w Górze Kalwarii oficjalnie odsłonięta

15 maja 2024 r.

W środę, 15 maja 2024 r. o godz. 12.00 odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika Macewa Pamięci, upamiętniającego około 3500 Żydów z Góry Kalwarii i okolic zamordowanych przez niemieckiego okupanta w latach 1940–1943.
Czytaj więcej

Odeszła doktor Małgorzata Wieniawska. Nasze serca wypełnia ból

11 maja 2024 r.

Odeszła Małgorzata Wieniawska. Pani Doktor, która leczyła dzieci z gminy Góra Kalwaria przez ponad 40 lat, ciesząc się szacunkiem i sympatią - przekazał Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej