Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Przez 40 lat oddał prawie 47 litrów najcenniejszego płynu

22 września 2021 r.

We wtorek na wniosek burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego do grona Zasłużonych Mieszkańców Góry Kalwarii wstąpił Janusz Utrata.
Czytaj więcej

Będzie dodatkowy przystanek L25 w Górze Kalwarii?

17 września 2021 r.

Jeden z mieszkańców zwrócił się do naszej redakcji o nagłośnienie jego postulatu, aby dodatkowy przystanek linii autobusowej L25 pojawił się w okolicach ulicy Witosa.
Czytaj więcej

Fotoradar na drodze z Góry Kalwarii do Konstancina już działa

16 września 2021 r.

W czwartek w miejscowości Brześce na drodze wojewódzkiej nr 724 został uruchomiony nowy fotoradar Inspekcji Transportu Drogowego.
Czytaj więcej

Policja publikuje nagranie rozmowy z oszustem bankowym

16 września 2021 r.

Policjanci z Piaseczna opublikowali w Internecie nagranie rozmowy z oszustem, który podszywając się pod pracownika banku wymusza zainstalowanie aplikacji tzw. zdalnego pulpitu. W tym przypadku 26-letnia mieszkanka Piaseczna nie dała się zwieść.
Czytaj więcej

Dobiesz: po śmieciach go znaleźli

15 września 2021 r.

Sołtysowi Dobiesza Bartoszowi Miszewskiemu oraz Bogdanowi Malinowskiemu udało się ustalić personalia osoby, która podrzuciła śmieci do pobliskiego lasu.
Czytaj więcej

Czytelnik o Wydziale Komunikacji: jestem mile zaskoczony

14 września 2021 r.

Jeden z mieszkańców postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego, a dokładnie jego filii w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych 2021

13 września 2021 r.

Oto harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz opon do samochodów osobowych.
Czytaj więcej

82-latka z Góry Kalwarii oszukana. Będzie napad na bank!

8 września 2021 r.

Będzie napad na bank! - taką informację otrzymała 82-letnia mieszkanka Góry Kalwarii. Poszła do banku wypłaciła wszystkie oszczędności i zgodnie z podaną jej instrukcją pieniądze przekazała przybyłemu na miejsce \"Policjantowi\".
Czytaj więcej

Konfederacja pisze do burmistrza. Chodzi o nocną pomoc lekarską

1 września 2021 r.

Klub Konfederacji Góra Kalwaria wystosował list otwarty do burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego. Pyta w nim o ponowne udostępnienie dostępu do doraźnej pomocy lekarskiej znajdującej się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Linin. Afgańczycy zatruli się grzybami

31 sierpnia 2021 r.

Jak podaje RMF FM, zatruło się czterech dorosłych mężczyzn, przebywających w Ośrodku dla Cudzoziemców w Lininie. Wszyscy byli hospitalizowani.
Czytaj więcej