W niedzielę mieszkańcy Góry Kalwarii zdecydują!

4 kwietnia 2024 r.

Kto zostanie burmistrzem Góry Kalwarii? Jaki będzie układ sił w Radzie Miejskiej, a jaki w Radzie Powiatu Piaseczyńskiego? Kto trafi do Sejmiku Województwa Mazowieckiego? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznamy już za kilka dni.
Czytaj więcej

Dwa pierwsze punkty na elektroodpady w Górze Kalwarii

4 kwietnia 2024 r.

Od dzisiaj w Górze Kalwarii dostępne są dwa specjalistyczne pojemniki do zbierania małych elektroodpadów, takich jak: zużyte baterie, żarówki, opakowania po tonerach atramentowych, telefony komórkowe, ładowarki, drobna elektronika. Jeden stanął przy basenie, a drugi obok hali przy ul. Białka.
Czytaj więcej

Czworo kandydatów na radnych zrezygnowało

4 kwietnia 2024 r.

Czworo kandydatów z listy nr 16 Komitetu Wyborczego Suwerenna Polska zrezygnowało z kandydowania na radnych miejskich w zbliżających się wyborach samorządowych.
Czytaj więcej

W dniu wyborów komunikacja miejska za darmo

3 kwietnia 2024 r.

W dniu wyborów samorządowych nie trzeba będzie kasować biletów w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Zarządzenie w tej sprawie podpisał prezydent stolicy.
Czytaj więcej

Razem dla Góry Kalwarii!

2 kwietnia 2024 r.

Komitet Wyborczy Wyborców „Razem dla Góry Kalwarii” to zróżnicowana grupa ludzi, których łączy wspólna pasja i determinacja do pracy na rzecz gminy Góra Kalwaria. Jesteśmy przekonani, że razem możemy wprowadzić pozytywne zmiany i przyczynić się do dynamicznego rozwoju naszej społeczności.
Czytaj więcej

Zapraszamy na wieczór wyborczy z GoraKalwaria.net!

2 kwietnia 2024 r.

Już w najbliższą niedzielę 7 kwietnia jedno z najważniejszych wydarzeń dla naszej małej ojczyzny, czyli wybory samorządowe. Ich nieoficjalne wyniki będziemy przedstawiać w relacji na żywo na łamach naszego portalu GoraKalwaria.net. Startujemy w niedzielę po godzinie 21.00. Zapraszamy!
Czytaj więcej

Podpalił budynek w Górze Kalwarii. Byłem pijany i coś mi odbiło

2 kwietnia 2024 r.

Podpalił pustostan i uciekł. Sądził, że uniknie odpowiedzialności za to co zrobił. Bardzo się jednak mylił. Dzięki zaangażowaniu lokalnych policjantów, nagraniom z kamer monitoringu oraz czujności mieszkańców Góry Kalwarii, 33-latek trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzuty.
Czytaj więcej

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Góry Kalwarii

1 kwietnia 2024 r.

Do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym doszło dzisiaj około godziny 15:30 na zjeździe z obwodnicy Góry Kalwarii.
Czytaj więcej

Będzie nowa linia autobusowa przez Wojciechowice i Baniochę

31 marca 2024 r.

Gminy Góra Kalwaria oraz Prażmów wspólnie uruchomią nową linię autobusową Uwieliny - Krępa - Wojciechowice - Baniocha - Piaseczno, kursującą w dni powszednie.
Czytaj więcej

Idź na wybory! Wybierz lepszą przyszłość

29 marca 2024 r.

Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Tego dnia wybierzemy naszych przedstawicieli do rad gmin i powiatów. Damy także mandat zaufania radnym województwa oraz wójtom, burmistrzom i prezydentom. To od naszych głosów zależy, w jakim kierunku będą się rozwijać nasze małe ojczyzny. Każdy głos ma znaczenie.
Czytaj więcej