Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Coraz bliżej przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania w Solcu

18 marca 2021 r.

W środę wiceburmistrz Mateusz Baj w imieniu gminy zaopiniował pozytywnie projekt przebudowy skrzyżowania na drodze krajowej nr 79 w sąsiedztwie stacji paliw w Solcu. Dzięki temu projektant będzie mógł wystąpić o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.
Czytaj więcej

Urząd skarbowy i PINB nie przyjmą interesantów

16 marca 2021 r.

Ograniczony będzie dostęp do Urzędu Skarbowego w Piasecznie. Nie będzie można w nim składać wizyt od 17 do 24 marca 2021 roku. Z kolei z powodu zakażenia części pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Piasecznie COVID-19 oraz skierowania pozostałych na kwarantannę, do piątku 19 marca wstrzymano przyjmowanie interesantów w Inspektoracie.
Czytaj więcej

Urząd Miasta: najpierw zadzwoń lub napisz

15 marca 2021 r.

W związku z trzecią falą epidemii w Polsce, czyli wyraźnym wzrostem zachorowań na koronawirusa, Urząd Miasta i Gminy zachęca mieszkańców, aby ograniczyli osobiste wizyty w urzędzie.
Czytaj więcej

Obejrzyj Kalwaryjne Inscenizacje Wielkopostne

14 marca 2021 r.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu Bractwo Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii przy współpracy z Ośrodkiem Kultury udostępnia krótką inscenizację Ewangelii.
Czytaj więcej

Radny: wyposażyć Straż Miejską w fotopułapki

13 marca 2021 r.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Szymon Krupa, wystąpił do burmistrza z interpelacją w sprawie zakupu fotopułapek z czujnikiem ruchu dla Straży Miejskiej.
Czytaj więcej

Mieszkaniec: Aż się prosi o tragedię! Słupki kładą się jak zapałki

12 marca 2021 r.

Nasz Czytelnik, pan Tomasz, zwrócił uwagę na niebezpieczne sytuacje do jakich dochodzi na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Granicznej w Baniosze.
Czytaj więcej

PILNE! Od poniedziałku lockdown na Mazowszu

11 marca 2021 r.

W związku ze wzrostem liczby zakażeń COVID-19 od poniedziałku 15 marca lockdown ma objąć województwo mazowieckie.
Czytaj więcej

Wypadek na drodze nr 79. Pięć osób poszkodowanych

9 marca 2021 r.

Pięć osób zostało poszkodowanych w wypadku z udziałem trzech aut, do jakiego doszło we wtorek wieczorem na drodze krajowej nr 79 na wysokości Pilawy.
Czytaj więcej

26 dzieł sztuki trafiło do rejestru zabytków

9 marca 2021 r.

Mazowiecki konserwator zdecydował o wpisaniu do wojewódzkiego rejestru zabytków wyposażenia kompleksu pobernardyńskiego w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Dobra wiadomość dla sportowców z Baniochy

7 marca 2021 r.

Na terenie kompleksu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej w Baniosze powstanie budynek dla korzystających z obiektów.
Czytaj więcej