Łoś wywołał zaniepokojnie w Dobieszu

14 lutego 2024 r.

Mieszkańcy Dobiesza poinformowali gminę, że w ich okolicy pojawił się łoś, wszedł m.in. na jedną z posesji, co wywołało zaniepokojenie.
Czytaj więcej

W biały dzień wyrzucił szczeniaka z drugiego piętra!

13 lutego 2024 r.

To właśnie reakcja sąsiadów uratowała życie psa wyrzuconego z drugiego piętra bloku w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Mamma mia! Włoch pędził ulicą Pijarską 129 km/h!

13 lutego 2024 r.

Włoski okrzyk mamma mia i tłumaczenie, że 54-latek spieszy się na lotnisko nie pomogły uniknąć słonego mandatu, punktów karnych oraz utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Powodem, jak zwykle była nadmierna prędkość. Obywatel słonecznych Włoch jechał ulicą Pijarską w Górze Kalwarii, mając na liczniku 129 km/h!
Czytaj więcej

Czytelnik: dzieci mokną czekając na autobus

12 lutego 2024 r.

Mieszkaniec Góry Kalwarii zwrócił się z pytaniami dotyczącymi wiat przystankowych oraz modernizacji przejść dla pieszych.
Czytaj więcej

Od poniedziałku ćwiczenia wojsk NATO. Apel do mieszkańców

10 lutego 2024 r.

Od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi ćwiczeniami wojskowymi pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym planem szkolenia Sił Zbrojnych RP.
Czytaj więcej

Rusza przebudowa drogi w Solcu. Będą utrudnienia

3 lutego 2024 r.

W najbliższy poniedziałek 5 lutego wykonawca rozpocznie roboty na drodze w Solcu - poinformował burmistrz Góry Kalwarii Arkadiusz Strzyżewski.
Czytaj więcej

Wrócą autobusy Góra Kalwaria - Otwock?

2 lutego 2024 r.

Jest szansa na powrót komunikacji autobusowej pomiędzy Górą Kalwarią, a gminami za Wisłą, przede wszystkim Karczewem i Otwockiem.
Czytaj więcej

Rada nie zajęła się stanowiskiem ws. reparacji. Radny: wstyd i kompromitacja

1 lutego 2024 r.

Radni zdecydowali o zdjęciu z porządku obrad punktu dotyczącego przyjęcia stanowiska w sprawie poparcia Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w dążeniu do uzyskania reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska poniosła z powodu napaści Niemiec oraz późniejszej okupacji.
Czytaj więcej

Tragedia na budowie w Górze Kalwarii. Nie żyje mężczyzna

31 stycznia 2024 r.

W środę około godziny 16:30 na ulicy Adamowicza doszło do nieszczęśliwego wypadku. Nie żyje 44-letni obywatel Ukrainy.
Czytaj więcej

Radni z Góry Kalwarii zajmą się reparacjami od Niemiec

30 stycznia 2024 r.

W środę Rada Miejska w Górze Kalwarii ma w porządku obrad zajęcie stanowiska w sprawie poparcia Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w dążeniu do uzyskania reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska poniosła z powodu napaści Niemiec oraz późniejszej okupacji.
Czytaj więcej