Kiedy w Górze Kalwarii będzie węgiel po 2000 zł za tonę

9 listopada 2022 r.

Gmina zgłosiła chęć przystąpienia do rządowego programu dystrybucji paliw stałych przez samorządy.
Czytaj więcej

Czersk. 21-latka wjechała w słup. Miała ponad promil

9 listopada 2022 r.

Wczoraj około godziny 18:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymał informację, że w Czersku, samochód osobowy wjechał w latarnie.
Czytaj więcej

Pierwsza Pomoc – wiedza, która ratuje życie!

8 listopada 2022 r.

Bardzo wiele tematów w naszej przestrzeni publicznej, również w naszych artykułach, dotyczy bezpieczeństwa. Nasze wspólne bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa, a bezpieczeństwo to nasze zdrowie i życie.
Czytaj więcej

Jechać? Nie jechać? Niebezpieczne skrzyżowanie w Dobieszu

8 listopada 2022 r.

Dobiesz – niewielka miejscowość, której liczba mieszkańców w 2021 roku wynosiła 618 mieszkańców. Powinno być sielsko, spokojnie, bezpiecznie.
Czytaj więcej

Szkoła w Czaplinku może wreszcie doczekać się sali gimnastycznej

5 listopada 2022 r.

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku otrzymała dofinansowanie w wysokości 1,3 mln zł na budowę sali gimnastycznej w ramach ministerialnego Programu Sportowa Polska.
Czytaj więcej

Odpowiedź Urzędu ws. sygnalizacji świetlnej w Górze Kalwarii

4 listopada 2022 r.

W zeszłym miesiącu pisaliśmy w artykule „Sygnalizacja świetlna – czemu nie zawsze działa?” o częstym zjawisku, które dotyka nasze dwa skrzyżowania ze światłami.
Czytaj więcej

Do Góry Kalwarii wraca Doraźna Pomoc Lekarska

4 listopada 2022 r.

Radni zabezpieczyli 220 tys. zł w budżecie gminy na wznowienie działalności Doraźnej Pomocy Lekarskiej. Punkt ma działać wieczorami oraz w weekendy i będzie w pełni finansowany z budżetu samorządu - donosi Przegląd Piaseczyński.
Czytaj więcej

Nie żyje Jarosław Adwent. Wieloletni dyrektor ZSZ w Górze Kalwarii

2 listopada 2022 r.

Informację o śmierci Jarosława Adwenta przekazał w środę Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

W centrum auto będzie można zostawić tylko na 2 godziny?

31 października 2022 r.

Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii rozważa wprowadzenie strefy ograniczonego parkowania np. do 2 godzin na części ulic w centrum miasta.
Czytaj więcej

Olbrzymie korki na moście w Górze Kalwarii. GDDKiA wyciągnie konsekwencje

28 października 2022 r.

W związku z remontem mostu w Górze Kalwarii jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę, że w ciągu dnia na remontowym odcinku działa sygnalizacja świetlna, a zgodnie z zapowiedziami GDDKiA ruch miał być sterowany ręcznie. Długie interwały czasowe powodują, iż przed przeprawą ustawiają się sznury aut.
Czytaj więcej