Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Wygaszenie funkcji Jana Rokity pod lupą wojewody

16 lutego 2021 r.

Do Rady Miejskiej wpłynęło pismo Dyrektora Wydziału Nadzoru Prawnego Wojewody Mazowieckiego w sprawie nadzwyczajnej sesji z 9 lutego.
Czytaj więcej

PILNE! Płonie auto na moście

15 lutego 2021 r.

Internauci informują się za pośrednictwem mediów społecznościowych, że na moście w Górze Kalwarii w płomieniach stanął bus. Tworzy się gigantyczny korek.
Czytaj więcej

Linia L21 wróci na trasę od marca?

13 lutego 2021 r.

Prawdopodobnie od 1 marca na swoje stałe trasy ponownie wyjadą autobusy zawieszonych linii L14, L15, L16, L21 i L42 - informuje samorząd Konstancina-Jeziorny.
Czytaj więcej

Gastronomia zwolniona z opłat za sprzedaż alkoholu

11 lutego 2021 r.

Restauratorzy prowadzący działalność w gminie Góra Kalwaria nie muszą uiszczać części opłaty za sprzedaż alkoholu w 2021 roku.
Czytaj więcej

Zatrzymano sprawców dewastacji kapliczki w Sobikowie

11 lutego 2021 r.

Dzielnicowi z komisariatu w Górze Kalwarii celnie wytypowali i doprowadzili do zatrzymania sprawców dewastacji kapliczki w Sobikowie. Sprawa ta zbulwersowała wielu mieszkańców gminy. Teraz dwaj zatrzymani 17-latkowie zniszczenia tłumaczą „wypadkiem” podczas robienia selfie.
Czytaj więcej

Protest mediów przeciwko nowej opłacie

10 lutego 2021 r.

Dziś od rana nie publikujemy artykułów. To wyraz naszej solidarności ze stacjami telewizyjnymi, radiowymi, portalami i innymi mediami, w które rząd chce uderzyć projektem nowego podatku.
Czytaj więcej

PILNE! Radni podjęli uchwałę ws. Jana Rokity

9 lutego 2021 r.

We wtorek Rada Miejska na nadzwyczajnej sesji podjęła uchwałę w sprawie wygaśnięcia funkcji przewodniczącego Jana Rokity.
Czytaj więcej

Gmina startuje z elektronicznym naborem do przedszkoli

9 lutego 2021 r.

Gmina Góra Kalwaria startuje z elektronicznym naborem do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
Czytaj więcej

PILNE! Czołowe zderzenie na drodze nr 79

8 lutego 2021 r.

W poniedziałek po godzinie 18.00 doszło do czołowego zderzenia dwóch aut na drodze krajowej nr 79 tuż za skrętem na Zalesie w kierunku Piaseczna.
Czytaj więcej

Absurd jak z Barei czy spór ideologiczny uderzający w gminę?

8 lutego 2021 r.

W najnowszym wydaniu tygodnika Warszawska Gazeta ukazał się artykuł, w którym możemy przeczytać, że za pieniądze UE samorządowcy Góry Kalwarii będą urządzać sobie wycieczki do Indonezji. - Wizerunek gminy stał się ofiarą sporu ideologicznego - odpowiada rzecznik magistratu.
Czytaj więcej