PKP rozpoczęło podwyższanie peronów w Górze Kalwarii i Czachówku

27 października 2022 r.

W grudniu podróżni wsiądą do pociągów w Górze Kalwarii i Czachówku Wschodnim z wyższych peronów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonują prace, które zapewnią dogodniejszy dostęp do pociągów. Roboty finansowane są z budżetu PLK.
Czytaj więcej

Policjanci z Góry Kalwarii ruszyli w pościg. Kierowca miał 1,5 promila

27 października 2022 r.

Policjanci z Komisariatu w Górze Kalwarii udaremnili ucieczkę kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał przed oznakowanym radiowozem ponieważ miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Czytaj więcej

Miasto obniży temperaturę wody na basenie. To część unijnego programu

24 października 2022 r.

W ramach programu unijnego sprawdzana będzie reakcja użytkowników pływalni na nieco niższą temperaturę wody - donosi Przegląd Piaseczyński.
Czytaj więcej

W internecie trwa zbiórka dla zasłużonego mieszkańca

24 października 2022 r.

W sieci trwa zbiórka na węgiel dla Wiesława Grochowskiego - byłego strażnika miejskiego oraz wieloletniego członka chóru Coniew maestro Bogdana Szewczyka.
Czytaj więcej

Prace remontowe w Górze Kalwarii – jest stanowisko UMiG

23 października 2022 r.

W związku niedawną publikacją artykułu „Prace budowlane, roboty naziemne – efekty, a oczekiwania mieszkańców” wystąpiliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria z prośbą o odpowiedź na kilka pytań związanych z odczuciami mieszkańców na temat prac remontowych i naprawczych wykonywanych na zlecenie Urzędu.
Czytaj więcej

Poradnik na ciężkie czasy – RCB przygotowało specjalną broszurę

22 października 2022 r.

Ostatnie miesiące obfitują w szereg niepokojących i dotykających nas wszystkich wydarzeń. Wszyscy bardzo odczuwamy kryzys, który jest skutkiem nie tylko ponad dwuletniej pandemii, ale także konfliktu za naszą wschodnią granicą.
Czytaj więcej

Dach z azbestu? Jest szansa na dofinansowanie jego wymiany!

21 października 2022 r.

Bardzo ważna informacja dotycząca możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę pokrycia dachowego zawierającego szkodliwy azbest pojawiła się niedawno na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Czytaj więcej

Sygnalizacja świetlna – czemu nie zawsze działa?

21 października 2022 r.

Mamy w Górze Kalwarii dwa skrzyżowania, które posiadają sygnalizację świetlną – to zbieg ulic Kalwaryjskiej, Dominikańskiej, Piłsudskiego i Pijarskiej oraz Pijarskiej z Wyszyńskiego. Dwa miejsca, które stanowią bardzo ruchliwe miejsca – to drogi, którymi przejeżdżają dziennie setki samochodów, również tych ciężarowych i dostawczych, lokalnych i tych, które tylko przejeżdżają przez miasto.
Czytaj więcej

Prace budowlane, roboty naziemne – efekty, a oczekiwania mieszkańców

20 października 2022 r.

Miasto i Gmina Góra Kalwaria, jak wiemy, dokłada starań, żeby okolica była nowoczesna, dopasowana do oczekiwań i potrzeb mieszkańców i jednocześnie sprawna i pozbawiona mankamentów. Takie dążenia i działania wiążą się z szeregiem prac budowlanych, robót naziemnych, remontowych inwestycji.
Czytaj więcej

Nieoznakowany radiowóz wjechał w ogrodzenie

20 października 2022 r.

W środę około godziny 22:40 służby zostały wezwane do poszkodowanego policjanta w miejscowości Szymanów - podaje facebookowy profil "Informacje na gorąco Powiat Piaseczyński".
Czytaj więcej