Policjanci zatrzymali 17 osób posiadających narkotyki

27 lipca 2023 r.

Są w różnym wieku, mieszkają w różnych miejscach na terenie naszego powiatu - łączy je jedno - wszyscy weszli w konflikt z prawem i wszyscy usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Dzięki efektywnej pracy piaseczyńskich wywiadowców w ciągu zaledwie miesiąca zatrzymanych zostało 15 mężczyzn oraz 3 kobiety.
Czytaj więcej

Policja: zaginął 70-letni Marian Zduńczyk

26 lipca 2023 r.

70-letni Marian Zduńczyk 15 lipca 2023 roku wyszedł ze swojego miejsca zamieszkania w Górze Kalwarii i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną, jak również nie jest znane jego miejsce pobytu.
Czytaj więcej

Powiatowe Święto Policji w Górze Kalwarii [ZDJĘCIA]

25 lipca 2023 r.

W niedzielę na rynku w Górze Kalwarii odbyły się obchody Święta Policji Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie w tym roku połączone z akcją Bezpieczne wakacje.
Czytaj więcej

Aleksandra Puacz-Markowska: Dość już walenia w mur obojętności

19 lipca 2023 r.

Od 2013 roku do 30 czerwca działała w Górze Kalwarii I Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia Orfeusz, kształcąca dzieci i młodzież w specjalnościach: fortepian, skrzypce, gitara, emisja głosu i śpiew solowy.
Czytaj więcej

Odpocznij na Mazowszu!

19 lipca 2023 r.

Masz dość miasta? Sezon upałów w pełni, a najlepszym sposobem na ochłodę jest spędzanie czasu nad wodą. Gdzie znaleźć idealne miejsce? Wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, bo na Mazowszu jest ich naprawdę wiele.
Czytaj więcej

83-latka straciła 50 tys. zł. Myślała, że pomaga córce

19 lipca 2023 r.

Oszuści posługujący się różnymi metodami oszustw niestety w dalszym ciągu są aktywni. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu piaseczyńskiego, która straciła 50 tysięcy złotych wierząc, że pomaga córce, która spowodowała wypadek.
Czytaj więcej

Ratusz w Górze Kalwarii ma odzyskać dawny blask

18 lipca 2023 r.

Gmina uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na remont elewacji ratusza.
Czytaj więcej

Rząd dołoży ponad 3 mln zł do remontu Kościoła na Górce

17 lipca 2023 r.

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Górze Kalwarii poinformowała, że we współpracy z gminą zrealizuje projekt związany z pracami konserwatorskimi kościoła "na Górce" p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego.
Czytaj więcej

WOPR: nad wodę przybyli sami hazardziści

16 lipca 2023 r.

Wysokie temperatury i słoneczna aura sprawiły, że nad Wisłę przybyły w niedzielę tłumy. Do kilku sytuacji, jakie miały miejsce w mediach społecznościowych odniosło się Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria.
Czytaj więcej

Gdzie i jak toniemy?

12 lipca 2023 r.

Wakacje, piękna pogoda i wysokie temperatury zachęcają do relaksu nad wodą, a na Mazowszu jest wiele pięknych miejsc do plażowania i odpoczynku. Przy wyborze kąpieliska warto jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i stawiać tylko na bezpieczne i strzeżone miejsca. Skąd wiedzieć, gdzie nie wchodzić do wody? Samorząd Mazowsza niebezpieczne zbiorniki wodne oznacza tzw. czarnymi punktami.
Czytaj więcej