Weź sprawy w swoje ręce. Idź na wybory!

25 marca 2024 r.

Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Tego dnia wybierzemy naszych przedstawicieli do rad gmin, miast, powiatów, a także do sejmiku województwa mazowieckiego. To od naszych głosów zależy, w którym kierunku pójdzie nasze miasto, gmina, powiat i województwo. Każdy głos ma znaczenie, a wybory samorządowe to prawdziwe święto demokracji.
Czytaj więcej

Pumptrack oraz boisko do streetballa już otwarte

25 marca 2024 r.

Od tygodnia przy ulicy Budowlanych w Górze Kalwarii działają nowo otwarty pumptrack oraz boisko do streetballa.
Czytaj więcej

Tak było na Debacie Kalwaryjskiej [FOTO i VIDEO]

24 marca 2024 r.

Około sto osób w Kinie Uciecha, ponad pół tysiąca przed monitorami, blisko 2,5-godzinna rozmowa o Górze Kalwarii – tak wyglądała Debata Kalwaryjska.
Czytaj więcej

Debata Kalwaryjska 2024 [VIDEO]

24 marca 2024 r.

W niedzielę w Kinie Uciecha rozpoczęła się debata kandydatów na burmistrza Góry Kalwarii. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z tego wydarzenia.
Czytaj więcej

XI Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii [FOTO]

23 marca 2024 r.

W sobotę 23 marca mieszkańcy Góry Kalwarii po raz jedenasty w najnowszej historii byli świadkami Misterium Męki Pańskiej - inscenizacji, ukazującej mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.
Czytaj więcej

Okradł Księży Marianów z Góry Kalwarii. Był pijany i potrzebował pieniędzy

23 marca 2024 r.

Z przedsionka Muzeum Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów w Górze Kalwarii zniknęła skarbonka z datkami. Choć mężczyzna, który dokonał kradzieży najwidoczniej sądził, że nikt go nie widzi, szybko został zatrzymany. Kim jest sprawca ustalił lokalni funkcjonariusze. 37-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Czytaj więcej

Debata Kalwaryjska bez kandydata PiS

22 marca 2024 r.

Kandydat na burmistrza Góry Kalwarii z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - Rajmund Wiśniewski - nie weźmie udziału w zaplanowanej na niedzielę Debacie Kalwaryjskiej.
Czytaj więcej

W sobotę zmiany w kursowaniu autobusów 742, L21, L25

22 marca 2024 r.

W związku z organizacją Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii w sobotę 23 marca wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych - poinformowano na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.
Czytaj więcej

Zostań Partnerem lub Uczestnikiem programu Moja Dobra Karta!

21 marca 2024 r.

Prowadzisz lokalny biznes? Chcesz być bardziej widoczny i przyciągnąć nowych klientów? Dołącz do naszego programu Moja Dobra Karta i stań się częścią naszej społeczności!
Czytaj więcej

Wyróżnienia dla Dariusza Falany i Doroty Pyszyńskiej

21 marca 2024 r.

Dyrektor Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii Dariusz Falana oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii Dorota Pyszyńska zostali wyróżnieni Odznaką Honorową Powiatu Piaseczyńskiego.
Czytaj więcej