Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Stracił 500 złotych, ale zyskał 10 punktów... karnych

3 grudnia 2021 r.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który na liczniku miał 103 km/h. W tym miejscu dwa tygodnie temu doszło do wypadku, w którym zginęła 46-letnia kobieta.
Czytaj więcej

Biblioteka w Górze Kalwarii ogłasza abolicję

2 grudnia 2021 r.

Zapomniała(e)ś o terminie zwrotu książek i naliczyła Ci się już opłata? Było to rok, dwa lata temu i obawiasz się dużej kwoty?
Czytaj więcej

Wśród 632 kierujących ujawniono 5 pod wpływem alkoholu

2 grudnia 2021 r.

632 kontrole i 5 nietrzeźwych kierowców ujawnili policjanci podczas trzydniowych działań pod nazwą Trzeźwość i widoczność. Zatrzymano również 8 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy.
Czytaj więcej

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Górze Kalwarii

26 listopada 2021 r.

W pełni zaszczepionych jest 58 proc. mieszkańców Góry Kalwarii - podał burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. W najbliższą sobotę w Punkcie Szczepień Powszechnych będzie można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji.
Czytaj więcej

Punkt medyczny w Górze Kalwarii, a w nim hazard i narkotyki

25 listopada 2021 r.

Policjanci piaseczyńskiego wydziału kryminalnego wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno Skarbowego skontrolowali lokal z banerem \"Punkt medyczny\". Okazało się, że za tą nazwą kryje się coś zupełnie innego.
Czytaj więcej

Radni dali podwyżki sobie, burmistrzowi i sołtysom

24 listopada 2021 r.

W środę Rada Miejska w Górze Kalwarii przegłosowała podniesienie wynagrodzenia dla burmistrza, diet dla radnych i sołtysów.
Czytaj więcej

Wiadukt, drogi, skrzyżowanie w Baniosze i to nie koniec

24 listopada 2021 r.

Starostwo Powiatowe w Piasecznie przedstawiło plany inwestycyjne na 2022 rok. Wśród nich są zadania na terenie Góry Kalwarii.
Czytaj więcej

20-latek złapany z mefedronem, marihuaną i amfetaminą

23 listopada 2021 r.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 20- letniego mężczyznę, przy którym ujawniono marihuanę, amfetaminę i mefedron. Łącznie niemal 109 gramów narkotyków.
Czytaj więcej

Solec. Przy ograniczeniu do 40 na liczniku miała 112 km/h

23 listopada 2021 r.

W poniedziałek policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna i Warszawy prowadzili kontrole prędkości na drodze krajowej nr 79 w Solcu.
Czytaj więcej

Arkadiusz Strzyżewski: Wiem, że można więcej

22 listopada 2021 r.

Burmistrz Góry Kalwarii, Arkadiusz Strzyżewski, podsumował na swoim facebookowym profilu trzy lata dotychczasowej kadencji.
Czytaj więcej