W środę kaskadowy pomiar prędkości na DK50

18 czerwca 2024 r.

19 czerwca 2024 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego powiatu piaseczyńskiego, mińskiego, otwockiego oraz wołomińskiego przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne "Kaskadowy pomiar prędkości". Mają one na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego też policjanci reagować będą na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, nie tylko te związane z przekroczeniem prędkości.
Czytaj więcej

Piotr Chmielewski drugim wiceburmistrzem Góry Kalwarii

17 czerwca 2024 r.

Burmistrz Góry Kalwarii Arkadiusz Strzyżewski powołał swojego drugiego zastępcę. Został nim Piotr Chmielewski, który przez ostatnie 5 lat kierował Wydziałem Promocji i Informacji gminy.
Czytaj więcej

Zamkną ważne skrzyżowanie. Wyznaczono objazdy

14 czerwca 2024 r.

Od wtorku 18 czerwca skrzyżowanie ulic Mazowieckiej, Leśnej i Lipowej w Dobieszu zostanie zamknięte dla ruchu kołowego z związku z jego przebudową.
Czytaj więcej

GDDKiA ma nowe propozycje rozwiązań rozbudowy DK79

13 czerwca 2024 r.

We wtorek, 18 czerwca br. o godz. 17.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5, zaplanowane zostało drugie spotkanie informacyjne dla mieszkańców i osób zainteresowanych projektem rozbudowy ok. 7,8 km DK79 pomiędzy Piasecznem a Solcem. Będzie to czas na zapoznanie się z projektem, na zadawanie pytań i zgłaszanie postulatów. Następnie projektanci przeanalizują zgłaszane postulaty pod względem możliwych korekt przedstawionych rozwiązań technicznych.
Czytaj więcej

Rzadziej chorujemy

12 czerwca 2024 r.

Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości powietrza na Mazowszu znacząco spadła. Tak wynika z raportu Europejskiego Centrum Czystego Powietrza. Mowa o ponad 12 tys. przypadków. To pokazuje, że podejmowane przez sejmik Mazowsza i mieszkańców działania przynoszą pozytywne efekty. Właśnie rusza nowy projekt „Mazowsze bez smogu”, na który samorząd województwa otrzymał blisko 132 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza.
Czytaj więcej

Ważny projekt w Górze Kalwarii. Potrzebne są głosy mieszkańców!

12 czerwca 2024 r.

Jest szansa na przebudowę i doświetlenie 14 przejść dla pieszych przez drogi wojewódzkie na terenie Gminy Góra Kalwaria. Projekt został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Potrzebne są głosy mieszkańców!
Czytaj więcej

Zakończenie realizacji projektu Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Góra Kalwaria

10 czerwca 2024 r.

Ostatnie zadanie inwestycyjne realizowane w ramach Projektu pn. Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Góra Kalwaria dobiega końca. Cały Projekt, którego wartość przekracza 48 mln zł netto (59 mln zł brutto) z czego niemal 27 mln zł to unijna dotacja pozyskana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, jest największym jednostkowym przedsięwzięciem inwestycyjnym w historii Gminy Góra Kalwaria.
Czytaj więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024: PiS minimalnie przed KO

10 czerwca 2024 r.

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego w Górze Kalwarii zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość (35,39 proc.) minimalnie wyprzedzając Koalicję Obywatelską (34,73 proc.).
Czytaj więcej

Pumptruck w Górze Kalwarii. Wprowadzono zakaz dla hulajnóg i wrotek

6 czerwca 2024 r.

Z nowego obiektu obok Samorządowego Przedszkola Samorządowego mogą korzystać tylko rowerzyści.
Czytaj więcej

Ujawnili marihuanę oraz donicę z grzybami halucynogennymi

5 czerwca 2024 r.

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających.
Czytaj więcej