Historia dziurawego autobusu zakończona mandatem!

24 marca 2023 r.

Autobus z otwartym lukiem technicznym w którym podróżowali pasażerowie przedstawiał film zamieszczony na jednym z lokalnych fanpagów. Nie umknęło to uwadze policjantów, którzy szybko dotarli do przewoźnika, a nierozsądnego kierującego ukarali mandatem karnym w wysokości 1500 złotych!
Czytaj więcej

Walczyli o naszą wolność. Teraz my zawalczmy o ich byt

23 marca 2023 r.

Już po raz siódmy ruszyła akcja Wielkanocna Paczka dla Bohatera.
Czytaj więcej

Policjanci na dniu otwartym w Budowlance

22 marca 2023 r.

Wczoraj profilaktyk społeczny wraz z lokalnym dzielnicowym wzięli udział w dniach otwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii, które były przeznaczone dla potencjalnych kandydatów klas mundurowych. Funkcjonariusze na przygotowanym przez siebie stanowisku prezentowali sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie oraz odpowiadali na liczne pytania młodzieży.
Czytaj więcej

PILNE! Wypadek na DK79 w Coniewie

21 marca 2023 r.

Około godziny 7:40 doszło do wypadku w miejscowości Coniew na drodze nr 79. W wypadku zostały poszkodowane dwie osoby - donosi facebookowy profil "Informacje na gorąco Powiat Piaseczyński".
Czytaj więcej

Pościg i policyjna obława! Wszystko zaczęło się w Górze Kalwarii

20 marca 2023 r.

Policjanci Operacyjni z Wydziału Przestępczości Przeciwko Mieniu z Komendy Rejonowej Warszawa VII w wyniku intensywnej pracy wytypowali mężczyznę, który może być odpowiedzialny za liczne kradzieże katalizatorów. Podjęto obserwacje podejrzanego, który w rejonie Góry Kalwarii przebywał wraz z kobietą.
Czytaj więcej

Na terenie byłych koszar powstanie rodzinny plac z atrakcjami

17 marca 2023 r.

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski podpisał umowę na budowę miejsca czynnego wypoczynku w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Ogromne utrudnienia i paraliż kolei. Czytelniczka: Za chwilę będzie Meksyk

16 marca 2023 r.

Od korekty rozkładu jazdy, która weszła w życie w niedzielę są duże utrudnienia.
Czytaj więcej

W czwartek akcja policji na drodze krajowej nr 50

15 marca 2023 r.

We czwartek 16 marca 2023 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego powiatu piaseczyńskiego, wołomińskiego, mińskiego oraz otwockiego przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne Kaskadowy pomiar prędkości. Mają one na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego też policjanci reagować będą na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, nie tylko te związane z przekroczeniem prędkości.
Czytaj więcej

Więcej autobusów L13 do Góry Kalwarii

13 marca 2023 r.

Wraz z uruchomieniem SKM do Piaseczna zwiększy się liczba kursów linii lokalnej L13 łączącej Piaseczno z Zalesiem Górnym oraz Górą Kalwarią.
Czytaj więcej

Duże zmiany rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

11 marca 2023 r.

W związku z szerokim zakresem prac modernizacyjnych, prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej, czyli PKP PLK S.A. m.in. na stacji Warszawa Zachodnia, od 12 marca 2023 r., zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy, która będzie obowiązywać do 10 czerwca 2023 r.
Czytaj więcej