Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

1100 rowerzystów, bez naszych na podium

Dodano: 7 lipca 2016; Istny tłok panował na starcie ósmego etapu tegorocznego Lotto Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii.

Z roku na rok do Góry Kalwarii przyjeżdża coraz więcej miłośników jazdy na rowerach górskich. W tym roku stawiło się ich 1100 w różnym wieku. A wśród zawodników spotkaliśmy gwiazdy kolarstwa sprzed lat. W naszym mieście wystartował prekursor MTB w Polsce, olimpijczyk z Atlanty Sławomir Barul, a najlepszych dekorował na scenie Lechosław Michalak, zwycięzca Wyścigu Dookoła Polski z 1977 roku.

Trasa ósmego etapu Lotto PBM prowadziła w dużej mierze przez Lasy Chojnowskie i wały na Wisłą, wokół historycznego Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.  Końcówkę poprowadzono po brukowanym podjeździe na ul. św. Antoniego.

Na najdłuższej trasie (52 km) najszybszy okazał się Bartosz Grędziński (TRW Cloudware Team). Finiszował przed Adrianem Jusińskim (TRW Cloudware Team) i Pawłem Piętą (Rafako MTB Team). Wśród kobiet czwarte już zwycięstwo w tegorocznym Lotto PBM odniosła Urszula Luboińska (Trezado Biketires.pl). Za nią uplasowały się Magdalena Szymańska (Trybik Northwave Team) i Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team).

Na dystansie 33 km pierwszy na mecie zameldował się Michał Dobrzyński (Alltop Stag Team), który wyprzedził Artura Sienkiewicza (Wieliszew Heron Team) i Daniela Packiego (VIP Trans Team). W gronie kobiet pierwszy raz w obecnym sezonie triumfowała Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski), przed Barbarą Kleczaj i Dorotą Czajkowską (obie z Wola Bike Orbea Team).

Na trasie o długości 6 km uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Góry Kalwarii w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Julian Kot (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), przed Patrykiem Rzepeckim (Warszawski Klub Kolarski) i Mikołajem Łukasikiem (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski). Rywalizację dziewcząt wygrała Marianna Żylik (Warszawski Klub Kolarski), przed Katarzyną Praszczałek (Dynamik-ART) i Martą Rusek z Warszawy.

Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2–4 i 5–6 lat.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon.

(info, pc)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!