Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

3 nowe miejsca w Warszawie, które warto odwiedzić w walentynkowy wieczór

Dodano: 12 lutego 2020; Walentynki w Warszawie to nie tylko spacer w Łazienkach albo kolacja na Starym Mieście. Przygotowaliśmy zestawienie nowo otwartych miejsc w stolicy, które oferują cały wachlarz atrakcji dla zakochanych i nie tylko.

FORT 8 — Fort Służew 1b

Walentynkowa oferta Fortu 8 obejmuje maraton filmów romantycznych, promocje w restauracjach z okazji Święta Zakochanych oraz clue wieczoru, czyli warsztaty z Tatianą Mindewicz-Puacz „Miłość to dar, związek to praca…, czyli jak się zakochać, a potem żyć długo i szczęśliwie.” Jeżeli chcesz zapoznać się z listą wszystkich atrakcji, przygotowanych przez Fort 8, sprawdź facebookowe wydarzenie „Walentynki
w Forcie 8”.


O Forcie 8:

Fort 8 to przestrzeń komercyjna, zorganizowana w obrębie zabudowań Fortu VIII Służew. Ideą założycieli było utworzenie w XIX-wiecznych koszarach nowoczesnego obiektu usługowego, z zachowaniem niepowtarzalnych historycznych 130-letnich detali architektonicznych.

Fort 8 to miejsce dla osób w różnym wieku. Jest to idealne miejsce na rodzinny spacer, spotkanie z przyjaciółmi, czy też romantyczną kolację. Rodziny z dziećmi mogą skorzystać z sobotniej oferty familijnej, a wielbiciele zwierzaków mogą zatrzymać się na szybką przekąskę bez obaw o pupila. W Forcie 8 zawsze znajdzie się dla niego miejsce i miska z wodą.


Atrakcje

Fort 8 oferuje swoim gościom przestrzeń zorganizowaną w oparciu o filozofię slow life. W przypadku restauracji oznacza to sezonowe smakołyki w menu, mięso z własnej hodowli, dobre wino i deser stanowiący arcydzieło sztuki cukierniczej. Po zjedzeniu pysznego lunchu można skorzystać z usług profesjonalistów z branży beauty, a także wynająć przestrzeń eventową na wydarzenia biznesowe, bądź prywatne.

Lokalizacja

Fort 8 to ulubione miejsce spotkań mieszkańców południowej Warszawy. Sprzyja temu głównie jego położenie u zbiegu Wilanowa, Ursynowa i Mokotowa. Bardzo często odwiedzają je również studenci zamieszkający teren Kampusu SGGW – aby wybrać się na spotkanie ze znajomymi, muszą pokonać jedynie 800 metrów.

Mieszkańcy pozostałych dzielnic stolicy również mają do Fortu 8 dobry dojazd – przykładowo droga z centrum miasta nie powinna zająć więcej niż 25 minut. W pobliżu znajduje się zespół przystanków Nowoursynowska, gdzie zatrzymują się autobusy linii 189, 193 i 317 (dojeżdżają ze stacji metra Służew) oraz 148, 166, 185 i 195. Jeżeli walentynkowy wieczór się przedłuży, można będzie skorzystać z autobusów nocnych - N03, N33, N50 i N83.

COSMOS MUZEUM — Łucka 15/3

Godziny otwarcia: 11:00-21:00

Bilety: stacjonarnie + online na www.eventbrite.com

Dorośli – 36 zł;
Studenci – 29 zł;
Dzieci poniżej 12 lat – 21 zł;
Bilet rodzinny – 72 (2+1); 88 (2+2); 104 (2+3) zł;*

*(osoby dorosłe + dzieci poniżej 12 lat);

Osoby, które nie przepadają za tradycyjnymi muzeami prezentującymi ofertę historyczną, będą zachwycone mogąc spędzić walentynkowy wieczór w Cosmos Muzeum. W pełnych barw, świateł i iluzji optycznych salach spędzicie niezapomniane chwile. Zwieńczeniem pełnego wrażeń wieczoru będą oryginalne zdjęcia stanowiące efektowną pamiątkę wizyty w muzeum optycznych złudzeń.

Idea powstania

„W dzisiejszych czasach ludzie starają się szybko zdobyć wiedzę na temat procesów, które dzieją się w naszym wszechświecie, jego porządków i praw. Muzeum nazywane jest Kosmosem nie tylko po to, by przypominało niewielką część doświadczeń kosmicznych w trakcie przechodzenia przez dmuchające iluzje umysłu, ale także po to, aby głębiej przyjrzeć się sobie i odnaleźć te małe wszechświaty, które postrzegają rzeczywistość na różne sposób.” - Tomas Kairys & Matas Jakovlevas.

Cosmos Muzeum zachwyci wszystkich, niezależnie od wieku — od najmłodszych, oczarowanych feerią kolorów i kształtów, poprzez młodych ludzi skuszonych możliwością wykonania oryginalnych zdjęć, aż po dorosłych, którzy doświadczając iluzji umysłu mogą przypomnieć sobie własne dzieciństwo.

Atrakcje

Muzeum Kosmosu posiada tylko dwa poziomy, ale znajduje się na nich ponad 50 eksponatów. Zwiedzający mają do dyspozycji, między innymi, Infinity Mirror Room — pokój z tysiącami przypominających gwiazdy światełek, labirynt luster oraz tunel wirowy. Warto odwiedzić również Pokój Amesa, gdzie można doświadczyć bardzo ciekawej iluzji optycznej — z dwóch osób będących w środku jedna wydaje się dużo większa od drugiej. Niezliczona ilość luster i odpowiednio dobrane oświetlenie potęgują wrażenie przebywania w przestrzeni kosmicznej.

Sale zwiedza się w dowolnej kolejności, a liczba zdjęć i filmów, które można zrobić, jest nieograniczona. W niektórych pomieszczeniach zaznaczone jest nawet miejsce, w którym należy stanąć, by zrobić najlepsze zdjęcie. Cosmos Muzeum cieszy się dużym zainteresowaniem warszawiaków, dlatego, aby ominąć największe kolejki, najlepiej odwiedzić je w tygodniu lub w godzinach okołopołudniowych.

Lokalizacja

Położenie Cosmos Muzeum w centrum miasta gwarantuje dobry dojazd z każdego miejsca w Warszawie. Najbardziej optymalnym środkiem komunikacji jest metro — stacja II linii Rondo Daszyńskiego oddalona jest od muzeum o 400 metrów. Do dyspozycji odwiedzających są również tramwaje (1, 10, 11, 22, 24) i autobusy (105, 109, 155, 171, 178, 190, 255) a kilometr dalej stacja PKP i WKD Warszawa-Ochota.

TEPfactor — CH Blue City, Al. Jerozolimskie 179

Godziny otwarcia: pn.- sob. 10:00-22:00, niedziela 10:00-20:00

Bilety: Cena za 1 godzinę:

Dorośli – 59 zł*;

Dzieci 10-15 lat - 45 zł*;

*Koszt całej gry liczony proporcjonalnie za każdą minutę.

Jeżeli znudziły się Wam romantyczne, walentynkowe spacery i macie ochotę sprawdzić się w zawodach drużynowych, koniecznie zajrzyjcie do TEPfactor. Dobra zabawa, pełna adrenaliny, gwarantowana!

 

Więcej o TEPfactor:

Otwarty w lutym 2019 roku TEPfactor to największy park rozrywki w Warszawie – zajmuje powierzchnię 1500 m2. Jego nazwa to skrót od Together Enjoy Play lub Team Enjoy Play. Głównym założeniem projektu jest propagowanie idei team building, czyli budowania zespołowego ducha zespołu.

TEPfactor kieruje swoją ofertę do szerokiego grona odbiorców. Są wśród nich korporacje szukające miejsca na firmową integrację, klienci indywidualni (dorośli i dzieci od 10 roku życia) oraz szkoły zainteresowane budowaniem relacji pomiędzy swoimi podopiecznymi.

Atrakcje

TEPfactor to seria wyzwań sportowo – rozrywkowych z zakresu 4 kategorii: logika, cierpliwość, zręczność i siła fizyczna. Uczestnicy mają również do wyboru trzy poziomy trudności: brązowy, srebrny oraz złoty.

Zawody polegają na pokonaniu labiryntu złożonego z 25 wykutych w skale pokojów. Można do nich wchodzić w dowolnej kolejności, a w każdym pomieszczeniu zainstalowane są przeszkody, które należy pokonać, aby kontynuować grę. W trakcie rozgrywki można odblokować pokoje premium – jeżeli uda Wam się je przejść, uzyskacie wskazówkę prowadzącą do skarbu! Zespoły rywalizują ze sobą, a wygrana przyznawana jest w oparciu o TEPfactor Index, który określa wynik zespołu w określonej kategorii.

Lokalizacja

TEPfactor mieści się w Centrum Handlowym Blue City na Ochocie. Można się tutaj dostać zarówno koleją miejską (oddalona o 1,5 km stacja kolejowa), jak i autobusem (dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia). Podróż z dworca do centrum handlowego nie powinna zająć więcej niż 5 minut (autobusy linii 127, 158, 159, 172, 187, 517, 717).

Rejon CH Blue City obsługuje zespół przystanków Berestecka, pętlę mają tu linie autobusowe 172 (Sadyba-CH Blue City) i 159 (EC Siekierki–CH Blue City). Bezpośrednie połączenie z centrum Warszawy zapewniają autobusy o numerach 127, 158 i 517 (ok. 15 minut).

 

Opracowanie: GetHome.pl – pierwszy polski portal z ofertami sprzedaży i wynajmu nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego pozbawiony reklam i duplikatów ofert. Sprawdź aktualne ogłoszenia z Góry Kalwarii na: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/gora-kalwaria/