77-latka padła ofiarą oszusta. Straciła 17 tys. zł

Dodano: 14 kwietnia 2022; Niestety, oszuści posługujący się różnymi metodami oszustw w dalszym ciągu są aktywni. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu piaseczyńskiego, która straciła 17 tysięcy złotych wierząc w wypadek członka rodziny.

Piaseczyńscy policjanci po raz kolejny przestrzegają mieszkańców w tym głównie seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”. Sprawcy tego typu oszustw są bezwzględni, wykorzystują często nieporadność czy krytyczne położenie seniorów, którzy w dobrej wierze starają się pomóc. Naciągacze najczęściej zatrzymywani są dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż do policjantów docierają informacje o kolejnych pokrzywdzonych.

W ostatnich dniach ofiarą oszusta padła 77-latka, która odebrała telefon od osoby podającej się za policjantkę. Seniorka była przekonana, że jej wnuk potrącił kobietę i pilnie potrzebuje 150 tysięcy złotych na adwokata, w przeciwnym wypadku trafi do aresztu na trzy miesiące i poniesie karę. Po kilkunastu minutach do mieszkania seniorki przyszła kobieta, która odebrała pieniądze. Łupem padło 17 tysięcy złotych oraz biżuteria.

Przestrzegamy przed podejmowaniem w pośpiechu decyzji o przekazaniu pieniędzy i przypominamy, że policjanci od nikogo ich nie żądają. Jeżeli odbierzemy podejrzany telefon z żądaniem wpłaty środków na wskazane konto, możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z oszustem. Apelujemy o zachowanie rozsądku i nieprzekazywanie pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie zweryfikować.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu, którzy mają w swojej rodzinie czy sąsiedztwie osoby starsze, aby rozmawiały z nimi o zagrożeniach wynikających z rozmów z osobami obcymi i o sposobach radzenia sobie z takimi sytuacjami.

W razie wątpliwości co do intencji osób kontaktujących się telefonicznie bądź odwiedzających osobiście nasz dom, należy poprosić o pomoc Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

asp. Magdalena Gąsowska
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (3)

mieszkaniec

Data: 14 kwietnia 2022, 15:32 Nic nowego niedawno było kilka artykułów o niedoborach PLN-ów w ZGK.
Kilka osób roztrwoniło kasę a mieszkańcy gminy zwrócą .
W tym wypadku na cud bym nie liczył.
Jeśl redaktor nie chce wpisu zamieszczać jego sprawa,ale dobre i to że on się dowie co po cichu,(niektórzy głośno) o nich myśli.

W zgk

Data: 15 kwietnia 2022, 15:01 Też grasują jacyś ludzie co potrafią znikać gotowke

samozwańczy mecenas

Data: 16 kwietnia 2022, 16:45 Nic tak nie cieszy jak złodziej okradnie złodzeja , szkoda ,że tym paniom się nie udało.
Ale skoro jestem przy głosie dlaczego nikt nie szuka brakujących pieniędzy, przecież wiadomo że to nie gaz przyczynił sę do ich braku bo brakowało dużo wcześniej. Wystarczy poczytać artykułu na tym forum po kolei jak powstawały !