Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


88-latka z Góry Kalwarii oddała oszustom zaręczynowy pierścionek

Dodano: 7 października 2021; 88-letnia mieszkanka Góry Kalwarii padła ofiarą oszustwa na „policjanta”. Kobieta spakowała wszystkie swoje oszczędności, biżuterię w tym pierścionek zaręczynowy, by zgodnie z podaną jej instrukcją wystawić wszystko przed furtkę.

Niemal codziennie policjanci otrzymują informacje, o kolejnych oszukanych mieszkańcach naszego powiatu. Wczoraj 88-letnia mieszkanka Góry Kalwarii została zmanipulowana przez rzekomego policjanta z Warszawy.

- Pod pretekstem sprawdzenia oryginalności posiadanych przez kobietę pieniędzy doprowadził ją do ujawnieniainformacji o posiadanej w domu gotówki, a dodatkowo prowadząc z nią przez cały czas rozmowę telefoniczną dowiedział się o posiadanej biżuterii. Na koniec nakazał jej spakowanie wszystkich pieniędzy i biżuterii w tym pierścionek zaręczynowy w reklamówkę. A następnie wyniesienie jej przed furtkę swojej posesji. Gdy to zrobiła po chwili przed jej domem znalazła się młoda niska kobieta wzięła reklamówkę i uciekła - relacjonuje nadkom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Policjanci ponownie apelują o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, które mogą podawać się za naszych krewnych lub policjantów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy proszą o natychmiastowe powiadomienie Policji dzwoniąc pod numer 112.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

MIESZKANKA

Data: 7 października 2021, 17:07 A tak w ogóle to jest dzielnicowy na Górę Kalwarię pokazał by się jak on wygląda bo go jeszcze nie widziałam patrolu policyjnego też nigdy na mieście nie widziałam ruszyli by tyłki ze stołków i przeszli by przez miasto i pokazali ,że w ogóle są .ulice trzeba patrolować i zwracać uwagę na podejrzane osoby ,a nie siedzieć na komisariacie

procedury

Data: 7 października 2021, 21:11 no niestety przy takiej skali tego procederu trudno uznać, że jest info propagowana odpowiednio wśród ludzi w mediach, prasie i urzędzie gminy, wspólnoty mieszkaniowe i czy procedury policyjne są ok