Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


9 zabawek, które zapewnią Twojemu trzylatkowi rozrywkę na długie godziny!

Dodano: 18 lipca 2022; Znalezienie zabawki, która zainteresuje trzylatka, graniczy z cudem. Maluchy zazwyczaj potrzebują zainteresowania ze strony dorosłych, a wszelkiego rodzaju gadżety zajmują je tylko przez kilka minut. Są jednak takie produkty, które przykują uwagę dziecka na długi czas, dzięki czemu rodzic będzie mógł wypić ciepłą kawę i cieszyć się widokiem zajętej rozrywką pociechy. Dziewięć poniższych propozycji zostało podzielonych na kategorie, by zakupy dla dziecka stały się przyjemnością.

Trzy zabawki, które sprawdzą się przez kilka lat

Kupując prezenty dla pociechy, chcielibyśmy, by maluch bawił się konkretną rzeczą dłużej niż tylko kilka miesięcy. Z tego względu warto wybierać zabawki dla rocznego dziecka, które spodobają się latorośli także w przyszłości. Na rynku znajdziemy wspaniałe, kolorowe klocki. Dla niemowlaka są one gadżetem do gryzienia i poznawania faktur, a dla początkującego przedszkolaka staną się idealnym narzędziem do ćwiczenia małej motoryki i rozwijania wyobraźni. Dobrym pomysłem, który sprawdzi się w przypadku roczniaka i trzylatka są też małe pianinka. Najmłodszym odbiorcom spodobają się barwne klawisze, jak również wydawane przez urządzenie dźwięki. Większe dzieci natomiast będą mogły zacząć grać dzięki załączonym kartom z melodyjkami, na których kolory odpowiadają klawiszom. Trzecim, ale równie trafionym pomysłem jest grająca farma. Bobas będzie zafascynowany odgłosami zwierzątek, a trzylatek zacznie posługiwać się domkiem i figurkami, tworząc własny scenariusz zabawy.

 

Zabawkowe trio w duchu Monetessori

Bardzo modne, ale także pożyteczne w przypadku wychowywania dzieci są zabawki inspirowane ideologią Montessori. Chodzi w tym przypadku przede wszystkim o to, by dziecko maksymalnie rozwinęło swoją kreatywność, bawiąc się prostymi, nieskomplikowanymi i pozbawionymi elektronicznych wspomagaczy akcesoriami. Takie przedmioty mogą posłużyć już jako zabawki dla 2-latka, ponieważ są one proste w obsłudze. Warto wyróżnić tu drewniane układanki lub kostki manipulacyjne, jak również kulodrom modułowy, który możemy modyfikować według własnego uznania oraz miejsca, jakim dysponujemy. Bądźmy być pewni, że tego typu elementy zajmą dziecko na długi czas, a poza tym rozwiną w nim potrzebę samodzielności i dadzą satysfakcję z osiąganych rezultatów.

 

Potrójna radość z naśladowania dorosłych

Ostatnie trzy propozycje dotyczą zabawek pozwalających na naśladowanie dorosłych. Dla wielu maluchów do pewnego momentu jest to ciekawsze niż np. jazda na rowerku. Pierwszą, bardzo lubianą przez rodziców i przez dzieci propozycją jest mini kuchnia wyposażona w garnuszki, zastawę i produkty wykonane z drewna lub plastiku. Drugą pozycję zajmują zabawkowe dzidziusie, a na ostatnim miejscu podium są domki dla lalek, dzięki którym dzieci będą odgrywać sceny z życia. Pamiętajmy, że takie zabawki podobają się także chłopcom, a domki nie zawsze muszą mieć postać różowego zamku. W sklepach bez problemu znajdziemy zabawki dla 3-latków będące doskonałą propozycją zarówno dla małych kawalerów, jak i księżniczek kochających jednorożce, a wybierając konkretne produkty dedykowane najmłodszym, wcale nie musimy trzymać się stereotypów.

Sklepy pełne są kolorowych samochodzików, lalek, wózków, klocków i układanek. Producenci takich elementów starają się przyciągnąć uwagę maluchów całą gamą barw i cudacznymi efektami specjalnymi, jednak zainteresowanie tego typu produktami trwa krótko. Wybierając jedną z przedstawionych powyżej propozycji, mamy pewność, że pociecha zajmie się daną zabawką na długo, a przy okazji przemycimy pewne wartości dodane w postaci rozwoju wyobraźni, ćwiczenia małej motoryki czy wspierania kreatywności.