A miał być cud - spektakl poetycko-muzyczny z piosenkami Agnieszki Osieckiej

Dodano: 15 listopada 2022; 26 listopada o godz. 18.00 na scenie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii swoją historię przedstawią Anna i Franciszek – bohaterowie nowej sztuki Teatru Mazowieckiego – spektaklu poetycko-muzycznego A miał być cud.

Scenariusz do spektaklu powstał na kanwie tekstów Agnieszki Osieckiej. A ona jak nikt inny umiała pisać o miłości – nie tylko tej wielkiej, pierwszej, ale i tej dojrzałej, znudzonej rutyną dnia codziennego, tęskniącej za szaleństwem i porywami wielkich namiętności. Osiecką można nazwać mistrzynią w wynajdywaniu poezji w prozie życia, w inteligentnym łączeniu tego, co wzniosłe i poważne, z tym co niskie i zwyczajne.

Może jednak, koniec końców, to właśnie ta codzienność jest czymś najważniejszym? Kiedy po latach bycia razem wydaje nam się, że życie z kimś innym byłoby lepsze i wspanialsze, nagle okazuje się, że chcemy być z tą lub z tym właśnie – w znanej, czasami nieciekawej, ale bliskiej zwyczajności. Tak właśnie jak Anna i Franciszek – już niemłodzi, znający na wylot swoje słabostki, często irytujący siebie nawzajem, drażliwi, ale mimo wszystko ze sobą, obok siebie. Czasami tylko tęsknota nas gna, coś w sercu gra, kiedy chce się lecieć, uciec i szaleć, kiedy chce się powiedzieć słowami piosenki Osieckiej – „uciekaj moje serce”.

Spektakl Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie.

Na scenie występują Halina Rowicka jako Anna, Jacek Kawalec jako Franciszek.

---------
26 listopada, godz. 18.00
Ośrodek kultury w Górze Kalwarii, Białka 9
Bilety 40/30 zł dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Ośrodka

(inf. prasowa)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!