Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Apel wiceburmistrza do mieszkańców

Dodano: 21 sierpnia 2019; Wiceburmistrz Danuta Rechnia zaapelowała do właścicieli nieruchomości o realizację obowiązków wynikających z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie.

List do mieszkańców został opublikowany wczoraj na profilu społecznościowym magistratu. Wiczeburmistrz podkreśliła, że władze poprzez różne działania dbają o wysoki poziom utrzymania porządku na terenie gminy. Przypomniała, że do obowiązków właścicieli nieruchmości należy: uprzątanie śniegu, błota, lodu oraz innych zanieczyszczeń (w tym ziemi wrastającej w nawierzchnię chodnika) z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

W przypadku właścicieli, krórzy nie wywiążą się z powyższych obowiązków zostaną wyciągnięte konsekwencje.

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (58)

nsz

Data: 21 sierpnia 2019, 14:47 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Oki

Data: 21 sierpnia 2019, 15:14 Pani Rechnio mało kasy, brakuje na wydatki w gminie. Chodnik jest własnością gminy, mieszkańcy mogą odśnieżać, inna ingerencja wymaga pozwolenia gminy. Ja osobiście nie mogę usuwać piasku z chodnika, bo gdy uszkodzę chodnik to ja będe obciążony. Służby pożądkowe usuwają śnieg przy sklepach prywatnych, piekarnia Bugno, to pani tego nie widzi. Trochę rozsądku pani wiceburmistrz.

pytek

Data: 21 sierpnia 2019, 15:22
A ten inspektor co wtedy będzie robić?


obserwator

Data: 21 sierpnia 2019, 16:15 Popieram panią burmistrz w całej rozciągłości. tak być powinno jak mówi.

ciekawy

Data: 21 sierpnia 2019, 16:25 Czy ten bruk jest na Strażackiej ?

mieszkaniec

Data: 21 sierpnia 2019, 16:34 Czy w Czersku na warszawskiej też trzeba usunąć ziemię z rozgrzebanego remontu chodnika? Potraficie tylko podatki podnosić , Pani burmistrz nie przeszkadza Pani ,że w okresie turystycznym zrobiliście w Czersku taki syf i nic z tym dalej nie robicie . Wstyd!!!

xls

Data: 21 sierpnia 2019, 16:43 Mamy XXI wiek.
Obciążenia feudalne zostały zniesione półtora wieku temu.
Spadajcie ze swoim listem i sami się bierzcie za wyrywanie trawy z chodników itd.

ha-ha

Data: 21 sierpnia 2019, 17:21 Następna kadencja zapewniona .

Urban

Data: 21 sierpnia 2019, 17:25 A jak wiatr przywieje śmieci z przepełnionego kosza to też mam sprzątać.
Przecież gmina jest właścicielem śmieci.

górszczak

Data: 21 sierpnia 2019, 17:33 Między moją posesją a chodnikiem jest wąski pasek zieleni około pół metra co zwalnia mnie z jakich kolwiek prac w tym temacie.
Nigdy nie sprzątałem i nie mam zamiaru i co mi zrobicie.
Po za tym :
w punkcie pierwszym jest mam nadzieję zamierzona pomyłka koszy nie wymieniacie na nowe tylko stare malujecie i przenosicie w inne miejsce.

Freak

Data: 21 sierpnia 2019, 18:04 Proszę najpierw zrobić porządek ze skarpą a później pouczać innych bo dobrego przykładu nie dajecie

Gaja

Data: 21 sierpnia 2019, 19:41 Idąc ul.Pijarską od ul. Kilińskiego do ul.Kalwaryjskiej nie ma żadnego kosza na śmieci, jest dopiero przy skrzyżowaniu. Kosze są ale w centrum miasta bo widać a gdzie nie widać to nie ma.Zastanawiałam się też nad wymianą ławek przy ratuszu poprzednie były masywne i wystarczyło wymienić tylko deski a nie całe ławki. To się nazywa gospodarność? \"Czystość i porządek w gminie winny być wspólnym dobrem \" więc dlaczego tak nie jest jakoś ekip sprzątających nie widać a jak się pokażą to siedzą w bramach i palą papierosy.

nie oczekuję odpowiedzi

Data: 21 sierpnia 2019, 19:49 Do zadań własnych gminy należą zadania z zakresu:

lokalnego transportu zbiorowego,
wodociągów i zaopatrzenia w wodę,
kanalizacji i odprowadzania ścieków,
pomocy społecznej,
edukacji publicznej,
kultury fizycznej i turystyki,
cmentarzy komunalnych,
zieleni gminnej,
ładu przestrzennego,
ochrony środowiska,
edukacji publicznej,
ochrony zdrowia,
dróg gminnych, ulic i mostów,
pomocy społecznej.
Jest to tylko pewien wycinek spraw, którymi zajmuje się samorząd gminny. Konstytucja RP bowiem czyni domniemanie uprawnień na rzecz gminy. Tak więc gmina zajmuje się wszystkimi sprawami, którymi nie zajmują się pozostałe jednostki samorządu terytorialnego.

Dlatego też gmina wykonuje najwięcej zadań i to do niej najczęściej zwraca się obywatel chcąc załatwić jakąś sprawę.

Mam pytanie : czy Strażacka należy do naszej gminy ?

mieszkaniec Pijarskiej

Data: 21 sierpnia 2019, 20:41 Odnosząc się do punktu 3 Apelu \"- prowadzimy na bieżąc kontrole miejsc publicznych pod kątem czystości i porzadku \"- jako wyborca, chciałem zadac pytanie Pani wiceburmistrz, - kto i kiedy przeprowadzał taka kontrolę na ulicy Pijarskiej? - Codziennie chodze tą ulicą, strona z numeracja nieparzystą, - stwierdzam stanowczo, że przed kilkoma posesjami od zeszłego roku nie było sprzątane. Ziemia, zielsko, butelki, śmieci, a nawet zderzaki samochodowe wchodza w kolizję z ciagiem pieszym. Nie wspomne o nie koszonych trawnikach między jezdnia, a chodnikiem. Jeśli Pani wiceburmistrz pisze, że kontrole sie odbywają, to proszę Samej sprawdzic stan faktyczny i wyciagnać konsekwencje wobec osób składajace fikcyjne raporty. Przypomnę, że jedna z działek przy ul. Pijarskiej ( przy charakterystycznym niebieskim budynku), należy do Gminy!!!- powinna świecic przykładem,...jest jednak wręcz przeciwnie. Zadam jeszcze pytanie RADNYM Naszego Miasta- czy nie widzicie tego \' dziadostwa \"?

Janusz B.

Data: 21 sierpnia 2019, 20:46 \"5. w najbliższym czasie będą realizowane kolejne przedsięwzięcia mające na celu znaczną poprawę wizerunku gminy.\"

Wy i wizerunek ,mam czkawkę ze śmiechu.

wyborca

Data: 21 sierpnia 2019, 21:11 Głównym w łascicielem, który nie wywiązuje się z obowiązku jest Starostwo Powiatu Piaseczno (zarządca m.in. ul. Kalwaryjskiej, Budowlanych) . Zielsko zarasta pobocza drogi przez co w czasie deszczu blokuje się spływ wody!!!! Parkingi zarośnięte, zasypane piachem i innym badziewiem!! Panie Burmistrzu może telefon do przyjaciela Guta i od razu wizerunek gminy się poprawi. Apel w pełni popieram, właściciele mają obowiązek sprzątać wzdłuż posesji a miasto powinno nas w tym wspierać, czyli czyścic ulice z zalegającego błota, piachu. Przydałaby się bardzo polewaczka, regularne zmywanie ulic. I nie tylko o estetykę tu chodzi ale o nasze zdrowie! Zmyto by metale ciężkie i inne trutki, których w zakorkowanym i zasmogowanym mieście jest aż nadto!!! W ubiegłym roku zmarło ponad 400 tysięcy Polaków. To rekord od II wojny światowej!!!! Główna przyczyna to zupełny brak opieki lekarskiej, dostępu do szybkiego i skutecznego leczenia i najwyższe w Europie zanieczyszczenie powietrza! Zmywanie, sprzątanie ulic chociaż trochę by pomogło.

U(ł)OM ne oczyszczanie

Data: 21 sierpnia 2019, 21:34 niech sie wezmie do roboty URZAD oczyszczania miasta !

takie pytanie

Data: 21 sierpnia 2019, 21:35 Skoro zależy pani na wizerunku i wyglądzie gminy ,co pani przez te wszystkie lata na stołku uczyniła by ZGK nie zakopywał śmieci ?

wc

Data: 21 sierpnia 2019, 22:08 najpierw wc publiczne w GK, potem kary dla mieszkańców

Do Pana inspektora

Data: 21 sierpnia 2019, 22:46 Czy mało Panu emerytury wojskowej? Koleżanka Danuta dostała się do stołka to i Pan nie odpuścił.
Z tym apelem to proszę się schować!
Panie Strzyzewski, co Pan na to?

Ktoś

Data: 21 sierpnia 2019, 22:54 No problem jak stosować ustawę gdy nie wiadomo którą. Wyżej nie przywołano żadnej. Ale apel za serce chwyta.

Uff.

Data: 21 sierpnia 2019, 23:05 Ale wymysliła.
Coraz bliżej nam w tym miescie do miana ciemnogrodu.
Idąc dalej tym tokiem myslenia/ pani vice/ - juz wkrótce czekają nas obowiązkowe prace społeczne, tak cos tegotypu: 1 mieszkaniec/ 1 dzien społeczny/ 1 miesiąc.

Obserwator

Data: 21 sierpnia 2019, 23:19 Czy jeśli droga gminna nie zostanie odśnieżona to mam zgłosić ten fakt do Policji, Straży Miejskiej a Urząd otrzyma mandat? Proszę redakcję o dostosowania takiego pytania do Pani Burmistrz.

P. S

Data: 22 sierpnia 2019, 00:30 Ja bez względu czy ktoś apelował czy nie to zawsze sprzątam koło siebie bo to świadczy tylko o mnie a nie o burmistrz czy innych władzach (nie będę na złość mamusi łamał sobie nogi)

Bareja

Data: 22 sierpnia 2019, 09:36 A prestiżową inwestycje jaką był skwerek okupują praktycznie 24/7 oddziały alkoholowo-degustacyjne i tyle w temacie bezradnego samorządu i przydatnych dla mieszkańców inwestycji

k1

Data: 22 sierpnia 2019, 09:48
> Zmyto by metale ciężkie i inne trutki, których w zakorkowanym i zasmogowanym mieście jest aż nadto!!!

dokąd by zmyto?

pytek

Data: 22 sierpnia 2019, 10:13
Czy ktoś wreszcie:

- postawi k o s z e na wiejskich przystankach,
- zbada i szybko naprawi zniszczone d r o g i gminne po wypadkach w Dębówce i innych miejscach,
- powiesi brakujące l a m p y na wsiach,
- powie co zrobi, by była n i ż s z a cena za wywóz smieci,
- przestanie pouczać mieszkańców i weźmie sie za rozwiązywanie rzeczywistych ich problemów,
- podejmie temat strategii rozwoju Gminy?

Do r o b o ty - sukcesów życzę.ona

Data: 22 sierpnia 2019, 10:48 dalej do 742 idziemy kawałek--a mialobyc przez Miasto ,brak
wiat przystankowych i laweczek--ale za to parki i mini parki--na nocne libacje?/?

Ferdek

Data: 22 sierpnia 2019, 11:40 A mało to nierobów w gminie? Wyżerają z michy cateringu za pieniądze pracujących i płacących podatki,to niech na te michę zapracują i chociaż sprzątają.

SR 626

Data: 22 sierpnia 2019, 16:34 @Gaja
Na całe miasto jest dwie osoby na etacie.

Krzysztof Wiesław

Data: 22 sierpnia 2019, 16:40 @mieszkaniec Pijarskiej
Zanim działka stała się gminna był straszny bałagan latami nie koszona trawa ,ogólny śmietnik (był artykuł poświęcony tej posesji).
Wówczas komendant Strażymiejskiej p.Robert Durka wyjaśniał że nie można prywatnej posesji kontrolować ,a tym bardziej upominać właściciela ponieważ wolno mu i to jego prawo utrzymywać działkę w stanie jakim chce.
Czy z działkami gminnymi jest inaczej,niech wypowie się w temacie.

do dzieła

Data: 22 sierpnia 2019, 16:46 Był taki pan - Marek Kotański.
Brał za miotłę i organizował skład.
Proszę wziąć przykład.

Mieszkanka

Data: 22 sierpnia 2019, 17:49 Przechodziłam we wtorek przez nowy \"skwerek\", \"park\", nie wiem jak to coś dokładnie nazwać (teren przy budowlance). Przy ławce leżała cała sterta śmieci, głównie butelek po mocniejszych trunkach, paczki po papierosach itp. Tylko koszy na śmieci brak... Apeluję do władz gminy Góra Kalwaria o realizację obowiązków wynikających z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie i postawienie chociaż jednego kosza w wyżej wspomnianym miejscu. Dziękuję 😉

Ambroży

Data: 22 sierpnia 2019, 19:29 Nie apelujcie o więcej koszy bo to kopanie się z koniem !
Pamiętam artykuł gdzie jasno było napisane,że konstrukcja kosza jest taka by utrudnić wrzucenie większego śmiecia.
Ponadto w rynku wiszą kamery by ludzie z koszy nie korzystali.

Ferdynand kiepski

Data: 22 sierpnia 2019, 19:33 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

iwo

Data: 22 sierpnia 2019, 19:47 a jeśli działka przy chodniku należy do powiatu kto wtedy ma dbać

Wyborca

Data: 22 sierpnia 2019, 21:11 W dniu wczorajszym straz miejska z fotografowała moją nie ruchomości na co nie wyraziłem zgody , po drugie kazała mi skosić trawę bo była za wysoka , po trzecie proszę spojrzeć Pani wiceburmistrz i Panie burmistrzu na swoje podwórze które jest jednym wielkim smieciowiskiem ,a potem pouczać obywateli tej gminy.
Pozdrawiam

mieszkaniec gory

Data: 22 sierpnia 2019, 22:45 Co robi w naszym miescie Miejska Straz.Chodniki zastawione samochodami, brudno w przy lawkach ustawionych w parku,ulica kalwaryjska przy cmentarzu zarasta chwastami jak by byla droga polna,ul.pijarska przy grota przy koszu nie sprzatana od lat.Proponuje by nasze wladze pojechaly na wycieczke do Konstacina lub Warki.Tam widac ze jest gospodarz ktory dba o wyglad miasta.Podobno mowi sie pokaz jak mieszkasz apowiem ci jakim jestes gospodarzem.Ida wybory Piaseczno rozkopane ,poprawia sie drogi budowa rond a u nas cisza,nawet nie przeszkadz naszym wladza brud

z miasta

Data: 23 sierpnia 2019, 16:44 Gdyby komuna władzy nie zostawiła w spadku budynków pracowalibyście albo pod mostem albo na tych kulawych ławkach.
Wstyd że remont robicie w środku budynku a z zewnątrz cegła goła.

'43,5

Data: 24 sierpnia 2019, 07:14 Kazik śpiewał piosenkę :\"coście skur*****y uczynili z tej krainy\"
Przypuszczam że śpiewał o Strażackiej,czy władza widzi w jakim stanie jest chodnik ?

Bruner

Data: 24 sierpnia 2019, 07:28 Nie z nami tekie numery !

Patryk

Data: 25 sierpnia 2019, 07:03 Pani Danuto !
Niech pani przeczyta ostatnie dwa zdania tych bredni,
i przemyśli co nie co.

Grześ

Data: 25 sierpnia 2019, 07:27 Wczoraj spacerkiem wybrałem się na tę uroczystość.
Moim celem było sprawdzić czystość na poszczególnych ulicach i chciałem zobaczyć tę trawę wyrastającą z chodników. Idąć ul.Piłsudskiego tuż obok tych nowo wybudowanych budynków przez prywatnych inwestorów śmierdzi z kanalizacji,śmierdzi też na Wierzbowskiego.
Przecież niedawno tam trwały prace kanalizacyjne jaki jest powód że zapachy wywobywają się ze studzienek.
Może trzeba zawiadomić nadzór budowlany,przecież deszczówka miała płynąć innymi rurami niż fekalia,chyba jest inaczej.
Pani tyle lat przy władzy,co pani zrobiła by teraz wymagać od mieszkańców ?

Apel do władz

Data: 25 sierpnia 2019, 11:25 Mam apel by ktoś władny podał datę kiedy w gminie odbierane będą gabaryty w gminie i aktualny nr.telefonu bo ten podany nie działa.

Karol

Data: 25 sierpnia 2019, 15:42 Niedługo okres grzewczy,będą latać drony czy będą też badać zapachy ze studzienek o których pisał Grześ ?

Wieśniak bez roli

Data: 25 sierpnia 2019, 20:49 Czy gmina dba o stan dróg na wsi? Tak, tylko w baniosze i okolicach bo ma tam poparcie. A wsie na południe od miasta już nie. Czy gmina realizuje zadania z ustawy? Tak, w baniosze i okolicach. Tam buduje drogi, utwardza i tworzy plany zagospodarowania przestrzennego. Czy gmina i wydzial dróg zamierza przed jesienią poprawić mieszkańcom dojazd? Raczej nie bo \"nie ma pieniedzy\" A utwardzenie dróg zgłaszać należy do sołtysa!!! Ha ha sołtys jest od dróg a nie p. Lasecka. Ciekawe co?

nikoś1

Data: 25 sierpnia 2019, 22:55 Ja przypominam p.radnej ,że żeby zachować godność mogłaby po przegranych wyborach na stanowisko burmistrza
\"zejść ze sceny politycznej\". Wyszłaby przegrana to chociaż z godnością. Ale jak widać nie każdemu to dane. Apele zaś proszę kierować do władz gminnych gdyż w ubiegłym sezonie zimowym na terenie parceli nie pojawiła się choćby jedna odśnieżarka czy piaskarka.

nikoś1

Data: 25 sierpnia 2019, 22:56 Poziom ciecia z \"Alternatywy 4\". I taki ktoś miałby być burmistrzem?????

filantrop

Data: 26 sierpnia 2019, 10:04 Weście się wreszcie za robotę a nie tylko wycieczki rowerowe ,morsowe kąpiele zimą i nie tylko urzecze bo są w naszej gminie zasyfiałe rzeki są inne potrzeby a wy ciągle się tylko bawicie na wsiach nic nie robicie wcale was to nie obchodzi zajmujecie się drobiazgami a istota sprawy leży na najniższej półce wstyd

z kraju

Data: 26 sierpnia 2019, 11:36 @Wieśniak bez roli
To p.Lasecka jeszcze nie na emeryturze ?
To wszystko przez ten PIS chyba.

taka prawda

Data: 26 sierpnia 2019, 11:41 Mam ten komfort że na nich nie głosowałem,ale każdy widzi ze robią rzeczy z których można coś przytulić !

apel mieszkańca

Data: 26 sierpnia 2019, 12:51 Rozdział 2
Zadania gmin
Art. 3. 1. Utrzymanie czystości i porządku w gminach należy do
obowiązkowych zadań własnych gminy.
2. Gminy zapewniają czystość i porządek na swoim terenie i tworzą warunki
niezbędne do ich utrzymania, a w szczególności:
1) tworzą warunki do wykonywania prac związanych z utrzymaniem czystości
i porządku na terenie gminy lub zapewniają wykonanie tych prac przez tworzenie
odpowiednich jednostek organizacyjnych;
2) zapewniają budowę, utrzymanie i eksploatację własnych lub wspólnych z innymi
gminami:
a) regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych – o ile
obowiązek budowy takich instalacji wynika z wojewódzkiego planu
gospodarki odpadami, o którym mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r.
o odpadach,
b) stacji zlewnych, w przypadku gdy podłączenie wszystkich nieruchomości
do sieci kanalizacyjnej jest niemożliwe lub powoduje nadmierne koszty,
c) instalacji i urządzeń do zbierania, transportu i unieszkodliwiania zwłok
zwierzęcych lub ich części,
©Kancelaria Sejmu s. 4/51
14.08.2019
d) szaletów publicznych;
itd.

Wieśniak bez roli

Data: 26 sierpnia 2019, 15:02 Niestety p.Lasecka jeszcze na stanowisku i ciągle ta sama spiewka \" nie ma pieniędzy, nie ma pieniedzy\". Skoro kierownik referatu nie umie pozyskać środków pomimo tego, że mieszkańcy zgłaszają problem to może czas najwyższy zrezygnować? Dlaczego na wsiach nie są przeprowadzane wycinki gałęzi ani utwardzenie dróg? Bo o asfalt nawet nie śmiem prosić. Na Podleczu przez dwa tygodnie nie potrafili ogarnąć oświetlenia Ledowego ha ha żal.pl

Mieszkaniec

Data: 26 sierpnia 2019, 20:14 Gmina niech najpierw wywiąże sie ze swoich obowiązków: Chodniki, drogi gminne SYF!!!! działka gminna skrzyżowanie Kościuszki i Pijarska, Ul strażacka !!!! SYF... Pani Burmistrz podpisuje sie Pani pod jakimś pismem a nawet nie zna Pani życia tej gminy. Czersk to nie cała Gmina; trzeba patrzeć dalej. W całym mieści bałagan, Lasy, jednostka wojskowa, wasze drogi, chodniki, może najpierw pogoni Pani Starostwo w Piasecznie aby uprzątneli ul. Kalwaryjską. Może by na nich nałożyć kare a nie na swoich mieszkańców ????!!!

do pracy

Data: 27 sierpnia 2019, 09:58 A Towarowa pod czyim władaniem jest?

P0

Data: 27 sierpnia 2019, 16:00 Temat wygasa ,przykryła go awaria jedna i druga oraz znaleziony portfel.
Oberwało się pani w dużej mierze słusznie.
Dzisiaj na ulicy Szpitalnej na chodniku leży kupa petów ,wysypał zapewne kierowca który przyjechał do szkoły, przedszkola lub Opieki Społecznej.
Nie dziwię się do najbliższego kosza ze 200 metrów.

Mieszkanka47

Data: 28 sierpnia 2019, 10:41 A dlaczego straż miejska nie ztobi porządku z Panem przy Grota który zanieczyszczeń powietrze pali simieci z działki i plasti pali w nocy aż gryzie w gardło. Zwróciłam uwagę to niepotrzebnie no ale cóż......

swojak

Data: 15 września 2019, 21:19 niech szanowna pani burmistrz najpierw zorientuję się w jakim stanie są chodniki przy gminnych drogach, opieli, wymiecie, wymieni wszystkie kostropoły, wtedy ludzie będą wiedzieć, w jakim stanie mają być ich, tzn. przyklejone do ich posesji trotuary