Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Arkadiusz Strzyżewski: będę kandydował na burmistrza, czas zmienić Górę!

Dodano: 19 września 2018; Start w wyborach na stanowisko burmistrza naszej gminy ma dziś oficjalnie zadeklarować Arkadiusz Strzyżewski.

- Zdecydowałem się kandydować, bo Góra Kalwaria potrzebuje prawdziwej zmiany. Do zrobienia jest naprawdę dużo. Chcę zacząć od rzeczy najprostszych, takich jak na przykład zadbanie o to, żeby woda w kranie była czysta a ulice posprzątane. Ale oczywiście mam też pomysły na duże projekty i wkrótce je zaprezentuję – mówi Strzyżewski.

Dodaje, że udowodnił już, że ma pomysł na Górę Kalwarię. - Jako wicestarosta zadbałem o zagospodarowanie terenów dawnej jednostki, które przez 15 lat niszczały – przekonuje.

Jego zdaniem nasza gmina potrzebuje jednak przede wszystkim spójnej wizji rozwoju – Tej  wizji obecnym władzom po prostu brakuje. Czas zmienić Górę! – mówi.

Strzyżewski był głównym kontrkandydatem obecnego burmistrza Dariusza Zielińskiego w dwóch ostatnich wyborach. Od czterech lat pełni funkcję wicestarosty piaseczyńskiego.

Wcześniej start w wyborach na burmistrza ogłosił już kandydat PiS Jan Gustaw Rokita. Obecnie urzędujący burmistrz nie zadeklarował jeszcze oficjalnie czy zamierza ubiegać się o kolejną kadencję.

(mb)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (169)

XxxW

Data: 19 września 2018, 13:12 Brawo Arku. Zmienić Górę to jedno, a Drugie to przedewszystkim urzednikow👏

wyborca

Data: 19 września 2018, 13:25 O nie! Jakie fałszywe oczy!!!!

duży nos

Data: 19 września 2018, 13:29 Bedzie tak super jak w Starostwie ha ha ha

....

Data: 19 września 2018, 14:04 Litości........

Benek

Data: 19 września 2018, 14:11 Jesli obieca pan OFICJALNIE wszystkim mieszkańcom gminy ze nie sprowadzi nam więcej uchodźców do Linina to będę na pana głosował.Pozdrawiam

1973

Data: 19 września 2018, 14:22 Czas na Arka.Zrób porządek!!!

gk

Data: 19 września 2018, 15:03 moze tym razem sie uda !


emka

Data: 19 września 2018, 15:15 Potrafi dużo gadać, gorzej z wynikami pracy.
Tak P. Arku, znam Pana ze szkoły - nic się Pan nie zmienił.
Głosować na Pana nie będę.

Wiesiek

Data: 19 września 2018, 15:25 Nie wierzę !

SKY

Data: 19 września 2018, 15:37 @ wyborca - wrzuć swoje zdjęcie na profil zajrzymy w Twoje oczęta. A może lepiej nie, bo dzieci też zaglądają na tę stronę.

Killzone

Data: 19 września 2018, 15:57 Będzie interesująco mam nadzieję:)

Nika

Data: 19 września 2018, 16:26 Obiecać można wszystko gorzej z realizacją. tak działa Starostwo.Niestety. Niby kasa na podwyżki idzie tylko nie trafia do wszystkich. Wiem bo pracuję w dps w Górze Kalwarii

Janusz i Grażynka

Data: 19 września 2018, 16:30 Do Urzędników UMIG Góra Kalwaria, weźcie się za pracę a nie za pisanie komentarzy, czas obecnej władzy dobiega końca i trzeba się z tym pogodzić, teraz dowiecie się co to znaczy angażować się w pracę samorządu.
Mam nadzieje, że obecny Burmistrz dojdzie po rozum do głowy i nie będzie startować, bo warto zachować trochę honoru !

papa

Data: 19 września 2018, 16:43 O nie.... można by rzecz \"by żyło się lepiej... swoim\" my to już znamy z ogólnopolskiego podwórka

Aldona

Data: 19 września 2018, 16:52 Oczywiście lepiej zostawić tak jak jest. Góra dalej będzie szara i brudna, nieprzyjazna mieszkańcom i zwierzętom a miasta dookoła będą się rozwijać.

laseczka

Data: 19 września 2018, 17:19 moze czas na zmiany ....marze zeby w koncu w gminie nie bylo pociotkow i innych po rodzinie ale watpie zeby to sie zmienilo....

Kora

Data: 19 września 2018, 17:32 Nie przekonał Pan mnie do głosowania na siebie, nie ma czym się chwalić. Wielka porażka.

hmm

Data: 19 września 2018, 18:01 ... mam też pomysły na duże projekty i wkrótce je zaprezentuję.. - czekamy na konkrety dla miasta i wsi.

Wyborca

Data: 19 września 2018, 19:02 Bardzo sie ciesze że Pan startuje, stawiam na młodych z wizją i nowymi pomysłami.
Będę ma Pana głosowała :)

Piotr

Data: 19 września 2018, 19:08 Sprawdźcie kochani gdzie pracuje żona tego Pana o którym jest artykuł... i wtedy dostosujcie stwierdzenie \"rodzina na swoim\" do realiów miasta.

OLO

Data: 19 września 2018, 19:20 Trzeba zmian koniecznie tu mało ma do powiedzenia główny burmistrz tam rządzi jeden z zastępców, doprowadził do brudu na chodnikach piach rosną rośliny, zrobił pustynie przed urzędem wszystko poniszczył gdzie sa piękne świerki które rosły przy kościele, ciekawe czy przed swoim domem też wykopał świerki bo może ich nie lubi???

Pit

Data: 19 września 2018, 19:30 Uważam, że nie potrzebnie modyfikowano twarz p. Arka na programie graficznym. W rzeczywistości wygląda lepiej!

Aga

Data: 19 września 2018, 19:45 Czytam negatywne opinie pod tym artykułem. Jestem zdziwiona jakie autorzy tych przemyśleń znależli punkty odniesienia idla przyszłości naszej gminy. Tzn. Jakie dla mieszkańców gminy Góra Kalwaria może mieć znaczenie:
1) Wynagrodzenia pracowników starostwa czy jednostek podegłych - z punktu widzenia podatnika im niższe tym lepsze;
2) Oczy, spojrzenie czy fakt znajomości ze szkoły - no fakt jak ktoś w wieku 16 lat pił wino patykiem pisane na skarpie a teraz jest abstynetem to i tak jest alkoholikiem ;)
3) Żona pracuje tam gdzie pracuje -NIE, najlepiej żeby była bezrobotna i bez zębów.
Reasumując:
Jest tak dobrze u Nas w Gminie, że nie ma co zmieniać .
P.s. Nie jestem zesztabu Pana Strzyżewskiego ale mam już dość tego co się dzieje. Dam mu szansę a potem Go rozliczę. A Wy Krytykujący wybierzcie kolejne grono pedegogiczne.


franc

Data: 19 września 2018, 19:58 Marne szanse !
Przecież to peło.

MM

Data: 19 września 2018, 19:59 brawo super informacja to jedyna szansa na zmianę!

Ja

Data: 19 września 2018, 20:46 Krytykuje Pan tylko Górę Kalwarię a w Starostwie Pan remontuje jeden budynek za 14 milionów. To samo będzie w Gorze jak niestety pan wygra bo przecież pan jest członkiem złodziejskiej PO. Czy to wstyd być w PO i dlatego pan się nie przyznaje?

Hindus

Data: 19 września 2018, 20:48 PO ma wygrać w Górze Kalwarii?

Karol

Data: 19 września 2018, 21:13 7 lat w Starostwie i wydzierżawił Pan 2 budynki z bodajże 5. No oczywiście te największe, ale ten budynek obok, gdzie została przeprowadzona termomodernizacja ścian zewnętrznych, nadal stoi pusty. A co z Lininem? Ogromny teren się marnuje i niszczeje. Do tego ośrodek cały czas stoi. Teren po bazie szkoleniowej policji. Co z nim? Drogi powiatowe w Górze. Na przykład ulica Kalwaryjska? A nie przepraszam zostały pomalowane nowe pasy... Ups ale stare nadal widać :) Oczywiście Pan tym się w Starostwie nie zajmuje (jak zresztą gospodarowaniem mienia Skarbu Państwa, w tym m.in. terenami po dawnej Jednostce Wojskowej :D). Ale co kolegi z Partii nie można szturchnąć i poprosić o jakieś działania. O drogach na wsi lepiej nie wspominać.
Pan w Starostowie m.in. odpowiada za Urząd Pracy. Nie będę wypowiadał się o jego pracy. Wstyd to to że jedne wydziały są przy ul. Szkolnej, w tym Pani Kierownik, a inne przy ul. Chyliczkowskiej. Na marginesie może i dobrze. Dzieciaki po zakończeniu tej szkoły mają blisko gdzie szukać pracy. Przepraszam, właśnie nie, bo muszą podróżować do tej drugiej siedziby:D
Kojarzę Pana z ciągłymi postulatami o zagospodarowaniu skarpy wiślanej za szkołą. Ile to już lat ? Ciągle te same wypowiedzi. Jasne fajnie byłoby mieć coś takiego o czym Pan mówi. Ale czy nie jest to groteskowe powtarzać to w koło? :)
Panie Starosto z całym szacunkiem dla Pana, to wszystko jest zabawne. Te Pana wypowiedzi, o tym, że Pan Burmistrz jest be... że nie zrobił tego... no i że tamto zaniedbał. Fakt, Burmistrz źle działa. Tylko stawianie siebie w świetle wybawiciela, bez przedstawienia konkretnych działań, pokazaniu programu. To gołym okiem widać jakim Pan jest kandydatem. Platformersa ciężko z siebie wywalić? Prawda?
Czy w tych wyborach przyzna się Pan do partii Obywatelskiej, z nazwy? Czy tak jak to było w poprzednich wyborach, schowa się Pan za bliżej nikomu nie znaną nazwą komitetu?

Mona

Data: 19 września 2018, 21:17 Szumne obietnice, owiane tajemnicą. Nie przekonał mnie Pan do głosowania na siebie.
Zresztą stracił Pan wiele w oczach potencjalnych wyborców, kopiąc tzw. \"dołki\" pod aktualnym burmistrzem.
\"Czas zmienić Górę!\"- oby nie na gorsze

Paula

Data: 19 września 2018, 21:54 Bardzo dobra informacja. Mój głos już ma

Maniek

Data: 19 września 2018, 22:02 Fałszywe oczy , litości ,zwolennicy pana burmistrza który po wsiach robi wszystko a w mieście nic.Dożynki na wsiach robione a miejsce dla młodzieży w mieście na tańce i zabawy brak porażka.Pora na świeżą krew brawo Arek do dzieła.

mieszkaniec GK

Data: 19 września 2018, 23:16
Tak się składa, że ja również znam Pana Strzyżewskiego ze szkoły, ja wspominam Strzyżewskiego jako bardzo dobrego organizatora, żywiołowego, pełnego pomysłów, empatycznego, pomocnego. Kiedy ktoś potrzebował pomocy, nigdy nie odmawiał, był i jest honorowym dawcą krwi i działa od dawna w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy... chyba jednak EMKA nie zna dobrze ludzi... a może pomylił ludzi ze szkoły.
To, że ktoś dużo mówi to cecha charakteru,a nie wada, ekstrawertyk lub introwertyk. A co obecne władze zrobiły dla Góry Kalwarii? Przecież Pan Strzyżewski mógłby mieć wszystko gdzieś i robić tylko dobrze, jako wice starosta, dla Piaseczna, a On jednak nie zapomniał o Górze Kalwarii.... Stawiajmy na młodych... Z całym szacunkiem dla obecnego Burmistrza Góry Kalwarii, czas na emeryturę i spokojne życie rodzinne z wnukami.

Gość

Data: 19 września 2018, 23:25 Mimo Pana wyborczych obietnic swój głos oddam na rozsądek, czystą grę polityczną, uczciwość i skromność Zielińskiego.

 

Data: 20 września 2018, 06:09 Ani on ,ani pani co przy wale mieszka .

Iwona

Data: 20 września 2018, 07:34 Oj tak , to prawda . Przyda się ktoś z głowa na karku , a przede wszystkim uczciwy . Tylko taka prośba , może by trochę od miasta zacząć a dopiero za wioski się brać

Popis

Data: 20 września 2018, 08:38
@gość i dodać jeszcze trzeba wyborco obecnego burmistrza nic nie robienia, przez tyle lat być burmistrzem i co i niccc nieee robił tylko dobre wrażenie, a to za mało dużo za mało. Trzeba wiedzieć kiedy odejść panowie burmistrzowie dosyć patrzenia na ten brud wokół!!!!

SKY

Data: 20 września 2018, 08:45
Ludziska -litości!!!!!! Jakie to wybory się zbliżają ? Może Miss Polonia i musimy zwracać uwagę na powaby uczestników ? Może sejmowe i najważniejsze aby wygrała partia z którą się sympatyzuje ? Obudźcie się - to są wybory samorządowe, najważniejsze dla Nas. To te wybory zadecydują o przyszłości Naszego miasta . Potrzebujemy gospodarza a nie modelki, człowieka który zna realia Góry Kalwarii a nie tylko jej historię. Przez osiem lat rządzili Nami niezależni , bezpartyjni a efekty tych rządów są raczej mizerne ( aczkolwiek nie wiem co jest gorsze -bycie platformersem czy pisuarem ). Może wystarczy już burmistrzów ładnych ,potrzebnych tylko do zdjęć i występów na uroczystościach. Wykształconych inaczej, którzy nie widzą różnicy pomiędzy przetargiem na 600 tyś. i na 1,2 mln. PLN. Mam dość radnych którzy w rozmowach bezradnie rozkładają ręce i zwalają wszystko na \" UKŁAD\". Pragnę by moje miasto rozwijało się tak jak Warka, Grójec czy Kozienice. Góra Kalwaria to miasto z ogromnym potencjałem - potrzebujemy burmistrza który wyrwie to piękne miejsce z marazmu i zastoju. Młodego ,energicznego człowieka z pasją i zaangażowaniem .Ja wraz z moją rodziną zagłosujemy na p. Arkadiusza Strzyżewskiego.

kubuś puchatek

Data: 20 września 2018, 09:00 Ludzie, mam nadzieję, że nie chcecie kolesiostwa partyjnego w Ratuszu. Żadna PLATFORMA OBYWATELSKA (NowaKalwaria) na czele z Panem Strzyżewskim, ani żaden PiS nie powinien sprawować władzy na stanowisku Burmistrza w Górze Kalwarii! Stara ekipa też jest do wymiany. Czas na kobietę na stołku Burmistrza!

ponurak

Data: 20 września 2018, 09:46 Do Gość; ja też oddam głos na Burmistrza Zielińskiego. A może Strzyżewski zająby się smrodem na Górkach Szymona tam gdzie udawał morsa. Dzisiejszy artykuł w lokalnej gazecie opisuje jak wywozi się szambo z Piaseczna i wylewa do rzeki. A wędkarze łowią śmierdzące ryby. Może rozwiąze ten problem.

wyborca

Data: 20 września 2018, 09:50 A pan Strzyżewski to na urlopie? Bo sprawy w Starostwie leżą. Obaj starostowie kandydują i kampanie wyborczą uprawiają a sprawy od miesiąca leżą...

wyborca

Data: 20 września 2018, 09:51 Pan Strzyżewski jest szefem KLUBU RADNYCH PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. Dlaczego o tym nie mówi? wstydzi się??? złodziejskiej partii???

Iks

Data: 20 września 2018, 09:55 A ja mam pytanko. Czy po wyborach, znowu wice będzie niejaki Marek Rutowicz?

8889

Data: 20 września 2018, 10:20 Urzędnicy
Koniec pisania bzdur, czas do pracy a nie bronić Obecna władzę !

....

Data: 20 września 2018, 10:49 A ja i tak zagłosuje na p.Rechnio.!!!! A wiecie dlaczego???? A no dlatego ze: po pierwsze nie jest w zadnym górno -kalwaryjskim układzie, po drugie nie opluwa publicznie obecnych władz, po trzecie nie toleruje uchodźców i po czwarte ma duzo planów co do gminy ktore NAPEWNO zrealizuje jesli damy jej na to szanse.Owszem czas na zmiany ale na te ktore beda zrealizowane a nie obiecywane tylko przed wyborami.

SKY

Data: 20 września 2018, 11:09 @ wyborca- może Ty wystawisz swoją osobę jako kandydata na burmistrza, tylko pamiętaj weź urlop tak jak p. Patryk Jaki

Alicja

Data: 20 września 2018, 11:10 Z całym szacunkiem dla Pana Zielińskiego, ale panowie rządzą już 8 lat, a Góra Kalwaria jest największą dziurą w okolicy! W tych wyborach nie głosuje się na partie tylko na ludzi! Ja zagłosuje na Pana Strzyzewskiego, bo uważam że temu miastu potrzebne jest nowe spojrzenie, nowa jakość i nowi ludzie. Choć nie znam go osobiście chce porostu zmian. Nie mogę już patrzeć na to zapyziale miasto i durne inwestycje! Zegar słoneczny, skwerek za 1 mln, zamknięta wiata dla rowerów, brak odpowiedzialności za ZGK i wiele innych. Albo coś się zmieni albo nadal będziemy tkwić w tym marazmie!

Ja

Data: 20 września 2018, 11:15 Ale budynki jednostki to zasługa pana starosty Ołdakowskiego

emka

Data: 20 września 2018, 13:02 Jaka nowa wizja ??? Wizja z PO???
P. Arkadiusz startuje z ramienia PO - Dlaczego jasno na ten temat się nie wypowie??


Klop

Data: 20 września 2018, 13:06 Panie Arkadiuszu
Prosze nas oświecić w jaki sposób jako burmistrz chce Pan posprzątać miasto skoro jako v-ce starosta nie posprzatal Pan dróg powiatowych w mieście po zimie?

Redbul, fantazja i ambicje mimo braku kwalifikacji doda Ci skrzydeł :-)

wszechwiedząca

Data: 20 września 2018, 13:58 Litości - niech Pan się lepiej schowa. Cwaniak i nic więcej

Pereira

Data: 20 września 2018, 14:00 Bardzo śmieszne mówienie, że urzędnicy komentarze piszą. Tak, jakby tylko urzędnicy byli za Zielińskim. To ciekawe dlaczego wygrał dwa razy pod rząd? On ma b. duże poparcie. Nie wszyscy patrzą na świat przez pryzmat tego portalu. Ja pamiętam rządy p. Samborskiej i od tego czasu wszystko się tu b. zmieniło na korzyść. To trzeba przyznać i taka jest prawda.

Walec

Data: 20 września 2018, 14:53 Ani Strzyżewski ,ani Zieliński nie zasługuje na mój głos.
W centrum miasta śmierdzi bo albo nie ma kanalizacji albo fekalia płyną razem z deszczówką .

kibel

Data: 20 września 2018, 14:57 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

SKY

Data: 20 września 2018, 16:08 Ciekawi ludzie z niektórych komentujących - od ponad dziesięciu lat p. Arkadiusz jest członkiem Platformy Obywatelskiej i nie wstydzi się tego. A Ci niewiedzący ile czasu znają p. Arkadiusza, że teraz wypytują o przynależność partyjną. Nie każdy w PIS-ie to wzór cnót , być może za przynależność do tej organizacji będą się wstydzić co niektórzy jak za PZPR.

Fkm

Data: 20 września 2018, 19:04 Ktoś z Państwa napisał że budynki jednostki to nie zasługa Strzyzewskiego tylko Oldakowskiego. Można coś więcej na ten temat

Prawicowiec

Data: 20 września 2018, 19:33 Nie jestem jakims wielkim zwolennikiem Arkadiusza S. ale niektore argumenty pod jego adresem sa nie fair. Koles jest jedynym powaznym rywalem Zielinskiego i sam do tej pozycji doszedl.

Nick

Data: 20 września 2018, 20:15 Prosta sprawa, albo Strzyżewski albo Zieliński, jak w ubiegłych latach. Nikt inny nie wchodzi w grę.

zły

Data: 20 września 2018, 20:18 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Głos

Data: 20 września 2018, 20:36 Ja również będę głosować na Panią Danutę Rechnia z tego powodu że to jest jedyna osoba która nie jest obrzucona tym całym syfem wyborczym i wywlekaniem tego co było kiedyś. Znam Panią Danutę i jest to osoba która jeśli się uprze na coś na jakiś cel to dąży do samego końca aby go zrealizować !!!

Beny

Data: 20 września 2018, 20:51 Z tego co wiem to ma byc czterech kandydatów.. I dobrze glosy napewno sie rozbiją wiec co niektórzy napewno trzęsą portkami.

Świadomy

Data: 20 września 2018, 21:02 Deklaruje Pan czystą wodę? Przecież to za obecnego rządu ZGK dostało masę funduszy na wodociągi. Toż to czyste oszustwo. Jak można być tak zakłamanym człowiekiem i deklarować naprawianie czegoś na co już są pieniądze i co już się dzieje, buduje Pan swoje deklaracje na pracy obecnych rządzących.

X

Data: 20 września 2018, 22:32 Kiedy wezmą się za robienie asfaltowych dróg we WSIACH w stronę Konstancina????? Nic nie było robione przez 8 lat!!!! Tylko Baniocha i dziura kalwaria. Na podleczu droga co chwilę dziurawa A w Brzescach wszystkie pobocza zarosniete jak w amazonskiej dżungli. Brak wycinki gałęzi Jaki wstyd. Co za gow...Na gmina.

radek

Data: 21 września 2018, 01:12 Szanowny panie Arku o ile pamiętam to obok hotelu Koszary miały zamieszkać rodziny z Kazachstanu , tak się pan chwali tymi koszarami i ok Hotel jest ładny , ico dalej gdzie te rodziny jak widzę lokale są do wynajęcia czyżby ktoś robił kasę na repatriantach z Kazachstanu. O co tu chodzi ? Proszę o odpowiedz

Do głos

Data: 21 września 2018, 06:36 Otóż to!!!!! Masz 100%rację.pani Danuta to jedyna osoba z całej tej czwórki która nie jest w żadnym układzie dlatego mam nadzieję ze na wyborach kazdy weźmie to pod uwagę.Ci co tak wierzą w te puste obietnice p A.S i D.Z a zwłaszcza pana A.S głosując na nich szybko sie przekonają ile w tym wszystkim prawdy tylko wtedy bedzie juz na to za późno dlatego warto pomyśleć o tym jeszcze przed wyborami.
do Klop:

Data: 21 września 2018, 11:41 Masz rację drogi powiatowe masakra choćby zaczynając od Kalwaryjskiej jak już ktoś w komentarzu tutaj wspomniał.

ponurak

Data: 21 września 2018, 11:43 Ile można sie chwalić koszarami i jak słyszę to starosta Ołdakowski pewnie jako PIS powinien się chwalić. To nasz Burmistrz powinien się chwalić non stop obwodnicą...

Killzone

Data: 21 września 2018, 11:45 Dynamika kampanii samorządowej w GK przypomina zawody szachowe ;)

Do obrońców Danuty

Data: 21 września 2018, 11:52 Czym ta pani pomijając to że prowadzi gospodarstwo otrzymane po rodzicach, które według oświadczeń majątkowych przynosi same straty, jest tak wybitna jednostka zeby na nia glosowac? Nie przypominam sobie zeby walczyla jako radna przeciwko Zielinskiemu? Czyli również popierala obecny uklad. Z rych wszystkich to Strzyzewski przynajmiej bedzie o Gorze Kalwarii cos słuchać. Danuta niech zacznie zatrudniać Polakow za uczciwą stawke. A nie Ukrainę i innych ściąga.

Dudek

Data: 21 września 2018, 12:02 \"Prosze nas oświecić w jaki sposób jako burmistrz chce Pan posprzątać miasto skoro jako v-ce starosta nie posprzatal Pan dróg powiatowych w mieście po zimie?\"

Bardzo dobre pytanie.
Poza tym, warto zapytać się o powody ukrywania szyldu partyjnego? Zalatuje dużą dwulicowością...

Monika

Data: 21 września 2018, 12:32 Jacy jesteście maluczcy nie podpisując się imieniem i nazwiskiem a formułując zarówno zarzuty jak i manifestując swoje niezadowolenie. Prawda jest taka, że każdy kto obiektywnie oceni pracę obecnego burmistrza GK i pracę pana Arkadiusza jako wicestarosty, nie będzie miał problemu z oceną, na kogo głosować. Zorientujcie się proszę ile pan Arkadiusz robi, ile pracuje, gdzie spędza całe dnie i weekendy i będziecie wiedzieli, że jest wśród nas. Na wszelkich ważnych dla różnych społeczności uroczystościach, Będziecie wiedzieli ile, gdzie i co wywalczył dla mieszkańców przez ten czas. Proszę zapoznać się z tym, a potem oceniajcie. Ja swój głos już mam zarezerwowany. Wybierzcie też dobrze.

Gosc

Data: 21 września 2018, 13:17 Czytam i ręce opadają ilu osobom sprawia satysfakcję jechanie po innym czlowieku.
Ja nie jestem mieszkańcem GK i dzieje się tam tak jak w większości miast bo tam pracuje a ewidentnie są małe proste rzeczy żeby można było zmienić a będzie tam dużo przyjaźniej więc skoro ten człowiek chce to zrobić to nie widzę nic lepszego,poza tym patrząc na fb to musi kochać te GK i jest z nią związany a to \"trudne miasto \" bo dużo trzeba tam zmienić więc podziwiam.

Nie wypowiem się politycznie bo całą polityka nie jest mi bliska natomiast bez względu na partyjnosc pana Strzyżewskiego to dobry człowiek jest ,miałem okazję przekonać się że pomoże w dużo ważniejszej sprawie nóż śmieci czy woda a chodziło o sytuację zdrowotna i obcej osobie pomógł bez swojego interesu politycznego i druga sytuacja w której też nie musiała brać udział i tracić czasu a zrobił to dla mieszkańca zupełnie innej miejscowości bo samotna matka potrzebowała pomocy za nic ! Nigdzie tego nie nagłośnił ,nie mówił zrobił to co każdy dobry człowiek by zrobił gdyby mógł . Poza tym to przystępny człowiek i można z nim zagadać o wszystkim ,powodzenia Góra Kalwaria.

Jarek

Data: 21 września 2018, 13:56 Nie chciał Pan wesprzeć rodziców dzieci ze szkoły w Coniewie w sprawie CZECZENÓW. Mam nadzieję że teraz oni Pana nie poprą. Mam nadzieję że będzie jeszcze inny kandydat, bo czas na zmianę ale nie taką. Ja Pana nie poprę. Powodzenia.

Do Arka

Data: 21 września 2018, 14:48 Arku, Ja wiem, że Ci się uda, Góra Kalwaria potrzebuje Twojego kierownictwa :)

stary moher

Data: 21 września 2018, 15:36 PO wpisach widać że sPOłeczeństwo zmądrzało !
PO to moralne DNO .

Killzone

Data: 21 września 2018, 15:46 Mam tuzin pytań do kandydatów. Czekam na otwarte spotkanie by je zadać.

SKY

Data: 21 września 2018, 17:13 Osiem lat temu mówili - za MŁODY
Cztery lata temu mówili - BRAK DOŚWIADCZENIA
Teraz mówią - KARIEROWICZ I z PO.
Muszą się STRASZNIE BAĆ zmian które pragnie wprowadzić Arkadiusz Strzyżewski.
Żal mi nie ICH ale Góry Kalwarii.

Janusz Zbyteczny

Data: 21 września 2018, 17:27 Skromność to drugie imię kandydata.....z całym szacunkiem, ale koszary to nie jest w 100% Pana dzieło, przypisuje sobie Pan zbyt wiele i na wyrost .
Zmiana jest jak najbardziej potrzebna ale nie taka ...
Po pierwsze- dlaczego nie startuje Pan pod barwami PO - przecież to Pana korzenie ,wstydzi się Pan teraz ?
Po drugie - z całym szacunkiem - Górze potrzebyny jest gospodarz a nie kolejny karierowicz ...A Pan zdecydowanie karierę polityczną uprawia już od lat ...
Po tylu latach bałaganu ,kolesiostwa i tracenia naszych pieniędzy jest potrzebny ktoś kto zna się na prowadzeniu przedsiębiorstwa A nie na robieniu kariery i pracy na etacie...dlatego czekam i mam nadzieję że swoją kandydaturę na burmistrza potwierdzi p.Rechnia, bo jeśli nie ...to nie ma znaczenia kto ...nic się nie zmieni ...no może jak AS wygra to będą czarne piątki, czarne marsze ,tęczowe flagi i więcej mieszkańców w ośrodku w Lininie.....


yyy

Data: 21 września 2018, 17:44 Ja też zagłosuję na p. Strzyżewskiego dość już udawania że pracuje p. Wysokiński który rządzi w naszej gminie, czas żeby odejść z twarzą? już minął 4 lata temu i co dalej brud, sahara na skwerku bo wycięli ładne drzewa, piach na chodnikach jak na polu a i wszędzie gdzie ucho przyłożyć syf!

hmm

Data: 21 września 2018, 20:21 Czy te personalne wycieczki pod adresem różnych kandydatów (oszczędzono tylko kandydata PiS) to ma być merytoryczna dyskusja przedwyborcza?
Szanowni wyborcy! jakie świadectwo wystawiacie ... sami sobie. Więcej empatii, dystansu i rozsądku tu potrzeba - wszak nie mamy głosować dla kogoś, przeciwko komuś ale... dla siebie. I przekonywać do głosowania innych, by po wyborach...znowu nie narzekać. To jest czas dla nas, wyborców. Wykorzystajmy go optymalnie - bez puszczania pary w gwizdek. I nie dajmy się zwieść prowokatorom...

tyle w temacie

Data: 21 września 2018, 20:58 Arek,Arek ,Arek ,a przecież jest jeszcze pan Jan Gustaw Rokita i to na niego zamierzamy głosować.

Do obrońców danuty

Data: 21 września 2018, 21:25 Ukraincy to pracuja wszędzie i nie od dzis!!!!!!bo nasze polskie nieroby wolą ponarzekać.Ameryki nie odkryłes

Wyborca

Data: 22 września 2018, 02:43 Boże oby tylko nie Pan, gadac kazdy potrafi, a panu tylko to wychodzi i nic wiecej.

rychu

Data: 22 września 2018, 06:51 Rwą się do władzy bo jest jescze kilka \"skoków na kasę \" do zrobienia.
Plac czerwony i skarpa.

eddi

Data: 22 września 2018, 07:08 Chcesz zrobić coś dobrego dla tego miasta - wprowadź się z niego najlepiej w Bieszczady

SKY

Data: 22 września 2018, 13:59 Wszystkich którzy krytykują p. Arkadiusza Strzyżewskiego pytam -
Czy jedynym Waszym zarzutem jest Jego przynależność partyjna ? Jeśli tak to świetnie - nie pasuje Wam stanowczość i konsekwentność w działaniu -jedne z najważniejszych cech dobrego burmistrza. Wolicie chorągiewki które poprą wszystkich i wszystko byle dorwać się do władzy( p. Piotrowicz najlepszym przykładem)
Przeszkadza Wam wiek kandydata- super - to znaczy nie akceptujecie świeżych sił ,zapału ,energii i pomysłów .Tylko młody, wykształcony człowiek z pasją może wyrwać to miasto z otchłani w którą wpędzili je różnej maści Zenki ,Jacki ,Buły i Drwale.
Mówicie \"karierowicz \"o człowieku który całe swe życie poświęcił pracy w samorządzie , Jego społeczne działania przynoszą konkretne wyniki ( zbiórki krwi, WOŚP, rajdy, wycieczki dla młodzieży,spływy kajakowe, zaangażowanie w zbliżeniu Góry z Wisłą i wiele innych) Wolicie wybrać następnego Burmistrza którego najważniejszym celem będzie dotrwać w ciszy i nic nie robieniu do końca kadencji .
Chcecie aby o Górze było cichutko ,aby nie było zmian , aby móc pływać w tym bajorku po swojemu. Nie myślicie o przyszłości ,o tym że cała okolica Nam ucieka , że nawet o Karczewie mówi się więcej i cieplej niż o Górze.
Żal i wielka szkoda dla tego Miasta.


nn

Data: 22 września 2018, 17:39 nic jeszcze nie zrobil a tak wysoko siega czas zrobic porzadek u siebie


Adam

Data: 23 września 2018, 00:57 Co zrobił Zieliński ? Prawie nic,won wszyscy,nowych trzeba ludzi wybrać co zmienia Górę kalwarie,dlatego powinniśmy temu panu podziękować .

zły

Data: 23 września 2018, 08:21 Moźe teraz będzie się podobać mój wpis panie redaktorze. Strzyźewski jest z PO i po tym co zrobili z polską, nie chcemy źeby rozkradnie i zniszczyli naszą biedną gminę, a po jego wyborze cały ratusz się zaroi od peowców, czy naprawdę tego chcemy?

Ola

Data: 23 września 2018, 13:03 A kiedy włodarze Góry Kalwarii zaczną mówić o mieszkaniach komunalnych i socjalnych w wyborach 😑 Nie. Których nie stać żeby sobie kupić czy dostać od babci. W innych miastach jest inaczej a Góra Kalwaria ciągle z tym stoi 😐 po pół roku czekają na mieszkania a u nas trzeba tak długo czekać !!!!? będę na pana głodowała jak w końcu pan coś z tym zrobić 😔

Ja

Data: 23 września 2018, 18:21 Strzyzewski PO - Puste Obietnice

Matylda

Data: 24 września 2018, 09:36 @Ola,Mieszkania są ale niestety cały czas sa przyznawane najczęściej otrzymują je osoby ,które nie maja żadnych podstaw do otrzymania takich lokali ,wręcz przeciwnie .Są to często rodziny dzieckiem,gdzie żadne z rodziców nie pracuje a zajmują się jakimiś podejrzanymi interesami a za czynsz płaci im OPS.ludzie czekają na mieszkania po 10 ,15 lat a największa patologia dostaje mieszkanie od ręki .Problem tkwi w ty ,że członkowie całej tej komisji mieszkaniowej to od ok, 15 lat są wciaz te same osoby ,rządzą jak chcą i robią co chcą ,tu panuje kolesiostwo i nepotyzm . Najwyższy czas na zmiany począwszy już od urzędników w urzędzie a skończywszy na radzie i burmistrzu.

SKY

Data: 24 września 2018, 11:48 @ zły - już raz pisałem , w tych wyborach nie głosujemy na żadną partię -GŁOSUJEMY na konkretnego człowieka .Jeśli masz dowody na to co piszesz-zgłoś to do CBA.,jeśli nie i jest to wytwór Twojej chorej wyobraźni opartej na oglądaniu kurwizji to lepiej zamilcz gościu. Fake news-ów mamy dość.!!!!!!

mieszkanka

Data: 24 września 2018, 12:10 Nie wiem kto wygra te wybory ale apeluję do wszystkich kandydatów, by zamiast polityki wzięli pod uwagę realne potrzeby mieszkańców. Nie wiem, czy mają oni świadomość, że w 21 wieku w mieście nie mamy kanalizacji!!! (ulice przy Grójeckiej)
Są ulice z których pieszy nie ma jak bezpiecznie przejść do chodnika przy Grójeckiej, ponieważ nie ma nawet przejścia dla pieszych. Dzieci idące do szkoły muszą przemykać pomiędzy tirami by dostać się do chodnika. Niestety jak dotąd nikt tego problemu nie dostrzega i nic z tym nie robi. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do tragedii.ja

Data: 24 września 2018, 12:11 A kiedy Pan przedstawi program? Zdąży Pan przed wyborami?


Hilary

Data: 24 września 2018, 12:50 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Hilary

Data: 24 września 2018, 14:05 No wlasnie przeciez ten budynek obok hotelu Koszary mial byc przeznaczony na mieszkania dla tepatriantow a na tm bidynku widnieje ogloszenie ze tp sa mieszkania do wynajmu oraz jest podany numer kontaktowy.Co tu jest grane o co chodzi?

Marian

Data: 24 września 2018, 15:55 @ mieszkanka
Jakiś czas temu a przed rozpoczęciem budowy obwodnicy był artykuł że już trwają prace kanalizacyjne na Grójeckiej .
Jeszcze Wam nie zrobili ?

Marek

Data: 24 września 2018, 16:10 Nie będę głosował na Pana Strzyżewskiego. Nie będę też uprawiał hejtu w stosunku do tej kandydatury. Jeśli jednak wygra w demokratycznych wyborach to uszanuję wybór Mieszkańców.

Aga

Data: 24 września 2018, 18:02 Czekamy na Ciebie Arku. Czas na zmiany. Chciałabym w końcu bez wstydu zaprosić tutaj bliskich i pokazać urok tego miejsca. Ja na pewno dam Ci szansę i zagłosuje na Ciebie. Czas na młodą energię.

Praca.pl

Data: 25 września 2018, 08:27 Idź do pracy i weź się za robotę

wosjkowy

Data: 25 września 2018, 09:51 Cała moja rodzina i wszyscy których urabiam zagłosujemy na Pana Zielińskiego za obwodnicę Góry Kalwarii.

vertical Bertrand

Data: 25 września 2018, 10:00 Na kogo głosować?
Kto napisze obiektywną analizę?

Ela

Data: 25 września 2018, 20:23 Ja też poproszę o opinię. Tylko błagam... obiektywną. Bo czytając ten portal (od niedawna) mam wrażenie, że tracę czas. Mnóstwo płytkich słów (brzydkie opluwanie kontrkandydata)... czy temu ma służyć ten portal? Brakuje odpowiedzialnych, rzetelnych, sprawdzonych informacji, które to można by było potwierdzić w realnym życiu.

Karol

Data: 25 września 2018, 23:26 Sprawy dotyczące naszego miasta, na które Pan Strzyżewski z ramienia Powiatu miał wpływ:
1. Nielegalne składowisko śmieci w Lininie,
2. Stan dróg powiatowych (m.in. ul. Kalwaryjska, trasa Sobików - Piaseczno) - remonty, utrzymanie, odśnieżanie,
3. Perturbacje z halą sportową przy Szkole Gastronomicznej,
4. Dzierżawa budynków po jednostce wojskowej - nie wszystkie zostały wydzierżawione,
5. Wydzierżawienie strzelnicy - ile już razy temat ten był wałkowany, każdy czytał na tym portalu.


pamiętliwy

Data: 26 września 2018, 08:21 O to ten pan od nakładek i podwójnych linii na Kalwaryjskiej jeszcze pracuje i kandyduje? nie wstyd mu?

Qba

Data: 26 września 2018, 09:19 Ten pan to przedstawiciel PO? No cóż nie mam zaufania do ludzi tej formacji. Już rządzili w Warszawie gdzie za ich rządów dużo ludzi znalazło się pod mostem. Czyżby przyszła kolej teraz na ludzi z Góry.

Ela

Data: 26 września 2018, 19:42 Do Karol,
O... i to jest merytoryczna wypowiedź. Fakty do potwierdzenia. Dziękuję.

SKY

Data: 28 września 2018, 20:12 @ Karol - podajesz fakty ,ale o komentarze już się nie pokusiłeś -pachnie ordynarnym hejtem -nieładnie.
Składowisko na Lininie powstało w czasie kadencji p. Samborskiej !!!
Drogi w całej Polsce wołają o pomstę do nieba , akurat podczas tej kadencji starostwo zrobiło dużo więcej niż poprzednicy, choć do poprawy wszystkich dróg jeszcze daleko.
Perturbacje z Halą Sportową wynikały z wadliwego wykonania, a tylko dzięki uporowi i determinacji p. Arkadiusza Strzyżewskiego doprowadzono do otwarcia obiektu.Mogłeś również wspomnieć o zaangażowaniu p. Arkadiusza w remont Budowlanki, ale że to sukces v-ce Starosty to lepiej milczeć (obłuda)
Dwanaście lat niszczały koszarowce na terenie J.W.- teraz są wyremontowane i ozdabiają Miasto ,pytam się kto to zorganizował - może Ty ?
I na koniec -Strzelnica - wydzierżawiło ją Starostwo , ale nadzór i regulamin bez którego ni mogła funkcjonować są w gestii Burmistrza ( mam nadzieję że niedługo \" byłego\") miasta i gminy Góra Kalwaria.

...

Data: 29 września 2018, 07:06 SKY: tak wszystko pięknie napisałeś ze ktos nie wtajemniczony stwierdzi....NO FAKTYCZNIE DUZO ZROBIŁ PAN A.S. ale wszyscy wtajemniczeni znaja prawdę i pana A.S ze lubi sie podpisywac pod wszystkim i duzo gadać.Mnie juz zrazil tym ze w publiczny sposób obraża obecne wladze aby tylko zyskac wiecej głosów.Pomimo tego ze faktycznie obecni włodarze pozostawiaja wiele do życzenia to pan A.S jakby byl mądrzejszy to ugryzl by sie w jezyk.Inteligentni ludzie odbiora to w odpowiedni sposob,glupi na to się złapią.

Mariusz Cholewski

Data: 29 września 2018, 10:30 Podpisuje się swoim imieniem i nazwiskiem, zdając sobię sprawę z tego że i na mnie wyleje się kubeł szamba :(
Ale taką mam naturę że mówię co myślę i się tego nie wstydze ! A boję się tylko śmierci i stomatologa.
Jestem przyjezdnym, mieszkam w Górze Kalwarii od 10 lat i obserwuje jak GK się rozwija trochę z innej perspektywy niż typowy malkonent Janusz czy zakochana w spojrzeniu pana Zielińskiego Grażyna ;)
To miasto straciło lata kiedy za pieniądze unijne można było przyspieszyć o lata świetlne :( Przez budowę obwodnicy wchodzimy w nową erę ! Potrzeba nam kogoś kto się w nim urodził, mieszka tu i kocha to miasto !
Potrzebujemy tu menadżera a nie bibliotekarza z PiS , który by nie zaistniał medialnie gdyby nie rodzima partia :( Wystarczy nam już wszędzie kościoła, sztucznie nadętej patriotycznej narracji i reżyserów historii, marionetek rządzonych z Nowogrodzkiej !
Jakoś nie widzę żeby PO lansowało Arkadiusza Strzyżewskiego na stanowisko burmistrza , więc tę pozycję która ma to wypracował sobie w urzędzie swoją pracą i zaangażowaniem !
I właśnie słowo \"Zaangażowanie\" to słowo klucz opisujące A.Strzyżewskiego !
Wszystko co robi robi z dużym zaangażowaniem, z pasją, jest człowiekiem z dużą empatią, społecznikiem do którego można się zgłosić nie tylko w godzinach urzędowania starostwa.
Zawsze chętny do pomocy drugiemu człowiekowi, lubiący sport, widzący możliwości i potencjał turystyczny Góry Kalwarii.
To człowiek otwarty na świat na ludzi na nowoczesne technologie ale znający też historię GK.
To lokalny patriota ! Ale nie taki sztuczny jak ci z PiS , którzy pielęgnują tradycje tylko po to żeby na nich budować swoje poparcie i władze utrzymać do końca świata.
Co do zarzutów że za mało zrobił jako vice starosta ? To weźcie pod uwagę fakt że sam tam nie rządzi ! Rządzi tam w koalicji ze starostą panem Ołdakowskim z PiS !
I pomimo różnic politycznych potrafią współpracować ! Co tym bardziej stawia A.Strzyżewskiego w dobrym świetle jako przyszłego gospodarza GK
Co do burmistrza Zielińskiego to nie ma co się rozpisywać ;) co miał zrobić to już zrobił i na nic więcej bym nie liczył.
Nie będę kopał leżącego bo to bardzo sympatyczny, ciepły człowiek o miłym spojrzeniu ;) Moja nieżyjąca babcia też była sympatyczna , ciepła, ciepła z dobrocią wypisaną w oczach ;) ale nigdy bym jej nie dał do prowadzenia samochodu a co dopiero prowadzenia tak wrażliwego mechanizmu jakim jest urząd miasta i gminy ;)
Pani Danuta Rechnio ?
Nie znam zasług, nie znam zalet i wydaje mi się że jedyny kapitał polityczny jaki zdobyła to jej zaangażowanie w wysiedlenie Czeczenów .
Jeżeli głównie zdobywa się głosy poparcia na polaryzacji, pogłębianiu podziałów i stawianiu kogoś na margines a nie realnym i pożytecznym rozwiązaniu problemu ? To ja stanowczość mówię nie pani D.Rechnio.
I teraz czekam od anonimowych internautów na kubły szamba wylane na mnie ;) jestem odporny i zaimpregnowany na nie merytoryczne komentarze od ludzi bez twarzy i nazwiska ;)
A reszta to Pikuś w porównaniu do prędkości światła ;)
P.S
Jestem słoikiem ;) ale z Warszawy z Żoliborza ;) Czyli z miasta do którego słoiki ciągną setkami tysięcy ;)
Nie mam małomiasteczkowych kompleksów i nie mam też zadartego nosa jak mieszczuch ze stolicy ;) Zżyłem się z tym miastem, zaczynam się czuć tu jak u siebie i leży mi na sercu przyszłość Góry Kalwarii.
Za ewentualne błędy w treści przepraszam ale piszę z telefonu i wzrok już nie najlepszy :(

WacPan

Data: 29 września 2018, 16:34 @SKY
Koszarowce to prywatna fundacja remontowała.

SKY

Data: 29 września 2018, 20:10 @ Wac Pan- noooo- błysnąłeś intelektem, a już myślałem ,że nic mnie nie zaskoczy.
@ wielokropek ...- a bez Jego podpisu było by realne ? Ilość pracy ,zaangażowania i wysiłku które włożył Arkadiusz Strzyżewski aby wydzierżawić te koszarowce przerasta Twą zdolność oceniania .Od czasu p. Samborskiej ( szkoła gastronomiczna , przychodnia ) to największa inwestycja na terenie J.W.

Karol

Data: 30 września 2018, 00:08 @SKY to podaję fakty czy jodłuję, wróć hejtuję? Taki ze mnie hejter jak Jaś Fasola zawodowym zabójcą :) W sumie nie, zapomniałem o Johnny English ;)
Przypomnę, że tak zwane składowisko śmieci (dla mnie to brud, smród i kamieni kupa) powstało na terenie zarządzającym przez starostwo (grunty Skarbu Państwa, w tym przypadku Starosta go reprezentuje). Starosta wydzierżawił te gruntu prywatnemu podmiotowi, który jawnie nazwoził tam śmieci. Następnie ktoś podpalił te śmieci.
Bo drogi w Polsce są złe to u nas również tak musi być (na marginesie tekst jak u dobrego fachury - co się czepiasz, tak musi być). Swoją drogą (no chyba przyjacielu jednak Twoją) po co w ogóle budować drogi, no przecież one niszczeją i zaraz trzeba będzie remontować. Oczywiście tylko ironizuję. Gospodarz musi dbać o swoje.
Hala sportowa to ciekawy temat, na pewno jest tam mnóstwo dobrych przykładów przeciwieństwa dobrego konstruowania umowy, prawidłowej weryfikacji projektu budowlanego, słusznego dbania o prawidłową realizację inwestycji, po jej zakończeniu czy została wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną, a jeżeli nie wyłapiemy wad, to jak korzystać z rekojmii. Oczywiście, że została otwarta dzięki determinacj p. Strzyżewskiego. Zdziwiłbym się jeżeli byłoby inaczej.
Strzelnica, ta nasza strzelnica... Chyba sezon już się zakończył bo nie słychać strzałów. Pan który mieszka za nią chwilowo ma spokój. Wiesz jak starostwo się tłumaczyło z tego? Przecież ten pan mieszka daleko, całe to 1,5 km. Uwierz mi, dla pocisku taki dystans to nic. Myślę, że w przypadku świszczących nad głową jak w Dombasie kul, to nadzór już przypada policji albo Rambo :D Śmiechy śmiechami ale to poważny temat. Dziwię się powiatowi. To oni są właścicielami tych gruntów, które wydzierżawiają. Jakby chcieli wypowiedzieć umowę to na pewno tak by się stało. Czy jest to przykład dzierżawy i czerpania zysku z tego tytułu ponad wszystko? Tego nie wiem.
Wcześniejszy post był moją odpowiedzią na powtarzanie przez p. Strzyżewskiego jak to wydzierżawił koszarowce. Myślałem, że ten artykuł poświęcony jest właśnie osobie p. Strzyżewskiego, jako kandydacie na Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Chciałem rozpocząć dyskusję na temat czy jest się czym chwalić, czy tylko tym.
A teraz SKY powiedz, czy o takie komentarze Ci chodziło? :D:D

zły

Data: 30 września 2018, 08:14 Do SKY widzę źe jesteś wielkim fanatykiem PO ,pewnie to wynik wieloletniego oglądania TVN, a że choroba twoja trwa wiele lat, jeszcze wiele muszą spieprzyć źeby twoja miłość do nich osłabła, chyba że jesteś z nimi zwiazany na stałe interesiki to z rozwodem nie będzie tak łatwo.

SKY

Data: 30 września 2018, 09:28 @ zły- trafiłeś kulą w płot , liczę sobie ponad pięćdziesiąt wiosen, ale żadna powtarzam żadna partia nie może się pochwalić moim członkostwem, układzików ani interesików( tak popularnych w tym mieście) nie posiadam , pracuję za granicą i nie muszę się sprzedawać jak co niektórzy na tym portalu.
A na koniec - to są wybory samorządowe MAMY wybrać dobrego Burmistrza, nie partię do sejmu. To jedyne wybory które mają konkretny wpływ na miasto w którym żyjemy. Jeśli uważasz że obecna władza prawidłowo zarządza Miastem, lub bisness women zmieni cokolwiek to może sam jesteś \"ubabrany\" i dlatego że to się może zmienić \"ZŁY\'.


SKY

Data: 30 września 2018, 10:01 @ Karol - i w dalszym ciągu jakieś nieścisłości-starostwo też obowiązują wieloletnie umowy dzierżawne za zerwanie których można narazić się na kary umowne (a nie wszyscy są hojni jak nasz burmistrz) sprawdź więc kto wydzierżawił teren pod wysypisko na Lininie i czy na chwilę obecną można ją zerwać.
Starostwo odpowiada za drogi powiatowe i moim zdaniem w czasie obecnej kadencji zrobiono wiele więcej niż wcześniej.
Strzelnica- już pisałem - starostwo wynajmuje teren ,ale faktycznym administratorem jest Burmistrz który ustala warunki regulaminu, jest również w przypadku nieprawidłowości władny zamknąć obiekt.
I na koniec - nikomu nie zabraniam krytykować któregokolwiek z kandydatów- ale jeśli już to proszę o obiektywne sprawdzanie faktów przed napisaniem na forum . Rzucanie fejków i pół-prawd nie sprzyja rzeczowej dyskusji.(: (:

FILAR

Data: 30 września 2018, 16:55 CZAS NA ZMIANY ZIELONE SWIATLO PANIE ARKU.

Wyborca

Data: 30 września 2018, 18:31 Nie dla PO w Górze Kalwarii!!! Ciekawe czemu Strzyzewski to ukrywa? Nie dla Strzyzewskiego. Tylko Zieliński!!!!

Mariusz Cholewski

Data: 30 września 2018, 18:59 Do zły
A pan jaką telewizję ogląda ?
Jaką partię pan popierać będzie w wyborach ?

SKY

Data: 1 października 2018, 08:59 @ Mariusz Cholewski- niech \"zły\" ogląda taką telewizję na jaką ma ochotę, najważniejsze aby nie mieszał dwóch diametralnie różnych spraw. Aby nie wiązał przynależności partyjnej z kompetencjami jakie musi posiadać kandydat na burmistrza.( swego czasu naczalnik Jarosław chwalił E. Gierka za sprawne rządzenie Polską). Niech bierze pod uwagę dotychczasową działalność ,zaangażowanie ,wyniki pracy w samorządzie , plany i projekty na przyszłość , wizję rozwoju miasta, energię i młodość jaką może wnieść p. Arkadiusz Strzyżewski do Ratusza. Pamiętam (w drugiej turze wyborów osiem lat temu), przerażenie pracowników Urzędu którzy bali się wygranej Arka. Bali się, że burmistrzem zostanie człowiek który rozwali układ i beton którym ten układ jest przykryty.
Arkadiusz Strzyżewski to kandydat z pasją, mieszkaniec Góry Kalwarii (nie mam nic przeciwko mieszkańcom okolicznych wsi, ale uważam ,że Ich przedstawicielami powinni być sołtysi i radni przez nich wybrani) znający potrzeby i problemy Naszego Miasta. To kandydat który zaprezentował w Starostwie ,że można działać w samorządzie ponad podziałami partyjnymi.
Przebrała się UKŁADU miarka ,czas zagłosować na Arka.

zły

Data: 1 października 2018, 10:41 Jako prawdziwy polak i patriota oglądam naszą polską telewizję, a nie tv okupantów, jestem też katolikiem więc nie będę popierał formacji zwalczającej kościół. Jeśli chodzi o Arkadiusza to przecieź powinien coś robić, bierze za to pieniądze ,więc nie wychwalajcie go za to pod niebiosa źe cokolwiek uczynił.

SKY

Data: 1 października 2018, 14:07 @ zły - prosiłem żebyś nie mieszał pojęć :) - masz rację , nie wolno oglądać telewizji okupanta a w związku z tym ,że TVN jest amerykański a p. Prezydent chce wybudować bazę wojsk USA. w Polsce ,de facto będziemy mieli obce wojska ( na razie przyjaźnie nastawione).
Która to formacja chce zniszczyć Kościół Katolicki - która partia byłaby tak głupia żeby popełniać samobójstwo polityczne ?
Jeśli Arkadiusz Strzyżewski bierze pieniądze za to że cokolwiek zrobił dla Góry, to za co biorą pieniądze trzej burmistrzowie i radni-bezradni ?
I na koniec - podaj mi definicję według Twojego punktu widzenia-prawdziwego Polaka ( musi być z ONR-u ?).
Prawdziwego katolika - ( tylko nie takiego który w niedzielę po mszy idzie do knajpy a później bije żonę i dzieci,)
Przywłaszczyłeś sobie miano patrioty- co zrobiłeś dla dobra kraju - (poz przyklejeniem kotwicy Polski Walczącej na przegniłym Volkswagenie co według mnie jest wyrazem pogardy dla ludzi którzy walczyli o ten kraj z bronią w ręku narażając swe życie)

Ojjj

Data: 1 października 2018, 15:38 Jak Ty człowieku spojrzysz w oczy wyborców kiedy powołasz na zastępcę DZ ?.........ojjjj

SKY

Data: 1 października 2018, 15:59 @ ojjj- nie wierzę Ci, ale jeśliby to okazało się prawdą moje stanowisko poznasz na pewno.Byłbym niemile zaskoczony takim obrotem sprawy. Jednak podejrzewam jakiegoś fejka takiego samego jak gościa o nicku /Denim/

@SKY

Data: 1 października 2018, 20:30 A o ile się zakładasz ? Ojjjj...

SKY

Data: 1 października 2018, 21:38 @ @SKY - podaj stawkę i zakład stoi. Jako zwolennik p.Rechnia chcesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - zdyskredytować zarówno obecnego burmistrza jak i kandydata p. Arkadiusza Strzyżewskiego.
jednak aby do tego doszło musisz dołożyć więcej botoksu.

wyborca

Data: 2 października 2018, 15:20 tragedia ten kandydat, żle mu z oczy patrzy

SKY

Data: 2 października 2018, 18:47 @ pytek - o programie Arkadiusza Strzyżewskiego można się dowiedzieć wchodząc na stronę Nowa Kalwaria . pl.
W sposób jasny, klarowny , prosty i nowoczesny przedstawiono założenia programu , kandydatów na radnych i ich sylwetki.

SKY

Data: 2 października 2018, 19:45 Stowarzyszenie Nowa Kalwaria uruchomiła nową stronę- czytelna ,łatwa w obsłudze, nowoczesna. Przedstawiono w niej pełny program wyborczy p.Arkadiusza Strzyżewskiego a także listę kandydatów na radnych podając ich sylwetki i osiągnięcia.

SKY

Data: 2 października 2018, 20:59 @ oki -sorrry przez pomyłkę umieściłem dwa wpisy w tym samym wątku . Jeszcze raz- stowarzyszenie kandydata na burmistrza -Arkadiusza Strzyżewskiego na swojej stronie Nowa Kalwaria.pl zaprezentowała program wyborczy , listę kandydatów na radnych we wszystkich okręgach wyborczych.

Ula

Data: 3 października 2018, 06:35 Jak to wszystko pieknie brzmi w programie p.A.S zrobie to zrobie tamto,zrobilem juz to i owo,zadbam o szkoly.......taaaa zwłaszcza o tą w Coniewie i dowalę im wiecej Czeczenów bo przecież tak ich uwielbiam.

Janusz Zbyteczny

Data: 3 października 2018, 08:19 @ Ula zdecydowanie się zgadzam . W tym temacie najbardziej udzielała się DR żeby wspomóc rodziców z Coniewa ,których potem wszyscy wierzący w postępowa myśl PO ( chyba nadal AS do niej należy) okrzykneli faszystami,ksenofobami i opisali jako zwykłych prostakow w prasie typu GW ...A oni chcieli tylko aby ich dzieci miały normalna szkołę...Co też udało się im osiągnąć. Jednak wątpię aby ktokolwiek z tamtego regionu oddał głos na AS , tu wszyscy ,łącznie ze mną głosują na DR . Jedyny kandydat który nasze bezpieczeństwo ma w swoim programie!!!!!!

SKY

Data: 3 października 2018, 09:08 @ Ula - poczytaj program ( na razie tylko dwóch kandydatów zaprezentowało swoje pomysły) p. Rechnia - tam są dopiero \"gruszki na wierzbie\". O uchodźcach w Lininie decyduje nie burmistrz ani starosta tylko Rząd RP. A już były minister MSWiA M. Błaszczak pokazał nam mieszkańcom środkowy palec. Ale o zatrudnianiu obcokrajowców ( nie tylko z Ukrainy ) decydują lokalni przedsiębiorcy. To oni zamiast podnieść stawkę polskim pracownikom wolą zatrudniać tańszą siłę roboczą z zagranicy .

Ula

Data: 3 października 2018, 10:11 SKY: Wogole nie jesteś w temacie i nie byłeś....... Pani D.R w zmniejszeniu liczby uchodźców w Coniewie oraz w osrodku ma akurat swoj najwiekszy udział!!!! To dzieki niej rodzicom udalo sie wywalczyc to co chcieli.Stanęła za nimi murem i dzieki jej determinacji wpływom i znajomością sa do dzisiaj jej za to bardzo wdzięczni, wiec niech np. p A.S nie łudzi sie ze mieszkancy zwłaszcza okolic osrodka i szkoły zagłosują na niego chociaż by za to ze był w tym czasie bardzo przeciwny temu zeby cos z uchodzcami zrobić....tak samo jak i obecni włodarze gdyby nie medialny rozgłos ktorego sie wystraszyli to znowu wypieli by sie na rodziców\" plecami\"

zły

Data: 3 października 2018, 11:27 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

SKY

Data: 3 października 2018, 12:41 @ Ula - oświeć mnie proszę jaką inicjatywę poza petycją do ministra spraw wewnętrznych( którą zresztą sam podpisałem ) przeprowadziła p. D.R. wraz z obecną władzą. Czy zamknięto ośrodek ?

pytek

Data: 3 października 2018, 14:19 SKY - czemu strona Nowa Kalwaria.pl ..nie otwiera się??
Reklamujesz - wyjaśnij.

oj!

Data: 3 października 2018, 14:22 Miłośnicy DR - poczekajcie na jej \"wdzięczność\" po przegranej!

SKY

Data: 3 października 2018, 15:42 @ pytek dwie sekundy temu zaglądałem i działała :)

Mariusz Cholewski

Data: 3 października 2018, 20:24 Jeżeli wywiezienie \"śmieci\" (Czytaj; uchodźcy) do innego powiatu jest sposobem na rozwiązanie problemu ?
To niewielkie wymagania mają wyborcy od swojego kandydata :( Nie uważam uchodźców z Czeczenii za śmieci i użyłem tego określenia celowo bo niektórzy tak ich widzą.
Ludzie odsunięci na margines społeczeństwa stają się z czasem dzikusami ;( i dotyczy to każdej rasy i każdej narodowości !
Dzik dzięki ludziom stał się świnią.
Porzucona świnia stanie się po jakim czasie dzikiem.

Mariusz Cholewski

Data: 3 października 2018, 20:36 Jako prawdziwy Polak i patriota chciałbym żeby w Polsce nie rządził inny kraj i inny rząd a widzę że Watykan ciągnie za sznurki i jeszcze za to kasę dostaje.
A TVP to taki drugi TVN tylko na drugim biegunie ;) o bardziej prostackiej propagandzie ;) jak TVN robi skalpelem dziurę w mózgu to TVP używa do tego siekiery i młotka ;)

Janusz Zbyteczny

Data: 3 października 2018, 20:45 @Mariusz- Mariusz zapewniam Cię że nikt z rodziców walczących o szkole nie nazywa Czeczenów śmiećmi , najłatwiej jest krytykować stojąc z boku.... A gdyby na oczach Twojego dziecka Czeczeni szarpaliby nauczyciela , gdyby Twoje dziecko było przez nich bite to pewnie w imię TOLERANCJI nic byś nie zrobił. ... to temat złożony i trudny i naprawdę nikt nie chciał nas wspierać w tej sprawie oficjalnie , wszyscy DZ i AS wody w usta nabrali ,tylko DR miała cywilną odwagę oficjalnie z nami wystąpić. Czy zapewnienie bezpieczeństwa to małe wymagania od kandydata????? Czy bezpieczeństwo i normalność w szkole to za duże wymagania rodziców???? Nie wierzymy w to że AS będzie nas wspierał w utrzymaniu tego co wywalczylismy ,a uwierz że Burmistrz dzięki naszym działaniom ma obecnie ogromny wpływ na UDSC ,dlatego nikt z naszych okolic na AS głosu nie odda.

SKY

Data: 3 października 2018, 23:24 @ Mariusz Cholewski- Czeczeni to dumny naród. Dla niektórych to ciapaki ,brudasy, smoluchy- mówią to ci którzy jeszcze trzydzieści lat pomstowali na komunę i ruską okupację. W Czeczenii nie ma wojny, ale jest prorosyjska dyktatura.W większości przypadków tym ludziom w razie powrotu grozi śmierć. Kilka lat temu( na długo przed masowym napływie uchodźców z Afryki )pisałem jak moim zdaniem można rozwiązać ten problem. Wypuścić tych ludzi z zamkniętego ośrodka, wydać pozwolenia na pobyt i pracę zacząć traktować ich normalnie, a nie zamykać w gettcie.
Niech znajdą sobie dom ,pracę i zrozumienie wśród społeczeństwa. Teraz jest już za późno.....Szkoda.

pytek

Data: 4 października 2018, 00:16 @SKY : mnie nie chodzi o stronę Stowarzyszenia na fejsie (przepełnioną AS-em) tylko o www. kww Nowa Kalawaria.pl.
Działa takowa? Bo mnie wrzuca na stronę pkw.

Bolek

Data: 4 października 2018, 06:23 Do SKY I MARIUSZ CH: sky niewiem kim jestes ,Mariusz ciebie znam i jestem w SZOKU!!!!! Myślałem ze madry z ciebie czlowiek, myslacy o bezpieczeństwie mieszkancow itp a tu rozczarowalem sie BARDZO!!!!! A weźcie sobie OBAJ tych Czeczenów pod swoj dach jak ich tak wielbicie.......

SKY

Data: 4 października 2018, 10:19 @ Bolek- czy Ty czytasz to co piszesz i rozumiesz o czym ja piszę ? Jak myślisz - ci ludzie przebywają w tym ośrodku dlatego ,że tak lubią ? Myślisz , że pasuje Im takie życie . Wydaj im pozwolenie na pobyt a oni sami opuszczą to getto wyjadą za pracą, chlebem i domem tak szybko ,że nikt nie będzie musiał Ich przyjmować pod swój dach.
A niestety jednej rzeczy nie zrozumiesz - przy tym czeczeńskim ognisku grzeje łapki i posadki około trzystu biurokratów zmory dla Polski większej niż tych 150 -ciu uchodźców .

SKY

Data: 4 października 2018, 10:21 @ pytek - nie wiem jak Ty to robisz ? https://nowakalwaria.pl/
U mnie działa.

SKY

Data: 4 października 2018, 10:36 @ Jan Zbyteczny - a jak na oczach Twojego dziecka ,nauczyciela będzie szarpał i poniżał Polak to wszystko jest ok ?
Na takie zachowanie nie można pozwolić nikomu ,ale od ścigania i ukarania są powołane odpowiednie instytucje .A to czy te organy wypełniają swoje zadania to już inna kwestia.

Mariusz Cholewski

Data: 4 października 2018, 21:28 Wolał bym żeby nie było Czeczenów w Polsce, wolał bym także żeby nie było zamordyzmu Putinowskiego w Czeczeni ale skoro na to drugie nie mam wpływu jako jednostka i nawet nie mają wpływu na to rządy różnych krajów :( to warto się skupić na tym pierwszym.
Polscy mają burzliwą historię i jesteśmy mocno sponiewierani przez różne zawieruchy historii.
Tym bardziej powinniśmy być empatyczni i starać się ten problem rozwiązać w humanitarny sposób a przeniesienie Czeczenów w inne miejsce załatwia problem jednego miejsca a powstaje ten sam problem w drugim miejscu :(
Był w USA realizowany program w gettach czarnych.
W kilku budynkach rząd dał ludziom tytuł własności na mieszkanie w którym żyli i po jakimś czasie okazało się że te budynki nie są demolowane, zmniejszył się koszt remontów, był mniejszy procent ludzi bezrobotnych, spadła ilość przestępstw i samobójstw.
Nie proponuje żeby każdemu Czeczenowi dać mieszkanie ale uważam że trzymanie ludzi odizolowanych i bez pracy nie przyniesie nikomu nic dobrego.
W Iranie podczas II Wojny Światowej przejmowano Polskich uchodźców !
Maharadża w Indiach , biednym kraju przyjął kilkaset dzieci z Polski, utrzymywał je i ocalił im życie.
Persja była kiedyś kolebką cywilizacji.
Życie , szczęście , bogactwo zatacza koło i to co wczoraj dostałeś to jutro powinieneś oddać bardziej potrzebującemu.
Jako kraj po przejściach , który sam dostał w różnych krajach schronienie od rządów jak i zwykłych ludzi , jesteśmy zobowiązani do spłaty długu .
A czy to będą Czeczeni czy Eskimosi to nie ma znaczenia bo są to ludzie.
To jak daleko ta sytuacja z Czeczenami się posunęła nie jest winą tylko ich ale też i rządu, samorządu i zwykłych obywateli patrzacych na nich jak na coś innego i gorszego.

Janusz Zbyteczny

Data: 4 października 2018, 22:03 SKY masz dzieci w szkole w Coniewie? Jak nie to nie masz prawa się odzywać na ten temat . Mój dziadek pomagał budował tą szkole ,ja tam chodziłem, chodził mój ojciec i tak się złożyło że przez tyle lat w tej małej wiejskiej szkole żaden Polak nie szarpał nauczyciela .... Ciekawe co ? I to właśnie tacy jak Ty najwięcej mają do powiedzenia, którzy nigdy blisko nie mieli z nimi do czynienia . Moje dzieci chodzą do tej szkoły, teraz tam jest super ,bo wywalczylismy to sobie ,jest tam teraz kilku Czeczenów i jak jest ich niewielu można z nimi normalnie funkcjonować i uwierz mi nikt ich nie szykanuje i nie dyskryminuje . Wszystko musi być normalnie ,oni tu przyjeżdżają i do nas muszą się dostosować A nie na odwrót.

hmm

Data: 4 października 2018, 22:32 @Mariusz Cholewski - w Czaplinie mieszkają Ukraińcy, Hindusi, Nepalczycy i może inni. Nie ma strażników, żadnej izolacji i... nic złego się nie dzieje.
Może warto coś przeanalizować w kontekście Czeczenów czy innych uchodźców?

SKY

Data: 4 października 2018, 23:39 @ Jan Zbyteczny- mam dzieci tylko one już studiują. Źle mnie zrozumiałeś ,dla mnie nieważne jest kto popełnia przestępstwo- każde musi być ścigane i ukarane. Nakreśliłem jak można się pozbyć problemu z uchodźcami. Zapytaj jak postępowały państwa w których schronienia szukali Polacy w stanie wojennym . Sześć do ośmiu miesięcy w ośrodku adaptacyjnym na stwierdzenie autentyczności i asymilację ,a później idź szukaj swego życia. A nasze kolejne rządy nic nie robią w kierunku poprawy tej sytuacji . Korzysta z faktu istnienia ośrodków dla uchodźców bardzo duża liczba osób i im nie zależy na usunięciu tego problemu . To jest trochę jak z urzędem pracy ,jeśli załatwią pracę ostatniemu petentowi sami zostaną bezrobotni. Żaden burmistrz ani starosta nie ma możliwości zamknięcia tego ośrodka, a wysyłanie kolejnych petycji niewiele pomoże. Były minister MSWiA. Błaszczak co zrobił ? Poprzenosił i przemieszał ludzi między ośrodkami, uspokoił tym na chwilę sytuację ,ale czy to jest rozwiązanie problemu - chyba nie .

Aga

Data: 5 października 2018, 06:36 MARIUSZ CH: tylko ze polacy bedacy na uchodzctwie to nie ludzie wierzacy w allaha ktorych społeczeństwo nie musialo sie bać a u nas uchodźcy to ludzie ktorzy maja swoja religie ktora próbowali od poczatku u nas wprowadzic!!! Dobrym przykladem na to jest WŁAŚNIE szkola Coniewie...takie sytuacje mialy tam miejsce nie raz dlatego stalo sie tak jak sie stalo ....i dobrze rodzice powiedzieli wkoncu DOŚĆ!!!!! Przyjechali do nas to niech szanuja nasza religię a swoja niech praktykuja w ośrodku albo w swoim państwie.Chcieli zrobic ze szkoly,szkole czeczenską ale determinacja rodzicow im na to nie pozwoliła.Nie byłeś nie widziałeś ,dziecka w tej szkole nie masz wiec zanim cos skomentujesz i napiszesz to siegnij po większa wiedzę na ten temat.Pozdrawiam


nikoś1

Data: 5 października 2018, 10:20 Żeby zmieniać \"Świat\" należy zacząć od siebie. PO pokazała na co ją stać przez 8 lat kombinatorstwa (eufemistycznie) żeby nie użyć mocniejszych słów...

Tratatata

Data: 8 października 2018, 17:02 No właśnie w Czaplinie są różne narodowosci. A w Coniewie gdy jest wieksza ilosc dzieci z Czeczeni dochodzi do niemiłych incydentów. Już takie najmniejsze dzieci zygaja do starszych chca sprowokowac. A gdy takie dziecko wejdzie w konflikt to juz jest nie wesoło. Oni stoja za soba murem. Zadżyj z jednym a masz do czynienia ze wszystkimi. A na nastepny dzien. Dorosli czeczeni na ciebie czekaja.

skośnooki

Data: 8 października 2018, 17:39 @nikoś1
wg Ciebie miska ryżu jest wystarczająca ?

hmm

Data: 8 października 2018, 21:06 @Tratatata - Kamienie niech rzuca ten, kto bez winy...

Krzysztof Wiesław

Data: 10 października 2018, 14:27 Tylko szkoda, że pan nie określił o którą górę panu chodzi !
Bo mnie góra skojarzyła się jakby inaczej !

SKY

Data: 10 października 2018, 19:21 @ Krzysztof Wiesław- \"aluzju nie paniał\" ?Jak myślisz czy tylko tę Górę należy zmienić , czy także należy posprzątać na \"górze\" Ratusza ?

...

Data: 15 października 2018, 11:48 Ten ARKOBUS jezdzacy wczoraj po gminie przypominał mi cyrk ktory jezdzi i zaprasza na swoje przedstawienie!!!!

SKY

Data: 15 października 2018, 12:44 @ .... --czyli te wszystkie Szydło-busy ,Dudo -busy , PIS-busy,to według Ciebie \"cyrk\". To jak chcesz poznać kandydata ?? Po wpisach na fejsie, fake newsach ??Jak chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o programie wyborczym ??Zakładam ,że na spotkaniu nie byłeś a na wybory i tak nie pójdziesz ,za to później będziesz krytykował .

Killzone

Data: 15 października 2018, 13:29 @...
Jeśli tobie się tylko tak kojarzy, to współczuję.

.....

Data: 15 października 2018, 14:10 Killzone: niestety ale tak to wyglądało.SKY: na wybory sie wybieram jak najbardziej!! Nic nie mam generalnie do p.A.S ale ten Arkobus to juz była gruba przesada...... Poprostu śmiesznie to wyglądało .Czego to sie nie zrobi aby tylko dostac sie do władzy.Ja stawiam na skromność i tyle w temacie.

Wyborca

Data: 15 października 2018, 14:46 I tak jak ten arkobus tak będzie w gminie jakby nie daj Boże Strzyzewski z PO wygrał. Masakra. Stawiam na uczciwość i skromność Zielińskiego

SKY

Data: 15 października 2018, 18:02 @..... O gustach podobno się nie dyskutuje ,Twój wybór. Ale determinacja z jaką walczy o fotel Burmistrza p. Arkadiusz Strzyżewski świadczy o jego zaangażowaniu w zmianie tego miasta na wzór ościennych miejscowości. Tam dzięki odpowiednim wyborom miasta kwitną i rozwijają się , a nasza Góra.......w czarnej dziurze.
Przebrała się \" Układu\" miarka czAS zagłosować na Arka

ceramik

Data: 17 października 2018, 20:58 Co? W życiu!

Hahaha

Data: 17 października 2018, 21:33 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Marysia

Data: 31 października 2018, 21:51 Czytając te wszystkie komentarze wracam do poprzednich wyborów, gdzie próbował sił do rady człowiek, który mógłby dużo zmienić w GK. Szkoda, że nie spróbował teraz wystartować:(Może i lepiej bo teraz przynajmniej wraca normalność na blokach przy Skierniewickiej i mamy wreszcie plac zabaw

hmm

Data: 1 listopada 2018, 17:05 niektórzy powinni założyc klub hejterów, by się podszkolić...