Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Arkadiusz Strzyżewski burmistrzem, Jan Rokita przewodniczącym Rady

Dodano: 23 listopada 2018; Od czwartku Góra Kalwaria oficjalnie ma nowego burmistrza oraz nowe władze Rady Miejskiej.

Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Miejskiej odbyło się w czwartek popołudniu w budynku ośrodka kultury przy ulicy Białka 9, i cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Sala wypełniła się po brzegi.

Zieliński: Nigdy się nie oszczędzałem

Pierwsza część sesji minęła w niezwykle uprzejmej, kurtuazyjnej wręcz atmosferze. Radni złożyli ślubowanie, a ustępujący burmistrz Dariusz Zieliński przekazał sztandar miasta w ręce nowego włodarza Góry Kalwarii, Arkadiusza Strzyżewskiego. Było dużo ciepłych słów, podziękowań i wręczania kwiatów.

Laudację na cześć ustępującego burmistrza wygłosił dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej Zenon Nadstawny, dziękując Zielińskiemu za pracę na rzecz Góry Kalwarii. Głos zabrał też sam Dariusz Zieliński. – W tej pracy robiłem błędy, ale nigdy się nie oszczędzałem – podkreślał.

Zieliński zwrócił się na koniec swojego przemówienia – pełnego wdzięczności i podziękowań – do nowego gospodarza gminy. – Panie burmistrzu, przed panem olbrzymie zadanie, ale jestem przekonany, że wraz ze swoimi współpracownikami doskonale pan sobie z nim poradzi – stwierdził Zieliński, którego żegnała owacja na stojąco od zebranych w ośrodku kultury.

Strzyżewski: Musimy zwrócić się w kierunku Wisły

Po zaprzysiężeniu przemówienie wygłosił też nowy burmistrz. – Priorytetem będzie edukacja – zaczął swoje wystąpienie Arkadiusz Strzyżewski, wskazując, iż chce doprowadzić do tego, aby w szybkim czasie w szkołach zniknęła nauka na dwie zmiany.

Kolejne sprawy na które uwagę zwrócił Strzyżewski to komunikacja (m.in. szybki dojazd do Warszawy, Piaseczna i Konstancina) oraz bezpieczeństwo (monitoring ma działać 24 godziny na dobę).

- Musimy zwrócić się w kierunku Wisły – powiedział nowy włodarz. Jako pierwszy krok w jej kierunku wskazał rozpoczętą rewitalizację skarpy, która stanowi drogę do rzeki. Ale tych kroków – jak mówił – trzeba zrobić więcej. Wśród nich wskazał m.in. stworzenie plaży miejskiej, zagospodarowanie Brzanki czy sprawa portu, który obecnie jest własnością prywatną.

Strzyżewski zapowiedział, iż będzie pracował nad tym, aby przy wykorzystaniu obecnej bazy więcej działo się na wsiach. Wspomniał też o stworzeniu obiektów dla seniorów w samej Górze Kalwarii oraz Baniosze.

Burmistrz odniósł się do kwestii targowiska miejskiego, które w jego opinii powinno pozostać w dotychczasowej lokalizacji, do czego będzie przekonywał radnych.

W wystąpieniu znalazło się miejsce na temat sortowni śmieci w Łubnej. – Więcej wysypisk i sortowni nie chcemy na naszym terenie – stwierdził dobitnie Strzyżewski.

Na koniec nowy burmistrz zwrócił się do radnych. – Mam nadzieję, że nie nazwy komitetów a dobro mieszkańców będzie tym czym będzie się Państwo kierować – zaznaczył.

24-latek wiceprzewodniczącym

Po przemówieniach rozpoczęły się wybory prezydium Rady. Na szefa tego gremium zgłoszono dwoje kandydatów: dotychczasową wiceprzewodniczącą Aleksandrę Fednicz-Komosę (Nasza Gmina-Nasz Powiat) oraz Jana Rokitę (Prawo i Sprawiedliwość). 

W tajnym głosowaniu 12 do 9 wygrał Jan Rokita. Pokazuje to podział do jakiego doszło w Radzie. Większość mają komitety Nowa Kalwaria Arkadiusza Strzyżewskiego, Razem dla Góry Danuty Rechni oraz Prawo i Sprawiedliwość, które łącznie w Radzie posiadają właśnie dwanaście „szabel”. Opozycję będzie stanowić dziewiątka radnych z komitetów Bezpartyjni oraz Nasza Gmina-Nasz Powiat.

Nowy przewodniczący rady w swoim wystąpieniu jeszcze przed wyborem podkreślał, że jest pasjonatem Góry Kalwarii. - Widzę siebie jako mediatora, który będzie uważnie wsłuchiwał się w głosy radnych – powiedział Jan Rokita, który jednocześnie zaznaczył, że nie będzie pozwalał, aby dobre projekty dla miasta były, jak to określił, kasowane.

Do wyboru wiceprzewodniczących Rady Miejskiej potrzebna była dogrywka. Ostatecznie na te funkcje wybrano Bożenę Molak (Razem dla Góry) oraz 24-letniego Szymona Krupę (Nowa Kalwaria), który przejął mandat po Arkadiuszu Strzyżewskim.
 
Mateusz Adamski


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (64)

adela

Data: 23 listopada 2018, 09:31 LIPA!!!!!

molo

Data: 23 listopada 2018, 09:49 Panie Janie , gratulacje z racji objęcia funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej. Jest to bardzo ważne stanowisko, bo na tyle Burmistrz robi źle, lub dobrze na ile Mu Rada pozwala. Życzę powodzenia, niech wygra dobro i uczciwość dla pożytku całej społeczności Gminy Góra Kalwaria.

Homar R

Data: 23 listopada 2018, 09:52 Jesli Strzyżewski i jego ludzie dogadali się z pisiorami to już nikt nigdy na niego nie zagłosuje (mam nadzieję) a ja to już na pewno nie... Skandal. Przewodniczący i zastępca którzy nigdy nawet nie byli radnymi. Płakali w mediach że nie ma opozycji i że radni głosują jednogłośnie no to teraz będą się tylko kłócić.

pytek

Data: 23 listopada 2018, 10:21 \" Większość mają komitety Nowa Kalwaria Arkadiusza Strzyżewskiego, Razem dla Góry Danuty Rechni oraz Prawo i Sprawiedliwość, które łącznie w Radzie posiadają właśnie dwanaście „szabel”.
I dalej : \"Do wyboru wiceprzewodniczących Rady Miejskiej potrzebna była dogrywka\"..

To gdzie ta większość????

Kto wygrał, kto przegrał, kto kogo wodzi za nos??
Kto naprawdę rządzi?

Im słabsze prezydium Rady, tym lepiej dla.. opozycji, która nie do końca przegrałą, chyba...

Co będzie dalej?

Nn instytut

Data: 23 listopada 2018, 10:21 To się teraz zacznie siesta rady gminy ludzie bynajmniej będzie z wesoło przerwa co 5 minut wydaje mi się że jak nowi radni i burmistrz wejdą może na wyższy poziom to wszystko wróci do normalnego stanu dajmy czas tak zwane 💯 dni czy któraś się lepiej przysłuchiwał czy ten rady w białych okularach rzucił po prostu teczkę radnego

Jakub Rącz

Data: 23 listopada 2018, 10:30 \"Pokazuje to podział do jakiego doszło w Radzie. Większość mają komitety Nowa Kalwaria Arkadiusza Strzyżewskiego, Razem dla Góry Danuty Rechni oraz Prawo i Sprawiedliwość, które łącznie w Radzie posiadają właśnie dwanaście „szabel”.\"

Panie redaktorze ten podział na pewno nie jest czymś stałym. Jako klub PiS widzimy siebie w roli mediatora w tej ostro spolaryzowanej radzie. Dlatego będziemy wspierać postulaty obu stron, które wydają nam się czymś dobrym dla Góry Kalwarii. Wybór pana Jana Rokity na przewodniczącego przez Radę pokazuje nam, że w takiej roli widzą nas pozostali radni. Z pewnością będziemy krytycznymi recenzentami pana Burmistrza - taka jest jedna z podstawowych funkcji Rady Miejskiej. Pozostajemy klubem niezależnym i nie przynależącym ani do koalicji, ani opozycji. Będziemy wsłuchiwać się w głos mieszkańców, a mieszkańcy dali mandat do sprawowania funkcji WSZYSTKIM radnym.

Matylda

Data: 23 listopada 2018, 10:38 Panie Janku serdeczne gratulacje dla pana i pana kolegow ,wlasciwi ludzie na wlasciwym miejscu .Najwyzszy czas,zeby zmienic oblicze naszego miasta i mysle ,ze wspolnie z panem Strzyzewskim panstwo dokaonacie tego bez trudu .Ja i moja rodzina serdecznie wam tego zyczymy ..

pytek

Data: 23 listopada 2018, 11:19
@Jakub Rącz - ile w tym prawdy?

1. ...będziemy wspierać postulaty obu stron, które wydają nam się czymś dobrym dla Góry Kalwarii... a jaki jest miernik tego Waszego wydawania się?
2. .... Wybór pana Jana Rokity na przewodniczącego przez Radę pokazuje nam, że w takiej roli widzą nas pozostali radni. ... to mamy 21 czy 12! radnych?
3. ...Pozostajemy klubem niezależnym i nie przynależącym ani do koalicji, ani opozycji... to 9 głosów od kogo - czy z obu stron?
........
4. Czy mieliscie udział w zmiennym wyniku głosowania na vice?
5. Jak długo widzicie przewodzenie Radzie po tym co wszyscy widzieli i słyszeli wczoraj?

Aleksandra Fedynicz - Komosa

Data: 23 listopada 2018, 11:28 @Jakub Rącz
\"W takiej roli widzą nas pozostali radni\". Panie Jakubie
- z całym szacunkiem, jaki mam dla Pana - pozostali, czyli ci, z którymi stworzyliście układ, bo my nie chcieliśmy się na to zgodzić. Szkoda, że ceną była tutaj funkcja przewodniczącego, któremu notabene życzę jak najlepiej.
Tak przy okazji - reprezentujecie Państwo partię polityczną, więc chyba trudno mówić tutaj o niezależności... Jeśli zaś ma Pan na myśli brak przynależności do koalicji... - już do niej należycie. Siłą rzeczy. Taki jest logiczny ciąg zdarzeń.
Pozdrawiam

??

Data: 23 listopada 2018, 11:31
P Rącz pisze, że ten podział na pewno nie jest czymś stałym.
Potwierdza, że jest podział....
Nie napisał kiedy będzie stały, a kiedy nie, czyli tu widzi ?przewodnią rolę PiS, chyba...
Zapomnał, że 3 to dużo mniej niż 18, by kreować sie do takiej roli... a role czasem się odwracają.....

Marek

Data: 23 listopada 2018, 11:37 Spektakl się więc rozpoczął. Skończyło się bajkopisarstwo i trzeba się zderzyć z rzeczywistością. Wybrany przewodniczący Rady i jego Zastępcy nie napawa mnie optymizmem. Hejtu uprawiać nie zamierzam a jak to naprawdę w rzeczywistości będzie wyglądać - przyszłość i to niedaleka rozstrzygnie.
Dziś w Kurierze Południowym można przeczytać na stronie 16, że będziemy mieć 2 zastępców Burmistrza. Miałem jednak cichą nadzieję, że powrócimy do zwyczaju posiadania 1 Zastępcy tak jak to było za czasów Pani Samborskiej i jeszcze wcześniejszych. Myślę, że wielu swoich Wyborców Pan Strzyżewski zawiódł już na dzień dobry powołaniem Pani Rechni na to stanowisko.
Bardzo ciekawy jestem jak Pan nowy włodarz zamierza rozstrzygnąć kwestię likwidacji 2 zmian, zwłaszcza we wrześniu 2019 - dzisiejsi ósmoklasiści i 3 kl. z gimnazjów.
A z kolei już po raz wtóry czytam o rewitalizacjach skarp o Wiśle, porcie Brzankach i innych . Istnieją w Górze inne problemy, znacznie bardziej palące niż skarpy, Brzanki itp. Nie mówię, że to nie jest potrzebne. Jest. Tylko kolejność nie ta. No cóż, zobaczymy jakie będą kolejne odsłony tego spektaklu. Obawiam się jednak, że ta kadencja będzie czasem mimo wszystko straconym.

ABC

Data: 23 listopada 2018, 11:41 Brawo Panie Strzyżewski! Życzę powodzenia, proszę robić swoje i nie patrzeć na to, jak inni Pana oczerniają. Jest Pan jedyną słuszną decyzją w owych wyborach.

znajomy

Data: 23 listopada 2018, 11:52 P.Rącz a od kiedy klub ma trzy osoby?

oj

Data: 23 listopada 2018, 13:22 P.Rącz a od kiedy klub ma trzy osoby? - widocznie niektórzy mają inne standardy lub...wiedzę.

AZA

Data: 23 listopada 2018, 13:22 Jak może być dobrze zarządzana gmina, skoro już są układ, szczególnie z PIS-em. Wszystkim samorządowcom powinno zależeć na sensownym, profesjonalnym zarządzaniu gminą, a nie stwarzaniu układów-układzików, to do niczego nie prowadzi. Na pewno nie prowadzi do służenia mieszkańcom, aby nam się żyło lepiej.oj!

Data: 23 listopada 2018, 13:30 @AZA - czy nie zdrowszym byłby stabilny układ bez...PiS?
I czy nie lepszym dla nas, potrząc na kompetencje niektórych.

pytek

Data: 23 listopada 2018, 13:36
@Aleksandra Fedynicz - Komosa - czy nie da sie tego odkręcić bez PiS-u. Chyba im prędzej, tym lepiej. Co Pani na to?
Bo ten Przewodniczący to .....

Wyborca

Data: 23 listopada 2018, 13:37 Wybór burmistrza z PO i przewodniczącego z PIS ze skandalem w tle... niezłe zaczynają

hmm

Data: 23 listopada 2018, 13:38 ...... Na pewno nie prowadzi do służenia mieszkańcom, aby nam się żyło lepiej. ... a to winno być najważniejsze.

Jakub Rącz

Data: 23 listopada 2018, 14:30 @Aleksandra Fedynicz-Komosa,
Koalicja zakłada pewną umowę. Radni koalicji postanowili zagłosować na naszego kandydata ze względu na konkretną sytuację w Radzie, wpłynął na to też podział mandatów - to są fakty!
Nie mamy żadnej zobowiązującej nas umowy koalicyjnej i już teraz publicznie deklaruję gotowość do współpracy również z Państwa stroną.
Głęboko wierzę w to, że wszyscy radni mają jeden cel... dobro Miasta i Gminy Góra Kalwaria i wokół tego celu powinniśmy się jednoczyć. Musimy jako radni podjąć też funkcję kontrolną nad Burmistrzem.
I jeszcze raz podkreślam NIE JESTEŚMY W KOALICJI. Rada Miejska to nie sejm! Sprawujemy wszyscy jak jeden mąż funkcję społeczną...
Mimo wszystko liczę na owocną współpracę dla dobra Gminy z całą Radą Miejską.
Pozdrawiam serdecznie :)

Jakub Rącz

Data: 23 listopada 2018, 14:47 @ABC i znajomy
Klub radnych może składać się z co najmniej 3 radnych. Potwierdziła to styczniowa nowelizacja do ustaw samorządowych. Ustawodawca nie pozostawił więc możliwości regulacji tej kwestii w statucie.
Pozdrawiam

MIESZKANIEC GÓRY KALWARII

Data: 23 listopada 2018, 16:31 Szaloni radni rady miejskiej góry kalwarii i szablony Panie burmistrzu .
My jako osoby niepełnosprawne naszej gminy
My potrzebujemy zmiany w górze kalwarii
Osoby niepełnosprawne zasługują na tytuły zasłużony dla góry kalwarii . Bo my mamy inicjatywy społeczne i współpracujemy z władzami gminy Góra kalwaria. Od kultu lat na Trasie Góra kalwaria-Brzumin nie ma Autobusów . Najlepiej ady na tej trasie powróciły autobusy linii L mam nadzieję że powrócą na tą trasę .

Bóg Gniewu

Data: 23 listopada 2018, 16:59 Może to i dobrze, że Przewodniczący jest z PiS to nie będzie zobowiązany zgadzać się na wszystko z Burmistrzem, tym bardziej, że P. Strzyżewski już deklaruje zmiany działań rozpoczętych przez poprzedników. Mam na myśli wspomniane w artykule pozostawienie bazaru tu gdzie jest a miał być przeniesiony na Zakalwarię.

Aleksandra Fedynicz - Komosa

Data: 23 listopada 2018, 17:25 @Jakub Rącz
Koalicja - nie koalicja - jak zwał, tak zwał. Nasza Dziewiątka nie określiła się jako koalicja czy też opozycja... W końcu - jak sam Pan to zauważył - to nie sejm (bez wykrzyknika). Część radnych postanowiła zagłosować na kandydata PiS ze względu na to, żeby mieć większość - przecież to jasne. Z kolei radni PiS - języczek uwagi (jak sami to Państwo podkreślaliście) wykorzystali sytuację. Nie oceniam tego, chcę tylko, żeby nie zaciemniać faktów (też bez wykrzyknika). Sami mówimy o współpracy - a właściwie o podejmowaniu działań dla dobra Gminy. Mam też nadzieję, że nie ograniczymy się do wymieniania między sobą zdań wyłącznie na tym forum...
Z pozdrowieniami

Aleksandra Fedynicz - Komosa

Data: 23 listopada 2018, 17:31 @pytek
\"Bo ten Przewodniczący to...\" - pozwolę sobie dokończyć: wybrany przez większość radnych - choć niejednogłośnie. Trzeba każdemu dać szansę, jeśli już ta szansa jest. Zobaczymy, co przyniosą nam kolejne dni, lata, a my skupimy się teraz na rzetelnym sprawowaniu swojego mandatu.
Pozdrawiam serdecznie i proszę - jeśli można - o trzymanie kciuków

pytek

Data: 23 listopada 2018, 19:34 @Aleksandra Fedynicz - Komosa - czy nie da sie tego odkręcić..... ponownie pytam.

pele

Data: 23 listopada 2018, 19:40 @aleksandrafedynicz-komosa
języczek u wagi!!! Pani uczy dzieci!!!

Aleksandra Fedynicz - Komosa

Data: 23 listopada 2018, 20:23 @pele
Nieuwaga, dziękuję za czujność! Niestety nie mogę ponownie edytować komentarza. Mogę tylko teraz ponownie napisać : jezyczek u wagi. Pozdrawiam

Aleksandra Fedynicz - Komosa

Data: 23 listopada 2018, 20:32 @pytek
\"Pożyjemy, zobaczymy\". Przysłowia są mądrością narodu. Co z tymi kciukami? Mogę liczyć?

Do pytek

Data: 23 listopada 2018, 20:48 Pytek A propos przewodniczacego to Zwykła zazdrośc z Twojej strony sama do końca życia nie osiągniesz podobnego sukcesu co 30 letni dr historii więc co szkodzi pozazdrościć. Pani Komosa widać potrafi się godnie zachować wobec swojego konkurenta a ty nie.

super

Data: 23 listopada 2018, 21:07 Szczerze: Fajnie się zapowiada...mam nadzieję że obietnice nie są rzucane na wiatr...
Niepokoi mnie tylko tego typu tło jak np. o czym Strzyż rozmawiał z G. Pruszczykiem...to już są niefajne działania...co będzie jak się rozkręci ...... I dlatego potrzebna opozycja i ...dyktafony

Janusz

Data: 24 listopada 2018, 00:06 Panie pele
Mam nadzieję, że Pan to facet? Pani Komosa uczy dzieci od lat. Jest tu znana, ma super dykcję, zobacz Pan na uroczystości przez ostanie 4 lata. Z byłej rady kto tak się udzielał? Wskaż Waść? Był pan [celowo - z małej litery], jak na terenie jednostki było święto miasta? Być nauczycielem to katorga. To wyzwanie. I niech Pan tej Pani nie ubliża - w poprzedniej kadencji i obecnej wyborcy zaufali. Pan pseudo pele może napisze imiennie co ma do tej Pani, bo jako nauczyciel {nie ukrywa się pod xyz} stawia sprawę jasno.

Jakub Rącz

Data: 24 listopada 2018, 00:24 @Aleksandra Fedynicz-Komosa przepraszam za wykrzykniki, może to brzydki nawyk, ale nie chodzi mi w tym wypadku o krzyk, czy emocjonalne uniesienie 🙂 Chodzi mi o podkreślenie pewnych najważniejszych dla mnie kwestii... z tego co wiem można używać tego znaku w tym celu w wypowiedzi pisemnej.

Inka

Data: 24 listopada 2018, 02:14 Ludzie w jalkim wy swiecie zyjecie ?Cz nie da sie tego odkrecic......Co odkrecic ?Zaprzsiezenie ?Glosowanie na wiceprzrwodniczacych?To dopiero byla by farsa.Myslenie nie boli .

uaktualnienie

Data: 24 listopada 2018, 04:20 Wybrano nowe władze, a na stronie internetowej urzędu miasta nie uaktualniono zmiany we władzach gminy. Przecież powinno to być zmienione zaraz po ślubowaniu.

Aga

Data: 24 listopada 2018, 10:09 Brawo! Jeszcze burmistrz nie rozpoczął dobrze kadencji a już zamieszany jest w aferę wyboru starosty w Piasecznie. A miał być takim dobrym kandydatem.

@do pytek

Data: 24 listopada 2018, 11:56 Nie jest doktorem tylko doktorantem, a to zasadnicza różnica - podobnie jak być pracownikiem biblioteki, a pełnić funkcję jej kierownika.

Maria

Data: 24 listopada 2018, 14:09 Byłam na obronie pracy doktorskiej przez Pana Jana Rokitę. Uzyskał tytuł doktora nauk historycznych

pele

Data: 24 listopada 2018, 14:59 aleksandrafedynicz-komosa
Jakoś w pomyłkę nie wierzę. Logiczny ciąg zdarzeń wskazuje, że nie wie Pani, skąd się przedmiotowy języczek wziął.

pele

Data: 24 listopada 2018, 15:32 aleksandrafedynicz-komosa
Jakoś w pomyłkę nie wierzę. Logiczny ciąg zdarzeń wskazuje, że nie wie Pani, skąd się przedmiotowy języczek wziął.

pele

Data: 24 listopada 2018, 15:42 Panie janusz ,\"celowo z małej litery\", kompletnie nie rozumie pan o co chodzi!


Aleksandra Fedynicz - Komosa

Data: 24 listopada 2018, 15:49 @pele
Mówi się trudno. Ale skoro już jesteśmy przy błędach - imiona i nazwiska piszemy wielką literą i osobno.

Henryk

Data: 24 listopada 2018, 16:19 Pan Jan Rokita obronił pracę doktorską na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 22 pażdziernika 2018r ,więc jest doktorem a nie doktorantem. Sam uczestniczyłem w tym wydarzeniu.

pele

Data: 24 listopada 2018, 17:22 @aleksandrafedynicz-komosa
O jakich błędach mówimy? Widzę tylko logiczne, z Pani strony.

niech sam powie

Data: 24 listopada 2018, 18:30 Rokita niech wyjaśni czy jest doktorem czy doktorantem w końcu. W bazie doktorów polskich go nie można znaleźć.

Aleksandra Fedynicz - Komosa

Data: 24 listopada 2018, 19:05 @pele
Nie jestem w stanie, po prostu nie potrafię prowadzić rozmowy na tym poziomie. Proszę tylko zobaczyć, jak Pan pisze odnośniki. Nie podpisuję się tak, jak Pan to pisze. Dobrej nocy.

Mariusz Cholewski

Data: 24 listopada 2018, 20:33 Według nowych przepisów sesje rady mają być w necie on-line :) Po obejrzeniu pierwszej sesji rady i wystąpień Pana Rokity w internecie , uważam że coś lub ktoś chyba nie wytrzyma próby czasu ;) Albo nie wytrzymają tych transmisji kamery i oglądający je mieszkańcy albo nie wytrzyma Pan Rokita.
Panie Rokita , niech Pan zrezygnuje ! Pan się do tego nie nadaje :(
Jak chce Pan być Mediatorem a pcha się Pan na stanowisko szefa rady na którym będzie Pan robił za Toreadora :( drażniąc sporą grupę ludzi :(
Pan do korridy się nie nadaje ;)
Prowadzić mediacje można w kuluarach i nie potrzeba do tego wisiorka na szyi, którym się Pan cały czas bawi podczas sesji.
Parzy PiSiorka wisiorek czy się Pan nim namacalnie delektuje ?
Prowadząc radę będzie miał Pan zbyt dużo zajęć żeby negocjacje i mediacje prowadzić.
Jak chce Pan żeby za rok w wyborach parlamentarnych PiS miał dobry wynik to niech Pan zrezygnuje bo nie podbije Pan wyników PiSowi !
Ja mam cichą umowę z pogodynkiem Panem Tomaszem Zubilewiczem , on nie buduje samochodów a ja nie prowadzę prezentacji prognozy pogody w telewizji ;)
I nawet gdybym dostał taką propozycję to bym jej nie przyjął bo się do tego nie nadaje , tak samo jak Pan się nie nadaje na przewodniczącego rady :(

Janusz

Data: 24 listopada 2018, 23:53 panie pele, jak pan z tej Ameryki Południowej trafił do naszego miasta to wróć tam, nie mieszaj, bo ja zawodówkę skończyłem, staram się jak moja nauczycielka od j. polskiego uczyła - pisać poprawnie. A panu się jakieś domysły śnią. Nie obrażaj pan szacownych obywateli tego miasta, posłuchaj pan wypowiedzi p. Książek - mój szacunek - jak ją spotkam na mieście to czapkę zdejmę. Wróć do Ameryki, wróć.., przez takich jak ty to my demokrację przegrali...

Pytajnik

Data: 25 listopada 2018, 00:08 Może najprościej zadzwonić na uczelnie - WNHIS UKSW i się spytać?

Ach no tak zapomniałem wtedy okaże się że jest Rokita bardziej inteligentny niż wszystkie szumowiny z Góry Kalwarii zwłaszcza zaś jego była dyrektorka. A to zbrodniarz z tego Rokity...

A teraz zagadka chodzą płoty w bibliotece publicznej pracuje wciąż jedna osoba jeszcze do niedawna bez matury... bynajmniej nie sprzątaczka. Ciekawe kto to. To dopiero skandal będzie jak wyjdzie na jaw. Takie rzeczy w gminie były na porządku dziennym. Wszyscy milczeli grzecznie. Już nie długo okaze się czy to tylko plotka czy może przykra prawda...

Smerf Ciamajda

Data: 25 listopada 2018, 11:16 Mam proste pytanie: dlaczego Pan Burmistrz Strzyżewski poparł PiS w Górze Kalwarii i Jana Rokitę na Przewodniczącego Rady. Wiedział przecież o zarzutach, jakie pan Pruszczyk z PiSu wysunął wobec starosty Guta, Zdzisława Lisa i Arkadiusza Strzyżewskiego. Po co popierać takich ludzi?
Nie było lepiej poprzeć panią Komosę - bardzo doświadczoną radną, która bez problemu poradziłaby sobie z przewodniczeniem Rady.

A tak mamy straszny niesmak, z jednej strony afera w Powiecie z panem Gutem, a z drugiej popieranie PiSu przez Platformę Obywatelską w Górze Kalwarii. Wiele ludzi tego nie ogarnie, ja również. Polityka jest jednak obrzydliwa.


mn

Data: 25 listopada 2018, 13:17 Do Pana Mariusza Cholewskiego.

Panie Mariuszu, chyba już dość Pana postów na facebooku, dość Pana artykułów w necie. Wszystkim zaczyna się to przejadać.
Skoro jest Pan tak zaangażowany w politykę trzeba było startować w wyborach i pokazać na co Pana stać.
Wybory się już skończyły a Pan dalej jak nakręcony..... Wybraliśmy Burmistrza - ja głosowałam na P. Zielińskiego - a Pan na P. Strzyżewskiego , Rada wybrała Przewodniczącego, tak więc proszę nie szkalować tego Pana, to jest niesmaczne, niekulturalne, wręcz chamskie.
Obraża tym Pan również rodzinę tego Pana. A proszę mi uwierzyć że coś o tym wiem .
Każdy zasługuje na szansę, to dopiero początek. Każdy nabiera doświadczenia i wprawy wraz z czasem.
Ja byłam przeciwna aby P. Strzyżewski był Burmistrzem, ale skoro został, stwierdziłam, że trzeba dać mu szansę.
Życzę Panu aby trochę Pan nabrał empatii w stosunku do innych i klasy, bo tej Panu brak.
Choć mówią , że z tą trzeba się urodzić.
Pozdrawiam.


mam pomysł

Data: 25 listopada 2018, 19:32 za pierwsze wypłaty kupcie sobie garnitury i koszule bo jak na razie to jest beka

Do Mariusz Cholewski

Data: 25 listopada 2018, 20:32 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Abc

Data: 26 listopada 2018, 19:48 Ciekawe czy to nie będzie jak Emmanuel Macron ?

pele

Data: 26 listopada 2018, 20:40 DO PANI ALEKSANDRY I JEJ WIELBICIELA- JANUSZA: PĘKAM ZE ŚMIECHU!

wyborca

Data: 27 listopada 2018, 18:21 No 100 punktów na 100 za strategiczne myślenie dla p. Arka! Sojusz z PiS genialne posunięcie! Tylko w ten sposób można uciąć wpływy ludzi układu Zielińskiego. Na poziomie samorządu, to barwy partyjne nas nie interesują. O tym, czy chodnik będzie po lewej, czy po prawej stronie powinna zadecydować wygoda mieszkańców a nie ideologia. To właśnie chciałabym zaproponować rajcą i burmistrzom - spacer po chodnikach naszego miasta, tylko w wygodnych butach a i to trzeba dobrze uważać żeby nie skręcić nogi. Drugie jeszcze trudniejsze zadanie, to przejechać rowerem (szczególnie z dzieckiem)! Krawężniki jak fosy obronne, schody lub tzw. potykacze reklamowe na środku. Albo sytuacja na AK ...chodnik się urywa w najbardziej niebezpiecznym miejscu przy granicy z targowiskiem. Masz wybór albo idziesz po bardzo ruchliwej ulicy lub wpadasz w skrzynki z towarem no ewentualnie w kałużę. To jest miasto!
Zaniepokoił mnie wątek z targowiskiem do którego nagłą miłością zapałał burmistrz. No ja jego miłość rozumiem (trudno mu było zdobyć głosy wsi i starszych mieszkańców) ale może tak nas mieszkańców zapytają i my wypowiemy się w sondażu jak na projekt obywatelski? Bo ja to jak M. L. King mam marzenie, że to nas mieszkańców będą pytać co chcemy i to nasze potrzeby zaspokajać? ....Przesadziłam? No ale co, to za życie bez marzeń.....

Jagoda

Data: 27 listopada 2018, 19:07 Będzie się działo, tego co nie rozwalili tamci to dobiją ci i nic się nie zmieni, szkoda Pana Zielińskiego bo chociaż z radą miejska się dogadywal.... LIPA

Agata

Data: 27 listopada 2018, 19:13 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

pele

Data: 27 listopada 2018, 19:36 do Pani Aleksandry. Ze Słownika Języka Polskiego:
odnośnik

dopuszczalne w grach (i)

odnośnik

odsyłacz;
1. znak graficzny umieszczony w tekście, odsyłający czytelnika do przypisu oznaczonego takim samym znakiem;
2. przypis, do którego odsyła znak graficzny umieszczony w tekście;
3. fragment strony internetowej lub dokumentu elektronicznego odsyłający do innego fragmentu strony, innego dokumentu lub innej strony internetowej; hiperłącze, hipertekst, link
Powtarzam: Pani uczy nasze dzieci!

Mariusz Cholewski

Data: 28 listopada 2018, 00:42 Do \"MN\" każdy ma prawo komentować teraźniejszość, przeszłość i próbować przewidywać przyszłość.
Niektórzy nawet korzystają z prawa komentowania pod swoim nazwiskiem ;)
Jak się Pani moje komentarze na Facebook nie podobają , to jest taka prosta funkcja \"zablokuj użytkownika\" i nie będzie Pani musiała ich czytać ;) Czyżby masochizm Panią kierował ? Tu też łatwo ominąć moje komentarze bo zawsze są podpisane moim nazwiskiem ;)
Co do mojej empatii to nie uważam żebym miał jej jakiś deficyt ;) Ludzie idący w samorząd i politykę muszą się liczyć z krytyką. Dużo mieszkańców mówi mi: nie podoba im się że na stanowisku szefa rady jest Pan Rokita.
Powody tego niezadowolenia wielu mieszkańców z którymi rozmawiałem są dwa : Dla jednych to że jest z PiS a dla innych że wzbudza w nich empatię ;) a to chyba nie jest stanowisko przydzielone z litości ?
I bardzo proszę nie nadużywać określenia \"wszyscy\" ze wszystkimi Pani z Góry Kalwarii nie rozmawiała ;)
Co do mojego kandydowania to nie jestem zainteresowany ;) Wolę pracę w grupie niż pracę dla grupy ;) Nie nadaje się do tej roli i cieszę się że zdaje sobie z tego sprawę ;)
Nie podoba mi się polaryzacja na szczeblu polityki krajowej i mam nadzieję że jej tu się nie przyniesie ale uważam że Pan Rokita nie zebrał by takiej ilości głosów w wyborach gdyby nie użył logo PiS a za takie polityczne poparcia i loga danego w kredycie trzeba będzie wcześniej czy później zapłacić :( tak to widzę i obym się mylił :(

Kler przewodniczącym

Data: 28 listopada 2018, 02:44 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Lele

Data: 28 listopada 2018, 14:39 Dobrze, że jest przeciw waga dla Burmistrza, bo będą podejmowane rozsądne decyzje. Nową władze ocenimy w 2033. Teraz trzeba zbadać kondycję finansową gminy, a po pięciu latach będziemy mogli dokonać oceny.

Janusz

Data: 29 listopada 2018, 00:38 pan pele
To pan tu jest, a miał pan już od tego śmiechu..
Proszę przeczytać moje posty, szczególnie pod opisem przewodniczącego Rady Miasta Góra Kalwaria. Gdyby to zobaczyła Pani Profesor dr hab. Christine Moison-Jablonski? To po dzisiejszej transmisji zrozumiałby pan dlaczego p. Komosa jest właściwa osobą - nie bojącą się przyznać do błędów - nawet stwierdzeń \"zapomniałam\". Nie wszyscy - jak pan wie - pasjonują się medalierstwem w służbie dworu królewskiego Sobieskich a potrzebują rozwiązywania realnych problemów.

Pamiętajcie o tym !

Data: 1 grudnia 2018, 09:08 http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1063683,prokuratura-krajowa-gminy-oplaty-przylaczeniowe-woda-kanalizacja.html