Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Arkadiusz Strzyżewski: Chciałbym, aby mieszkańcy byli dumni

Dodano: 26 listopada 2018; Z Arkadiuszem Strzyżewskim, nowym burmistrzem Góry Kalwarii, rozmawia Mateusz Adamski.

Od czwartku jest Pan formalnie burmistrzem Góry Kalwarii. Jakimi sprawami chciałby się Pan, a może musi zająć, na samym początku swojego urzędowania?

Arkadiusz Strzyżewski (burmistrz Góry Kalwarii): Pilne sprawy to organizacja przetargu na śmieci, który już został ogłoszony przez poprzedniego burmistrza, a także kwestia bezpieczeństwa i monitoringu, który chcielibyśmy rozbudować. Pilnie też należy podjąć decyzję dot. lokalizacji targowiska. Ważne będzie również przygotowanie harmonogramu działań inwestycyjnych w zakresie oświaty, aby zaplanować, które szkoły rozbudujemy w pierwszej kolejności. Na początku chciałbym też zadbać o to, aby ulice w Górze Kalwarii wreszcie były czyste, i poprawić generalnie estetykę miasta.

To są pilne sprawy na chwilę obecną, a jakie są Pana priorytety na całą kadencję?

Kluczowe projekty, to tak jak wcześniej już wspomniałem, inwestycje w oświatę i rozbudowa szkół. Tak aby  żadne dziecko nie musiało chodzić do szkoły na dwie zmiany, co obecnie ma niestety miejsce.

Drugim priorytetem będzie rozbudowa komunikacji z uwzględnieniem  obecnych, realnych potrzeb mieszkańców. Chodzi tutaj zarówno o komunikację wewnętrzną, jak i zewnętrzną z Warszawą.

Trzecia sprawa to projekty związane z otwarciem na Wisłę, m.in. znalezienie dzierżawcy na ośrodek Brzanka, zorganizowanie letniej plaży, a także podjęcie działań związanych z portem, który obecnie nie jest własnością gminy.

Chciałbym też zadbać o place zabaw na terenach wiejskich, a także spowodować, żeby remizy i miejsca spotkań zaczęły żyć ofertą kulturalną. Aby oferta ta dotyczyła nie tylko mieszkańców miasta. W tej kadencji chciałbym stworzyć miejsca dla seniorów, aby mogli spędzać czas w swoim gronie nie tylko w miły, ale także aktywny sposób. Marzy się nam też stworzenie zakątka malucha na terenie powojskowym w centrum miasta. Chcielibyśmy zagospodarować opuszczone od 15 lat garaże, i stworzyć tam miejsce dla najmłodszych, ale także właśnie dla seniorów i osób aktywnych.

Ważną sprawą będzie dla mnie też dostęp do lekarzy. Chciałbym podjąć to wyzwanie, i spowodować, aby mieszkańcom łatwiej było dostać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Czy podjął Pan już decyzje co do wiceburmistrzów?

Tak. Moim zastępcami będą Mateusz Baj i Danuta Rechnia. Mateusz Baj jest wieloletnim, doświadczonym samorządowcem wielu szczebli. Jednocześnie jest dziennikarzem, który dobrze zna aktualne problemy i potencjał Góry Kalwarii.  Danuta Rechnia jest również wieloletnim samorządowcem, szefową stowarzyszenia „Razem dla Góry” i osobą zaangażowaną w sprawy gminy.

Jaki będzie podział kompetencji wiceburmistrzów?

Jeśli chodzi o Mateusza Baja, to będzie zajmował się przede wszystkim inwestycjami oraz oświatą. Natomiast pani Danucie Rechnia będą podlegać: gospodarka komunalna, ochrona środowiska, geodezja i nieruchomości, a także opieka społeczna. 

Czy można się spodziewać zmian personalnych w urzędzie i jednostkach podległych?

Przede wszystkim chciałbym zdiagnozować schemat organizacyjny urzędu, aby móc podjąć działania dotyczące jego ewentualnej reorganizacji. Dlaczego zamierzam spotkać się i porozmawiać z każdym dyrektorem i kierownikiem, żeby dowiedzieć się czy są jakieś braki kadrowe czy też może istnieje nadmiar kadr. Daję sobie na to czas do końca roku. Od 1 stycznia, jeżeli uznam, że są potrzebne zmiany, to będę chciał je wprowadzić.

Na koniec chciałbym zapytać, jaką widzi Pan Górę Kalwarię w 2023 roku, kiedy kończyć się będzie obecna kadencja?

Chciałbym aby za pięć lat udało się zrealizować nasze plany, które tak naprawdę wynikają z głosu mieszkańców. Chciałbym, aby mieszkańcy byli dumni z tego, że tutaj mieszkają. Żeby czuli, że każdego dnia staramy się poprawiać ich warunki życia. Żeby chętnie odwiedzali nas goście z zewnątrz. Aby było tak wiele powodów do odwiedzenia Góry Kalwarii, żeby skorzystali na tym także nasi mieszkańcy.

Rozmawiał Mateusz AdamskiDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (48)

Mieszkanka

Data: 26 listopada 2018, 10:52 Brawo Panie Burmistrzu! Będziemy dumni z miasta :) Trzeba rozwinąć skrzydła. Powodzenia!

Aaa

Data: 26 listopada 2018, 11:01 A jaki udział jest Pana Burmistrza w aferze wyboru starosty w Piasecznie?

Mieszkaniec

Data: 26 listopada 2018, 11:21 Brawo za układ z Bajem i Rechnią :)

do Aaa

Data: 26 listopada 2018, 11:30 A pan burmistrz nie komentuje że namawiał Pruszczyka na głosowanie za Gutem???

Oleg

Data: 26 listopada 2018, 11:44 Przeniesc targowisko - natychmiast i koniecznie

Miszkanka

Data: 26 listopada 2018, 11:56 Panie burmistrzu a może mieszkania komunalne dla mieszkańców,których nie stać na własne ani na wynajem?

pytek

Data: 26 listopada 2018, 12:19 Czy to prawda? \"szefową stowarzyszenia „Razem dla Góry”.
Może admin sprawdzi... jeśli może.

hmm

Data: 26 listopada 2018, 12:23
Chciałbym, aby mieszkańcy byli dumni z tego, że tutaj mieszkają. Żeby czuli, że każdego dnia staramy się poprawiać ich warunki życia....
OBY....

Na gościach niech trochę mniej ......zależy.
Bardziej na gospodarczym (I NIE TYLKO ) rozwoju CAŁEJ GMINY.pytek

Data: 26 listopada 2018, 12:28 tAKI NEWS : \"GÓRA KALWARIA Ratusz szuka firmy, która od początku kwietnia przyszłego roku będzie wywoziła odpady z terenu gminy. Na razie zasady segregacji mają się nie zmienić, ale nowe nadchodzi nieuchronnie…\"

Czy Ratusz coś zmieni w zasadach z korzyscią dla mieszkańców, czy nadal pozostanie...niemożność??


Ida

Data: 26 listopada 2018, 12:31 W zadnym wypadku nie przenosic targowiska ,to targowisko istnieje tu juz od bardzo dawna i sluzy nie tylko mlodym ale rowniez emerytom i rencistom. Jak ktos juz kiedys zauwazyl nie wszyscy maja samochody .Tu trzeba tylko solidnego remontu .A jak ktos lupi pokonywac dluzsze. trasy to zawsze moze pojechac na targ do Grojca to moze przy okazji odwiedzi rodzine.

TO JA

Data: 26 listopada 2018, 12:32 Może pan burmistrz z mieszkańcami ulic około targowiska porozmawia i się dowie że chcemy przeniesienia w inne miejsc! Dwa dni w tygodniu nasze ulice są nieprzejzdne!

Ehh

Data: 26 listopada 2018, 12:34 Jak nowy Pan Burmistrz zapatruje się na problem z parkowaniem w naszym mieście? Jeśli w szkołach ma być jedna zmiana to jak wyobraża Pan sobie znalezienie miejsca do zaparkowania przy Szkole Podstawowej nr 2? Weźmy pod uwagę piątki i sławny targ, gdzie nie idzie znaleźć miejsca do zaparkowania. Na 3 Maja i koło Edenu też wieczny brak miejsc, o każdej porze, to samo koło Rossmana i Pepco. Samochodów przybywa, a miejsc jak na lekarstwo.

Janko

Data: 26 listopada 2018, 12:44 Tylko nie Baj... Masakra

zenon

Data: 26 listopada 2018, 13:35 No ladnie się zaczyna kadencja, przed wyborami zrobimy, a po wyborach chciałbym.

Ida

Data: 26 listopada 2018, 14:03 No wlasnie mieszkania komunalne .W tej kwestii nalezy zaczac od powolania calkiem nowej \"Spolecznej Komisji Mieszkaniowej,Nie powinna znalezc sie w niej zadna z osob ,ktore od szeregu lat podejmowaly decyzje o przydziale mieszkan komunalnych ,poniewaz osoby te nie liczyly sie z prawdziwymi potrzebami mieszkancow i przez wszystkie te lata podejmowaly nie uzasadnione decyzje nie majace nic wspolnego z prawdziwymi potrzebami mieszkancow ,ktorym te mieszkania przyslugiwaly .To wrecz horror i nieuczciwosc na ogromna skale .To wdzystko mozna sprawdzic trrxeba tylko chciec.Dlatego nikt z tej starej ekipy nie powinien miec prawa dostepu do tej komisji .Dosc juz wyrzadzili krzywdy i powinni byc z tego rozliczeni .

mieszkanka 1

Data: 26 listopada 2018, 15:10 masakra wice burmistrz rolniczka bez pojęcia i żadnego, nadmieniam żadnego doświadczenia w zarządzaniu
Czy ta pani w ogóle gdziekolwiek pracowała?

zenon

Data: 26 listopada 2018, 15:39 No ladnie się zaczyna kadencja, przed wyborami zrobimy, a po wyborach chciałbym.

Marek

Data: 26 listopada 2018, 16:41 (Nie)ciekawie zaczyna się ta kadencja. Potencjalną aferą, wyborem na Zastępców 1. doświadczonego samorządowca, co wielu nie wiedziało przed wyborami że ktoś taki jak Pani Rechnia istnieje 2. dziennikarza który nie cieszy się zbyt przychylną opinią bardzo wielu Wyborców. Czyżby Pan Burmistrz nie wiedział o tym?
Robi się coraz ciekawiej.


inwestor

Data: 26 listopada 2018, 16:56 Poprzednik p.Baja brał %.
Czy coś ulegnie zmianie ?

Pani M.

Data: 26 listopada 2018, 16:57 Panie Burmistrzu A gdzie Pana postulaty o skróceniu kolejki na rehabilitację? Gdzie Ci obiecani specjaliści i całodobowa opieka z internista i pediatra o których pisał Pan w swoim programie wyborczym? Już Pan zapomniał co obiecał teraz tylko chce Pan poprzestać na łatwiejszym dostępie do internisty ?!!! Teraz to tylko by Pan chciał A przed wyborami to Pan robił. Kłamie Pan tak jak na spotkaniu z mieszkańcami ul. Leśnej. Obiecał Pan spotkanie i pomoc w uciążliwościach związanych z budową obwodnicy, spotkania z wykonawca, a nie kiwna Pan palcem. I po co to było jadem pluc na Burmistrza Zielińskiego? Może Pan się pochwali jak to Pana przydupas p. Walczak rzucił mandatem radnego bo dal mu Pan posadke w gminie, tak wiec już pierwsze zmiany kadrowe ruszyły. Szybko się można w Górze Kalwarii piac po szczeblach kariery z pracownika cpn-u stać się pracownikiem gminy. No to mamy niezły cyrk i małpy Pana Strzyzewskiego.

Karol

Data: 26 listopada 2018, 17:04 Nie głosowałem na peło nie wtrącam się niech żałują swego wyboru !

Mam rodzinę

Data: 26 listopada 2018, 17:14 Bardzo dobre podejście, podoba mi się, niby pod koniec kadencji Pana Zielińskiego była taka atmosfera jakby Góra osiągnęła szczyty rozwoju, a tu proszę jak widać świeże spojrzenie i energia do podejmowania wyzwań jest, więc życzę owocnej pracy na rzecz nas mieszkańców.

górnik

Data: 26 listopada 2018, 17:19 Trzeba posprzątać po poprzednikach. Zostawili brud...

mieszkaniec

Data: 26 listopada 2018, 17:41 zadnego targowiska nie przenosic co obecny burmistrz chce sprzedac place deweloperowi zenada masakra .

hmm

Data: 26 listopada 2018, 18:41 Zmiany trzeba zacząć od rzeczy najpilniejszych dla ... mieszkańców! Bo słowo sie rzekło... a problemy np. w służbie zdrowia same się nie załatwią. Tu trzeba zmian na cito.

pytek

Data: 26 listopada 2018, 18:43 ... A gdzie Pana postulaty o skróceniu kolejki na rehabilitację? ... czy chodzi o Sobików?

mieszkaniec Czerska

Data: 26 listopada 2018, 19:11 Powodzenia Panie Burmistrzu.Gratulacje dla zastępców.

interlokutor

Data: 26 listopada 2018, 20:30 Roboty jest dużo w kolejce jest III zastępca !
On też dołożył sie do sukcesu (wyboru) burmistrza.

Poll

Data: 27 listopada 2018, 07:50 @AAA
Przyglądałem się tej całej aferze z Pruszczykiem. Z całej relacji nie widzę jakiejś winy czy próby nacisku ze strony Strzyżewskiego. Sam Pruszczyk twierdzi, że to była niezobowiązująca rozmowa bez nacisku na prośbę kolegi. Nie piszę tu o późniejszych kontaktach Pruszczyka z Gutem. W polityce to normalne, że chce się przeciągnąć na swoją stronę. Przykładów można mnożyć z pierwszych stron gazet i informacji w TV.

dumni

Data: 27 listopada 2018, 09:42 ciekawe z czego.. ulg dla biznesu nie ma tak samo dla zwyklego obywatela brak jakiegokolwiek planu rozwoju na przyszlosc brak rozrywek dla mlodych jedyne co jest to kasyna narkotyki i DROGI basen na ktory tez przychodza ludzie z kazdej okolicznej wsi ... to miasto bylo i jest symbolem upadku

Mieszkaniec

Data: 27 listopada 2018, 14:22 Dzieci chodzą do szkoły na dwie zmiany to jedno,a drugie mimo dwóch zmian i tak \"cisną się\" się w salach i na korytarzach - bardzo dobrym przykładem jest szkoła w KĄTACH. Pomimo zmianowosci brakuje sal żeby w godnych warunkach dzieci mogły zjeść obiad. Świetlica jest najczęściej na korytarzu - dzieci które spędzają tam cały dzień, nie mają warunków żeby odrobić chociaż pracę domową.... nie ma miejsca by w godnych warunkach prowadzić zajęcia np. z logopedą...Panie Burmistrzu w Kątach przybywa mieszkańców.. co się będzie działo w tej szkole za rok, dwa ? Pamiętajmy, że do szkoły chodzą dzieci z Kątów, Tomic i Mikówca....i Góry Kalwarii... Zmianowosc nie rozwiązuje problemu ogromnej ciasnoty...jak nasze dzieci mogą przyswajac wiedzę w takich - niestety upokarzających warunkach????

Bibi

Data: 27 listopada 2018, 14:44 Cieszy mnie bardzo obecność p.Danuty!!!Gratulacje. Pana Baja osobiście nie znam ale mam nadzieję że oświatą zajmie się w sposób zadowalający zwłaszcza rodziców szkoły w Coniewie -temat wszystkim bardzo dobrze znany.Czas najwyższy zrobić z co poniektórymi porządek mam nadzieję że skończy się olewanie i omijanie problemów z jakimi niejednokrotnie rodzice zwracali się. Powodzie trzymam kciuki za lepsze czasy-liczymy na nie!!

Lesio

Data: 27 listopada 2018, 16:36 Brawo Panie Burmistrz oby te wszystkie plany zostały z sukcesem zrealizowane.
Napraw i reform bez liku jest od wielu lat tematy zachowań pewnych osób zamiatano pod dywan.
Temat mieszkań komunalnych to drogi hit po ZGK w tych mieszkaniach mieszkają ludzie których dochody są pokaźne i posiadają działki z domami w okolicy.
Powinna być weryfikacja i kontrola takich osób a nie kolesiostwo w komisji i przychylność radnych.
Komunalne mieszkania powinny być dla osób które tego potrzebują a nie dla wybranych znajomych.

Agata

Data: 27 listopada 2018, 19:04 Pan Burmistrz winien zacząć od gospodarki komunalnej, szkoły i klubu Korona GK, tu ma dopiero pole do popisu!

internauta

Data: 27 listopada 2018, 20:21 Bym był dumny mam tylko jedno życzenie :
Chciałbym bezpiecznie czuć się na chodniku przy bankomacie.
Mam nadzieję że nie boi się pan właściciela bunynku który na bank wynajmuje !

Mariusz Cholewski

Data: 27 listopada 2018, 23:56 Do furowicza \"Inwestor\" któryś z poprzednich wiceburmistrzów brał % ?
Za jakieś nielegalne usługi ? Może Pan rozwinąć temat ? Pisze Pan tu incognito więc nie ma się czego obawiać !

w koncu jakieś zmiany !

Data: 28 listopada 2018, 02:47 CZEKAMY NA ZMIANY W ZGK !!!!!!!!!!! na to chyba każdy czeka

Lele

Data: 28 listopada 2018, 14:32 Na ostatnie pytanie Burmistrz zbyt ogólnie mówi, widać że nowy Burmistrz nie ma wizji. Zmiany personalne na pewno będą - można wywnioskować to z wypowiedzi. Stara sztuczka korporacyjna.

Masakra

Data: 29 listopada 2018, 17:39 Zmiany powinny sie zaczac od ABK \"Madakra\"szkoda slow .

pokrzywdzona

Data: 2 grudnia 2018, 08:35 Ma ktoś wiedzę czy ten łobuz co ciągał ludzi po sądach jeszcze pracuje ?

Aro

Data: 2 grudnia 2018, 10:41 Targ za rogatki miasta. Przejechać nie można bo święte krowy zachowują się jakby spacerowały po Krakowskim Przedmieściu!!!!!

hmm

Data: 2 grudnia 2018, 21:29 ...Targ za rogatki miasta.... Targowisko w miejsce z mozliwościami jego rozwoju na lata/pokolenia i nie kolidujące z rozwojem miasta,
Obecne miejsce wykorzystać na zaspokojenie innych ważnych i pilnych potrzeb mieszkańców. Potrzeb obecnych i przyszłych.
Tu potrzebna wizja, a nie małostkowość czy egoizm...

Masakra

Data: 3 grudnia 2018, 16:09 @pokrzywdzona .Co z tym lobuzem o kogo chodzi ?Moze tak jakos oglednie .

pytek

Data: 6 grudnia 2019, 11:01 1. a jakie są Pana priorytety na całą kadencję?

Kluczowe projekty, to tak jak wcześniej już wspomniałem, inwestycje w oświatę i rozbudowa szkół. Tak aby żadne dziecko nie musiało chodzić do szkoły na dwie zmiany, co obecnie ma niestety miejsce.
INWESTYCJE W OŚWIATĘ... bez komentarza.
Jak rozumieć \"priorytety\" i \"Kluczowe projekty\" w tym kontekście?? Czy znaczenie słow ulega zmianie, zależnie od...?

2. ... Danuta Rechnia jest również wieloletnim samorządowcem, szefową stowarzyszenia „Razem dla Góry” i osobą zaangażowaną w sprawy gminy....
--- kiedy i od kiedy SZEFOWĄ?
Powiedział jak wiedział? Czy też chodziło o... ??

??

Data: 6 grudnia 2019, 13:04
Arkadiusz Strzyżewski: Chciałbym, aby mieszkańcy byli dumni-
--------------- z czego czy kogo ???????
Czy z tego, że tutaj mieszkają?

Śmieć

Data: 19 stycznia 2020, 07:31 Ja z kolei chciałbym być dumny z burmistrza i władz.
Straciłem nadzieję i odliczam czas do końca kadencji.
Nie wiem (ale jestem pewny)jak udaje się niektórym radnym trwać całe życie na \"diecie\",wiem że burmistrzowi udać się to nie może.

stan

Data: 20 stycznia 2020, 08:06 podobno zwierzeta beda wywozone do Bartoszczyc???/

wyborca

Data: 22 stycznia 2020, 14:58 Też zmarnowałam swój głos. Strzyzewski potrafi zrobić ludziom wodę z mózgu!!!