Arkadiusz Strzyżewski: Wiem, że można więcej

Dodano: 22 listopada 2021; Burmistrz Góry Kalwarii, Arkadiusz Strzyżewski, podsumował na swoim facebookowym profilu trzy lata dotychczasowej kadencji.

Na wstępie burmistrz podkreśla, że "Nasza mała ojczyzna rozwijała się, mimo że uwarunkowania zewnętrzne temu nie sprzyjały – w wyniku zmian w przepisach podatkowych gmina straciła i wciąż traci znaczną część dochodów własnych".

Dalej Arkadiusz Strzyżewski podsumowuje działania w poszczególnych obszarach, takich jak inwestycje, drogi gminne, kanalizacja i wodociągi, oświata i wychowanie, zieleń i przestrzeń publiczna czy urząd.

- Od początku obecnej kadencji zrealizowaliśmy 105 zadań inwestycyjnych za kwotę niemal 23 mln zł. Obecnie trwają prace przy kolejnych 14 przedsięwzięciach o wartości 9,7 mln zł. W wymienionych kwotach znajduje się 11,2 mln zł pozyskanych dofinansowań z zewnątrz. Niezależnie od wydatków inwestycyjnych gminy, swój program rozwoju sieci wodno-kanalizacyjnej realizuje ZGK. Opiewa on na blisko 60 mln zł, z czego 28 mln zł stanowi unijna dotacja - wylicza dokonania na polu inwestycji włodarz.

W obszernym sprawozdaniu zwraca uwagę, że Góra Kalwaria jest liderem projektu dofinansowanego przez Unię Europejską, w ramach którego w trzech gminach za 6,1 mln zł zostały zamontowane pomy ciepła, panele fotowoltaiczne i solarne do zasilania w ciepło i energię prywatnych domów. Tylko w naszej gminie powstały 102 takie instalacje.

Jeśli chodzi o edukację burmistrz wylicza natomiast: "Przekształciliśmy parter Szkoły Podstawowej w Cendrowicach na oddział przedszkolny. Natomiast dla przedszkoli w Górze Kalwarii – integracyjnego przy ul. Bema oraz „Jedynki” przy ul. ks. Sajny wybudowaliśmy place zabaw i urządziliśmy zieleń. Wybudowaliśmy również boisko z prawdziwego zdarzenia przy placówce w Coniewie. Niemal gotowe są projekty rozbudowy szkół w Kątach i Czersku,  a także sali gimnastycznej w Czaplinku".

- Wiem, że można więcej. Dlatego nie zatrzymuję się w staraniach o poprawę życia Mieszkańców. Wiele wyzwań jeszcze przed nami - owoce naszych obecnych działań będą widoczne w kolejnych dwóch latach - zapewnia włodarz Góry Kalwarii.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (47)

NAUCZYCIELE

Data: 22 listopada 2021, 13:15 Bajkopisarz

NAUCZYCIELE?

Data: 22 listopada 2021, 14:32 A iluż to nauczycieli wyraziło niby tę opinię? Od nauczycieli można oczekiwać przemyślanych wypowiedzi w formie pełnych zdań, zatem wpis jest zapewne tylko imaginacją autora albo autorki.

Gdzie nadzór był

Data: 22 listopada 2021, 15:28 \"swój program rozwoju sieci wodno-kanalizacyjnej realizuje ZGK. Opiewa on na blisko 60 mln zł, z czego 28 mln zł stanowi unijna dotacja - wylicza dokonania na polu inwestycji włodarz.\"

Tylko dlaczego z niej pachnie inaczej ?
Myślałem też ,że przyczyną jest dieta np. Ukraińcy inaczej się odżywiają ,jest sporo gastronomi \"obcych kulturowo\" ale przecież zapach przez rury zakopane w ziemi nie przejdzie chyba.

ZosiaSamosia

Data: 22 listopada 2021, 16:19 Sam sobie wystawil ocene, piknie, takich ludzi nam potrzeba, jeden kopie dolek, dziewieciu przyglada sie ale robota postępuje

Bimber

Data: 22 listopada 2021, 16:32 To w ciągu trzech minut się wyrobił z podsumowaniem -wstęp
-nic,nic,nic
-zakończenie


Nauczyciel

Data: 22 listopada 2021, 16:48 Przykre to wszystko.

mieszańcy

Data: 22 listopada 2021, 16:58 \"Arkadiusz Strzyżewski: Wiem, że można więcej\"
Żadamy jeszcze jednej hydroforni !

Nauczyciel

Data: 22 listopada 2021, 19:16 Szanowny Panie a co konkretnie Pan zrobił dla nauczyciela, takiego wyrobnika, szaraka? Może jakaś podwyżka? Może nie oszczędności na każdym kroku a miła niespodzianka na koniec roku!

Klara

Data: 22 listopada 2021, 20:10 Obiecanki cacanki

mało casu kruca bomba

Data: 22 listopada 2021, 20:27 Nieśmiało dodam ,że obok tej nieszczęsnej \"Hydroforni\" nie ma też gazu w gettcie i nie ma ul. Papczyńskiego.

Czytelnik

Data: 22 listopada 2021, 20:42 Sieci wodno kanalizacyjne wykonuje zgk!- śmiech na sali!! Niech się pochwała ile zrobili sieci ile przyłącz!!? ZGK bankrutuje utrzymując tylu dyrektorów!! Wszystkie inwestycje są wstrzymane a pan prezes nie ma kasy na nic A i tam coś załatwić graniczy z cudem.

ABC

Data: 23 listopada 2021, 00:00 Kolejny chwalipost p. Arkadiusza. Najbardziej przerażające jest to, że on prawdopodobnie absolutnie wierzy w te opowieści dziwnej treści. A do takiego żadne racjonalne argumenty nie dotrą, jak chociażby ten, że przeniesienie czerskij biblioteki (z ponad 100-letnią tradycją) do Góry Kalwarii nie jest \"poprawieniem warunków czytelników z Czerska\". Tu trzeba by jakiś szczególnych umiejętności komunikowania się. No cóż, ktoś to w przyszłości będzie musiał posprzątać.

polacco

Data: 23 listopada 2021, 00:12 Słabiutko wygląda bilans tych 3 lat.

pytek

Data: 23 listopada 2021, 01:02 ...\"wiem, że można więcej\" ... tylko brak powodów, dla których nie dało się więcej ... . Nie dało się napisać - bodaj dyplomatycznie ??
Mało też zasług (albo \"zasług\") Rady Miejskiej .

Lara

Data: 23 listopada 2021, 01:16 Te projekty są zainicjowane i rozpoczęte przez poprzedniego Burmistrza. Panie Strzyżewski, proszę pokazać co pan zrobił, czym pan się wykazał. Proszę wskazać konkretny projekt i nie mydlić oczu.

wyborca-rozczarowany

Data: 23 listopada 2021, 07:56 Tak chwalić się i obiecywać to on umie. Na takie gadki nabrał nas wyborców.

wyborca-rozczarowany

Data: 23 listopada 2021, 07:58 Dlaczego teraz ten chwalipost???? Czy to ma coś wspólnego z podwyżkami pensji które dla Burmistrzów mają być przyznane na nadchodzącej sesji!?

Czy białe jest białe?

Data: 23 listopada 2021, 08:55 Autorom większości komentarzy nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne - czarne.
Umyka im też podstawowy warunek, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby, to trzeba mieć na to fundusze. Czy gmina ma ich pod dostatkiem, aby stawiać burmistrzowi zarzuty, że nie robi się wystarczająco dużo? A może po prostu krytykom i krytykantom chodzi po prostu o to, aby dowalić burmistrzowi z powodów, które z merytoryczną oceną nie mają nic wspólnego.

Urzędnik

Data: 23 listopada 2021, 09:22 Szanowny Panie Burmistrzu.
Nie masz Pan poparcia nawet wśród swoich pracowników w urzędzie. Pensje na żenująco niskim poziomie, sporo ludzi z doświadczeniem odeszło do sąsiednich gmin bo tam są znacznie wyższe pensje, chętnych na ich miejsce nie ma bo kto przyjdzie do pracy za najniższą krajową? Oczywiście jest grupa \"swoich\" z całkiem innym poziomem wynagrodzeń. Jak Pan chcesz dbać o gminę jak nie potrafisz Pan zadbać o swoich pracowników. Wstyd, tym bardziej że kiedyś sam Pan tu pracowałeś i wiele osób to pamięta. Niestety potwierdza się powiedzenie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

NAUCZYCIEL

Data: 23 listopada 2021, 09:44 Tak, jestem NAUCZYCIELEM w jednej z placówek w gminie. Od dwóch lat, a nawet trzech mój dodatek motywacyjny się nie zmienia. Mało tego, przez Pana Burmistrza i Radnych spór w ubiegłym roku nie otrzymałam pensji na czas. Obsługa też nie. Co Pan sobie myśli i wyobraża Kocha Pan Górę Kalwarię? Jej mieszkańców również ? To ujmij się HONOREM I NIE BIERZ. Daj Panie Burmistrzu innym (masz dużo ).


Wyborca

Data: 23 listopada 2021, 11:40 Brak słów dużo bajery mało czynów sprowadził do zgk warszawke zrujnują zakład a pracowników mają za nic zmniejszyli pensje mało tego zabierają nagrody pieniężne.

DORKA

Data: 23 listopada 2021, 11:58 Każdego z tych krytycznych komentatorów posadziłabym na miejscu Burmistrza na pół roku, zobaczyłby jakie to \"super\" stanowisko. Stare przysłowie mówi: tak krawiec kraje, jak mu materii staje. W czasach pandemii to i tak bardzo dużo zostało zrobione. Wszyscy tylko do dyskusji się nadają, gorzej, jak trzeba zrobić coś dla miasta czy gminy. Nawet posprzątać wokół własnej posesji czy mieszkania się nie chce , ale ocenianie pracy innych to już świetnie wszystkim idzie. Gratuluję marudzenia, niedługo będziecie chcieli, żeby wam Burmistrz obiady gotował i pilnował dzieci jak będziecie odpoczywali zmęczeni narzekaniem. Wszystkim młodym przydałoby się pożyć trochę w czasach komuny, wtedy może by się nauczyli inaczej patrzeć na ludzi, którym chce się robić coś pożytecznego.

Aha

Data: 23 listopada 2021, 14:11 Tak się rządzi w demokracji za wasze pieniądze a nowy ład dopiero ograniczy dojście pieniędzy hehehe

ABC

Data: 23 listopada 2021, 14:58 @DORKA
Burmistrz jest pracownikiem opłacanym przez swoich wyborców, ma działać w ich imieniu i na ich rzecz. Ma swój zakres obowiązków i jego realizacja, jak na każdym stanowisku pracy, to jego obowiązek, a nie zasługa. Tak krawiec kraje? Otóż w zakresie swoich obowiązków ma tak działać, by materii wystarczyło. Ludzie nie są aktywni? A kto ma integrować społeczność, zachęcać do współpracy z urzędem? Kto ma tworzyć atmosferę wspólnoty? A tu nawet do budynku urzędu wchodzi się w przypadku braku innych możliwości. Zapewniam Panią, że większość z nas tu piszących doskonale zna czasy PRL. Wtedy jednak można było pójść do I sekretarza i sprawę załatwić u Pana burmistrza byłam raz, z serca - nie polecam godność własną ważniejsza. Dzieci nam będzie pilnował? Na razie pilnuje własnych na każdej gminnej uroczystości.
Do stwo

Nauczyciel

Data: 23 listopada 2021, 18:01 Mój dodatek motywacyjny obciął dyrektor, bez piardnięcia dlaczego. Nawet dokumentu od września nie widziałem! Od nas wymaga się wszystkiego na wczoraj. Mają gdzieś pracownika, dbają tylko o swoje koryto. Może tak kontrola dyrektorów placówek.

DORKA

Data: 23 listopada 2021, 23:16 @ABC Wszystkich do wszystkiego trzeba zachęcać, a tak po prostu od siebie to już nic nie można? Czy Burmistrz jest od wszystkiego? A co z naszą Radą? Przepychanki, niezaspokojone ambicje, a działania brak. Radny - to powinna być funkcja społeczna non profit, najwyżej napoje i kanapki jak się sesja przedłuży. Z Rady zrobiono źródło dochodu, a z pracą dla gminy nie ma to już nic wspólnego.
Co do dzieci Burmistrza, to nie sądzę żeby komuś przeszkadzała ich obecność na miejskich imprezach, no chyba, że ktoś w ogóle nie lubi dzieci.

@Dorka

Data: 23 listopada 2021, 23:20 A ja się z Tobą zgadzam. Wielu tylko narzekać potrafi. Na szczęście są ludzie, którzy widzą, że jednak wiele pozytywnych rzeczy w gminie się dzieje i samemu też można działać, jak się chce oczywiście. Warto wystawić nos trochę dalej niż własne podwórko. A burmistrz jest człowiekiem, który wysłucha w czym problem i szuka rozwiązania. Jasnowidzem nie jest, tak jak każdy z nas.

Młodość

Data: 24 listopada 2021, 07:19 Panie Burmistrzu,
przed wyborami wysyłał Pan do wszystkich znajomych e - meile i smsy z prośbą o głos i pozdrowieniami ( od Arka). Zarówno przed pierwszymi , jak i drugimi.
Hurtowo prosząc i pozdrawiając. Teraz Pan mnie nie zna na ulicy....Razem piwo piliśmy w Pabie Piwnicy w czasach młodości. Jeszcze przed wyborami Pan mnie znał a teraz już nie... Głosy oddałam właśnie na Pana... Wiem i rozumiem, że jest Pan teraz dla mnie Panem Burmistrzem ale Pan zwyczajnie nie zna ludzi...
Pamiętam wszystkich Burmistrzów Góry Kalwarii jacy byli w czasach mojego dzieciństwa. Burmistrz szedł miastem z teczką. Wszyscy mu się kłaniali ( to był ktoś) ale od drugiej osoby dostawało się również przywitanie, uśmiech. Burmistrz był dla ludzi i rozmawiał z ludźmi na ulicy. Słuchał ludzi. Przyjmował na rozmowy w urzędzie. Był serdeczny.


Pomysł

Data: 24 listopada 2021, 07:20 Może rzeczywiście warto było zrobić referendum i odwołać Pana Burmistrza ? ( zamiast podwyżki).

mieszkaniec

Data: 24 listopada 2021, 09:16 Panie Arku trzy lata to chyba za mało skoro nie można było rozwiązać dobrą decyzją kanalizacji w Czersk. Warszawskiej.Mimo rozmów w urzędzie na ten temat z delegacją . Można to było wykonać przed remontem ulicy ,a w obecnej sytuacji trzeba wydać dodatkowe koszty. Dalszych tak dobrych decyzji w dalszym urzędowaniu .

Czarodziej potrzebny od zaraz

Data: 24 listopada 2021, 10:10 ABC pisze \"Tak krawiec kraje? Otóż w zakresie swoich obowiązków burmistrz ma tak działać, by materii wystarczyło. Ludzie nie są aktywni? A kto ma integrować społeczność, zachęcać do współpracy z urzędem? Kto ma tworzyć atmosferę wspólnoty?\" Takie stwierdzenia świadczą niestety o braku realizmu piszącego. Widać tu rozbuchane oczekiwania, tak co do działania burmistrza w warunkach ograniczonych możliwości budżetowych, jak i realnych możliwości uaktywnienia mieszkańców. Ale umówmy się, że do ich spełnienia Gminie potrzebny jest burmistrz-czarodziej. Tylko ktoś taki będzie mógł przy ograniczonych możliwościach finansowych zaspokoić wszystkie potrzeby i to w najlepszy możliwy sposób. Tylko czarodziej może pobudzić więcej mieszkańców do społecznej aktywności, wykraczającej poza komentowanie w internecie. Tylko ktoś kto naprawdę działa i próbuje to robić wie, jakie jest to obecnie trudne. Warto więc zejść na ziemię i myśleć w kategoriach realistycznych i sprawiedliwych oczekiwań, a nie roszczeniowych ocen z wygodnej pozycji komentatora, zwłaszcza kierowanych do innych. Chcemy, żeby coś się zmieniło na lepsze, warto zacząć od siebie. Jeśli nie, to czarodziej potrzebny od zaraz.

mieszkaniec 1

Data: 24 listopada 2021, 14:28 Poco nam czarodziej w urzędzie a mało mamy w radzie i sołtysach, proszę posłuchać posiedzenia rady. Dopiero można zobaczyć jak czarują co zrobili dla miasta i gminy.

Do Dorka

Data: 24 listopada 2021, 14:34 Po 1. nikt nie każe burmistrzowi być burmistrzem,
po 2. nie o lubienie bądź nielubienie dzieci chodzi. Najzwyczajniej w świecie do pracy z reguły dzieci się nie bierze,
po 3. sobie podnosić a innym zabierać jak wyżej ktoś napisał..dodatki motywacyjne - nie wypada,
po 4. na szacunek u ludzi i pracowników trzeba sobie zasłużyć. Nie ma kasy to nie ma ale uśmiech, przyjęcie interesanta, dobre słowo - nic nie kosztuje. A Pan burmistrz niby podaje godziny dla interesantów a tak naprawdę to jedna wielka fikcja. Jest niedostępny, wszystko wie lepiej - tak Mu się wydaje. Dobrze że chociaż w internecie można Go zobaczyć. Trochę kiepska taktyka...przynajmniej mam jedną satysfakcję. Nie dałam się nabrać. Nie głosowałam.

mój komentarz

Data: 24 listopada 2021, 15:17 To zdjęcie ilustracyne proszę zostawić na koniec kadencji gdy padnie komenda: sztandar wyprowadzić .
Mam inne zdjęcia takie jak trzeba nazwał bym koszerne ze szpadlem z kokardką na tle hydrofornii.

Mieszkańcy Staszica

Data: 24 listopada 2021, 19:19 A gdzie modernizacja i chodnik ul.STASZICA gdzie ruch jest duży osiedle dużo dzieci .Zrobiono za Zielińskiego ul Batorego miała być zrobiona Staszica ale niestety już po wyborach został Strzyżewski i o nas zapomniano jak zwykle ,ale My bedziemy pamiętać przy następnych wyborach

Zdegustowana

Data: 24 listopada 2021, 19:59 Nie doczytałam czy nie napisali CO KONKRETNIE ZROBIŁ za swojej kadencji? oprócz placów zabaw i zieleńców oczywiście.

mieszkaniec 1

Data: 25 listopada 2021, 14:00 Poco nam czarodziej w urzędzie a mało mamy w radzie i sołtysach, proszę posłuchać posiedzenia rady. Dopiero można zobaczyć jak czarują co zrobili dla miasta i gminy.

ABC

Data: 26 listopada 2021, 00:27 No toż czarodzieja to my właśnie mamy, a potrzebny jest normalny człowiek, bez przerostu ego i manii wielkości, ot, dobry gospodarz, do którego ludzie idą z prośbą o wsparcie lub własnymi pomysłami. Czy to takie trudne? Zobaczcie, jak pracują dobrzy sołtysi, bez armii urzędników, biura prawnego szukającego nie dobrych rozwiązań, a usprawiedliwienia błędnych decyzji władz, bez pieniędzy. Że krytykujemy w internecie? A gdzie indziej można? Ktoś kiedyś pytał Państwa o zdanie, konsultował coś, później uwzględnił to w swoich decyzjach? Moje doświadczenia są tu jak najgorsze, więc stwierdzenie o czczym krytykanctwie ma się nijak do rzeczywistości.

Apolinary

Data: 27 listopada 2021, 06:53 Co by tu jeszcze spieprzyć . Na koniec ?

mieszkaniec i rodzic

Data: 27 listopada 2021, 10:22 Nie wiem dlaczego, zazwyczaj wszyscy ci, którzy zajmują kierownicze stanowiska po roku, czy trzech latach wszystko wiedzą i wszystko robią najlepiej. Zazwyczaj nie liczą się z podwładnymi. Bardzo szybko obrastają w piórka. Tak samo burmistrz, czy dyrektor jest po to, żeby pomagać swoim pracownikom, doradzać, dbać o ich dobre samopoczucie, podpowiadać, wzmacniać pozytywnie. Tacy ludzie chętnie przychodzą do pracy i efektywnie pracują, wzrasta ich motywacja mimo trudności i przykrego wynagrodzenia. Może dobrze by było, żeby kadencja burmistrza nie trwała dłużej niż dwie, u dyrektorów też. Niech się ćwiczą w pokorze i z powrotem wracają na poprzednie stanowiska. Może to pomoże nie jednemu zachować trzeźwość umysłu i rozsądek. Nauczy skromności i taktu. Nie trzeba będzie wypisywać na forach internetowych swoich zasług, ludzie sami dostrzegą i dobrze ocenią.

mieszkaniec 1

Data: 27 listopada 2021, 14:26 Pan burmistrz nie może dać rady z Z G K w górze kalwarii to co może zrobić . A oni decydują co będą robić i na czym mogą zarobić. A kanalizacji na ul. warszawskiej to nie umieli zrobić ,bo za mały zarobek,i ludzie patrzą na ręce.

Wyborca

Data: 27 listopada 2021, 19:36 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wyborca rozczarowany

Data: 1 grudnia 2021, 10:23 Czytam komentarz urzędnika który broni pana burmistrza prawdopodobnie jest dobrze opłacany tak to działa w polityce Sikorski dostaje od Putina 40euro miesięcznie więc na swojego pracodawcę.Jesli to jest tak ciężka i obciążajaca psychicznie praca pan burmistrz o tym wiedział polityką nie zajmował się już jakiś czas więc zna mechanizm.Moze trzeba było nie podejmować tej gry którą poprostu przegrywa.A może dymisja nie ważne jak się zaczyna ważne jak się kończy może by tak z honorem....

Rafz

Data: 3 grudnia 2021, 11:22 Panie burmistrzu ,żal patrzeć na miasto .Widać brak gospodarza ,monitoring to fikcja ,zero bezpieczeństwa .Można w naszym mieście kupić wszystko ,cygarety wódeczkę zagrać na automatach itp ..Policja chyba śpi sobie ..

Stary mieszkaniec

Data: 3 grudnia 2021, 19:27 Jeśli można więcej to proszę prz myśleć by miasto miało prawdziwą i szybką komunikację z Warszawą przez Piaseczno przez cały tydzień. Bo L13 może i dobre ale tylko na wycieczkę i tylko w dni robocze. W soboty i niedzielę tylko do Piaseczna z buta

Hahaha

Data: 4 grudnia 2021, 13:52 No toście sobie popisali, wylali żale a PAN ma to w głębokim poważaniu. Ale nie zaprzecza znaczy zgadza się. Ważne że uposażenie w górę za społeczną pracę

Jak

Data: 7 grudnia 2021, 22:00 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.