Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Atak oszustów na starszych mieszkańców

Dodano: 17 stycznia 2020; W Górze Kalwarii grasuje banda wyłudzająca pieniądze metodą >>na policjanta<< oraz >>na kuriera<< - ostrzega nasz Czytelnik.

- Do mojej mamy dzwonił ktoś, podając się najpierw za kuriera, a po chwili drugi telefon, tym razem "policjant" - relacjonuje pan Paweł w wiadomości do naszej redakcji za pośrednictwem aplikacji Wasz sygnał.

Oszust poinformował kobietę, że ktoś chce okraść jej dom. Zapytał, czy ma w domu pieniądze lub inne kosztowności. Oznajmił, że wkrótce przyjedzie inny policjant, i prosił, aby rozmówczyni wyniosła mu pieniądze i inne kosztowności, aby można było je zabezpieczyć.

Kiedy kobieta dała do zrozumienia, że nic nie zamierza wynosić z domu, "policjant" zagroził nałożeniem grzywny za rzekome utrudnianie śledztwa.

Kobieta pozostała nieugięta. Wtedy posypały się wyzwiska i groźby.

Pan Paweł o całej sprawie poinformował Policję. Na komendzie dowiedział się, że jego matka jest czwartą tego dnia osobą, którą próbowano oszukać w ten sposób.

Czytelnik przyznaje, iż jest rozczarowy postawą Policji, która odmówiła podjęcia czynności w tej sprawie, tłumacząc, że jeśli nie doszło do przekazania pieniędzy to nie można mówić o przestępstwie.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (11)

Nick

Data: 17 stycznia 2020, 12:09 Czyli próba wyłudzenia pieniędzy i oszustwa nie jest przestępstwem i powodem do wszczęcia śledztwa??? Dramat... Przyzwolenie na dalsze działanie oszustów. W ostatnim czasie dużo tego, a to włamania, a to obserwują domy, teraz to. I nic nie robią, dlatego wiedzą na co sobie mogą pozwolić.

jędrek

Data: 17 stycznia 2020, 12:33 Tak działa policja w Górze Kalwarji w większości zgłoszonych przestępstw siedzieć i odganiać poszkodowanych temu co chciał wyłudzić pieniądze a mu się nie udał0 teraz gdzie indziej zadzwoni i może mu pójdzie lepiej ktoś powinien tą sprawę nagłośnić czy tak powinna postępować policją chyba ,że to widzi mi się naszej[kochanej[ policji w Górze kalwarii.

hehehehe

Data: 17 stycznia 2020, 12:51 grupe rafalka rozpracowywali 10 lat to nie ma co sie spodziewac gruszek na wierzbie :) panom zimno teraz szaruga za oknem nie ma co sie nadwyrezac

Ogon

Data: 17 stycznia 2020, 12:58 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Yogi

Data: 17 stycznia 2020, 14:08 Dramat ta nasza gornokalwaryjska policja. Razem ze strażą miejską nieroby i obiboki.

Sztychówka

Data: 17 stycznia 2020, 17:59 Oczekiwałbym działań policji tudzież burmistrza !
Póki co z artykułu nic nie wynika poza tym że takie rzeczy miały miejsce.

hmm

Data: 17 stycznia 2020, 18:01 Aą się prosiło zorganizowanie \"prowokacji\" prewencyjnej, ale górska policja ma widocznie inną wiedzę - historie pokazują jej skuteczność... .
A i tak robią, co chcą; jeśli robią.
A Minister mówi, że w Polsce jest wyjątkowo bezpiecznie.


Do hehehe

Data: 17 stycznia 2020, 22:04 Jaka grupa Rafałka chyba by gimnazjum musiał kończyć moze kryjesz głównego osiłka....

Anonim

Data: 17 stycznia 2020, 23:06 Nie wiem co powiedzieli na Policji temu Pawłowi, ale u mojej znajomej co też chcieli tego dnia wyłudzić pieniądze, była Policja i to z Góry, spisali wszystko, tez mówili że były 4 przypadki. Mówiła znajoma. Potem u niej byli z Piaseczna po cywilnemu, coś mi się wydaje, że ktoś bzdury mówi , że nie robili w tej sprawie nic.

domysł

Data: 18 stycznia 2020, 15:17 @Anonim
Być może ktoś zadzwonił ze skargą do oficera dyżurnego KG Policji i dlatego nasi dostali przyspieszenia.

hehehe

Data: 20 stycznia 2020, 08:45 tak kryje hahahahah ze ziemia nosi takich asow moze pracy w urzedzie poszukaj tam tez duzo takich geniuszy albo jeszcze lepiej na komendzie to bedziesz sie mogl wykazac hahahahhha i wy ludzie macie prawa wyborcze i co gorsza sie pewnie rozmnazacie hahahaahah