Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Autobus jedzie, ale nie zabiera pasażerów

Dodano: 15 maja 2020; W związku z obowiązującym limitem autobusy PKS Grójec często nie zabierają pasażerów z Tomic.

Na ten problem zwróciła uwagę jedna z naszych Czytelniczek, która od kilku dni nie może dotrzeć do pracy w Warszawie. Autobusy jadące z Warki do stolicy po drodze zabierają tylu pasażerów, że ze względu na obowiązujący limit (co drugie miejsce siedzące) nie zatrzymują się już na przystanku w Tomicach.

Sytuacja może się wkrótce poprawić. Po pierwsze, od najbliższego poniedziałku zostanie zwiększony limit w pojazdach komunikacji. – Do tej pory było to co drugie miejsce siedzące. Teraz będzie to 30% miejsc siedzących i stojących – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Po drugie, na trasy mają wrócić autobusy PKS Polonus. Jak poinformował nas burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, w piątek przewoźnik ma wydać oświadczenie o przywróceniu połączeń do Warszawy. Nieoficjalnie wiadomo, iż nastąpi to od poniedziałku 25 maja.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

Kaja

Data: 15 maja 2020, 09:27 Czy dotychczasowy rozkład jazdy będzie aktualny? Czy w okrojonym składzie?

Hahhaah

Data: 15 maja 2020, 21:45 Tyle właśnie obchodzą rząd i samorząd zwykli obywatele bez auta hahaahaha macie swoich mesjaszy

pasażer

Data: 16 maja 2020, 07:27 Czy PKS Polonus posprzatał autobusy czy dalej tym \"syfem\" będzie woził ludzi. Trzeba aby sanepid się temu przyjrzał w dobie pandemi bo tam zarazków aż się roi

nnGK

Data: 18 maja 2020, 23:16 Spółka Polonus S.A. informuje, że w związku z podejmowaniem przez Rząd Polski kolejnych działań mających na celu znoszenie ograniczeń, zostaje przywrócona w kolejnych etapach działalność przewozów dalekobieżnych, lokalnych, Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia oraz Hostelu Zachodniego.


Już od 1 czerwca br. zostanie przywrócona pełna działalność operacyjna Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia, który jest jednym z najpopularniejszych i największych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Otwarte zostaną kasy biletowe, informacja oraz Centrum Operacyjne Dworca. Dla bezpieczeństwa pasażerów hala dworca jest regularnie i kompleksowo dezynfekowana.

Do dyspozycji podróżnych w głównych ciągach komunikacyjnych udostępnione zostały dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz plakaty przypominające o zasadach zachowania higieny i bezpieczeństwa.

Przewozy dalekobieżne narodowego przewoźnika Polonus zostają stopniowo wznowione od 29 maja br. Natomiast połączenia lokalne w ramach baz operacyjnych w Piasecznie i Nowym Dworze Mazowieckim systematycznie będą przywracane już od 25 maja br. We wszystkich autobusach Polonus będą obowiązywały rygorystyczne procedury bezpieczeństwa, zgodnie z bieżącymi wytycznymi służb sanitarnych. Pojazdy będą regularnie dezynfekowane za pomocą profesjonalnych urządzeń do czyszczenia elektrostatycznego oraz ozonowania.

Dostępny dla gości jest już Hostel Zachodni, który oferuje 168 miejsc noclegowych. Działalność została wznowiona zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez służby sanitarne.

- Od pewnego czasu otrzymywaliśmy od pasażerów oraz przewoźników prośby dotyczące przywrócenia naszych usług. Dlatego przy zachowaniu wszystkich rygorystycznych procedur bezpieczeństwa postanowiliśmy stopniowo wznawiać nasze działalności. Dołożymy wszelkich starań, by wyjazdy podczas zbliżającego się sezonu wakacyjnego były komfortowe, ale przede wszystkim w pełni bezpieczne dla wszystkich pasażerów.
– powiedział prezes zarządu Polonus, Maciej Acedański.

Eeeeeee

Data: 21 maja 2020, 10:45 Sytuacja z przed miesiąca autobus zatrzymuje się na przystanku przy dawnej Panoramie... Kierowca twierdzi że zabiera tylko ludzi z Warki... I co teraz co z pracą jeśli do niej nie dojadę? Bo pan Kierowca zabiera do Warki tylko. Kto oszuka ten pojedzie. Nooo i kupić bilet za ponad dyche do Warki by tylko pojechać?