Autobusy linii 742 powinny jeździć częściej - jest petycja

Dodano: 30 kwietnia 2019; W Internecie można podpisać petycję do władz Góry Kalwarii i Konstancina-Jeziornej w sprawie zwiększenia częstotliwości autobusów linii numer 742.


News will be here

Autorzy petycji chcieliby, aby w godzinach szczytu autobusy jeździły, co 30 minut, a nie co godzinę. Ich zdaniem można to zrobić, dzięki wypuszczaniu na trasę mniejszych pojazdów. - Dzięki temu będziemy mieli częściej autobusy na południu gminy Konstancin Jeziorna oraz w gminie Góra Kalwaria! A w weekend aby jeździł co godzinę i żeby autobusy miały 10 m lub 8,5m! - przekonują autorzy petycji.

Petycję można podpisać TUTAJ.

(mat)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (17)

Killzone

Data: 30 kwietnia 2019, 15:45 O jeżu kolczasty, dramat stylistyczny.

i.o

Data: 1 maja 2019, 00:25 Jestem za tylko mam pytanie czy gmina dołoży więcej kasy
drugie nurtujące mnie pytanie jest takie czy jest sens dać krótki autobus i być ściśniętym jak sardynka w puszce przecież to przerabialiśmy na początku kursowania lini z metra wilanowska czy nie lepiej było by dostosować rozkład jazdy 742 w godzinach szczytu żeby kursowalo co 40-45 minut a po za szczytem co 90 minut bo nie ma sensu cześciej ponieważ autobusy w większości wiozły by powietrze lub jechało by kilka osób jechałem kiedyś tą linią przed 12 z Konstancina poza szczytem w dzień powszedni i dosłownie jechało kilka osób a co do świąt czy niedzieli to zrobić co 90 minut lub bardziej dostosować rozkład żeby np starsi ludzie mogli dojechać na msze do kościoła w słomczynie lub osoby które pracują na 6 do pracy czy na 14 lub 22 i z powrotem bo w niedziele i święta tym autobusem jeździ dosłownie kilka osób lub wiezie powietrze więc trzeba się nad tym zastanowić i przekalkulować bo przecież to są nasze pieniądze

vernalisadonis

Data: 1 maja 2019, 01:23 Skąd wziąć taki mały tabor tabor?
Skąd kasę na to?


Patryk

Data: 1 maja 2019, 13:41 Za rzadko jeżdżą trzeba czekać długo w Warszawie na autobus

pytek

Data: 1 maja 2019, 18:36 A może by tak troche kasy podsypać do tych eLek, które nie jeżdzą wcale w dni nierobocze? Nie byłoby Sprawiedliwie?
Bo i tu i tu korzystają mieszkańcy tej samej gminy.

Mmmm

Data: 2 maja 2019, 07:19 Ja osobiście autobus 742 skierowałabym w Klarysewie w ul Mirkowska a dalej Ul .Wojska Polskiego i już w godzinach szczytu nadrabia 15 do 20 min .Kto chciałby dostać się do Jeziorny przeszedł by tylko dla zdrowia przez most z osiedla Grapa. A mieszkańcy Góry Kalwarii na tym bardzo by skorzystali i choć mieszkam w Konstancinie rozumiem że chcą szybciej dotrzeć do domu

Matek

Data: 2 maja 2019, 12:50 Częściej i powinny dojeżdżać do Czerska

B

Data: 2 maja 2019, 15:33 A miały dojeżdżać na Skierniewicką! Tak obiecywał burmistrz przed wyborami. A może warto wziąć pod uwagę opcję jakiejś L-ki, która zamiast trasy wycieczkowej będzie jechała z Piaseczna prosto do Góry i łączyła nas ze stacją kolejową w Piasecznie, bo na lepsze połączenia kolejowe bezpośrednio Góry z Warszawą, chyba nie mogę liczyć... Przerobiłam już wszystkie możliwości dojazdu: Polonus, pociąg, 742, L-25 i chyba mogę zostać konsultantem jeśli gmina chciałaby poznać opinie rzeczywistych użytkowników, a nie sołtysów jak kiedyś przeczytałam... :)

mn

Data: 2 maja 2019, 21:51 Do Czerska , Konstancin Mirkowska i jeszcze gdzie??? Do Warszawy jechałby dwie godziny. Jedyne rozwiązanie to dołożyć Elek .

Mieszkaniec

Data: 2 maja 2019, 22:08 Już pisałem by w soboty i niedziele 742 mógł kursować do CzerskaJak mieszkańcy z Warszawy nie mając samochodu maja dostać się do Czersk. Zapraszamy do zwiedzania Czersk ale jak. Pan nowy burmistrz obiecal nowa linie przez Banioche. A elka z Banioche dlaczego nie jedzie do Wilcznka Kątów do Góry. Czy mieszkańcy Kątów Baniochy są gorsza kategoria mieszkancow gminy. Dziękuję Pau burmistrzowi że ul. Wyszyńskiego została posprzatana. Czekałem a to trzy lata

Kasia

Data: 2 maja 2019, 22:43 Ja proponowałbym 742 puścić do metra Wilanowska.Wszyscy byliby uszczesliwieni.

Pp

Data: 4 maja 2019, 12:48 Włodarze generalnie w doopie mają ludzi pracujacych w Wilanowie a mieszkajacych na trasie gőra kalwaria-wilanőw ! Było dobrze to jakiš oszołom musiał to spieprzyć !

hmm

Data: 5 maja 2019, 17:14 Trzeba chyba zacząć poważną debatę nad reformą gminnej komunikacji. I to pilnie, póki nie skończą sie obecne kontrakty ; miec przygotowaną nową mapę komunikacyjną... skonsultowaną z mieszkańcami.

nsz

Data: 6 maja 2019, 08:57 kiedyś na trasie Warszawa - GK prze KJ kursował PKS i prywatne linie. Nikt nie narzekał, bo prywatni przewoźnicy dostosowywali trasy i godziny do klientów. Swoim dofinansowaniem urzędnicy wycięli w pień konkurencję, stworzyli monopol.
Dla przewoźnika klientem jest gmina bo to ona płaci, a pasażerowie, to zbędny balast, bo z nimi autobus więcej spala ropy, tabor trzeba sprzątać i jeszcze narzekają.

Nobo

Data: 6 grudnia 2019, 07:13 Było pospolite ruszenie i cisza. Ktoś coś wie, w tym temacie?

hmm

Data: 6 grudnia 2019, 10:50 @B
...wziąć pod uwagę opcję jakiejś L-ki, która zamiast trasy wycieczkowej będzie jechała z Piaseczna prosto do Góry i łączyła nas ze stacją kolejową w Piasecznie, bo na lepsze połączenia kolejowe bezpośrednio Góry z Warszawą, chyba nie mogę liczyć...
--- Do Wawy najtaniej i najszybciej chyba przez .. Czachówek.
A finanse na elkę - może z Budżetu Obywatelskiego?
O ile Komisja Dyskwalifikacyjna dopuści taki wniosek..

Anonim

Data: 28 kwietnia 2023, 11:42 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.