Awanse dla strażników miejskich z Góry Kalwarii
Dodano: 2 kwietnia 2025; Źródło: Straż Miejska w Górze Kalwarii Pięciu inspektorów oraz jeden starszy inspektor pełnią od wtorku służbę w górskokalwaryjskiej Straży Miejskiej.
Burmistrz Góry Kalwarii Arkadiusz Strzyżewski, w towarzystwie swoich zastępców, wręczył mianowania na wyższe stopnie służbowe sześciu strażnikom. miejskim.
Włodarz podkreślił, że znaczenie Straży Miejskiej w naszej gminie rośnie - w ubiegłym roku gminni mundurowi interweniowali 1305 razy (o około 200 razy częściej niż w 2023 r.), przede wszystkim na wezwanie mieszkańców, ale ujawniając również wykroczenia w terenie i na podstawie zapisów monitoringu.
Dodaj swój komentarz



Najnowsze artykuły
- Festiwal Wody i jubileusz 20-lecia ZGK w Górze Kalwarii
- Dlaczego po weekendzie albo urlopie nadal czujemy zmęczenie?
- Na dwóch kółkach z dwoma promilami po Pijarskiej
- Jak wybrać najlepsze studio tatuażu w Warszawie
- Wzmożony ruch wojsk – spokojnie, to ćwiczenia!
- Wianki na Urzeczu 2026 - Urzeckie sploty
- Srebro i brąz dla zawodników FC Centrum Tang Soo Do
- Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniosze odwiedzili piaseczyńskich policjantów
- Policjantka odwiedziła przedszkolaki z gminy Góra Kalwaria
- Jakie elementy najczęściej obejmują szkolenia transportowe?
Ostatnio na forum
***: Brawo panowie. Tylko szybkość i zdecydowanie przynosi efekty.
Na dwóch kółkach z dwoma promilami po PijarskiejX: Jaka to Pijarska
Gorąco wokół przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Górę Kalwariędo Pana Rajmunda: Typowe stwierdzenie kogoś kto chce pomyślał sobie "zostanę politykiem"....
"Nie możemy wyjść z posesji". Mieszkanka chce ograniczenia tonażowegoXyz: Ale ta pani sama nie zgodziła się, aby robić koło niej asfalt. Myślała,...
Gorąco wokół przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Górę KalwarięRajmund Wiśniewski: Do 'do Pana Rajmunda' nie odbiegaj proszę od tematu




Ostatnio dodane ogłoszenia
Mieszkaniec
Mieszkaniec
mieszkanka
i pytanie kto za to wszystko płaci - Pan płaci i Pani płaci i ja też :)
Mieszkaniec
calc
Czas pracy: od poniedziałku do soboty w godz. 7.30–19.00
Liczba interwencji: 1305
Liczba dni w roku = 6 dni * 52 tygodnie = 312 d
Liczba interwencji na dzień = 1305/312 = 4,18
n-liczba strażników >= 6
Liczba interwencji na dzień, na jednego strażnika=4,18/n, wychodzi < 0,7
To dobra fucha jest. Za to burmistrz powinien jeszcze medale rozdawać.
Xxx
bobik
Do czego jest ta formacja skoro nikt ich nigdzie nie widział, w Górze brud na chodnikach (śmieci) i smród w powietrzu (plastiku palonego w piecach). Może przeznaczyć te pieniądze na Policję i kazać ruszyć w teren. Chyba zarząd gminy - Pan burmistrz i jego zastępcy czasami chodzą po mieście i widzą co się dzieje, a może trzeba kolejnego VICE zatrudnić, żeby sprawdzał stan czystości i bezpieczeństwa?
MR X
i w 2023 roku też ich było sześcioro, czyli 1,1 interwencji W ROKU? to się napracują ha ha. Trzeba im jakiś urlop dodatkowy zafundować ha ha
<> <>
wygląda na to, że awans dostali wszyscy (jest sześciu strażników + komendant i zastępca)
/bip.gorakalwaria.pl/struktura/445/3104/straz_miejska
@bobik
https://bip-v1-files.idcom-jst.pl/sites/47313/wiadomosci/794429/files/zarzadzenie_nr_org.0050.230.2024_projekt_budzetu_na_2025_rok.pdf
w projekcie budżetu na 2025 r. dział 754,rozdział 75416, grupa 4010 wynagrodzenia osobowe pracowników
778 331,00 zł.
Ooo
A ilu mamy matematyków .
Z tego co słyszałem na sesji rady to są wolne miejsca.
Każdy chętny niech idzie i zobaczy.
Ja dziękuję.
Rysław
bobik
Ale, ale, wczoraj widziałem piękny wóz straży miejskiej mknący główną ulicą naszego brudnego miasta, a chwilę przed tym jak pojawił na horyzoncie, dwoje młodych ludzi pięknie rozrzucało śmieci na chodniku. Odpowiadając na pytanie zainteresowanych, czy coś z tym zrobiłem? odpowiem od razu - tak, grzecznie poprosiłem, żeby sprzątnęli po sobie (kosz był 20 metrów od nich). Po krótkiej dyskusji siła perswazji zadziałała, zebrali rozrzucone papiery i odeszli w siną dal. Pytanie, czy jadąc tym bolidem nasi dzielni stróże prawa w ogóle zauważyliby, że ktoś łamie przepisy? może częstsze patrole piesze lub rowerowe by się przydały? i w ogóle wychodzenie na patrole
Ktoś
Przemo
nsz