Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

BAJKI DLA DOROSŁYCH w OSP Cendrowice

Dodano: 1 kwietnia 2019; Spektakl będzie wystawiony 6 kwietnia (sobota) o godzinie 18.00 w OSP Cendrowice.

BAJKI DLA DOROSŁYCH

Cykliczny telewizyjny wieczorny program humorystyczny z lat 70-tych XX-go wieku. Emitowany w niedziele po wieczornym wydaniu Dziennika Telewizyjnego, w odróżnieniu od dobranocki dla dzieci, emitowanej przed nim. Kilkuminutowy satyryczny teatrzyk z narratorem, Janem Kobuszewskim,  który przedstawiał prolog, epilog i morał. Fabuły bajek, oparte o teksty Joanny Wilińskiej i Feliksa Dereckiego, rozgrywały się najczęściej dawno, dawno, temu..., ale pojawiały się również historyjki współczesne. Istotą bajki była zaskakująca pointa-morał wygłaszany w ostatnim zdaniu przez narratora, po którym następowało  już tylko „Dobranoc Państwu”. W naszym spektaklu zobaczycie Państwo siedem takich "bajeczek" z morałem, m.in.: Wczasy na jachcie, Słuszna decyzja, Spotkanie po latach, Z wizytą u babci, czy Szklana Góra.

TEATR PO 20-TEJ

Grupa zawiązała się w 2014 r i działa już 5 lat. Jej członkami są osoby młodsze i starsze. Łączy je pasja grania w teatrze, a na próby przychodzą,, aby oderwać się od codzienności i spędzić ze sobą czas, śmiejąc się i pracując, a także realizując artystycznie.

Teatr zrealizował cztery spektakle premierowe. Bierze udział w wydarzeniach artystycznych w swoim mieście - Piasecznie, występuje także gościnnie (m.in. Pruszków, Żabia Wola, Warszawa). Bierze udział w festiwalach teatralnych na terenie całej Polski  (V OFSKTA "Decha" Bielsk Podlaski, 2018).

Obecnie pracuje nad piątym, kostiumowym przedstawieniem osnutym wokół historii, która zdarzyła się w Piasecznie w XVIII wieku. Reżyserem i spritus movens teatru jest znana aktorka i autorka tekstów - Ewa Kłujszo.

"Z MELPOMENĄ POD STRZECHY" (autor Fundacja Promocji i Edukacji Artystycznej "Promotus")

Projekt ma za zadanie zaktywizować i wykorzystać remizy strażackie na terenie Gminy Góra Kalwaria jako miejsca spotkań i wydarzeń  kulturalnych i jest skierowany do miejscowej ludności z terenów wiejskich.  W ramach projektu zaplanowane są działania o charakterze otwartym: warsztaty muzyczne: wokalno-chóralne zakończone koncertami otwartymi dla publiczności oraz spektakle teatralne z udziałem amatorskich teatrów z Powiatu Piaseczyńskiego. Projekt ma na celu wciągnąć miejscową ludność w działania kulturalne (warsztaty), jak również zaproponować oryginalną formę spędzenia czasu w swoim lokalnym środowisku, bez konieczności wyjazdu w tym celu do Warszawy czy Góry Kalwarii. Mamy nadzieję, że projekt nasz zaowocuje stworzeniem lokalnych centrów kultury.

(Inf. prasowa)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

oj!

Data: 3 kwietnia 2019, 16:33
\"Projekt ma za zadanie zaktywizować i wykorzystać remizy strażackie na terenie Gminy Góra Kalwaria...\" - i to jest krok w dobrym kierunku, oby nie ostatni.

pytek

Data: 15 kwietnia 2019, 23:16 A gdzie i kiedy następne występy w remizach - jest jakiś grafik??