Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Baniocha. Pod wędkarzem załamał się lód

Dodano: 22 stycznia 2021; Wczoraj po godzinie 17.00 na numer alarmowy 112 zadzwoniła kobieta, która przechodząc obok zbiornika wodnego w pobliżu miejscowości Baniocha usłyszała wołania o pomoc.

Jak się okazało pod mężczyzną łowiącym ryby w przerębli załamał się lód. Do działań ratunkowych natychmiast przystąpili druhowie ze Straży Pożarnej z Piaseczna, Góry Kalwarii oraz Baniochy.

Wędkarz pod którym załamał się lód znajdował się około 15 metrów od brzegu. Na szczęście nie dostał się pod taflę lodu. Niestety nie zdołał się samemu wydostać z wody. Próba wyciągnięcia go przy pomocy tzw. rzutki nie powiodła. Mężczyzna nie miał już siły, by ją utrzymać. Wówczas podjęta została decyzja o natychmiastowym wejściu na lód strażaków na saniach ratowniczych.

W ostatniej chwili wyziębionego i pozbawionego sił mężczyznę wyciągnięto z wody i oddano w ręce wezwanej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego. 48-letni mężczyzna trafił do szpitala. Wczorajsze działania ratunkowe zabezpieczali policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii.

Policjanci i strażacy kolejny raz apelują o rozwagę. Nieprzemyślane, lekkomyślne wejście na lód może zakończyć się tragicznie!

nadkom. Jarosław Sawicki


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (3)

nikos

Data: 22 stycznia 2021, 15:01 Niechybnie zdiagnozują mu covid...

szachista

Data: 22 stycznia 2021, 23:54 Ten samozwańczy mors to typowy wyborca obecnej władzy. Książek nie czyta, wiedzy nie pogłębia i myśleć nie potrafi.

PilishWoodpecker

Data: 23 stycznia 2021, 11:52 @szachista - masz rację, jeszcze sam po ryby do stawu chodzi, jak by nie mógł sobie ośmiorniczek kupić i zjeść je jak na porządnego obywatela przystało!!!