Będą konsultacje ws. linii kolejowej CPK w Górze Kalwarii [MAPA]

Dodano: 3 marca 2024; GoraKalwaria.net W czwartek 7 marca o godzinie 14:30 w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii (por. J. Białka 9) obędzie się spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie przebiegu linii kolejowej nr 88 na odcinku Węzeł CPK – Grójec – Warka. Jeden z wariantów zakłada przebieg torów szybkiej kolei po południowo-zachodniej części naszej gminy.


News will be here

Jak czytamy na stronie spółki, konsorcjum firm IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. (jako Lider) oraz BBF Sp. z o.o. (członek Konsorcjum) realizuje na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego Rozszerzone Studium Techniczno-Ekonomiczno – Środowiskowe dla projektu pn.: „Budowa linii kolejowej nr 88 na odc. Węzeł CPK – Grójec – Warka”.

Celem opracowania jest przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rekomendowanego przebiegu nowej linii kolejowej.

Ogłoszenie wariantu inwestorskiego, czyli wariantu rekomendowanego do realizacji  inwestycji planowane jest na przełomie 2024/2025.

Przeznaczeniem linii kolejowej jest zaspokojenie nowych potrzeb transportowych zarówno w  podróżach dalekobieżnych, jak i  połączeniach regionalnych. Jednym z założeń realizacji nowych inwestycji liniowych z Programu CPK jest zapewnienie dostępu do infrastruktury kolejowej w regionach o niskim stopniu zagęszczenia sieci kolejowej oraz włączenie projektowanej linii do istniejącej infrastruktury  PKP PLK: LK4, LK8, LK12.

W projekcie zakłada się ruch mieszany (pasażerski i towarowy) oraz budowę punktów obsługi podróżnych w nowych lokalizacjach.

Prędkość eksploatacyjna: dla linii kolejowej nr 88 – 160/200/250 km/h, dla wariantów przebiegających po istniejących liniach kolejowych 120/160/200 km/h.

Projektowa dla linii kolejowej nr 88 – 250 km/h, dla wariantów przebiegających po istniejących liniach kolejowych od 120 do 200 km/h w zależności od wariantu.

W toku prac nad Studium, spośród 12 wstępnych propozycji przebiegu nowej linii kolejowej, wyłoniono 5 wariantów, oznaczonych jako W1, W2, W6, W8, W11 (wraz z podwariantami), które będą podlegać dalszym pracom projektowym.


Więcej informacji: cpk.pl/pl/lk88-cpk-grojec-warka
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

Na szparagi

Data: 3 marca 2024, 09:52 Najbezpieczniej zrobić audyt, albo od razu uwalić jak z reparacjami od przyjaciół .

WPI

Data: 3 marca 2024, 09:53 Najpierw to niech zrobią porządek dookoła stacji PKP w Górze Kalwarii. Parking masakra.

Zły

Data: 3 marca 2024, 13:12 @Na szparagi. Chyba jednak CPK będzie dla nich dobre , wiesz ile można lodów ukręcić z tych miliardów i nikt nie poniesie żadnej kary , prokuratura i sądy są już odpowiednie, w więzieniach będą siedzieć kryminaliści od ukradzionych batoników i papierosów - acha i jeszcze którzy nie popierają LGBT !

Bravik

Data: 4 marca 2024, 09:10 Tylko co tu robi zdjęcie czeskiego Pendolino? No chyba że zamierza ie takie puszczać zGory Kalwarii do Czachówka.

Cpk to dno

Data: 4 marca 2024, 20:24 Co za dureń prowadzi "szybka kolej" po linii tej która istnieje. To są zupełnie inne systemy zasłania.
Drugie te luki to są tak trochę nie do szybkich kolei.
Trzecie 200km/h to normalne połączenia a nie szybka kolej. Te są od 380 w górę.
Po czwarte szybka kolej nie ma stacji co 10 czy 20 km tylko o sto

Wiec te linie to do śmieci.
To trzeba zaplanować od początku.
Na zasadzie okręgów a nie sprowadzania ruchu z całej Polski w jedno miejsce. Co za głupek takie pomysły robi.
Łata 50 wam się włączyły bolszewicy z kremla wam kazali robić to qrwestwo

Karolskas

Data: 6 marca 2024, 19:16 Tuskowi oszuści będą kombinować aż poobcinają wszystkie inwestycje.... Pinindzy przecież ni ma i nie bydzie