Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Będzie ładniej w Górze Kalwarii

Dodano: 21 maja 2019; Rozpoczęła się rewitalizacja terenu między budowlanką a nowym przedszkolem.

Jak poinformował na swoim profilu społecznościowym Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii trwają prace porządkowe między budowlanką a nowym przedszkolem. Usunięto zarośla i część drzew na byłym boisku. Już niedługo zostaną tam założone trawniki. Magistrat planuje również utwardzenie ścieżki między ulica Budowlanych i Kilińskiego. Zabiegi te są częścią projektu "Zielona Góra Kalwaria", polegającego na rewitalizacji i zagospodarowaniu kilku terenów zielonych w Górze Kalwarii, na który gmina zdobyła unijną dotację w wysokości 2,7 mln zł.

Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii poinformował nas również, że wybrano nowe wzory ławek i koszy na śmieci, które niedługo staną w centrum miasta. W tej lokalizacji pojawią się również nowe słupy ogłoszeniowe. Poza tym słupy na ogłoszenia zostaną ustawione w miejscach, gdzie obecnie ich nie ma.

Fot. UMiG w Górze Kalwarii

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (27)

Maxx

Data: 21 maja 2019, 12:53 Coś się zaczyna dziać. I bardzo dobrze.

RS

Data: 21 maja 2019, 13:42 \"między budowlanką a nowym przedszkolem\" - chyba Budowlanką jako potoczna nazwa szkoły

pytek

Data: 21 maja 2019, 14:41
Ile razy gorszy będzie ten skwer od słynnego za ... milion?
Czyżby taniej też było możliwe?
Teraz, a przedtem nie...

Adela

Data: 21 maja 2019, 15:49 Tańszy nie będzie a firma. ,,KRZAk\'\'\'

czekam

Data: 21 maja 2019, 17:45 A o kiblu ani słowa !

Jejku

Data: 21 maja 2019, 18:28 Robią i nadal Wam źle, że będzie przynajmniej ładniej, estetyczniej? Zmieni się wizerunek. Za to plus. Popieram.

Nick

Data: 21 maja 2019, 20:05 Mam nadzieję, że nie wytną wszystkich tych drzew w pień i nie nasadzą kilkuletnich tyczek.

DORKA

Data: 21 maja 2019, 20:26 Chyba za dużo kasy jest w gminnym budżecie, bo dziś o 7 rano zraszacze podlewały skwer \"za milion\". Przy tak ulewnej pogodzie trochę to głupio wygląda.


tiruriru

Data: 21 maja 2019, 20:34 Równolegle ze stawianiem koszy na śmieci należałoby przeprowadzić wśród mieszkańców akcję edukacyjną pt. co to jest kosz na śmieci i do czego służy.

Mieszkaniec

Data: 21 maja 2019, 21:04 A co z zieleńcem na parceli zielsko i trawa do pasa?Chyba nie tak miało to miejsce wyglądać

Clark

Data: 21 maja 2019, 22:42 To ciężka praca Zielinskiego. Dziekujemy

Ola

Data: 22 maja 2019, 06:28 A dlaczego pan burmistrz nic nie robi na wsiach???? Tylko miasto i miasto......rozumiem że tam też są potrzeby, ale na terenach miejskich jest WIELE do zrobienia!!!! Tyle obiecywał przed wyborami A teraz cisza......chyba zapomniał


Ferdynand kiepski

Data: 22 maja 2019, 08:20 A na wsi zielsko, aż do nieba. Lenie jedne z dróg nie myślą o wycince drzew i gałęzi przez które jest ograniczona widoczność, tak samo trawa zasłania wyjazd. Droga z Podlecza do Brześć oraz na debowkę to dżungla. Kiedy zrobicie koszenie trawy na wsiach?????Pani Lasecka?

nikoś1

Data: 22 maja 2019, 09:37 Będzie ładniej... jak ludzie zaczną wywalać śmieci do lasu.
Czy Góra Kalwaria wzorem innych gmin w Polsce nie może zorganizować na swoim terenie samodzielnego recyklingu? Mamy przecież niewykorzystane tereny inwestycyjne w Łubnej gdzie jeszcze nie tak dawno trafiały śmieci z całej Warszawy.Przecież to czysty biznes. Po za tym dlaczego obywatele muszą wykonywać pracę za którą pieniądze biorą firmy \"śmieciarskie\"? Czyli segregowanie we własnym zakresie. A co najdziwniejsze te przez nas segregowane śmieci w domu i tak potem trafiają do jednej zgniatarki w samochodzie. Czysty obłęd ...albo jakiś układ.

nikos1

Data: 22 maja 2019, 09:39 Gmina \"zdobyła dotacje.\" Cóż to teraz trzeba zdobywać nasze pieniądze ,które wcześniej wpłacaliśmy do eurokołchozowego worka?

Janek

Data: 22 maja 2019, 13:44 Malkontenci zawsze się znajdą tylko narzekają, ludzie zróbcie każdy z was coś dobrego dla miasta , super wreszcie Gora kalwaria staje się pięknym miastem

Karol

Data: 22 maja 2019, 13:51 Fajnie inwestycje powstają , Góra kalwaria jest coraz piękniejsza

many,many

Data: 22 maja 2019, 16:29 @nikoś1
Z recyklingiem tylko kłopot
A tak każdy weźmie po 10 % i gitara !
Dlatego tak się pchają do rządzenia !

Janek & Karol

Data: 22 maja 2019, 20:10 Propaganda sukcesu. 2 posty w 1 osobie. Trzeba zadać sobie pytanie i na nie odpowiedzieć.

mateusz

Data: 23 maja 2019, 12:24 niektóre kometarze ludzi którzy tylko narzekaja,a nic nie robią ludzie zróbcie cokolwiek dla miasta, żenada!!!

Ktos

Data: 23 maja 2019, 14:28 Jak sie niektore komentarze to sie scyzoryk otwiera w kieszenie
Jakas wsiowa mentalnosc w niektórych siedzi
Za zielinskiego nic nie robili zle za strzyzewskiego ktory zaczyna zmieniac miasto z zastanym budżetem po zielinskim Zle Wescie sie ludzie puknijcie w glowe i zacznijscie myśleć co piszecie albo wyjedzcie gdzies do jakiegos pipidowka z ktorego pewnie wiekszosc malkontentow pochodzi i ta sobie narzekajcie

ehhh

Data: 23 maja 2019, 20:44 Do Ola: od czegoś trzeba zacząć i widać że władza zaczęła i słusznie, że od...miasta bo wszakże to centrum miasta. Myślę, że na wsiach też zacznie się zmieniać na lepsze.

Dawid

Data: 24 maja 2019, 00:27 Witam, jeżdżę przez Wasze miasto do Warki, czy czasami nie można \"pochować kwiatu bezdomności\", stoję w korku a pokolenie od zupek - bo im się należą piją winko w parku przy poprzednim CPN, i co leją za ławki..., może ktoś się stałymi bywalcami by zainteresował i ich od głównej trasy gdzieś umieścił.. trochę to wstyd, wolność obywatelska też ma granice.., tylko jak widzę tych \"zmęczonych ciężką pracą\" to brak mi słów.., każde miasto ma takie wizytówki ale sobie radzi..

nikoś1

Data: 24 maja 2019, 00:28 @Ktos Jak masz ochotę \"dekorować \" miasto to możesz sobie to robić choćby i w czynie społecznym lub swoje pieniądze ale ja nie zamierzam się do tego dokładać. Kiedy wreszcie zrozumiecie,że władza nie ma własnych pieniędzy tylko wydaje z cudzej kieszeni. Bardzo często niewłaściwie i bez konsekwencji. Zresztą dobrze to widać po poprzedniej władzy. Jedyną konsekwencją \"niewłaściwego\" działania jest utrata stanowiska. W II RP np.wojewodowie odpowiadali własnym majątkiem za niegospodarność ,ale w obecnych czasach nawet była p. minister nie została skazana za korupcję chociaż wszyscy wiedzieli ,że jest winna. W swoich komentarzach staram się tylko wyrazić zdanie ,że są ważniejsze wydatki niż na \"ładne opakowania\" a nadto \"na dzień dobry \" nowa władza zafundowała nam chyba najwyższe opłaty za wywóz nieczystości w powiecie.

Konrad

Data: 24 maja 2019, 09:43 NIKOŚ1 - nie widziałem nigdy żadnej śmierciarki z podziałem paki na: szkło, papier i plastik. To byłoby przecież marnowanie powierzchni paki i jej ładowności. Mniej można byłoby załadować śmieci niż bez podziału. Żadnej więc firmie śmieciarskiej się to po prostu nie opłaca. Tak samo jak jeżdżenie osobnymi śmieciarkami do każdego rodzaju śmieci. Wolą wszystko razem wysypać na pakę to więcej śmieci wejdzie.

xls

Data: 24 maja 2019, 13:43 Teren był za mało zielony to sobie wzięli i wycięli białe brzozy. To co rośnie na ziemi też musi być jakieś liche skoro wymyślili zakładanie trawników. Gdy utwardzą ścieżkę to na pewno będzie bardziej zielono.
Przepalą trochę kasy i będą udawać, że się narobili.
Zielone lepiej zostawcie w spokoju, ono samo da sobie radę. Lepiej zajmijcie się niebieskim, ono jest ważniejsze, aby po większym deszczu nie zatapiało ulic.
Dobra rada

Data: 25 maja 2019, 07:34 Jest filmik jak panowie wiozą na taczce lodówkę.
Naszła mnie taka refleksja: skoro nie będą odbierać gabarytów musimy gdzieś wywozić,ale na Boga trzeba myśleć.
Ja swoje skarby będę targał pod Adama i Ewę tam żadna kamera nie sięga.