Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Bezpłatne e-porady lekarskie w SP ZOZ w Górze Kalwarii

Dodano: 24 października 2019; Góra Kalwaria jako jedna z pierwszych gmin na Mazowszu zaoferowała mieszkańcom zapisanym do publicznych przychodni bezpłatną teleopiekę lekarską.

Z porad lekarskich (tzw. e-konsultacji) za pośrednictwem telefonu, czatu lub videoczatu od 18 października mogą korzystać pacjenci zapisani do ośrodka zdrowia SP ZOZ w Górze Kalwarii oraz jego filii w Sobikowie i Baniosze.

Nie tylko wygoda pacjentów

Udogodnienie to od kilku lat jest stosowane przez niepubliczne przychodnie głównie oferujące dodatkowe pakiety zdrowotne dla pracowników dużych firm. Jeśli chodzi o publiczną służbę zdrowia, Góra Kalwaria przeciera szlaki. Ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia jeszcze nie finansuje teleporad, miejscowy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej zdecydował się sfinansować je z własnego budżetu. Co go do tego zmotywowało? – Zależy nam na wygodzie naszych pacjentów, ale również na zmniejszeniu kolejek do lekarzy w przychodniach – tłumaczy Marek Kowalczyk, dyrektor SPZOZ w Górze Kalwarii. – Spodziewamy się, że możliwość skorzystania z e-konsultacji lekarskich zmniejszy nawet o 20 proc. liczbę osób zapisujących się na wizytę w naszych przychodniach – dodaje.

Chodzi tu przede wszystkim o pacjentów, którzy mają dolegliwości i łagodne objawy nie wymagające wizyty w gabinecie lekarskim, takie jak katar, przeziębienie, ból gardła, alergie, wysypka, powtarzająca się infekcja układu moczowego. Dotyczy to także interpretacji wyników badań lub porad dietetycznych. – Nie mówimy tu o dusznościach, silnej gorączce czy chociażby bólach w klatce piersiowej. W takich sytuacjach należy bezwzględnie udać się do przychodni – zaznacza dyrektor Kowalczyk. – Lekarze udzielający e-konsultacji również zasugerują wizytę w ośrodku zdrowia, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W trakcie e-konsultacji lekarze mogą obejrzeć przesłane zdjęcia dokumentów (np. wyników badań), wystawiają e-recepty oraz skierowania na badania, a kiedy trzeba – przez kamerę oglądają np. wysypkę u dziecka. W taki sposób u małego mieszkańca gminy Góra Kalwaria lekarz przed ekranem komputera rozpoznał pleśniawki i od razu wdrożył leczenie.   

Skorzystaj, to łatwe!

Wprowadzając e-konsultacje kalwaryjski SPZOZ nawiązał współpracę z liderem teleopieki na polskim rynku – firmą Telemedico. Bezpłatnie do dyspozycji pacjentów z gminy Góra Kalwaria są interniści i pediatrzy. Aby skorzystać z ich usług należy wybrać stronę https://spzozgorakalwaria.telemedi.co i za pierwszym razem założyć konto. Trwa to chwilę – osobom, które będą miały z tym problem pomagają panie z rejestracji w przychodni przy ul. Białka 4 w Górze Kalwarii. Po zalogowaniu należy wybrać termin, godzinę i formę kontaktu z lekarzem, a następnie czekać na to, aż doktor sam się odezwie w wyznaczonym czasie. Uwaga, platforma telemedyczna podaje cenę naszej konsultacji, ale na końcu jesteśmy proszeni o wpisanie kodu promocyjnego (numeru PESEL), który tę opłatę anuluje.

Więcej informacji można uzyskać w przychodni SPZOZ w Górze Kalwarii (22 727 35 33) i jej filiach w Sobikowie (22 726 83 33) lub Baniosze (22 727 55 13). 

Info. UMiG Góra Kalwaria


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (9)

refleks

Data: 24 października 2019, 15:59 Dzięki Bogu dzisiaj już 24-10-2019

abc

Data: 24 października 2019, 16:22 Cudo! Brawo doktorze Kowalczyk!

Babka

Data: 24 października 2019, 16:24 A co z pacjentami którzy należą do przychodni na Sajny

$

Data: 24 października 2019, 20:48 \"Góra Kalwaria jako jedna z pierwszych gmin na Mazowszu zaoferowała mieszkańcom zapisanym do publicznych przychodni bezpłatną teleopiekę lekarską. \"

I jako pierwsza przewaliła ponad milion w biały dzień.

DORKA

Data: 24 października 2019, 23:14 Brawo, nareszcie mamy prawdziwy XXI wiek

ciemna masa

Data: 25 października 2019, 09:32 Sie cieszy co to niby za innowacja ludzie ? Skoro opieka w przychodni i tak jest ponizej wszelkiej krytyki ? Dlaczego nie mozna sie normalnie zapisac do lekarza tylko trzeba stac od 4 rano pod przychodnia albo wisiec na telefonie ? Wy ludzie naprawde macie głowy wydrenowane dłutem ,że nie widzicie co się dzieje ,że państwo oddaje innym pieniadze na przejedzenie ? Waszą krwawice redystrybuuje dla innych? Niech żyje socjalizm!

xxx

Data: 25 października 2019, 10:27 Powinien być zatrudniony nowy lekarz, a nie wymyślanie konsultacji telefonicznych. One pewnie i tak zakończa się zaleceniem wizyty u lekarza w placówce. A pieniądze pójdą w błoto.

jeszcze zdrowy

Data: 26 października 2019, 22:22 a czy ten budżet nie wystarczyłby na zatrudnienie choćby podstawowych w obecnych czasach specjalistów, którymi dysponuje większość dobrych przychodni, np. kardiologa, endokrynologa, ortopedy, gastrologa. W naszej przychodni się nie leczy, tylko chodzi po skierowania, albo leczy się prywatnie, a przecież to tu są nasze wypracowane składki

GórnoKalwaryjczyk

Data: 31 października 2019, 10:04 A receptę na leki można załatwić przez internet.