Dowiedz się więcej ZGODA

Bitwa w Pionkach!

Dodano: 10 marca 2021; W sobotę na pionkowskiej ziemi Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Góra Kalwaria podjął wyzwanie z okazji pierwszej rocznicy seminarium Tang Soo Do.

Do rywalizacji sportowej przystąpili:

- Jagoda Karolewska – 9 Gup TSD

-  Łukasz Smereczyński - 8 Gup TSD

- Igor Piotrowski – 8 Gup TSD

- Stanisław Nowicki – 7 Gup TSD.

Po wielu trudnych technicznie i szybkich jak na semi contact przystało potyczkach tylko dwójce naszych zawodników (Igor i Stanisław) udało się wywalczyć punktowane miejsca.

Na III miejscu otrzymując zasłużony brązowy medal stanął nasz Stanisław staczając w szranki z zawodnikami klubu Orient Częstochowa (stopnie szkoleniowe 4 Kup). Przegrał on jednym punktem świetną i wyrównaną walkę o II miejsce z bardziej doświadczonym zawodnikiem taekwondo otrzymując w ostatniej sekundzie drugiej rundy kopnięcie z wyskoku E Dan Dolyo Chagi (kopnięcie okrężne)  w strefę środkową.

Nasz drugi zwycięzca kategorii Igor wywalczył zasłużone II miejsce i srebrny medal staczając szybkie i bardzo widowiskowe walki. W trakcie jednej z potyczek wykonał trudną i efektowną technikę obrotową trafiając zaskoczonego przeciwnika w głowę tym samym wzbudzając aplauz naszych przeciwników.

Pozostałą dwójka zawodników pomimo determinacji i zaangażowania nie przedostała się do strefy medalowej.