Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Biuro rachunkowe dla małej firmy nie musi być drogie

Dodano: 11 lutego 2020; Wielu przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą zastanawia się, czy opłaca się rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym. Dzisiaj za tego typu usługi nie trzeba już płacić dużo!

Bardzo często usługi księgowe kojarzone są jako kosztowne. Z tego też względu przedsiębiorcy nadal często zajmują się swoimi sprawami finansowymi. Jednak w rzeczywistości za pomoc biura rachunkowego wcale nie trzeba płacić wysokiej ceny.

Dlaczego warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Biura rachunkowe mogą zapewnić swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług. Pozwalają one przedsiębiorcy na przekazanie specjalistom praktycznie wszystkich formalności. Zaliczają się do nich w szczególności:

- prowadzenie księgowości – ryczałtu ewidencjonowanego, podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów, pełnej księgowości
- przygotowywanie deklaracji podatkowych
- przygotowywanie plików JPK
- prowadzenie wymaganych ewidencji
- usługi kadrowo-płacowe
- doradztwo podatkowe
- doradztwo prawne
- usługi wirtualnego biura
- pomoc przy otwieraniu firmy
- usługi skierowane do spółek

Oczywiście, to tylko wybrane usługi, jakie może zaoferować swoim klientom biuro rachunkowe Warszawa Ursynów to jeden z rejonów stolicy, gdzie są one dostępne.

Ile trzeba zapłacić za kompleksową obsługę księgową dla firmy?

Koszty w tym przypadku są bardzo zróżnicowane, wobec tego trudno jednoznacznie wskazać, ile trzeba będzie zapłacić z taką współpracę. Najczęściej klienci, którzy są podatnikami VAT i prowadzą księgę przychodów i rozchodów, a także nie zatrudniają pracowników, muszą liczyć się z kosztami od około 150 do 200 złotych miesięcznie. Z kolei prowadzeni pełnej księgowości najczęściej zaczyna się od około 800 złotych wzwyż. Podane ceny są cenami netto. Dokładne informacje o tym, ile może kosztować obsługa księgowa dla małej firmy, można znaleźć na stronach WWW biur rachunkowych. Wiele z nich publikuje cenniki online, dlatego też można wtedy dowiedzieć się więcej na temat kosztów prowadzenia księgowości, a także innych usług dla biznesu.