Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Blog firmowy a pozycjonowanie stron internetowych. Czy warto prowadzić własne aktualności?

Dodano: 27 listopada 2020; Internetowe dzienniki, czyli popularne w ostatnich latach blogi, przeżywają właśnie swoją drugą młodość. Prowadzenie firmowych aktualności nie jest już jednak tylko sposobem na dzielenie się z Klientami nowościami w ofercie. Dziś pisanie bloga ma ogromne znaczenie w kwestii reklamy w wyszukiwarce Google. Podpowiadamy, dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę na zakładkę z aktualnościami oraz jak je prowadzić, aby wykrzesać z bloga maksimum potencjału. Zapraszamy.

Blog to istotna część pozycjonowania. Nie lekceważ go, jeśli chcesz osiągnąć korzystny wynik

Prowadzenie firmowego bloga stanowi istotną część wewnętrznego content marketingu, czyli członu profesjonalnego pozycjonowania stron w wyszukiwarce Google. SEO jest zbiorem zadań, których głównym celem jest osiągnięcie szczytu rankingu tworzonego przez giganta ze Stanów Zjednoczonych. Każda nowa aktualizacja strony, w tym również dodanie wpisu do aktualności, będzie odbierane przez algorytm Google jako pozytywny bodziec do podniesienia lokaty Twojej firmowej strony. Jeśli dodatkowo zadbasz o najwyższą jakość tworzonych treści, pozycjonowanie stron będzie charakteryzowało się wysoką skutecznością. Zwróć szczególną uwagę na długość wpisu, poprawność językową oraz budowę, która odpowiada na zapotrzebowanie algorytmów wyszukiwarki. Dobry tekst powinien zawierać minimum 3000 znaków ze spacjami. Absolutnym obowiązkiem jest całkowicie wyeliminowanie błędów stylistycznych, językowych czy chociażby ortograficznych. Robot Google to niezwykle inteligentne narzędzie. Rozpoznaje on główny język prowadzonej przez Ciebie strony i bardzo negatywnie reaguje właśnie na takie wpadki. Kluczową kwestią okazuje się jednak budowa, która jest przyjazna pod SEO. Bloki tekstu rozdzielaj nagłówkami, zadbaj o odpowiednie nasycenie słowami kluczowymi, również tymi zawierające geolokalizacyjne frazy, takie jak choćby „usługi fryzjerskie Wrocław". Takie praktyki z pewnością pozytywnie wpłyną na jakość Twojego bloga oraz pozycję w rankingu Google.

Linkowanie wewnętrzne na blogu firmowym. Zobacz, jak powinno wyglądać!

Firmowy blog to także świetne miejsce do zastosowania linkowania wewnętrznego. Twoje wpisy nawet sprzed kilkunastu tygodni w sposób naturalny mogą otrzymać kolejne życie. Odnośniki do konkretnych stron powinny dotyczyć nie tylko aktualności, ale również zakładek z ofertą firmy lub cennikiem usług. W tym wypadku należy jednak uważać, żeby nie tworzyć spamu. Jest on bardzo negatywnie oceniany przez algorytm wyszukiwarki. Specjaliści SEO, których znajdziesz w agencji Afterweb, zalecają maksymalnie dwa do trzech linków w jednym tekście, przekraczającym nawet 3000 znaków ze spacjami. Tworzenie pokaźnych bloków linków na stronie firmowej popularność świętowało kilkanaście lat temu. Dziś takie praktyki nie są mile widziane!