Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Brak motywacji do działania? Sprawdź, jak odmienić swoje życie!

Dodano: 19 lutego 2021; Jeśli od dłuższego czasu szukasz sposobu na poradzenie sobie z przygnębieniem i chcesz nabrać sił do działania, zabierz się do pracy nad sobą już od samego rana! Wstawaj wcześnie, jedz zbilansowane posiłki i wprowadź zdrowe nawyki do swojego życia – zadbaj o dobry start, a szybko wróci do Ciebie energia. Zbliżająca się wiosna to idealny czas na odmianę życia!

Zadbaj o siebie – sen i dieta

Na dobre samopoczucie wpływ ma nie tylko robienie tego, co lubisz, ale też dbanie o siebie. Przede wszystkim zadbaj o higienę snu – dzięki odpowiedniej dawce odpoczynku Twoje ciało będzie w lepszej kondycji. Zamiast oglądać do późna telewizor czy przeglądać media społecznościowe, sięgnij po książkę – z pewnością mniejsza ilość niebieskiego światła będzie korzystna dla organizmu. Pamiętaj też o odsłanianiu okien i przebywaniu na słońcu – energia będzie dosłownie płynęła ze słońca!

Nie zapomnij o istocie zbilansowanej diety – 5 posiłków dziennie jedzonych o regularnych porach to zdecydowanie konieczność. Pamiętaj, by nie jeść na 2 godziny przed snem, a każdy dzień rozpoczynać od sytego śniadania. Dzięki temu organizm będzie miał energię na podejmowanie nowych wyzwań! Jeśli masz trudności z określeniem, ile kalorii dziennie powinieneś spożywać, wybierz się do dietetyka – https://poradnia-harmonia.pl/dietetyk-warszawa/. Pomoc specjalisty z pewnością się przyda!

Aktywność fizyczna – zacznij od treningu dwa razy w tygodniu

Na dobre samopoczucie wpływ ma nie tylko sen i dieta, ale też aktywność fizyczna. Ćwiczenia zwiększają ilość tryptofanu w organizmie, który znajduje się w składzie serotoniny, dlatego też warto zacząć treningi – nawet krótkie sesje dwa razy w tygodniu mogą pomóc, o czym szybko się przekonasz! Dobrym pomysłem jest też poświęcenie 15 minut po wstaniu z łóżka na kilka ćwiczeń rozciągających – podobnie, jak przed pójściem spać.

Dobre samopoczucie to klucz do sukcesu

Jeśli od dłuższego czasu mierzysz się z problemami i nie wiesz, od czego zacząć wprowadzanie zmian w swoje życie, być może dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług specjalisty (https://poradnia-harmonia.pl/psychoterapia-warszawa/). Wykwalifikowany psychoterapeuta z pewnością pomoże Ci nie tylko pokonać codzienne trudności, ale też dobierze indywidualną terapię, która w efekcie podniesie jakość życia.

Jeśli zatem chcesz stale rozwijać swoją osobowość i uwolnić swój potencjał, zastanów się nad wizytą w Poradni Harmonia. Empatyczny psychoterapeuta pomoże Ci wzmocnić Twoją pewność siebie i podpowie, w jaki sposób możesz lepiej kształtować swoje relacje z innymi ludźmi. Jeśli mierzysz się ze stratą pracy bądź śmiercią bliskiej osoby, specjalista pomoże Ci uporać się z negatywnymi uczuciami i pogodzić z obecną sytuacją. Przekonaj się, że warto sobie pomóc!