Brązowy medal dla Wiktorii Udenyi z UKS Akademia Sportu Baniocha-Coniew!

Dodano: 26 listopada 2018; Dnia 9-11.11.2018 r. w Bielawie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach. Klub reprezentowały 2 zawodniczki: Julia Kańska i Wiktoria Udenyi.

News will be here

Julia Kańska po 4 walkach zajęła 8. miejsce.

Debiutująca na Mistrzostwach Polski Wiktoria Udenyi zdobyła brązowy medal! Wygrała dwie walki ze znaczną przewagą (10:0, 11:0), uległa jedynie wicemistrzyni Europy oraz zwyciężczyni turnieju, a w walce o 3. miejsce pokonała reprezentantkę gospodarzy turnieju (11:0).

Wiktoria Udenyi trenuje w UKS Akademia Sportu Baniocha-Coniew już od 3 lat. Zdobyła wiele medali podczas zawodów międzynarodowych i ogólnopolskich. Wygrana na Mistrzostwach Polski jest jej największym osiągnięciem i co najważniejsze – pierwszym w całej gminie Góra Kalwaria.

Trenerzy klubu UKS Akademia Sportu Baniocha-Coniew Emil Szcześniak i Dariusz Kański zgodnie twierdzą, że klub rośnie w siłę i ma szansę osiągać coraz lepsze wyniki. Podczas zeszłotygodniowych Mistrzostw Polski na 55 startujących drużyn sekcja z Baniochy i Coniewa uplasowała się na 19. miejscu. To dowód na to, że młodzi ludzie z gminy Góra Kalwaria mają potencjał i są w stanie rywalizować na najważniejszych zawodach zapaśniczych.

Klub osiąga sukcesy również dzięki wsparciu sponsorów– firm: Agropol, Herkules, Lares, DSM meble+wnętrza, Golsport.pl, Promal Coatings oraz Fundacji Refugee.pl.