Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Burmistrz napisał list otwarty do radnych

Dodano: 1 października 2020; Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski wystosował list otwarty do Radnych Rady Miejskiej oraz Mieszkańców. Zaapelował o wygaszenie wyniszczającego sporu, porozumienie ponad podziałami i powrót do pracy na rzecz dobra gminy i jej Mieszkańców.

Oto pełna treść listu:

Z wielkim niepokojem przyjąłem wtorkowe oświadczenie grupy Radnych Rady Miejskiej Góry Kalwarii, wygłoszone przez Pana Zenona Nadstawnego, w którym oznajmili oni, że nie będą uczestniczyli w kolejnych sesjach Rady Miejskiej odbywających się w trybie zdalnym (on-line). Jednocześnie w trakcie tychże obrad Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Rokita powtórzył, że nie zwoła sesji Rady Miejskiej Góry Kalwarii w innym trybie niż zdalny, dopóki na terenie Rzeczpospolitej Polskiej będzie trwał stan epidemii. Brak sesji, a tym samym brak uchwał Rady Miejskiej, oznacza w dłuższej perspektywie paraliż działalności gminy.  

Konflikt pomiędzy większościową grupą w Radzie Miejskiej a jej Przewodniczącym trwa od początku września. Grupa Radnych dwukrotnie składała wniosek o odwołanie Jana Rokity z zajmowanej funkcji. Przewodniczący oświadczał jednak, że nie istnieje możliwość zorganizowania tajnego głosowania nad jego odwołaniem w trybie zdalnym. Przy tym ze względu na stan epidemii i przepisy tzw. ustawy antycovidowej, Pan Przewodniczący odmawia zwołania sesji w trybie stacjonarnym.

Podczas sesji 29 września spór przybrał nową postać, ponieważ w geście protestu radni zdjęli z porządku obrad osiem uchwał, co do których nie mieli istotnych uwag na posiedzeniach komisji. Niestety, ich decyzja uderza w Mieszkańców oraz w bieżącą działalność gminy i jej jednostek. Z powodu niepodjęcia we wtorek stosownej uchwały fryzjerka wynajmująca lokal od gminy będzie musiała zapłacić podwójną stawkę czynszu lub zawiesić działalność. Także z tego powodu z opóźnieniem zostaną otwarte miejsce spotkań seniorów oraz filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniosze. Jest także duże zagrożenie, że z powodu braku istotnej uchwały Zakład Gospodarki Komunalnej nie zdąży z realizacją unijnego projektu i będzie zmuszony zwrócić 23 mln zł dofinansowania. Ile jeszcze będzie podobnych – nieprzyjętych – uchwał? Zbliża się termin uchwalania przyszłorocznego budżetu gminy, a to najważniejsza uchwała w roku.

W zaistniałej sytuacji, w trosce o przyszłość naszej lokalnej wspólnoty, apeluję do Radnych Rady Miejskiej o wygaszenie wyniszczającego sporu, porozumienie ponad podziałami i powrót do pracy na rzecz dobra gminy i jej Mieszkańców. Jednocześnie deklaruję, że jestem gotowy podjąć się roli mediatora lub proszę o zwrócenie się do innej budzącej Państwa zaufanie osoby, która pomoże w osiągnięciu trwałej zgody.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria
Arkadiusz StrzyżewskiDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (28)

paraliz

Data: 1 października 2020, 11:21 to my tutaj mamy od 30 lat teraz sie wzieliscie za rury to cale miasto przekopane i nierownosci na nierownosciach!!! kto mi za zawieszenie zwroci koszta?!?!?!??! smiech na sali czy ta rada dziala czy nie to i tak rezultaty jednakowe !!!

Freak

Data: 1 października 2020, 11:46 Widać gołym okiem gdzie radni mają interesy miasta i mieszkańców. Dbają tylko o swoje interesy. Żenada jakich mało. Powinni wszyscy polecieć...

Grrrr...

Data: 1 października 2020, 12:05 Niech się ta wspaniała 11 radnych poda do dymisji.....działają na szkodę mieszkańców!

Zuczek

Data: 1 października 2020, 12:16 Pozabierac diety i niech pracuja spolecznie darmozjady!

Wyborca

Data: 1 października 2020, 12:52 Niech się ocknie Przewodniczący Rady , który powinien dbać o prawidłowe funkcjonowanie rady miejskiej. Najwyższa pora podać się do dymisji. Za wszelką cenę nie daje się odwołać. WSTYD.

felix

Data: 1 października 2020, 13:19 czy szanowni radni wiedzą za co biorą pieniądze i kogo reprezentują? co to znaczy, że ktoś nie będzie brał udziału w posiedzeniach? Jeśli gmina czy zgk będą musiały zwrócić środki, to tematem powinna się zająć prokuratura, a co najmniej NIK - jest to ewidentne działanie na szkodę gminy.
O tym czy posiedzenia rady powinny odbywać się w trybie stacjonarnym czy zdalnym powinna zdecydować cała rada a nie jej przewodniczący, tym bardziej, że on ma w tym swój prywatny interes, który nie ma nic wspólnego z dobrem miasta ani mieszkańców. Ogólnie wstyd i żenada jakich w Górze Kalwarii jeszcze nie było.

mieszkaniec

Data: 1 października 2020, 13:36 przykre to wszystko, ale potwierdza się powiedzenie, że ryba psuje się od głowy. Bałagan w sejmie, w koalicji rządzącej więc co się dziwić naszym Radnym?
Pytanie komu kochani radni powinni służyć i jakie mają priorytety? Czy nadeszło jakieś wypalenie zawodowe, czy tak wpływa na Was COVID?

Zuczek

Data: 1 października 2020, 13:39 Pozabierac diety i niech pracuja spolecznie darmozjady!

idol

Data: 1 października 2020, 13:58 smiechu warte burmistrzu z tym listem, chciałes byc burmistrzem to teraz masz za swoje, Danka i Rokita bokiem ci wyjdą, a to jeszcze nie koniec.

GK GROM

Data: 1 października 2020, 15:05 do całej rady won ze dwora

wyborca

Data: 1 października 2020, 15:24 Dobrze! Przynajmniej Strzyżewski nie sprzeda.....

wyborca

Data: 1 października 2020, 16:16 Mleko się wylało wszyscy won !
I nawet kibel który stoi przy Partyzantów nie uratuje sprawy !

mała

Data: 1 października 2020, 16:39 Zrobić nowe wybory na radnych bo tym się w głowach poprzewracało !!!!!

Jan

Data: 1 października 2020, 16:59 Najważniejsze że burmistrz przywitał nowego proboszcza 😁 i nie online


piok

Data: 1 października 2020, 19:21 @paraliz - to chyba umysłowy u szanownego dyskutanta jest.
Jak by troszkę poczytał to by wiedział że następnie ma być robiona droga ale po co czytać jak można głupoty wypisywać
Trzeba kupić sobie jakiegoś terenowego passata to nic mu nie bedzie :P

MargotSrargot

Data: 1 października 2020, 22:27 Strzyżewski, kiedy wreszcie zrobisz porządek w ZGK ze swoimi kolesiami z Warszawki na czele z prezesem i Panią dyrektor (do której prezes zwraca się ciociu) którzy już stracili umiar w zatrudnianiu kolejnych dyrektorów i kierowników? No kiedy Areczku? Aaa, zapomniałem że prezes jest wyżej w hierarchii partyjnej i możesz mu sam wiesz co. Smuteczek.

Wyborca

Data: 1 października 2020, 22:33 Strzyzewski twój koniec bliski

paraliz

Data: 2 października 2020, 08:27 to sobie kup i hulajnoge tylko co mnie to g.. interesuje ?

Polak

Data: 2 października 2020, 09:58 Rokita nie zwoła Rady w trybie zwyczajnym, bo go odwołają. Koryto najważniejsze dla pisiora.

Robert

Data: 2 października 2020, 14:52 Ale sobie wybraliśmy ekipę, jeszcze jakiś czas temu pisałem że burmaister i zastępca aut . Teraz jak patrze co wyprawiają radni , to razem z burmistrzem wypad z magistratu .

Wyborca

Data: 2 października 2020, 18:21 Zobaczcie drodzy mieszkańcy kogo wybieracie!Banda zdemoralizowanych karierowiczów! Mam nadzieję że w końcu te nazwiska znikną z przestrzeni publicznej. Jest tyłu mądrych szlachetnych ludzi z pomysłem na lepsze funkcjonowanie miasta. No ale w tym towarzystwie to nawet startować nie chcą albo szybko uciekają tak jak p. Szeląg, czy p. Wrochna i inni. Szkoda

znajomy

Data: 2 października 2020, 21:09 @Wyborca
Pan Szeląg jako chyba jedyny miał wizję tego miasta,reszta żyła z dnia na dzień.
Szacun mistrzu !

regulamin

Data: 2 października 2020, 21:15 Znacie takie powiedzenie o świni i o pluciu w oczy ?

Krzysztof

Data: 2 października 2020, 21:20 \"Z powodu niepodjęcia we wtorek stosownej uchwały fryzjerka wynajmująca lokal od gminy będzie musiała zapłacić podwójną stawkę czynszu lub zawiesić działalność.\"
Ale przecież pan korzysta z usług innego fryzjera, bynajmniej nie u pana wynajmuje pański fryzjer.

Robert

Data: 3 października 2020, 00:55 O profesor Wrochna to jest ciekawy pomysł. Doświadczenie w zarządzaniu ma , byl dyrektorem naszego liceum , na życiorysie plam nie ma w przeciwieństwie do coponiektorych z obecnego składu ( teraz mieniących się jedynymi sprawiedliwymi ) . Temat szkolnictwa zna od podszewki . nie pcha się za wszelką cenę na stołek. Według mnie super kandydat.

pytek

Data: 3 października 2020, 02:23 @Wyborca
Czy możesz przypomnieć czym się zasłużyli.... p. Szeląg, czy p. Wrochna i inni. .... których miałeś na myśli. O dobrym warto mówić.


Boruta

Data: 4 października 2020, 13:07 Rokita, lubię...:-) :-) ;-)))
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rokita_(diabe%C5%82)

Opatrzność musi bardzo nie lubić mieszkańców Góry Kalwarii, skoro daje im takich rajców miejskich, że o burmistrzach nie wspomnę.
A może to tak działa klątwa cadyka Altera.

bodek

Data: 5 października 2020, 07:51 do Wyborcy,
profesor W? po pierwsze nie ma takiego tytułu i jako jeden z nielicznych wpisuje sobie przed nazwiskiem mgr (trochę to śmieszne) i może warto zapytać uczniów i nauczycieli, którzy z nim pracowali, jakie jest ich zdanie na jego temat. Niestety słyszałem wiele niepochlebnych opinii, ale może gość się zmienił