Burmistrz złożył życzenia kombatantce z Góry Kalwarii

Dodano: 22 maja 2024; Źródło: UMiG w Górze Kalwarii Nigdy się nie załamuj, przyj do celu, spełniaj marzenia – brzmi motto Elżbiety Wójcik-Wyrzykowskiej, kombatantki z Góry Kalwarii. Dziś Pani Kapitan kończy 95 lat!


News will be here

Z tej okazji kwiaty wręczył mieszkance burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. Składając życzenia w imieniu samorządu gminy i całej lokalnej społeczności, podziękował Pani Elżbiecie, że ryzykowała życie jako łączniczka Narodowych Sił Zbrojnych w czasie II wojny światowej.

Kombatantka (która wstąpiła do ruchu oporu w wieku 14 lat i nosiła pseudonim Kaśka) barwnie i szczegółowo opowiada o wojennej przeszłości. Ujmuje uśmiechem, serdecznością i skromnością. Ostatnio dość długo chorowała, ale znów jest w dobrej formie.

– Może zdrowie odziedziczyłam po ojcu. W 1939 roku walczył w obronie Warszawy i przeżył, choć na polu bitwy uznano go już za zmarłego – mówi jubilatka.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

Magda

Data: 22 maja 2024, 14:06 Wszystkiego dobrego dla Jubilatki.Dużo zdrowia i pogody ducha.

pr

Data: 22 maja 2024, 15:03 I już jest, burmistrz otworzył to, pogratulował tam. Dobry PR
to podstawa. Jak u kolegi z Warszawy. Oczywiści najlepsze życzenia dla jubilatki.

Anna J.

Data: 22 maja 2024, 15:13 Wspaniała kobieta. Nasza bohaterka. Życzę dużo, dużo zdrowia . Wszystkiego najlepszego Pani "Kasko".♥️💐

Anna J.

Data: 22 maja 2024, 15:14 Wspaniała kobieta. Nasza bohaterka. Życzę dużo, dużo zdrowia . Wszystkiego najlepszego Pani "Kasko".♥️💐

do pr

Data: 23 maja 2024, 09:52 jak zwykle musi się znaleźć ktoś twojego pokroju, z przytykiem. Jakby burmistrz nie złożył to byś pisał, że olał. Ładny i miły gest.

dziękuję za uwagę

Data: 24 maja 2024, 06:33 Lubię takie akcje, takimi rzeczami powinien zajmować się burmistrz. W mieście wszystko działa , już nie śmierdzi.ZGK działa dla ludności działa prężnie, jeśli zdarzy się awaria nazajutrz nikt nie zauważy w którym miejscu ulica bądź chodnik równiuśki nic się nie zapadło nic nie widać .

Wyborca

Data: 28 maja 2024, 23:15 Dużo zdrowia życzę i dziękuję że burmistrz w naszym imieniu takie życzenia przekazał.