Chciała sprzedać spodnie za 10 zł. Straciła oszczędności swoje i bliskich

Dodano: 12 sierpnia 2022; Policjanci z piaseczyńskiej komendy przyjęli zgłoszenie od osoby oszukanej w trakcie sprzedaży ubrań. W wyniku działania oszustów, kobieta straciła łącznie 148 tysięcy złotych. Po raz kolejny przypominamy i przestrzegamy - sprzedając w internecie również możesz paść ofiarą oszustwa! Zachowaj czujność!

Policjanci apelują o ostrożność i czujność przy sprzedażach za pośrednictwem aplikacji internetowych. Oszuści kontaktują się ze sprzedającym, przesyłają link, informują, że odbiór pieniędzy za zakupiony towar jest możliwy po jego kliknięciu. Link przekierowuje do fałszywej strony bankowości internetowej. Logując się tam, umożliwiamy oszustom dostęp do naszego konta i niejednokrotnie oszczędności życia.

W ostatnich dniach policjanci piaseczyńskiej komendy przyjęli zawiadomienie w sprawie oszustwa internetowego. Córka pokrzywdzonej za pośrednictwem jednej z aplikacji sprzedażowych wystawiła na sprzedaż spodnie, które wyceniła na niewielką kwotę 10 złotych. W zaledwie kilka chwil otrzymała wiadomość z linkiem za pośrednictwem którego miała odebrać pieniądze za sprzedany towar. Niczego nie świadoma poprosiła mamę o pomoc i obie wykonały to, o co były poproszona przez osobę siedzącą po drugiej stronie komputera. Kobieta logując się na fałszywą stronę banku udostępniła swoje dane do logowania oszustom i tym sposobem utraciła łącznie 148 tysiecy złotych! O tym co się stało i że na jej koncie nie ma ani złotówki dowiedziała się przypadkowo kiedy nie mogła zapłacić za zakupy.

Pamiętaj - sprzedając w internecie możesz stać się ofiarą oszustów! Nigdy nie klikaj w przesłane w wiadomościach linki do płatności oraz uważnie czytaj wiadomości autoryzacyjne, które otrzymujesz!

Jeżeli niefortunnie staniesz się ofiarą oszustwa, niezwłocznie poinformuj o tym swój bank w celu zablokowania dostępu do rachunku bankowego oraz karty!.

asp. Magdalena Gąsowska
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (4)

Antek

Data: 12 sierpnia 2022, 14:03 Wszędzie zaśmiecają portale tymi starymi,zużytymi szmatami,nic tylko ciuchy,choćby 5,a nawet 2zł,robią dziadostwo w internecie.

Okazja

Data: 12 sierpnia 2022, 17:08 Dla typowej socjalistki ludzie tutaj to mają mniej rozumu od psów czworonożnych

monika bartys

Data: 12 sierpnia 2022, 22:41 hahahaha to byłam ja !!!! jezeli czytasz to złodzieju odawaj kase a spodni i tak nie dostaniesz

Swistak

Data: 19 sierpnia 2022, 11:57 Mials na koncie prawie 150 tys a sprzedawała spodnie za 10 zł........?