Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Chwała bohaterom! Cześć ich pamięci!

Dodano: 6 kwietnia 2019; 5 kwietnia mieszkańcy i przedstawiciele władz uczcili 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

Uroczyste obchody odbyły się na terenie byłych koszar, pod pomnikiem ”Żołnierzom poległym w walce”, przy ulicy Saperów. Podczas uroczystości odśpiewano hymn, złożono kwiaty i zapalono znicze. Odbył się również apel poległych.

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski wspomniał w swoim wystąpieniu poległych w II wojnie światowej mieszkańców gminy Góra Kalwaria.  – Po tak wartościowych ludziach, liderach lokalnej społeczności, mężach, ojcach i synach pozostały tylko, znalezione przy ich szczątkach: legitymacje, pocztówki, notatki – powiedział.

Arkadiusz Strzyżewski podziękował kadetom z LO im. F. Bielińskiego o profilu ”ochrona granicy państwowej”, którzy już od dziewięciu lat przygotowują uroczystości katyńskie. - O tej zbrodni możemy mówić i musimy mówić. Jesteśmy to winni ofiarom i ich rodzinom – podkreślił.

Burmistrz zwrócił uwagę, że dawna jednostka wojskowa zmienia swoje oblicze, coraz bardziej przechodzi do historii. – Ale dzięki naszej młodzieży to miejsce raz do roku, w kwietniu, zmienia się w przedwojenne koszary, w których słychać marszowy krok artylerzystów i ich gromkie rozmowy o ukochanych rodzinach i ukochanej ojczyźnie – zaznaczył Strzyżewski.

- Chwała bohaterom! Cześć ich pamięci! – zakończył swoje przemówienie burmistrz Góry Kalwarii.

Fot. UMiG w Górze Kalwarii

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

Romek

Data: 6 kwietnia 2019, 20:58 Kiedy bedziecie swietować na błoniach u Piłsudzkiego ?
Co za daleko ?


Polak

Data: 7 kwietnia 2019, 07:15 Romek! Analfabeto! Pisze się Piłsudski, Piłsudskiego, Piłsudskiemu. Na początek zajrzyj do podręcznika historii. Nie będzie nikt świętował na Błoniach u żadnego PIŁSUDZKIEGO. To nazwisko nie odegrało żadnej roli w historii. Pozdrawiam i wysyłam do księgarni po podręcznik.

Henry

Data: 7 kwietnia 2019, 13:15 Piękna i podniosła uroczystość. Słowa podziękowania dla władz, młodzieży oraz byłych żołnierzy z Góry Kalwarii.

Krzysztof

Data: 7 kwietnia 2019, 20:33 @Polak
Według Ciebie zasługują nauczyciele na podwyżkę ?

Katyn pamietamy

Data: 8 kwietnia 2019, 05:49 Przykre, ze byla tylko garstka mieszkancow. Jedynie uczniowie, nauczyciele i urzednicy...

wyborca

Data: 8 kwietnia 2019, 15:38 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.