Cięcie laserowe - nowoczesne procesy obróbki metali
Dodano: 7 grudnia 2022; Obróbka metali pozwala na uzyskanie komponentów o różnych właściwościach, kształtach i rozmiarach. Większość zakładów metalurgicznych korzysta obecnie z coraz nowocześniejszych rozwiązań technologicznych, które jeszcze mocniej podnoszą jakość wykonywanych usług.
Obróbka metali pozwala na uzyskanie komponentów o różnych właściwościach, kształtach i rozmiarach. Większość zakładów metalurgicznych korzysta obecnie z coraz nowocześniejszych rozwiązań technologicznych, które jeszcze mocniej podnoszą jakość wykonywanych usług. Do najpopularniejszych metod obróbki metali należy cięcie laserowe i gięcie blach w systemie sterowania numerycznego CNC. Na czym dokładnie polegają te procesy i dlaczego warto z nich skorzystać?
Czym jest gięcie blach CNC?
Gięcie blach to jedna z metod plastycznej przeróbki materiałów metalowych. Tego typu obróbka materiałów CNC oparta na systemie sterowania numerycznego jest prawie w 100% zaprogramowana, co minimalizuje udział czynnika ludzkiego w całym procesie. W związku z tym możliwe jest wykonywanie ogromnej ilości komponentów z różnych materiałów w znacznie krótszym czasie. Ponadto, komponenty uzyskane w tym procesie wyróżniają się wręcz doskonałą precyzją obróbki oraz idealnym odwzorowaniem pożądanych kształtów. Obecnie wiele zakładów obróbki metali oferuje gięcie blach cena usługi może różnić się w zależności od regionu Polski i renomy zakładu. W przypadku tej metody cena w stosunku do jakości i wydajności nabiera jednak drugorzędnego znaczenia. Nowoczesny system sterowania CNC daje bowiem ogromne możliwości gięcia i pozwala uzyskać nawet najbardziej skomplikowane i nietypowe kształty. Dodatkowo, powstałe komponenty będą w 100% powtarzalne i dopracowane. Dlatego właśnie gięcie blach w systemie CNC jest jedną z najbardziej wydajnych form obróbki metali.
Cięcie laserowe – precyzyjne i wydajne
Cięcie laserowe jest obecnie wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu, a przede wszystkim w obróbce metali. W kontakcie z powierzchnią materiału laser nagrzewa go i doprowadza do jego stopienia lub całkowitego odparowania. Cięcie laserowe jest uznawane za najbardziej precyzyjną metodę obróbki metali i blach płaskich. Wiązka lasera może działać na maksymalnie małej powierzchni z dokładnością do milimetra. W związku z tym laser pozwala dotrzeć do trudno dostępnych i wrażliwych na uszkodzenia miejsc. Dzięki takiej precyzji ryzyko powstania odchyleń lub niedoskonałości jest minimalne. Ponadto, komponenty uzyskane w tym procesie nie wymaga dalszej obróbki lub poprawek. Laser zapewnia również znacznie szybszą obróbkę przy mniejszym nakładzie finansowym. Ponadto, cięcie laserowe odbywa się bezkontaktowo, co umożliwia wykonywanie obróbki nawet w utrudnionych warunkach – w próżni, w wodzie czy też w atmosferze gazowej.


Najnowsze artykuły
- Ekologiczna troska
- Projektowanie i zakładanie ogrodów - Warszawa i okolice
- Czarny pas w Tang Soo Do
- Planujesz wypoczynek nad morzem? Sprawdź najciekawsze hotele w Krynicy Morskiej
- Urząd miasta do remontu. Podpisano umowę
- Ulga na dziecko w rozliczeniu PIT – wszystko, co trzeba wiedzieć
- Zapisy do przedszkoli – od połowy lutego
- Rusza zbiórka podpisów pod petycją ws. cen biletów w Kolejach Mazowieckich
- Ferie 2023: co będzie działo się w Górze Kalwarii
- Trwa budowa nowego wiaduktu w Sierzchowie
Ostatnio na forum
2+2: Nauczycielu ...nie grzesz....tylko kasa dla Ciebie się liczy.....pomyśl...
Urząd miasta do remontu. Podpisano umowęUrzędnik: O, to może będzie trochę cieplej? W poniedziałek rano w urzędzie było...
Urząd miasta do remontu. Podpisano umowędo nauczycieli: może warto zmienić pracę?
Urząd miasta do remontu. Podpisano umowęnetto: uwaga na policję, czai się zawsze z rana na wyjeździe z netto i łapie...
Urząd miasta do remontu. Podpisano umowęNauczyciel: Gdzie ta 13 stka czekam cały rok !