Ciekawe pomysły na prezent dla dziewczynki

Dodano: 16 września 2022; Wybór prezentu dla dziecka to często niełatwe zadanie. Sklepowe półki uginają się od zabawek dla dzieci w każdym wieku, niczego nam to jednak nie ułatwia. Bardzo ważne, by wiedzieć, czym nasza pociecha się interesuje i znaleźć taki podarunek, który sprawi jej radość. Jaki prezent wybrać dla dziewczynki? Opcji mamy tu mnóstwo. Oto kilka z nich.

Zabawki kreatywne i edukacyjne

Interesującym pomysłem może być zakup zestawu do tworzenia biżuterii. Oprócz wspaniałego ćwiczenia motoryki małej zapewnimy też dziecku mnóstwo satysfakcji z wykonanej własnoręcznie bransoletki czy naszyjnika. Inną ciekawą propozycją będzie na przykład zestaw do eksperymentowania. Sympatycznie prezentują się także modele do składania przedstawiające zwierzęta i owady. Będzie to fantastyczny prezent dla dociekliwej i łaknącej wiedzy dziewczynki. Takie zestawy w atrakcyjny sposób pozwalają dziecku poznać tajniki chemii, biologii czy fizyki. Mogą stać się fajną pomocą naukową i zachęcić dziecko do dalszego poszerzania wiedzy.

 

Lalka Barbie

Kultowa pozycja na liście prezentów. Pierwsza lalka Barbie powstała w 1958 roku. Od tego czasu cieszy się niezwykłą popularnością. Wybór lalek Barbie jest ogromny, od lat 50. jej modeli powstały już prawdopodobnie tysiące. Te współczesne są zdecydowanie bardziej zróżnicowane.

Mamy więc lalki o różnych kolorach skóry i przeróżnych figurach. W ramach serii kolekcjonerskich pojawiają się lalki przedstawiające sławne i wpływowe osoby, jak na przykład wchodząca w skład serii “Inspiring Women” podobizna działaczki społecznej Florence Nightingale czy pierwszej Amerykanki w kosmosie Sally Ride. Jeśli nasze dziecko posiada już swoją lalkę, możemy rozważyć kupno akcesoriów, jak na przykład zestaw nowych ubrań, rower czy wyposażenie domku dla lalek.

 

Książki

W dzisiejszych czasach być może ciężko im konkurować ze smartfonami i tabletami, jednak książki na pewno będą wartościowym prezentem. Codzienna dawka literatury pomaga w ćwiczeniu koncentracji i wyobraźni, pozwala na wyciszenie i relaks. Warto zaopatrzyć nasze dziecko w ciekawą lekturę na długie, zimowe wieczory.

Jaką książkę wybrać? Ciekawą pozycją może być na przykład "Była sobie dziewczynka" Piotra Dobrego i Łukasza Majewskiego. To wspaniała podróż w czasie, która pozwoli naszemu dziecku dowiedzieć się, jak wyglądało życie przeciętnej dziewczynki w czasach prehistorycznych czy epoce wiktoriańskiej. Inną ciekawą pozycją może być seria książek o Enoli Holmes autorstwa Nancy Springer. Na pewno spodoba się ona młodym fankom zagadek kryminalnych.