Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Ciężarówki rozjeżdżają Kąty i Tomice. Magistrat reaguje

Dodano: 17 marca 2020; Gmina postawi dodatkowe znaki ograniczające tonaż samochodów wjeżdżających na lokalne drogi w Kątach i Tomicach.

Od poniedziałku obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na połączeniach obwodnicy z ul. Grójecką w Górze Kalwarii i ul. Puławską w Kątach. Pierwszy z tych węzłów (Węzeł „Marianki”) został otwarty.  Drugi (Węzeł „Kąty”) – częściowo zamknięty.

We wtorek rano nasz Czytelnik zaalarmował, że po wprowadzeniu zmian, ciężarówki rozjeżdżają drogi gminne w Kątach i Tomicach.

O sprawie poinformowaliśmy Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii. Po naszym telefonie oraz sygnałach od mieszkańców, pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej na miejscu rozmawiali z kierownikiem robót z Intercoru (wykonawcy obwodnicy) odnośnie przejazdu przez Tomice i Kąty. - Twierdzi on, że organizacja ruchu nie kieruje objazdu przez Tomice i Kąty, tylko sami kierowcy obierają sobie taką trasę, na co oni nie mają wpływu – wyjaśnia Piotr Chmielewski, kierownik Biura Promocji i Informacji w UMiG.

Jak dodaje, wcześniej, po uwadze gminy, że ruch odbywa się po lokalnych drogach, co nie było uzgadniane z gminą, kierownik robót odpowiedział: Projekt nie był uzgadniany z Państwem, gdyż TOR (Tymczasowa Organizacja Ruchu - przyp. Piotr Chmielewski) nie zakłada ruchu drogami gminnymi. Samochody kierowane są na węzeł Stadion oraz węzeł Marianki. TOR był uzgadniany z GDDKiA.

Zgodnie z tą organizacją po drogach lokalnych w Kątach i Tomicach, zgodnie ze znakami, miał się odbywać tylko ruch mieszkańców tych miejscowości. – Biorąc pod uwagę odpowiedź wykonawcy obwodnicy, gmina postawi dodatkowe znaki ograniczające tonaż samochodów wjeżdżających na lokalne drogi – zapowiada Piotr Chmielewski.

Pierwsze znaki Grupa Utrzymania Terenów Publicznych przy ul. Brzozowej w Tomicach ustawiła już we wtorek popołudniu. Stanisław Fijka zapowiedział, że w środę rano zostaną ustawione znaki ograniczające ruch samochodów ciężarowych w Tomicach (ul. B. Prusa w obu kierunkach).

(mat)

Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (16)

Monika

Data: 17 marca 2020, 15:38 Jest masakra.wsxystko pędzi i duże ciężarówki.moze ktoś by interweniował to jest dramat na codzien

Waldek

Data: 17 marca 2020, 16:10 W jaki sposób reaguje jak są zamknięci na cztery spusty.
Policja zamyka się na noc !

cvbn

Data: 17 marca 2020, 16:13 Strzelać bez ostrzeżenia !

Brawo

Data: 17 marca 2020, 16:27 To dla Pana burmistrza jest skończona inwestycja teraz droga na piaseczno zamknięta trzeba przez kąty to jeździć to obok oczywiście nagle remont odcinka 1 km przecież to są ludzie bez pojęcia totalnie co zarządzają tymi drogami

Łukasz

Data: 17 marca 2020, 18:17 W Tomicach na Kochanowskiego ograniczenie do 3.5 tony, a wywrotki wyładowane na maksa jeżdżą. Nikt przecież nie skontroluje.
Ooo i jedzie następna...

zły

Data: 17 marca 2020, 18:56 @cvbn do ciężarówek, wszystkich pojazdów, czy moźe do wirusa. Na objeździe jest miejscami wąsko, trzeba z cierpliwością się wymijać, kilku moźe wylądować w rowie albo krzakach.

hmm

Data: 17 marca 2020, 21:13 Szkoda, że samorząd:
- nie zareagował, gdy TIR-y rozjeżdzały drogi gminne w Buczynowie, Czaplinku, Czaplinie, Wincentowie itd. podczxas budowy mostu w ciagu drogi powiatowej na rzece Czarnej. Teraz tych dróg nie ma komu remontować... .
- nie reaguje, gdy TIR-y jeżdżą, w tych i innych wsiach, po wąskich drogach gminnych (szer. 3,5-4m), mijając się po skrajni asfaltu i poboczach i ... bezkarnie je niszczą.
Jak długo jeszcze? Kto i kiedy te drogi będzie remontował?
A mówi się, że lepiej i taniej zapobiegać. niż leczyć.. .
tik

Data: 17 marca 2020, 23:00 Na DK50 z tego co słychać ludzie mają jeszcze gorzej i nikt tym się nie przejmuje walczcie

Polko

Data: 18 marca 2020, 06:49 Tak przy okazji- może grupa interwencyjna zainteresowa by się śmietnikiem który powstał na nielegalnym parkingu przy wjeździe do Tomic (skrzyżowanie Puławskiej i Reja). NIESTETY wciąż w gminne nie ma gospodarza. Co widać zarówno w samym mieście ( zaniedbana skarpa, śmietnik wzdłuż hali na Bialka itd. itp.) Jak również w okolicznych wsiach i lasach gdzie niebezpiecznie śmieci np. szkło leży całymi latami.do hmmmm

Data: 18 marca 2020, 07:36 Może pójdźmy wstecz też parę kadencji idąc Twoim tokiem myślenia

Krei

Data: 18 marca 2020, 08:22 Do Polko:
Za nowej władzy miało się to poprawić. Niestety nie jest lepiej. Ale przecież syf w mieście na wsi i w lasach to nie tylko wina Jaśnie Wielmożnych Państwa Burmistrzów. Gdzie jest Sołtys Twoich Tomic? (śpi??) gdzie są właściciele działek, lasu, mieszańcy?
Wiem - odpowiesz \"jaki Pan taki kram\" ale przecież (chyba?) Burmistrz nie zwiózł Ci śmieci pod szkołę.


Przemek

Data: 18 marca 2020, 09:33 Rozjeżdżają i ul. Zakalwaria, mimo że ponad rok temu została wyłączona z ruchu dla samochodów budowy. Jeżdżą wszędzie gdzie im się podoba, włącznie z prywatnymi działkami. Ulica wygląda jakby ktoś ją zaorał. Gmina nie reaguje.

hmm

Data: 18 marca 2020, 11:07 @do hmmmm:
A może by warto wdrożyć jakiś system reagowania na takie przypadki, bo to nie pierwszy raz się dzieje, o czym świadczą...przykłady z przeszłości. Czy jasne?


Gmina

Data: 18 marca 2020, 12:46 Bezradna jak zwykle czy virus czy nie

do gmina

Data: 20 marca 2020, 12:45 za to Ty jak zwykle zaradny

do hmm

Data: 20 marca 2020, 12:45 to zamiast narzekać: stwórz system reagowania i zaproponuj jego wdrożenie