Czarny pas w Tang Soo Do

Dodano: 7 lutego 2023; W niedzielę 29 stycznia 2023 roku delegacja klubu Centrum Tang Soo Do G.Kalwaria miała przyjemność uczestniczyć w komisji sędziowskiej egzaminującej trójkę kandydatów na czarny pas Tang Soo Do.


News will be here

Wszyscy z pretendentów do stopnia to czynni zawodnicy sportowi, wielokrotni Mistrzowie Polski (zarówno w formułach Kick Boxingu oraz Taekwondo w kategoriach kadetów, juniorów a także seniorów) a jednocześnie wieloletni wychowankowie klubu Tang Soo Do Ronin Stanisławów k. Mińska Mazowieckiego prowadzeni przez trenera Jacka Keslera.

Egzamin na stopnień 1 Dan TSD (pierwszy z dziesięciu stopni czarnego pasa) to weryfikacja umiejętności poszczególnych adeptów w zakresie zarówno walki sportowej:
- walka wyłączenie technikami ręcznymi (na zasadach Light Contact PZKB)
- walka wyłącznie technikami nożnymi wraz z podcięciami
- walka z wykorzystaniem technik samoobrony (duszenia, podcięcia, obalenia, dźwignie etc.)

oraz potyczki na zasadach wolnej walki (MMA- z wykorzystaniem wszystkich dowolnych technik uderzeń i kopnięć na dowolną strefę w stójce, w parterze, podcięć, dźwigni a także elementów rzutów i kontrolowanych upadków).  Ponadto każdy z pretendentów przed trzyosobową komisją egzaminacyjną w skład której weszli:

- Marcin Kostyra V Dan TSD
- Tomasz Nowicki III Dan TSD
- Jacek Kelser I Dan TSD

prezentował woje umiejętności w walce wykorzystując różne rodzaje broni oraz ich kombinacje  tzn:

- walka na noże
- walka na kije
- walka nóż vs nunchaku, nóż vs kij etc.

Kolejny element wielogodzinnego testu (jeden z kilku wielogodzinnych cykli egzaminów na czarny pas) to pokaz wykonania układów technicznych form/kata z bronią i bez broni,technik kopnięć z wyskoku nad przeszkodami a także różnorodnych elementów samoobrony także z wykorzystaniem broni lub przeciwko niej.

Podsumowując prawie 6 godzinne zmagania trójki kandydatów należy podkreślić, że był to jeden z ciekawszych jakie oglądaliśmy i ocenialiśmy w komisji egzaminacyjne przez wiele lat pre-test. Jesteśmy pełni uznania dla TSD- eków, którzy pokazali bardzo dużą wszechstronność nie tylko w klasycznych walkach w stójce oraz w parterze ale też w samoobronie i części technicznej wyzwania. Ten moment to podsumowanie wielu lat ciężkiej pracy. Wielu poświęceń oraz przechodzenia poprzednich etapów na drodze wszechstronnego wojownika.

Oceńcie sami i poczujcie choć przez chwilę atmosferę i aurę wielogodzinnego, pozytywnie zaliczonego egzaminu. Nasz zarejestrowany materiał wideo to tylko kilka ciekawszych fragmentów całości ponieważ nie sposób przekazać nawet 1/10 -tej tego co działo się ubiegłej niedzieli w Stanisławowie.

(inf. prasowa)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

Wilczekosy

Data: 18 lipca 2016, 15:32 Czy to prawda ,że w koszarach artylerii ma być hotel dla uchodźców ?????? Czy ktoś mógłby to skomentować, proszę.

FC Tang Soo Do G.K.

Data: 7 lutego 2023, 17:49 Relacja z wydarzenia.
Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda egzamin na czary Pas w Tang Soo Do to zapraszamy do oglądania.