Czech Open z dwoma medalami dla zawodnika z Góry Kalwarii

Dodano: 9 października 2023; Informacja prasowa W ubiegłą sobotę w Czeskiej Pradze rozegrano Międzynarodowy Turniej Kickboxingu Czech Open pod patronatem światowej organizacji kickboxingu WAKO (World Association of Kickboxing Organizations).

Na turniej rangi Pucharu Europy zgłoszono ponad 420 zawodników z 26 klubów z USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Słowacji, Czech, Niemiec, Grecji, Belgi, Austrii oraz Polski . W formułach walk przerywanych Point Fighting wystąpił mieszkaniec naszej gminy oraz uczeń szkoły podstawowej w Baniosze Stanisław Nowicki, reprezentujący kalwaryjski klub sztuk walk Centrum TSD. Nasz reprezentant finalnie wywalczył dwa prestiżowe trzecie miejsca zdobywając brązowe medale w kategoriach kadetów starszych:

- Category Old Cadet Men -69Kg Point Fighting
- Category Old Cadet Men +69Kg (open) Point Fighting
 
Obydwie rozgrywki zostały zakończone w fazach półfinałowych, ustępując po bardzo wyrównanej walce w kategorii +69kg Słowakowi zaledwie jednym punktem, straconym w ostatnich sekundach drugiej rundy.

Kategoria -69 kg to prawdziwy majstersztyk w wykonaniu naszego fightera. W tej formule przyszło stawić czoła i niestety zakończyć rywalizację również na 3 miejscu z zawodnikiem Węgier Ozelem Adnanem, finalnie zdobywcą obu pierwszych miejsc kategoriach wagowych 69kg. Należy zaznaczyć, że węgierski przeciwnik zajmuje prestiżowe pierwsze miejsce w rankingu światowego Kick Boxingu  prowadzonym przez World Association of Kickboxing Organizations (WAKO). Ten pojedynek był wyjątkowy i nazwać go można było prawdziwą bitwą gdzie obaj zawodnicy nie ustępowali nawet na chwilę i przez całe dwie dwuminutowe rundy do ostatniego gongu na przemian wymieniali się celnymi kopnięciami i uderzeniami. Początek rundy drugiej to lądowanie na deskach Mistrza Europy Ozela po celnym i dynamicznym kopnięciu na wątrobę przez naszego kalwaryjskiego zawodnika. Ogromne doświadczenie oraz umiejętności przeciwnika nie pozwoliły finalnie na jego przegraną a zdobyte we wcześniejszych wymianach punkty zakończyły ostatecznie naszą dalszą rywalizację.  
 
Po stoczonych walkach otrzymaliśmy słowa uznania dla naszego Stanisława od trenerów jednego z najlepszych klubów turnieju węgierskiego Halker-KiralyTeam.
 
Do naszego rodzimego miasta wracamy z czeskiej Pragi zadowoleni z osiągniętych wyników, uzyskanych kolejnych doświadczeń a przede wszystkim z wiarą we własne możliwości.

Wyjazd naszego klubu współfinansowany z dotacji Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Centrum TED

Data: 9 października 2023, 11:50 Wybrane fragmenty turnieju oczami kibiców.
https://m.youtube.com/watch?v=bZklQW3mGwU